aA
Daugeliui mūsų ne taip paprasta susitaikyti su mylimuoju. Mums neleidžia išdidumas, pyktis, baimė būti atstumtai. Tačiau, kad ir kaip būtų, taikytis reikia. Kaip tai padaryti, pataria patyrę psichologai.
© Shutterstock nuotr.

Kaip suprasti, kad laikas taikytis?

Jei noras taikytis apėmė iškart po barnio, tuomet geriau susilaikyti ir padaryti nedidelę pertraukėlę. Atsitraukite: užsiimkite kokiais nors reikalais, pasistenkite pažvelgti į save iš šalies ir pabandykite pažvelgti į viską iš partnerio pozicijos, suprasti jo jausmus. Tik po to eikite taikytis. Kiek laiko tai užtruks – pasakyti sunku, kadangi viskas labai individualu, tačiau vidutiniškai – nuo pusvalandžio iki kelių valandų.

Kaip išvengti pakartotinio konflikto, atėjus taikytis?

Jei ateisite taikytis sakydama „taikykimės, bet tu vis tiek neteisus“ arba „užteks pūstis, tu pirmas pradėjai!“, antra ginčo serija neišvengiama. Norint susitaikyti, neverta kapstytis į konflikto esmę ir išsiaiškinti, kas buvo teisus, o kas kaltas, net jei problema išlieka aktuali. Apsvarstykite šį klausimą tik po to, kai susitaikysite, ir emocinis fonas taps tam palankus. Kalbėdamosi sutelkite dėmesį į probleminę situaciją, o ne pašnekovo asmenybę.

Psichologai pataria

Vyras dažnai įsižeidžia – vaikšto nuskriaustu veidu, tyli, nesikalba, ir taip kelias dienas. Tačiau visuomet pasirodo, kad aš buvau teisi. Kai pabandau žengti pirmą žingsnį ir susitaikyti, mes susipykstame dar stipriau, ir ratas vėl apsisuka. Ką daryti?

Šiame klausime jau slypi atsakymas: jums atrodo, kad jūs visada teisi, o vyras – ne. Kai einate taikytis, viduje jūs vis dar stengiatės parodyti jam savo teisumą, jį spaudžiate – iš čia ir nauja barnių banga. Jei norite susitaikyti, jums reikia viduje priimti vyro teisę į savo požiūrį. Reikia mylėti jį tokį, koks jis yra. Jei jūsų jausmai nuoširdūs – vyras sureaguos akimirksniu.

Nuo ko pradėti?

Pasakykite tai, ką jaučiate, pavyzdžiui, „nebenoriu daugiau pyktis“ arba „man sunku, kai nesikalbame, susitaikykim“. Nepriekaištaukite savo vyrui – kalbėkite tik apie savo jausmus ir norus. Supraskite, kad jūsų užduotis – kurti santykius, o ne „nugalėti“ partnerį.

Jei vyriškis neparodo noro susitaikyti...

Kiekvienas žmogus turi teisę į savo nuotaiką: pavyzdžiui, jūs jau norite susitaikyti, o vyras kol kas tam nepasirengęs. Nepriimkite to kaip asmeninio įžeidimo – tiesiog suteikite jam laiko.

Kaip sustabdyti barnį?

Kalbėkite paeiliui. Kai žmonės kalbasi pertraukdami vienas kitą, netoli ir iki riksmų. Kalbėjimas paeiliui suteikia galimybę būti išgirstam.

Jei barniai tapo kasdienybe, susitarkite su partneriu dėl kodinio žodžio. Pavyzdžiui, kai tik prasideda pokalbis pakeltu tonu, kažkas ištaria žodį „dramblys“ ir tai reiškia, kad reikia nuleisti garą.

Kitas būdas ramiai spręsti problemas: supraskite, kad jūsų pora vienis, o problema – ne jumyse. Ramiai aptarkite problemą ir neleiskite jai atsistoti tarp jūsų. Kai tik rasite bendrą sprendimą, problema išnyks.

Jei barnių daugėja...

Geriausia yra išsiaiškinti, dėl ko pykstatės. Priežastys gali būti įvairiausios: neišsakyta nuoskauda, pasitikėjimo nebuvimas, partnerių nenoras nusileisti vienas kitam, siekis vienas kitą pakeisti...

