Daugeliu atveju jaunos šeimos būna panašios į karą tarp smailiagalių ir bukagalių iš satyriškos Svifto pasakos. Ten, jei pamenate, nesutaikomas prieštaravimas atsirado dėl to, iš kurios pusės reikia mušti kiaušinį – smailiosios ar bukosios. Priežastis atrodo lyg ir menka, tačiau pasekmės buvo labai rimtos.
Vedybinis krepšelis, dar vakar buvęs kupinas maloniai kvepiančių rožių ir švelnių lelijų, panaudojamas naujai – dabar jame laikomos daržovės. Jis nustebęs pastebi, kad lova – tai ne vienintelis altorius meilės šventykloje. Dar yra virtuvės stalas, skalbimo mašina ir garsioji spintelė prie lovos – ta pati, kurioje turi gulėti pinigai.

Ji savo ruožtu taip pat nustemba dėl naujų atradimų: jis turi bjaurų įprotį kaišioti po kilimu purvinas kojines. Dieve mano, kokios tai smulkmenos palyginus su meile! Tačiau… iš kibirkščių atsiranda liepsna. Ir ne visuomet būna taip, kad abu partneriai puola jos gesinti. Tikėtina, kad jie ims ginčytis, ką geriausia naudoti šiam tikslui: smėlį, vandenį ar vis tik gesintuvą. Ir neišvengiamai atsidurs gaisravietėje.

Konfliktas

Kaip byloja liaudies išmintis, “jei įsimylėjėliai barasi, reiškia myli”. Tačiau mes nepatartume beatodairiškai tikėti patarlėmis. Gyvenime yra nemažai pavyzdžių, kai besipykstantys sutuoktiniai galiausiai patenka į giliausią depresiją tiesiogine ta žodžio prasme dėl išvalgyto kiaušinio. Jis manė, kad reikia kiaušinį virti minkštai, nes tuomet jame mažiau cholesterolio. Ji – kad kietai, nes tuomet mažesnė tikimybė užsikrėsti salmonelioze.

Atrodytų, kad nieko negali būti paprasčiau – kiekvienas išsiverda sau kiaušinį taip, kaip mėgsta. Ne. Kiekvienas jų, norėdamas gero kitam, padarė jam tokią žalą, kurios nesulyginsi su jokiu cholesterolio kiekiu. O tereikia vieno – suprasti problemos menkumą. Nes ją suvokti reiškia beveik ją išspręsti.

Galima vyrą laikyti smulkmenišku už tai, kad jis likusį muilo gabaliuką priklijuoja prie naujo gabalo. O pasirodo, kad taip buvo įprasta jo šeimoje ir jis tai daro automatiškai. Ir pats klausimo “ar jis idiotas?” formulavimas, remiantis šiuo prakeiktu muilo gabaliuku, yra absurdiškas. Ir bendrai, kodėl mes taip įsitikinę, kad atpratinti kitą žmogų nuo mus erzinančių įpročių yra lengviau, nei patiems liautis dėl to erzinusis?

Konfliktas

Kitas reikalas, jeigu į prieštaravimų sritį patenka pagrindinių vertybių kriterijai. Tarkim, žmonai atrodo tragedija, jei katė sudraskys baldų apmušalus, o vyras be gyvūnų tiesiog negali gyventi. Jeigu katės neturėjimas namuose jam asocijuojasi su visiška tuštuma, tai reiškia, kad jai reikia arba suprasti, kad daiktai – viso labai tik daiktai, arba ieškoti kito vyro.

Jeigu to, kas leidžiama, ribos šeimyniniame gyvenime plečiasi, taikantis vienam prie kito, tai ribos to, kas neleidžiama, nepajudinamos, kaip Biblijos įsakymai. Tačiau skirtingai nuo Dievo įsakymų, kuriant šeimos taisykles, kiekvienas sau yra Kūrėjas.

Nors yra ir amžinųjų tiesų – panašių į tą, kad vieno laisvė baigiasi ten, kur prasideda kito. Pats pavojingiausias dalykas – klaidingai suprasti pasirengimą susidurti su savo trapia asmenybe. Čia negalimos jokios nuolaidos!

Išgerk ricinos, mielasis

Konfliktas

Vargu ar kam kiltų mintis girdyti sveiką žmogų ricina, kad jam paleistų vidurius. Tačiau daugelis jaunų porų kuria savo santykius būtent tokiu principu. Moteriški pasvarstymai: “Mano tėvas kankino mano mamą, tačiau aš neleisiu nieko panašaus”. Siekdama įbauginti galimą priešininką ji duoda keletą įspėjamųjų gurkšnių.

Jos vyras į viską žiūri kitaip. Jis pamena, kaip, priešingai, jo motina nuolat šaukdavo ant tėvo. Dabar jis pastebi, kad žmona staiga pradėjo demonstruoti savo vertę. Kad parodytų, kas namuose šeimininkas, jis ant jos pradeda šaukti. “Na štai, aš taip ir žinojau – tu tironas!” – padaro išvadą ji.

Ratas užsidaro. O viskas prasidėjo nuo to, kad ji nenorėjo, kad su ja būtų elgiamasi taip pat, kaip ir su jos motina. Tokiu būdu ji susitapatina su aukos vaidmeniu ir savo charakteriu tampa panaši į tėvą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Trimečio mama nebeištvėrė: tai kam aš moku sveikatos draudimą? (8)

Prireikė gydytojo oftalmologo konsultacijos? Geriau iš anksto apsilankykite Valstybinės ligonių...

Tėvai – priblokšti: Vilniaus vaikų darželio direktorė elgėsi lyg monstrė (23)

Vaikų darželio direktorė, smurtavusi prieš penkiametį auklėtinį, sulaukė atpildo – Vilniaus...

Gyvai / Eurolygos mūšis Bamberge: „Brose“ – „Žalgiris“ (30)

Kauno „Žalgirio“ (11/6) krepšininkai Eurolygos 18 ture antradienio vakarą antrą kartą šiame...

R.I.T.A. Už lėšas skurdo kaime mažinimui – odiniai diržai ir piniginės (102)

Absoliuti dauguma Seimo narių išlaidas viešosios informacijos rengėjams galėtų pakeisti...

Nemalonumų sulaukęs buvęs garsios advokatės žentas: jeigu lemta, nuo kalėjimo nepabėgsi (60)

Dėl baisios avarijos išgarsėjęs buvęs garsios sostinės advokatės žentas Arnas Tumėnas vėl...

Dažniausiai užsienio žiniasklaidoje minimas Lietuvos miestas – iš arti (12)

Atvykus JAV ir kituose žemynuose garsiai Ballų šeimynai, viso pasaulio dėmesys krypsta į...

Aplinkinių nurašyta panevėžiečio idėja virto pragyvenimo šaltiniu: man sakydavo, kad mirsiu badu (16)

„Jeigu tavo namuose nėra katino, tai ką tu myli?“ –rašoma ant Mariaus Dijoko sukurto...

Gyvai / Dešimtasis Dakaro etapas: greičio ruože lietuviai žengia koja kojon (113)

Po neplanuotos pertraukos, kai dėl prasto oro buvo atšauktas devintasis etapas, jubiliejiniame...

Siaubinga tragedija Kazlų Rūdoje (477)

Kazlų Rūdoje - siaubinga tragedija. Pirmadienį nusižudė mergina, o kitą dieną - ir jos mama.

Siaubinga parduotuvės klaida: pardavė nuodingą žuvį, galinčią sukelti skausmingą mirtį (6)

Gamagoryje (Japonija) per garsiakalbius skamba įspėjimas nevalgyti nuodingos žuvies, kurios penkias...