Atrodo, visiškai nesunku būtų paaiškinti, kas yra pavydas. Gal net prisiminti liaudišką posakį: "jeigu pavydi, vadinasi - myli". Anot Froido, "jausmai, kuriuos mes jaučiame apimti pavydo, atspindi mūsų vidinę disharmoniją ir kompleksus, glūdinčius giliai pasąmonėje.
Pavydas
Psichologų nuomone, ir pavydas, ir natūrali galimos vienatvės baimė - tai meilės sau, o ne kitam žmogui, pasekmė...Kaip keistai tai neskambėtų, tačiau už moters pavydo ir neapykantos labai dažnai stovi susižavėjimas kita moterimi - jausmas, labai artimas įsimylėjimui. Juk visi grožio idealai yra orientuoti į moteris. Žiūrėdama į vyrą, moteris negali matyti to savo idealo. Kad įsimylėtum, pakanka pažiūrėti į veidrodį arba ...į kitą moterį. Pavydas - tai išvirkščioji moters savimylos pusė. Pavyduolėms derėtų sau užduoti tokį klausimą: "ką aš myliu: jį, save, o galbūt ...varžovę?"

Nuo pavydo, prasiveržiančio visiškai be pagrindo, neapsaugotos nei gražuolės, nei milijonierės. Nors kartą gyvenime kiekvienai iš mūsų lemta patirti tą gniuždantį jausmą, kada, rodos, savo varžovę nuogą prikaltume prie stulpo viduryje aikštės.

Meilužės pavydi žmonoms!

Pirmoje didžiausių pavyduolių eilėje stovi...meilužės. Nežiūrint į tai, kad klasikiniame "meilės trikampyje" vyrai pirmenybę teikia joms, o ne žmonoms, devynios iš dešimties meilužių yra kamuojamos pavydo. Ypatingai pavydima žmonoms "su stažu".

Na, o jaunoms žmonoms jausti pavydą, kaip sakoma, pats Dievas liepė. Čia daug įtakos turi ir patirties stoka, ir jaunavedžių trintis, kol apsiprantama su vienas kito įpročiais. Štai čia ir pasibaigia pasaka apie Princą ir Princesę, kurie apsivedė ir ilgai bei laimingai gyveno, o prasideda gyvenimas...Pasirodo, Princesė pradeda liguistai pavydėti ankstesnėms Princo meilėms.

Princesė pavirsta furija?

Iš tikrųjų, netikėti pavydo priepuoliai pakeičia moters požiūrį į daugelį dalykų, Pamiršdama, kaip juokingai ir kvailai tuo metu atrodo, ji pradeda klausytis jo telefoninių pokalbių, fiksuoti jo "įtartinus" vėlavimus namo, kol jos įtarimai pavirsta teiginiais: "Jis yra neištikimas!", "Nekenčiu jo!". Na, o tas "nenaudėlis", nesuprasdamas žmonos pykčio priepuolių, priima juos kaip kaprizą ar net ligą. Kai kurie gali panorėti atkeršyti, manydami, kad jau geriau tikrai taip padarys, negu bus be reikalo įtarinėjami.

Pavyduolės ištisai reikalauja meilės įrodymų. Jos sveria kiekvieną žodį, gaudo balso intonaciją, besistengdamos suprasti, ar joms sako tiesą. Ir taip be galo, be krašto, iki skandalų ir isterijos priepuolių. Vienai tokiai pavyduolei vyras padovanojo pačius madingiausius kvepalus, na, o ši nusprendė, kad jis tą kvapą tikriausiai "pajuto" pas kitą moterį...Kita pavydėjo vyrui ne tik praeities, bet ir ateities, ištisai kalbėdama, kad, jeigu ji netikėtai susirgs ir atsiguls į ligoninę, žinoma, jos mielasis iškart parsives į namus kitą moterį...

Paieškokime kito kelio...

