aA
Pakalbėkime apie moteris-lėles – vyro puošmenas. Nemažai tenka tokių matyti renginiuose – sėdi šalia akivaizdžiai neeilinę padėtį užimančio vyriškio, demonstratyviai pakyla ir nulinguoja pačiu netinkamiausiu momentu ir nusiviepia į kamera – štai ir aš, pastebėkite! Silikono pripumpuotos krūtys veržiasi per drabužėliu vadinama audinio skiautę, dengiančią mažesnę kūno dalį... Taip taip – juk tai JO aksesuaras...
Prostitucija, prostitutė
© Corbis
„Koks niekingas lėlės gyvenimas“, – netikėtai praskrieja mintis... Kodėl kai kuriems vyrams reikia tokių „papuošalų“? Kokie jie? Kokios tos moterys? Ar, kaip sakoma, džiaugiamės tuo, ka turime?..

Pirmiausia išsiaiškinkime su vyrais. Kaip žinia, mūsų smegenys ne visos žmogiškos. Jų dalis kilusi iš gyvūnų. Šia smegenų dalimi mes žaidžiame seksualinius ir statuso žaidimus. Vienas iš statuso žaidimų – demonstruoti savo seksualinį pajėgumą. Todėl vyras, apsuptas dailių „pupyčių“, iš esmės daro tą patį, ką ir bet koks save gerbiantis gaidys vištidėje – jis stengiasi užkariauti kuo daugiau vištų. Ir jei į jo teritoriją užklysta kitas gaidys arba žmogus, jis puola į kovą.

Ar tai reiškia, kad vyras, apsuptas dailių merginų, yra seksualiai labai pajėgus? Ne, nereiškia. Jis tik demonstruoja savo statusą, o demonstruoti ir būti yra dažnai nesutampantys dalykai. Be to, yra išorinis, parodomasis statusas. Ir yra žmogiškasis – kuo mane laiko mano pažįstami. Pažįstami realiame gyvenime. Ir tuomet – kuo aš pats save laikau.

Jei žiūrite MTV klipus, tai puikiai žinote, kad dažniausias reperių klipų štampas – aukso grandinėmis apsikarstęs juodaodis narkobaronas, kurį supa iškilių formų gražuolės. Ar tai reiškia, kad reperiai demonstruoja seksualumą? Ne, jie demonstruoja statusą. O koks juodaodžio reperio statusas? Dažniausiai labai nepastovus. Nelygu kokie reitingai. Todėl aukštos žvaigždės statusas – tai demonstracija. Tai yra tai, ką mes matome per TV. Jo asmeninis žmogiškasis statutas gali būti labai žemas. Jis gali net savęs nekęsti!

Linksmoji mergina turi labai siaurą statuso diapazoną – „į mane žiūri vyrai“! Jei jos vertybė būtų žavėti kitus, tai ji svajotų apie sceną. O dabar ji žino esanti statistė vyriškame spektaklyje, kuris vadinasi „Pažiūrėkite, koks aš kietas“. O žmogui būdinga norėti daugiau.

Pirmiausia susitarkime, kad šis vaidmuo yra per primityvus. Tačiau gerbkime žanro rėmus. Kaip ir kitokie vaidmenys – striptizo šokėjos, konsumatorės, go-go merginos, loterijos vedančiojo – tai vaidmuo, skirtas šou. O šou reiškia „rodyti“. Iš šou neverta tikėtis nei teatro gilumos, nei kino siužeto vingių. O iš „linksmosios mergaitės“ neverta tikėtis, kad ji nukryps nuo vaidmens.

Jos vaidmuo – būti seksualinio statuso simboliu. Ir tiek. Simbolis neturi demonstruoti daugiau nei reikia. O reikia kojų, talijos, užpakalio, krūtų, baltų plaukų ir dailaus veidelio. Simbolis turi būti funkcionalus, t. y. neturėti papildomų detalių – linksmoji mergina neturi kalbėtis, rūkyti ar prašyti pinigų. Ji neturi kelti pavydo scenų arba staiga pradėti kalbėti telefonu su mama. Taip pat ji neturi turėti šalia savęs vaikų. Vaidmuo paprastas – demonstruoti kūną ir paklusnumą vyrui. Tačiau tikrai nevertėtų pagal šį vaidmenį spręsti apie jos asmenybę.

Asmenybė – tai jau daugiau negu vaidmuo. Tai yra tai, kas lieka, kai pasibaigia vaidmuo.

