Šiandien žinių apie tai, kaip patirti seksualinį malonumą, galima rasti vos ne kiekviename moterims skirtame leidinyje. Tačiau neapsigaukime. Anot psichologų, visos kalbos apie orgazmą turi tik vieną tikslą: „įvaryti“ žmogui kompleksą, kad šis jį kompensuotų iš parduotuvių šluodamas su seksualumu susietus daiktus.
Meilė, pora, seksas
© Corbis/Scanpix
Du lazdos galai

Jau dešimt metų rugpjūčio 8-ąją švenčiama Tarptautinė orgazmo diena, kuri parastai asocijuojuosi su energija, ekstaze ir kūniškais malonumais. Šventės šūkis – vientisas pasaulio orgazmas, o žmonės per ją raginami dovanoti seksualias dovanas, rengti persirengėlių vaidinimus bei prisiekti amžinąją meilę.

Žodis „orgazmas“ yra kilęs iš graikiško žodžio „orgao“, kas reiškia degti aistra. Orgija kažkada buvo vadinamos romėnų ir graikų apeigos, dažniausiai skirtos vyno ir pramogų dievui Bakchui arba Dionisui garbinti. Puotų metu žmonės nesivaržydami mėgaudavosi visais malonumais, todėl galiausiai žodis „orgija“ pradėtas vartoti kaip ištvirkavimo sinonimas.

Įsigaliojus krikščionybei daugybę amžių seksualumo tema buvo tabu. Šiandien laikai vėl pasikeitė. Žinių apie seksualinį gyvenimą ieškantį žmogų užgriūna kalnai informacijos: kokiomis pozomis mylėtis, kurias partnerio kūno vietas liesti, kokią preliudiją pasirinkti.

Tačiau niekas nekalba apie tai, kad visos garsiosios tantros pozos atsirado po ilgo susilaikymo nuo sekso. Žmonės metų metus net neprisiliedavo prie vienas kito, tačiau tobulindavo dvasinį artumą, kad vieną dieną susilietų dieviškoje ekstazėje. Šiandieninė tantra – tik seksualinių santykių technikos vadovėlis, neturintis nieko bendra su tikrosiomis jos ištakomis.

Tik reklaminis triukas

orgazmas, malonumas, laimė, patenkinta moteris
© Corbis

Šiai nuostatai netiesiogiai pritaria ir Valgymo sutrikimų centro psichologė-psichoterapeutė Ilona Kajokienė.

„Visuomenė tiesiog „bombarduojama“ seksualizuotos moters, paauglės, jaunuolio įvaizdžiu. Tačiau iš tiesų tai neturi nieko bendra su kūno erotiškumu. Tai banalus, primityvus spaudimas būti vienokiu arba kitokiu. Niekas neklausia, ar jūs esate seksualus. Klausimas skamba kitaip: kiek pinigų esate pasiruošęs sumokėti už reklamos siūlomą idėją“, - svarstė pašnekovė.

Anot jos, toks spaudimas pavojingiausias ne 40-50-čiams, o paaugliams ir jaunimui, kurio psichologinė branda dar vyksta.

„Jaunimui brukamas beribio seksualumo įvaizdis, tačiau nekalbama apie partnerių seksualinės sueities metu patiriamą jausmą, kai atsiranda gilus dvasinis ryšys, noras atsiduoti kitam ir patiriamas ypatingo susijaudinimo, paskendimo vienas kitame jausmas“, - teigė I. Kajokienė.

Anot psichologės, pradėjus kalbėti apie sekso technikas, visiškai dingsta dvasingumas. Mat visi žurnaluose siūlomi patarimai atskiru konkrečiu atveju yra beverčiai, nes kiekvieno žmogaus kūnas bei ryšys su partneriu yra unikalus ir joks pratimas neprivers jaudintis tos žmogaus kūno dalies, kuri iš prigimties nėra jautri.

„Nekalbama ir apie tai, kad norint patirti orgazmą, reikia turėti labai gilų, ilgalaikį ryšį su partneriu. Orgazmas – ne seksualinio susijaudinimo, o emocinio įkrovimo, emocinės kulminacinės patirties su partneriu išgyvenimas. Su trumpalaikiu parneriu mes to niekada nepatirsime. Tai bus tik fiziologinis susijaudinimas. Žinoma, jis malonus, tačiau tai neturi nieko bendra su orgazmo patyrimu.

