Kokią įtaką daro mamos tam, kaip vyras užaugęs žvelgs į moterį ir kaip su ja elgsis? Visi vyrai kažkada buvo berniukai. Ir visi berniukai kažkaip žvelgia į moteris. Žvelgia smalsiai, abejingai, geidulingai. Nuo mažens iki gilios senatvės. Ar šie žvilgsniai yra laisvi nuo bet kokios įtakos?
Motina ir sūnus
© Corbis/Scanpix
Paklauskite jums pažįstamo vyro: kaip į moteris tave mokė žiūrėti mama? Vieni vyriškiai atkirs: manęs iš vis nemokė! O jei ir bandė - tai aš turiu savo galvą. Mano nuomonė apie moteriškę priklauso nuo moteriškės.

Tokie vyriškiai, be abejo, irgi buvo įtakoti mamos. Tačiau ši įtaka pasireiškia ne atvirai suvokta forma, o pabrėžiama nepriklausomybe. Galima net pasakyti štai ką: Augdami su mamomis vyrai išmoksta savarankiškai mąstyti.

Ir tai labai svarbi šių vyrų savybė, jums, gerbiamos moterys, labai palanki. Juk kokią dilemą visą gyvenimą sprendžia jaunas vyras? Savarankiškumo - priklausomybės dilemą. Ir ką atsakys, paklaustas apie mamos įtaką priklausantis nuo mamos vyras?

Jis paraus iš gėdos ar sumišimo ir tars: manau, kad mama labai mane įtakoja... Jis pasakys tai sumišęs, nes kažkaip pajus, kad tai jums gali nepatikti. O jums tai ir turi nepatikti, nes priklausomybė nuo mamos reiškia štai ką:

Jūsų vyras pririštas prie mamos pažiūromis (“visos rūkančios merginos - pasileidusios, “moters vieta - virtuvėje”, vyras turi išlaikyti šeimą, o namai - moters reikalas” ir t.t.- tai mamos pažiūros)

Jūsų išrinktąjį mama bando išlaikyti vis dar gamindama maistą (“štai, brangieji vaikai, aš jums išviriau sriubos ir tu, martele, neįsižeisk, bet mano sriubą turėsite suvalgyti”)

Jūsų mylimąjį su mama sieja kaltės jausmas (“žinai, brangioji, man labai nepatinka, kad tu mamą įžeidei. Važiuoju ją raminti savaitgalį”).

Prisirišimas prie mamos gali vykti visais trimis kanalais ( pažiūros, skrandis, kaltė). O gali tik vienu - dviem. Bet kokiu atveju tai priešprieša savarankiškumui. Ir norėjo to mama, ar ne, bet ji prisidėjo prie to, kad ryšys su sūnumi ilgam išliko per tamprus. Kaip mama tai padarė?

Sąmoningai ji nieko nedarė. Už ją pasidarbavo jos pasąmonė, besivadovaujanti baime – likti vienai ir niekam nereikalingai. O pasąmonė yra labai kūrybinga ir savo veikdama pasirenka ne aiškų loginį tūrinį, bet nežodinius signalus - intonaciją ir mimiką.

Jokia mama nesakė vyrui: ”Prisirišk prie mano sijono!”

Ne, prisirišimas vyksta per tam tikrą nusiminusią intonaciją, priekaištingą žvilgsnį, sunkų atodūsį. Kada? Laiku - kai sūnus ima demonstruoti savarankiškumą. Arba nepalankia intonacija kalbant apie jo merginą. Arba pagyvėjimu, kai jis išsiskyrė su mergina ir kai valgė jos keptą pyragą. Tai natūralios reakcijos, tiesa? Kas gi išdrįs apkaltinti moterį, emociškai reaguojančią į savo vaiką?

Ir sūnus pasąmoningai labai gerai pajunta, kas mamai pageidaujama, o kas - ne. Tokia dviejų pasąmonių komunikacija yra nepaprastai efektyvi ir veiksminga. Žymiai veiksmingesnė už ilgas ir nuobodžias šnekas.

Gyvendami su kai kuriomis mamomis vyrai išmoksta išlaikyti nenutrauktą bambagyslę.

Tiesa, mamos nuo mažens ir turi išlakyti bambagyslės iliuziją. Tikra virkštelė liko gulėti gimdymo palatos dubenyje, tačiau naujagimiui ir kūdikiui būtina tikėti, kad jis vis dar su mama surištas. Tam ir reikalingi visi tie bučinukai, glamonės, maitinimai ir pasakos, kad atsiskirdamas nuo mamos fiziškai vaikas nesijaustų per daug blogai.