O kas lieka, kai baigiasi renginys ir „linksmoji mergaitė“ eina namo?

O tuomet ji tampa paprasta moteriške – jai būna ir PMS, jos laukia vaikelis arba mama, ji sprendžia santykius su draugu ar vyru, svajoja apie tikrą meilę, skaičiuoja pinigus ir galvoja apie kontraktus. Žinoma, būdama sąžininga savo vaidmens atlikėja, ji nemažai galvoja apie tai, kad visą laiką gerai atrodytų. Jei „linksmoji mergaitė“ yra jos pagrindinis vaidmuo, jos baubas – laikas, kuris iš moterų atima išorinį grožį. Ir tuomet iškyla vidinio grožio būtinumas, t. y. gyvenimo prasmė, meilė, draugystė, kūryba, savo vertės jausmas, šeima, savęs realizacija.

Ar lengva „linksmajai mergaitei“ pamilti ar surasti mylintį vyrą? Ne. Nes jos vaidmuo – „sekso simbolis“ – klaidina vyrus. Kartais jie mano, kad „graži“ reiškia „neprotinga“. Arba kad „jos visi norės – per daug rizikinga“. O gal: „kaip aš atrodysiu šalia jos?“ Vyrai nedažnai mėgsta taip rizikuoti. Be to, norint pamilti „linksmąją merginą“, reikia ją pažinti ne šou sąlygomis.

O pačiai merginai tenka nuolat įrodinėti, kad gali būti ne tik graži, bet ir protinga. Jai tenka atskirti susižavinčius jos kūnu nuo pamilusių jos sielą. Reikia ruoštis nusivylimams, kuriuos atneša meilė ar tik tikėjimas meile.

Todėl neverta investuoti vien į savo kūną. Kaip neverta investuoti į meilę. Visai neblogai, jei šalia šou verslo „linksmoji mergina“ investuoja į kitus dalykus. Tarkime, į pažinimą ar į kūrybą, o gal ir į azartines sporto šakas.

Na, o kaip su vyrišku statusu? O tai jau vyrų reikalas. Be gyvūnų smegenų vyrai turi dar ir žmogiškąsias – į jas ir visos viltys.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Įspėja dėl moters, graudžia istorija tuštinančios vilniečių pinigines (40)

Šaltą ir drėgną vakarą namo važiavusi vilnietė neliko abejinga pagalbos prašančiai moteriai,...

Gyvai / Aktorius Andrius Žiurauskas pirmą kartą prabilo apie skyrybas: buvau neištikimas ir labai įskaudinau žmoną (10)

40 atsikratytų kilogramų, 17 metų jaunesnė mylimoji ir naujas gyvenimo etapas: „Jei tai yra...

Nors Venckienės ekstradicijai uždegta žalia šviesa, tolesnis procesas priklauso nuo JAV (293)

Nors Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) kalinamos buvusios teisėjos Neringos Venckienės advokatai...

Gyvai / Pirmoji lyderių akistata: „Rytas“ – „Žalgiris“ tiesioginė vaizdo transliacija (19)

Ketvirtadienį triumfu prieš Madrido „Real“ pergalių sąskaitą Eurolygoje atsidaręs Kauno...

Nelaimė Pociūnų aerodrome: netikėtai apvirto lėktuvas, pilotai išgabenti į ligoninę (41)

Sekmadienį Pociūnų aerodrome įvyko nelaimė. Policija informavo, kad apvirto lėktuvas, du jame...

ES narės atvėrė kelią „Brexitui“ atidėjimo nesvarstė (74)

Europos Sąjungos ( ES ) šalys narės sekmadienį atvėrė kelią Europos Parlamentui ratifikuoti...

Matijošaičio sprendimas pribloškė tėvus: taip atimamas paskutinis duonos kąsnis (538)

„Žinau Giraitės tėvų nuotaikas, jie visi panikoje, išsigandę. Jaunos šeimos dar tik kuriasi...

Vilniuje neblaivių vairuotojų medžioklė: girčiausias įpūtė 4,24 promilės (15)

Sekmadienį Vilniuje Lietuvos keliu policijos tarnybos (LKPT) pareigūnai nustatė 9 neblaivius...

Legendinis tenisininkas Rafaelis Nadalis vedė mylimąją (7)

Po keturiolika metų trukusios draugystės tenisininkas Rafaelis Nadalis pagaliau žengė prie...