Pakalbėkime apie keliones ir pakeleivius. Šiais laikais žmonės daug keliauja - dažniausiai ne vieni, o su draugais. Tačiau kaip pasirinkti, su kuo keliauti? Juk kartais atrodo, kad žmogų pažįsti jau kelerius metus, o keliaujant pamatai visai kitokį jo veidą...
Kelionė
© Corbis/Scanpix
Jeigu draugas staiga pasirodė tau ne draugas, ir ne priešas, o nei šis nei tas - imk jį į kalnus - ten suprasi, kas jis toks... Bet apie tai jau Vladimiras Vysockis pakankamai daug ir pakankamai taikliai dainavo... Kelionė iš tiesų atskleidžia žmogų visame gražume. Pirmiausia, šalia jo tenka praleisti ne vieną valandą. O per tas valandas tu spėji pamatyti jį iš daugiau pusių, nei būnant svečiuose. Ten jis vis savo kaukę demonstruoja - šmaikščią, užjaučiančią ar kokią nors kitą.

Kelionėje tu jį pradedi matyti intymesnėse situacijose:

Kiek minučių jis išbūna tualete ar vonioje;
Kas po jo tame tualete ar vonioje lieka;
Ar jis knarkia miegodamas;
Ar jis moka gražiai valgyti;
Kaip jis elgiasi įvykus nesusipratimui- ar labai pyksta ir ką laiko kaltu;
Ar patikimas susitarimų ir ypač pinigų prasme;
Ar gašlus ir kaip elgiasi ištrūkęs iš namų;
Koks būna išgėręs.

Kitas dalykas yra tas, kad ilgoje kelionėje tu ir save neišvengiamai parodai kitam žmogui labiau, nei įprasta. Todėl ir tavęs laukia siurprizai - išgirsti apie save kažką naujo. Galbūt iš trečių lūpų. Ir nebūtinai tau tai patinka. Tai kaip čia yra?

Vadinasi, po kelionės su “miela bičiule” išauga konflikto tikimybė. Ar tau reikia konfliktų? Spręsk pati. Galimas atšalimas ir nusivylimas. Juo didesnis, juo vienpusiškesnė gerąja prasme tu buvai su šiuo žmogumi iki kelionės. Žmogus neišvengiamai turi ir tamsiąją pusę. Tarkime, dauguma studenčių žino, kokiais bjauriais tampa dėstytojai per egzaminus. Ar tai neišvengiama?

Beveik taip. “Beveik”, nes pasitaiko keistų ir nepaaiškinamų atvejų, kada kelionė atskleidžia tau žmogų iš netikėtai šiltos pusės ar patvirtina, kad jis tavo tikras draugas. Su tokiu ir vėl gali keliauti. O su nelabai artimu, bet pakankamai simpatišku ir mielu - iki pirmos nelaimės. Nelaimėje paaiškėja, kad jis būna ir bjaurus. Ir ačiū Dievui - jei ne ta nelaimė, nežinotumei, kas yra kas dar daug metų...

Tačiau ko čia mes vis apie nelaimes ir nelaimes? O todėl, kad bet kokia kelionė - tai šioks toks stresas. Streso metu žmonės reaguoja ne gynybine kauke, o nuoširdžiai - kas kaip moka.

Vieni ima žemintis ir įsiteikinėti stipriesiems - policininkams, tarkime, ko iš jų niekad nelaukei, tokie stiprūs jie tau atrodė.
Kiti ima agresyviai pulti - kokius nors patarnautojus, tarkime, o buvo tokie mandagūs;
Dar kiti sugeba užsidaryti ir izoliuotis - ir visai šaltakraujiškai, pasirodo, su stresais tvarkosi, kai muitininkai prikimba;
Kiti, pasirodo, tau seniai pavydėjo ir laikė tave stipresne asmenybe - o tu manei, kad jie į tave iš viršaus žiūri...

Taigi, geriausia važiuoti su labai gerai - t.y. ir iš “blogosios” pusės tau pažįstamu žmogumi. Bet tik ne su paviršutiniškai mielu, kuriuo nusivilsi. Tačiau ką daryti su naujomis pažintimis, kurios mūsų atmintyje išlieka kaip “nuostabios ir nepamirštamos”? Kur tie geriausi mūsų gyvenimo momentai, kai netikėtai kelionių metu sutikdavome nuostabias sielas?