Pagaliau poros, kurios gyvena ilgiau, žino, kad orgazmas patiriamas ne kiekvieną kartą. Kasdien jo ir nereikia, antraip žmogus gyventų tik 35 metus ir ne ilgiau. Mat už ekstremalius pojūčius tenka mokėti ir dvasia, ir kūnu. O jei kas šneka, kad patiria orgazmą kasdien, akivaizdžiai meluoja“, - įsitikinusi pašnekovė.

Žmonės nebemoka jausti?

Galvoti, liūdesys, mergina
© Corbis

Todėl, anot psichologės, reikia gerai suvokti, kad šiandien mes kalbame ne apie orgazmą, o apie reikalavimą patenkinti reklaminius užsakymus. Kitaip tariant, susidomėjimas sekso tema sukurtas dirbtinai.

„Taip kuriama nepilnaverčių žmonių visuomenė. Juk kaip moteris gali jaustis pilnavertė, jeigu lytinių santykių metu su savo vyru ji kaskart nepatiria orgazmo? Na tai kas, kad ji patiria kitus dalykus: švelnumą, malonų buvimą kartu. O jeigu moteris jaučiasi nepilnavertė, ji pirks daugiau kremų, drabužių, papuošalų, maisto, nes norės savo nepilnavertiškumo kompleksą paslėpti.

Taigi sukurkime žmogui kompleksų, kitaip sakant, nusivylimo savimi epizodų, ir jis ieškos būdų, kaip juos kompensuoti, kad niekas iš šono nepastebėtų, kokiu menkučiu jis pasijuto. Tačiau iš tiesų mes nesame menkučiai“, - pasakojo I. Kajokienė.

Deja, psichologė šiandien vis dažniau susiduria su pakankamai jaunais žmonėmis, kurie viduje jaučia tuštumą. Mat žmogaus vertei pajusti būtini jausmai.

Tuo tarpu reklama šiandien jau pasiekusi tokį lygį, kad geriau už žmogų žino, ko jam reikia, ir taip kuria jo poreikius. „Tai nonsensas. Tik pats žmogus gali žinoti, ko jis nori, ir kaip tai įgyvendinti. Bėda ta, kad mes nemokame ieškoti atsakymų savyje“, - apgailestavo pašnekovė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Iš JAV generolų – perspėjimai apie artėjantį karą: galimybė labai reali (1162)

Čia mano nauja uniforma. Taip „Sniego susitikimo“ konferencijoje prisistatė kostiumu vilkintis...

Išlindo nesąžiningų darbdavių naudojama schema – dalis algų mažesnės (167)

Kai kurie vaikus auginantys darbuotojai gali net neįtarti, kad „ant popieriaus“ uždirba mažiau...

Skvernelis: nesmagu girdėti interpretacijas dėl žiniasklaidos laisvės ribojimo (33)

Nuomonė, kad parlamentinė tyrimų komisija dėl LRT yra kraštutinė priemonė, nesikeičia, nes...

Vilniaus oro uosto darbuotoja paaiškino, kodėl pigių skrydžių bendrovių keleiviai lėktuvo turi laukti ant laiptų (6)

Vilniaus oro uostas ne vienam tautiečiui jau tapo įprasta kelionės pradžios ar pabaigos vieta....

Eglė Mauricė. Nuo vasario 1 d. didėja alimentai (13)

Kiekvienais metais, vasario 1 d., reikia indeksuoti teismo priteistas sumas, kurios mokamos kaip...

Orai: atkeliaujančios permainos kels tikrą chaosą (47)

Artimiausiomis dienomis šaltis palaipsniui silpnės. Antradienį tik vietomis, o trečiadienį jau...

Sukritikavo gydytojų protestą: Lietuvoje vertinami tik geriausi? (7)

Praūžusi gydytojų protestų audra nudraskė paskutinius skiautų likučius, dengusius ir dar šiek...

Vanagaitės santykiai su Zuroffu išbandymų neatlaikė (562)

Išsiskyrė rašytojos, viešųjų ryšių specialistės Rūtos Vanagaitės ir pikčiausiu nacių...

Victoria Beckham sulaukė itin aštrios kritikos dėl naujos kolekcijos: skandalo sūkuryje - lietuvė Giedrė Dukauskaitė (3)

Mados dizainerė Victoria Beckham tapo aršios kritikos socialiniuose tinkluose taikiniu, nes savo...

Prienų „Golden State Warriors“: LaVaras nori itin greito „Vytauto“ žaidimo ir LKL (29)

„Žaidžiame kaip „Golden State Warriors“, gynybą pamiršę, bet laimi tie, kurie įmeta...