Kad turėtų iliuziją, jog kažkas stiprus juo rūpinasi, maitina ir už jį sprendžia. Tik po truputį augant vaiko smalsumui, vystantis jo protui, judesiams ir jausmams, jis atsisako tos iliuzorinės bambagyslės. Ir ima mąstyti savo galva, prasimaitinti savo rankomis ir orientuotis ne į tai, ką mama laiko teisingu, o į bendražmogiškus gėrio ir blogio principus. Taip jis subręsta. Tokio vyro jums reikia.

O ką daryti, jei jis toks nėra? Jei jis nesubrendo ir visiškai nuo mamos neatsiskyrė? Jeigu tik būtų stebuklingas brendimo receptas! Tačiau štai kas padeda kitoms.

Pirmiausiai nekaltinkite jo – jis nesistengė likti toks mažas ir infantilus - patikėkite.

Nekaltinkite ir anytos - ji neplanavo pririšti jūsų vyro prie savęs ir ilgomis rudens naktimis nepiešė ant popieriaus jo atėmimo iš jūsų planų.

Visa tai įvyko komunikuojant pasąmonėms. Jų – mamos ir jūsų vyro- pasąmonės rūpinosi, ieškodamos kompromiso. Todėl pasitelkite savo pasąmonę.

Patikėkite, kad jūsų pasąmonė kažkada įstengė atkreipti į save vyro dėmesį. Padėkokite jai už tai ir eidama gulti paprašykite, kad ji padvigubintų jūsų įtaką vyrui. Kaip - nesirūpinkite.

Antra, pastebėkite, kad jūsų vyras kažkodėl vis dėlto vedė jus ar bent su jumis ėmė gyventi. Vadinasi, jis bent jau pabandė nukirsti savo bambagyslę. Juk nemiega jis su savo mama, ar ne?

Padėkokite jam už tai. Ir, pavyzdžiui, paprašykite pagalbos - kad jis paskirtų jums laiko ir pasirūpintų, kad jūs ir toliau tikėtumėte, jog esate jam svarbiausias žmogus. O jei jis nesutiks - pasakykite, kad jūsų niekas kitas neįtikins, jog esate patraukli moteris, išskyrus jį. Na, gal išskyrus...

Ir tiek. Tegul jis pats pagalvoja, išskyrus ką. Tokios spėlionės kartais vyrą veikia stipriau, nei mamos pyragai...

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pavojingi vaistai iš prekybos išimti: ką darys kasdien jį vartoję pacientai? pavojinga medžiaga - net 27 populiariuose vaistuose (1)

Per paskutinius tris mėnesius parduota daugiau nei 80 tūkst. nekokybiškų vaistų su valsartanu....

Meistrai išgyvena savo aukso amžių: prisikviesti neįmanoma, prašo nerealių sumų

Sugedęs šaldytuvas, skalbimo mašina, nuolat tekantis vanduo iš klozeto bakelio – tikras galvos...

Lietuvoje bus karšta kaip pirtyje (14)

Visą savaitę Lietuvoje laikysis šilti, tvankūs ir lietingi orai

Kroatų treneris po finalo: leiskite man pasakyti vieną sakinį teisėjui Deschampsas: ar mes – gražūs čempionai? (357)

Kroatijos rinktinei nepavyko tapti devintąja pasaulio čempione istorijoje – išrinktųjų klube...

Dar viena Šaro pergalė: White'as lieka „Žalgiryje“ Toupane'o ateitis paaiškės greitu metu (11)

Amerikietis Aaronas White'as ir toliau rungtyniaus Kauno „Žalgirio“ komandoje. Praėjusią...

Oskaras Koršunovas Prancūzijos pergalę čempionate sutinka mylimosios šalyje: aplink tik džiaugsmas ir euforija (15)

Šiuo metu teatro festivalyje Pietų Prancūzijoje dalyvaujantys režisierius Oskaras Koršunovas ir...

Nežabota Kremliaus fantazija: NATO pajėgas Baltijos šalyse palygino su naciais (446)

Adažių poligone, Latvijoje, įsikurs tarptautinė NATO divizija „Šiaurė“, – tokia žinute...

Automobilių baterijų ateitis: ką naudosim ir kiek važiuosim? (14)

Pastarąjį dešimtmetį elektriniai automobiliai nebūtų galėję taip sparčiai tobulėti, jei...

Grenlandijoje mokslininkams pavyko užfiksuoti įspūdingą reginį (3)

Rytų Grenlandijoje mokslininkai vaizdo įraše užfiksavo neįtikėtiną įvykį: akimirką, kai...

Prinokę ir žali bananai turi skirtingą poveikį sveikatai: ką reikia žinoti? (21)

Vieni žmonės mėgsta pusžalius bananus, kiti – prinokusius iki rudumo. Tačiau ar tarp tokių...