aA
Keistai kartais reaguoja vyrai ir moterys į prisilietimą. Kai kurios moterys sako, kad prisilietimų bijo ir vengia. Kai kurie vyrai moterų prisilietimus supranta tik kaip kvietimą pasimylėti. Ar tai nereiškia, kad švelnūs prisilietimai nusileidžia savo verte kažkam vertingesniam?
Pora, meilė
© Corbis/Scanpix
Jei imsime taip vadinamą „greitą seksą“, tai švelnūs prisilietimai ir glostymai iš tiesų dažniausiai būna ne vietoje. Greitam seksui reikia vieno - greičiau pasiekti orgazmą ir išsiskirti. Pagal galimybę, be didesnių pasekmių, t.y. be prisirišimo. O štai įvairūs paglostymai, glamonės arba tiesiog švelnūs apsikabinimai kaip tik didina prisirišimą ir norą tęsti be galo. Kas, sutikite, dalykiniam žmogui yra prabanga.

Seksualinius santykius, nukreiptus į rezultatą – orgazmą - tokie žmonės pripažįsta. Jie žino, kad seksas yra sveikas užsiėmimas. Ir kad vyrų erogeninė zona yra varpa, o moterų - klitoris. Pažengę žino, kad moterų erogeninės zonos taip pat yra krūtų speneliai. Ir mažai kas iš vyrų prisimena apie galvą, ypač apie plaukus, ausis ir kaklą. Šios zonos reikalauja ne rezultato. Jos reikalauja pamėgti procesą.

Mažus vaikus motinų apkabinimas veikia kaip svarbus procesas - papildomas emocinis maistas. Daugelyje bandymų su kūdikiais ir gyvūnėliais buvo įrodyta, kad renkantis tarp pieno ir švelnaus kūno mažiukai pasirenka švelnų kūną. Ir būtent tai, o ne reguliarus maitinimas padeda jiems normaliai vystytis.

Ypač ryškūs šie skirtumai pastebimi trečiojo pasaulio vaikams, kuriuos motinos ilgą laiką nešioja ant apnuogintos nugaros. Mūsų kultūroje, ypač augant su auklėmis ir darželiuose, prisilietimų aiškiai trūksta netgi darželiniame amžiuje. Vėliau šie kontaktai su motinomis darosi dar retesni.

Taip, vaikystėje mums kartais glostydavo galvas. Tačiau šiuos malonius pojūčius mes ilgainiui primirštame, nes pagrindinis dėmesys, kaip ne kartą parodė Froido stebėjimai, po truputį koncentruojasi į lyties organus. O pasakymas „paglostymas“ ima reikšti daug dalykų, su prisilietimais visais nesusijusių.

Tarkime, mes ironizuodami sakome „Tai ką, aš už jo nusižengimus turėčiau jį paglostyti?“ Iš tiesų galvos glostymas dažnam žmogui atrodo kaip kvailas, vaikiškas užsiėmimas: jei jūs tokį žmogų paglostote, jis bando ironiškai nusišypsoti. „Aš ne mažas vaikas“- sako jo veido išraiška.

Jei toks vyras apkabina moterį, tai dažniausiai daro tai tvirčiau, nei reikia. Jis tarsi gniaužia ją rankomis, lyg bandytų įrodyti savo jėgą ir stiprumą. „Kietas“ vyras - tokia jo apkabinimo vizitinė kortelė. Jei tai moteris, jis stengiasi vyrui įgnybti, o apkabinti iš viso nemėgsta. Štai intensyvus seksas - visai kas kita.

Tačiau galvos glostymo ir švelnaus prisilietimo poreikis žmonėms yra įgimtas, išlieka svarbus visą gyvenimą ir jei žmogus kitam leidžia, sukelia malonius, netgi erotiškai malonius pojūčius. Tokius pojūčius vyrai ir moterys netikėtai pajunta kirpėjų kėdėse, tačiau dažnai gėdijasi apie juos kalbėti. Gėdijasi ir pasakyti, jog norėtų prie ko nors prisiglausti.

Beje, žmonės, atsiliepiantys apie šiuos pojūčius skeptiškai („nepakenčiu šio glebėsčiavimo“) dažniausiai jų senokai nėra patyrę, o vengia ne sekso, bet būtent švelnių jausmų - malonių iki tokio laipsnio, kad kartais sukelia net ašaras. Tarkime, švelnus apsikabinimas tokiems žmonėms pavojingas savo keliama grėsme: jie bijo „sušvelnėti“ ir „suskystėti“. Kas išduoda šių žmonių poreikį išlikti tvirtais, stipriais ir nepalaužiamais.