Argi ne geriau būtų, pagavus save su tokiomis mintimis, pabandyti sąžiningai prisipažinti, kad problema yra mumyse pačiose...Juk varžovės išgalvojimas yra ne kas kita, kaip nepasiekiami tos "varžovės" bruožai. Išsiaiškinkite, kokie būtent tariamos varžovės bruožai jus labiausiai erzina ir sukelia pavydą. Jos tobula figūra ir pasitikėjimas savimi? Žinoma, galima pabandyti pasirūpinti savo figūra ir pakeisti įpročius, tačiau pirmiausia vertėtų išmokti mylėti save tokią, kokia esate. Na, o jau paskui spręsti, ar verta keistis.

Uždrauskite sau pavydo priepuolio metu kelti scenas ir isterijas, pažadėdamos, kad apie tai pagalvosite ir priimsite sprendimą rytoj. Ir visai tikėtina, kad rytoj jau visiškai kitaip vertinsite susiklosčiusią situaciją, nusijuokusios iš savo kvailumo. Susitaikykite su savimi ir liaukitės kankinti save ir mylimą žmogų savo abejonėmis. Jeigu tam bus lemta ateiti, tai ateis. Patikėkite, tokiu savo elgesiu jūs tikrai nesulaikysite vyro nuo neištikimybės. Ir vietoje mistinės varžovės jūs rizikuojate įsigyti visiškai realią...

Nurimkite - viskas bus gerai!

Žinoma, čia kalbėjome ne apie dvasinio mazochizmo atvejus, kai pavyduolei yra tiesiog maloni kančios būsena. Todėl, jeigu jums iš tiesų rūpi, kaip toliau klostysis santykiai su mylimu žmogumi, atsikratykite šių "Otelo" problemų. Gal banalu, bet kiekviena moteris turi savo svajonę apie idealią šeimą. Taigi - kurkite savo svajones, stenkitės įgyvendinkite jas! Ar jose yra vietos pavydui?

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Parodė, kaip atrodys milijonus kainuosianti aikštė Kaune (2)

Baseinai su tilteliais, iš grindinio trykštantys fontanai bei futuristiniai pastatai. Taip jau po...

Indrė Makaraitytė. Technikų Vyriausybė – geriausia, ką galime vargais negalais išstenėti (19)

Lietuvoje yra tik vienas neklystantis žmogus, pareiškė Saulius Skvernelis , kai šios Vyriausybės...

Naujausi reitingai: blogos žinios Skverneliui ir populiariausių partijų lyderiams (201)

Naujausios rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ duomenimis,...

LEU veikla įvertinta neigiamai: gresia draudimas vykdyti studijas (9)

Iki penktadienio Lietuvos valstybiniai universitetai Seimui turi pateikti savo pasiūlymus, kaip jie...

Putinas po amerikiečių agentūros klausimo: o jūs išvis normalūs?  neapsieita be kuriozų; papildyta 15.00 (430)

Ketvirtadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas surengė tradicinę gruodžio mėnesio...

Prie „Vienas namuose“ namo atvykusį lietuvį amerikiečiai sutiko kaip didžiausią priešą (93)

Garsusis namas iš legendinio filmo „Vienas namuose“ , kurį daugelis esame pavadinę svajonių...

Ant Darbo biržos krenta įtarimų šešėlis (30)

Ar Kauno teritorinės darbo biržos du kartus skelbtas ir atšauktas konkursas dėl projekto „Atrask...

Interpeliacija Verygai subliuško: atsipirko kritika dėl medikų ir vaistų lygino save su Kubilium (243)

Opozicijos surengta interpeliacija sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai subliuško, Seimas...

Į Lietuvą atvyksta žymiausia pasaulyje humanoidė Sofija (34)

Pirmoji humanoidė pasaulyje, gavusi Saudo Arabijos pilietybę ir jau kalbinta daugelio didžiųjų...

Pilotų streikas prieš Kalėdas: ką svarbu žinoti keleiviams (6)

Maždaug pusė Airijoje dirbančių „Ryanair“ pilotų paskelbė apie prieš Kalėdas...