Klausimas: Turiu draugą, jei jį taip dar galima vadinti. Jis yra jaunas našlys. Jo žmona žuvo prieš 3 metus. Jis augina 2 mažametės mergaites. Iš pradžių mes buvome draugai, tikrai ilgą laiką.
© Shutterstock

Kartu švęsdavome didžiąsias šventes (nes jo sesuo geriausia mano draugė), važiuodavome iškylauti, viskas vyko neperžengiant jokių ribų, bent jau iš mano pusės, jos nebuvo peržengtos. Laikui bėgant, labai susidraugavau su jo vaikais (myliu tas mergaites).

Po vieno vakarėlio viskas peraugo į intymesnius dalykus. Mes permiegojom, ir nuo to viskas prasidėjo. Po kelių tokių „pasibuvimų“ aš pradėjau kalbėti apie rimtus santykius, bet iš jo nieko nesulaukiu. Bandžiau pykti – nepadėjo, bandžiau kalbėtis – nepadėjo, tiesiog iki šiol niekas neaišku.

Būna, atsiranda kita mergina jo gyvenime, porai savaičių, gal mėnesiui, bet jam atsibosta ir vėl reikalinga aš. Man gaila savęs, gaila jo mergaičių. Nes tiek aš, tiek jos, esam prisirišusios viena prie kitos. Myliu jį ir jo vaikus, bet nenoriu žaisti vaikų jausmais, jos ir taip traumuotos, nes neteko mamos.

Patarkit, ką daryti, nes baigiu išprotėti nuo įvairiausių minčių. Nenoriu jų palikti, bet noriu būti tik žaislas jo gyvenime.

Rūta (vardas pakeistas)

Komentuoja psichologė Jurgita Kuzmickaitė Pedersen:

Miela Rūta,

Jūsų problema, taip, išties labai kankinanti, ypač kai nori gauti atsakymą į klausimą be atsakymo: ir ko gi man trūksta? Juk ir mergaitės mane myli, ir aš jas myliu, ir jo sesuo mano geriausia draugė, ir visos šventės katu, ir aš jį myliu, ir mes net ribą peržengėme (gink dieve ne mano iniciatyva)… o jis vis dairosi į kitas? Tiesa, kartais jis grįžta, tai gal vis dėlto viltis yra?

Rūta, žmones jungia ne geri darbai, o dviejų žmonių jausmai. Meilei neužtenka būti tobulai pareigingu žmogumi, jai reikia aistros, audrų, bendrų siekių, tikslų. Kartais, kai pavargstame nuo blaškymosi, grįžtame ten, kur mums durys nuolat atvertos, bet tik tam, kad pailsėtume prieš naują skrydį. Jūs gailite savęs. O kodėl ? O todėl, kad taip viską kruopščiai mintyse sudėliojote, o rezultatas netenkina.

O kokio Jūs tikėjotės? Tą Jūs aiškiai įvardijate laiške „…mes permiegojom <…> aš pradėjau kalbėti apie rimtus santykius…“. Rūta, vyro ir moters permiegojimas nieko bendro neturi su rimtais santykiais, tai gali būti tiesiog akimirkos aistra, aplinkybių visuma, momentinis proto aptemimas. Peržengdami intymumo ribą, nei Jūs nei vyras neprivalo niekuo įsipareigoti, tai nėra joks meilės įrodymas.

Yra labai geras posakis: „ viskas, ką privalau daryti, parašyta mokesčių įstatyme, o tai kas draudžiama – baudžiamajame kodekse“. Aišku, gyvenime būna visaip. Po intymios akimirkos kai kuriems žmonėms drąsiau tampa pasisakyti apie jausmus, bet jie privalo būti abipusiai. Negi Jūs norite būti „iš bėdos gera“ ? Neturite jokios teisės pykti ant žmogaus, kuris negali atsakyti tuo pačiu, kova dėl vietos jo gyvenime beviltiška, pasmerkta pralaimėjimui. Žmonės juk sako: per prievartą mielas nebūsi.

Jums reikėtų kalbėtis ne apie rimtus santykius, o apie Jūsų santykius apskritai. Po intymios ribos peržengimo, visuomet pasikeičia santykių statusas, Jūs jau nebe draugai. Dabar turite apsispręsti ar sukate skirtingais keliais (t.y. jokių švenčių, jokių išvykų kartu), ar bendraujate, bet nepuoselėjate bendros ateities (šventėse gebate dalyvaujate su antromis pusėmis), o gal, bendro meilės jausmo vedini kuriate savo istoriją.

Atminkite, kad bet koks sprendimas turi būti priimtas abiejų laisva valia, o ne išverktas ar išmaldautas. Ir dar, esate Jūs ir Jis, o ne Jūs–mergaitės–Jis. Apsaugokite jas nuo bereikalingų išgyvenimų. Kaip ten bebūtų, linkiu Jums kuo geriausios kloties.

http://psichika.eu
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Karbauskio išviešintas Urbšys: Tomas Dapkus tiesiog mane informuodavo, jei kas blogai (124)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) lyderis Ramūnas Karbauskis teigė...

Palangoje – netikėtas Maskvos CSKA krepšininkų vizitas (52)

Savaitgalį Eurolygos rungtynėse Belgrade dėl trečios vietos Kauno „Žalgiriui“ nusileidusi...

Apsilankė Talino restoranuose: per vieną vakarą galima pravalgyti visą lietuvišką atlyginimą (65)

Talinas su savo restoranais ir kavinėmis neabejotinai pirmauja Baltijos šalyse. Šiame mieste...

30-mečio sūnaus įžūlumui nebuvo ribų: tėvai grasino ir siūlė pinigų, bet viską išsprendė tik teismas (5)

Po visiškai neilgai trukusio teisinio ginčo Niujorko valstijos teisėjas paskelbė nuosprendį,...

Dalia Grybauskaitė – apie „paskolas dėžutėse“, VSD pažymas ir „Agroverslo“ susiliejimą su politika išskirtinis interviu (819)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė mano, kad teisėsauga turi labai atsargiai galvoti, kokius slaptus...

Palygino kainas Lietuvoje ir Portugalijoje: lietuviai neturėtų skųstis (180)

Tūkstančiu eurų per mėnesį papilnėjanti piniginė – įprastas ir orus portugališkas...

Saugotis būtina, bet tada negausite gyvybiškai svarbaus vitamino: kaip elgtis? (1)

Šį pavasarį orai mus kaip niekad lepina kaitria saule, o tvyrantis karštis labiau primena...

Kraupūs gydytojo eksperimentai su savimi: viskas dėl ligonių

1793 metai Filadelfijos apylinkėse JAV buvo labai sunkūs. Visą vasarą žmonės krito tarsi lapai...

„Žalgirį“ premijomis motyvavęs Motiejūnas paslapčia pildo galimų naujokų sąrašą (30)

Neįtikėtinai sėkmingas „Žalgirio“ sezonas suteiks klubui tvirtą finansinį pagrindą, kuris...

Khloe Kardashian prasitarė, jog svajoja apie santuoką su ją išdavusiu Tristanu Thompsonu (2)

Iki realybės šou žv aigždė Khloe Kardashian pagimdė dukrelę True jos mylimasis Tristanas jai...