O jos savo vietoje. Atkreipkite dėmesį - beveik visuomet tai nelabai ilgai stebėti žmonės, tai neilgi kurortiniai romanai, tai dviejų savaičių ilgio pažintys, tai atsitiktiniai bendrakeleiviai... Galbūt, su jais susirašinėji, galbūt tiesiog prisimeni. Tačiau niekuomet jie nebūna tau blogi ir juo labiau nėra šeimos nariai arba labai jau tau artimi šiandien - per daug iš arti juos pažinusi tu galėtumei jais nusivilti. Tegul jie ir lieka tavo sąmonėje toje vietoje, kur yra gražūs ir geri dalykai. Nereikia žiūrėti į paveikslą pro padidinamą stiklą - grožio nebeliks...

Tai labai įdomus gyvenimo reiškinys - kad pažintumėme grožį kaip grožį, laikykimės atokiau nuo jo - tai apie naujai sutiktus žmones. Kai kas gerai moka tai daryti ir palieka šį pasaulį patenkintas. O kai kas tiesiog turi tokią įdomią atmintį. Mano amžinatilsį močiutė labai geros nuomonės būdavo apie visus (išskyrus žentą) žmones ir sirgo skleroze. Pas ją kasdien ateidavo neseniai atsikėlusi kaimynė alkoholikė pasišnekėti ir pasiskolinti pinigų. Kadangi močiutė kitą dieną ją užmiršdavo, ji kasdien ją sutikdavo kaip nepažįstamą. Ir po to pasakodavo: “kokią nuostabią moterį aš sutikau...” Ir ką? Mirė ji, ir nusinešė į dangų šviesią atmintį... Apie tai, kokie mes visi su jumis geri. Štai laimė.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Trimečio mama nebeištvėrė: tai kam aš moku sveikatos draudimą? (4)

Prireikė gydytojo oftalmologo konsultacijos? Geriau iš anksto apsilankykite Valstybinės ligonių...

Tėvai – priblokšti: Vilniaus vaikų darželio direktorė elgėsi lyg monstrė (15)

Vaikų darželio direktorė, smurtavusi prieš penkiametį auklėtinį, sulaukė atpildo – Vilniaus...

Gyvai / Eurolygos mūšis Bamberge: „Brose“ – „Žalgiris“ (26)

Kauno „Žalgirio“ (11/6) krepšininkai Eurolygos 18 ture antradienio vakarą antrą kartą šiame...

R.I.T.A. Už lėšas skurdo kaime mažinimui – odiniai diržai ir piniginės (97)

Absoliuti dauguma Seimo narių išlaidas viešosios informacijos rengėjams galėtų pakeisti...

Nemalonumų sulaukęs buvęs garsios advokatės žentas: jeigu lemta, nuo kalėjimo nepabėgsi (57)

Dėl baisios avarijos išgarsėjęs buvęs garsios sostinės advokatės žentas Arnas Tumėnas vėl...

Dažniausiai užsienio žiniasklaidoje minimas Lietuvos miestas – iš arti (12)

Atvykus JAV ir kituose žemynuose garsiai Ballų šeimynai, viso pasaulio dėmesys krypsta į...

Aplinkinių nurašyta panevėžiečio idėja virto pragyvenimo šaltiniu: man sakydavo, kad mirsiu badu (15)

„Jeigu tavo namuose nėra katino, tai ką tu myli?“ –rašoma ant Mariaus Dijoko sukurto...

Siaubinga tragedija Kazlų Rūdoje (474)

Kazlų Rūdoje - siaubinga tragedija. Pirmadienį nusižudė mergina, o kitą dieną - ir jos mama.

Siaubinga parduotuvės klaida: pardavė nuodingą žuvį, galinčią sukelti skausmingą mirtį (6)

Gamagoryje (Japonija) per garsiakalbius skamba įspėjimas nevalgyti nuodingos žuvies, kurios penkias...

Vairuotojai įspėjami artėja pūga (17)

Vakare ir naktį eismo sąlygas sunkins snygis ir pustymas. Vairuotojai įspėjami būti atidūs.