Tačiau tvirti, stiprūs ir nepalaužiami žmonės visada lieka tiktai žmonėmis. Ir jei jie kartais leidžiasi švelniai apkabinami ir paglostomi, tai netikėtai atranda, kad būti švelniu visai nėra pavojinga! Atvirkščiai, jie jaučiasi ramesni, tvirtesni, saugesni. O be to, atranda savo kūne naujų erogeninių zonų. Ir būdinga ne tik moterims, bet ir vyrams.

Kai kurios moterys, vyrų paklaustos apie tai, ką jie galėtų joms padaryti, pasako: „Tiesiog apkabink mane.“ Paaiškėja, kad apkabinimai, ypač pačioje pradžioje, turėtų būti labai švelnūs. Beje, tai gali būti netgi kitų moterų apkabinimai.

Jų metu apima savotiškas „tirpimo“ pojūtis, kuomet kūną užpildo labai maloni šilta banga. Po to gali apimti netgi lytinis susijaudinimas. Kūnų susilietimas būna labai silpnas, kartais galintis priminti „oro stulpo“ apkabinimą. Žinoma, tam reikalinga, kad abu žmonės maksimaliai atsipalaiduotų ir atlaisvintų savo kvėpavimą.

Jei po to labai atsargiai ir lėtai prisiliesite prie plaukų, veido ir kaklo, atrasite malonų, nors ir ne labai staigų susijaudinimą, gilinantį kvėpavimą. Veidas parausta, atsipalaiduoja, viduje nusistovi saugumo jausmas. Tarsi mūsų vidinis vaikas, pagaliau gavęs tai, ko trokšta, nusiramina ir atsipalaiduoja.

Prisilietimai ir glostymai ne tik išoriškai jaunina. Jų teigiamai veikia širdies bei smegenų veiklą, stiprina imunitetą bei atstato hormoninę pusiausvyrą - tai įrodyta mokslininkų. Įdomu, tačiau netgi atšiaurūs paaugliai teigiamai reaguoja į tėvus, kurie jiems atsigulus vakare į lovą, prisėda ir ima glostyti galvą.

Vyrus, suprantančius prisilietimus tik kaip kvietimą seksui, galima išmokyti tai daryti, prieš tai padarius tai jiems patiems.

Taigi, gerbiami skaitytojai ir skaitytojos, nesigėdykite sakyti artimiesiems: „Tiesiog apkabink mane“. –Ką, ir viskas?- paklaus sutuoktinis. - Ir dar švelniai mane paglostyk,- pasakykite jam.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Imperiją sukūręs milijardierius ruošiasi trauktis: žinomiausiai Europos technologijų bendrovei jis parengė staigmenų (4)

Hasso Plattneris net neturėjo savo nuosavo kompiuterio, kai įsteigė savo programinės įrangos...

Danams atsisakius parduoti Grenlandiją Trumpas atšaukia savo susitikimą su Danijos premjere papildyta 7.27 (148)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį paskelbė, kad atideda savo artėjantį susitikimą...

Dvi taisyklės, kurias turi prisiminti rūke važiuojantis vairuotojas (5)

Per vasarą įpratusiems prie gerų oro sąlygų, giedro dangaus ir sauso asfalto vairuotojams tikra...

Nuovargis ir galvos skausmas gali įspėti apie pražiūrėtą organizmo sutrikimą: jums gali trūkti visai ne atostogų (2)

Nuovargis , galvos skausmas ir išsiblaškymas nebūtinai reiškia, kad per daug dirbate ir laikas...

Vengrijos sporto renesansas: kodėl „Sūduva“ gali smarkiai įskaudinti galingiausią valstybės veikėją? (3)

„Sportas atkurs vengrų savigarbą. Jei būsime užsispyrę ir visi vieningai to sieksime, galėsime...

Paskaičiavo, kiek kainuoja atostogos Latvijos pajūryje: Lietuvoje teks išleisti beveik dvigubai daugiau (36)

Lietuviai pamėgę Latvijos pajūrio kurortus nebe reikalo: gausu nemokamų, o jei mokamų, tai...

Michaelo Jacksono pritariančiąja vokaliste buvusi Sheryl Crow prisimena mačiusi „išties keistą“ popmuzikos karaliaus elgesį (29)

Sheryl Crow prisiminė per savo darbo su Michaelu Jacksonu metus mačiusi „išties keistų“...

Po 22 metus trukusios santuokos Larry Kingas nusprendė išsiskirti su savo septintąja žmona Shawn

Larry Kingas po beveik 22 metus trukusios santuokos nutarė skirtis su savo septintąja žmona Shawn...

Palangoje prie jūros dušinės „rekonstruotos“ į dviejų aukštų namą (3)

Palangoje , prie jūros, išdygo 500 kvadratinių metrų gyvenamąjį namą primenantis pastatas,...