Daugelio problemų šaltinis yra vieno partnerio nepritarimas kito pozicijai. Tai gali pasireikšti ir niūria tyla, ir audringu niekur nevedančiu ginču. Galiausiai pora nustoja kalbėtis apie konfliktinius dalykus, kadangi žino, jog viskas baigsis skandalu. Vis dėlto problema taip neišsprendžiama: kiekvienas tylėdamas daro savaip, stengdamasis neliesti skaudžios temos. O nepasitenkinimas vienas kitu ir santykiais tik auga.

Vos tik mudu su vyru atsiduriame draugų kompanijoje, jis tuojau pat ima demonstruoti, kaip mes puikiai sutariame, vaizduoja rūpestingą vyriškį. Mane tai erzina, kadangi vos tik liekame vieni, viskas keičiasi ir imame bartis. Kas jam darosi?

Matyt, susikaupė daug pretenzijų vienas kitam, kurias jums reikia ramiai aptarti ir išspręsti. Jūsų vyro elgesys reiškia, kad jam svarbiausia yra aplinkinių nuomonė, o tai reiškia, jam nepajudinamas autoritetas yra motina. Jūsų susierzinimą daugiausia sukelia būtent tai.

Barniai – normalu

Mitas, kad geroje šeimoje žmonės nesibara ir nekonfliktuoja. Kiekvienas turi savo požiūrį ir nuomonę. Poroje svarbiausia siekti harmonijos, kurioje žmonės galėtų išsakyti savo nuomonę, išgirsti vienas kitą ir surasti sprendimą. Suderinus vyrišką ir moterišką požiūrį, galima naujai pamatyti problemą ir ją kūrybingai išspręsti.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

DELFI žurnalistas, prieš dešimtmetį aprašęs Kedžio istoriją: jis buvo žiauriai priblokštas ir keršto norintis tėvas (522)

„Lietuvai gresia pedofilijos skandalas“ – tai paties pirmojo straipsnio apie Kedžių istoriją...

Už kokią sumą dabar galima išsinuomoti butą Vilniuje: pastebėti reikšmingi pokyčiai (81)

NT rinkoje šiuo metu aktyvus ne tik pardavimo, bet ir nuomos sektorius. Pastaruoju metu išsinuomoti...

Dėl mirštančios jūros pavojus gresia 60 mln. žmonių (1)

Kadaise Aralo jūra buvo laikoma ketvirtu pagal dydį ežeru pasaulyje. Šiandien jis įkūnija...

Bugavičiaus žudikų teisme – velionio šeimos nariai ir mylimoji Vita Jakutienė prašoma bylą nagrinėti už uždarų durų (32)

Kauno apygardos teismui toliau nagrinėjant Deimanto Bugavičius nužudymo bylą, į teismo posėdį...

Teismas imasi nagrinėti Venckienės skundą dėl suėmimo, prie durų laukia jos rėmėjai advokatė prašo nušalinti du teisėjus (74)

Vilniaus apygardos teismas penktadienį pradeda nagrinėti Neringos Venckienės advokatės...

Netekęs darbo televizijoje Jurijus Smoriginas vos pragyvena: pensininkas priverstas dirbti nuo ryto iki vakaro (83)

Žinomo baleto artisto Jurijaus Smorigino jau ne vienerius metus nėra televizijos eteryje, tačiau...

Instagramas keičia taisykles: neberodo patiktukų skaičiaus (1)

Instagramo vartotojai Lietuvoje nebemato, kiek žmonių paspaudė „patinka“ prie paskelbtų...

Lietuvoje retai matoma Violeta Repčenkaitė: aš ne iš tų, kurios apsivelka rūbą vos vieną kartą (5)

Šį penktadienio rytą „10 stiliaus klausimų“ užduodame buvusiai televizijos laidų vedėjai, o...

Motyvacija judėti. Vladai Musvydaitei — netikėti iššūkiai ledo ritulio treniruotėje

„Motyvacija judėti“ laidos vedėjai Vladai Musvydaitei teko nelengva užduotis – ne tik...

Mokykla sugalvojo neįprastą būdą, kaip sudrausminti įsisiautėjusius vaikus (2)

370 mokyklų visoje Anglijoje vaikai bus mokomi medituoti , raumenų atpalaidavimo būdų ir...