aA
Prašyti ko nors vyro – sunkus moters uždavinys. Žinoma, daugelį dalykų moteris gali padaryti pati. Tačiau štai jums prireikia, kad vyras atliktų kokį nors ūkinį darbą. Arba jums tiesiog trūksta jo dėmesio.
Pora
© Corbis
Dauguma prašymų lieka be atsako todėl, kad jie tariami per daug pažįstama intonacija. Mat vyro smegenys pagauna intonacijas anksčiau už prašymo turinį. Todėl kiek jūs turite intonacijų, tiek turit ir šansų, kad jūsų prašymas bus išgirstas.

Štai paprastas prašymas: „Paduok peilį”. Tačiau kiek būdų tai pasakyti jūs turite? Suskaičiuokite: lažinamės, kad tik du. Pirmas būdas skamba kaip priekaištas: „Paduok gi pagaliau peilį - negi nematai, kad aš neturiu su kuo atpjauti duonos - tu visai nekreipi į mane dėmesio!” Antras būdas skamba kaip atleidimas: „Tiek to, nebenoriu pyktis, duokš man tą peilį ir aš aptepsiu tau duoną - ir tai reiškia, kad mes su tavimi susitaikėme”.

Pirmas prašymas greičiausiai liks be atsako, nes komandinės gaidelės, skambančios jūsų balse, kai jūs pykstate, sukelia apsauginę vyro psichikos blokadą. Antras prašymas veikia geriau, nes vyras jaučiasi kaltas ir nebenori daugiau kęsti įtampos, tvyrančios tarp jūsų. Jis nori taikos.

O štai netiesioginis prašymas – „Kaip būtų smagu, jei kas nors pasirūpintų peiliu”- padaro iš jūsų koketuojančią damą. Žinoma, jūs pasakysite, kad santuokose niekas nekoketuoja. Tačiau niekas ir nedraudžia to daryti – koketavimas, jei tik jis yra skoningas ir subtilus, tik pagerins jūsų santykius.

Prašymas, kuriame yra „antras dugnas” , gali skambėti iš viso labai intriguojančiai, jei moteris tuo metu subtiliai vilioja vyrą. Tarkime, ji sėdi su trumpu sijonėliu ir, trumpam pataisiusi plaukus, žvilgteri aukštyn per petį, lyg norėtų kažką ten pamatyti, pasilenkia žemyn ir pasižiūri į grindis... Paduok peilį”,- pasako ji keistai pažemėjusiu balsu - ir vyras vietoj peilio ima ją aistringai bučiuoti.

Taip, prasideda - pasakysite jūs. Mus ir vėl moko, kaip iš šeimos gyvenimo daryti spektaklį, kaip manipuliuoti ir kaip įsiteikinėti vyrams! Lyg jie būtų maži vaikai. O kodėl mes turim būti pirmos? O kodėl ne jie? O ką, jei mes esame pavargusios, suirzusios ir visiškai nenorime nieko: nei koketuoti, nei gundyti? Mums išvis galvą skauda. O jis, tas žiaurus gyvulys-vyras, labiausiai prašomas tik vienam - būti patalpintam į tokią vieną knygutę. Parašė ją radikali feministė Solange, ir vadinasi ji “Vyrų išnaikinimo manifestas”.

Čia reikia sustoti. Ką daryti, kai prašymai vyrui tik gimsta jūsų galvoje, o ta galva yra labai sunki, nes sielą graužia nesuprantamas pyktis?

Tuomet reikia pasiruošti, kad jūsų prašymai - taip, kokie jie bebūtų, skambės kaip priekaištai. Vyras, kuris priprato prie moters nuotaikų, perdaug nekreips į juos dėmesio. O nepatyręs vyras greičiausiai įsižeis: ko tu mane puoli? Ką aš tau padariau?

Žinoma, į šiuos klausimus jūsų liežuvis ima atsakinėti visiškai automatiška tirada: „Ką padarei? Atspėk. Neatspėjai? Tuomet nieko (durų trankymas).” Jei jūsų nepasitenkinimo lygis viduje yra arti kritinės ribos, gali pasipilti dar gausesnė žodžių ir ašarų lavina:” „Tai tu vyras, ar ne? Pažiūrėk, kas namuose darosi! Tai tu nori pasakyti, kad aš pati kalta? Nešauk? Ką - nešauk? Manai, aš isterikė? Manai, aš beprotė? Taip, bet tai tu mane tokią padarei!” ir t.t. ir pan.

Matote, jūsų prašymai tokiame stovyje iš tiesų yra prašymai, tačiau ne to, ko jūs prašote. Tai prašymai priimti jūsų emocijas, jūsų skausmą, jūsų liūdesį ir vienatvės jausmą. Vyras turėtų tiesiog sugerti juos ir nereaguoti. Po kiek laiko jums palengvėja. Perspėkite vyrą apie tai - pasakykite jam: „Man reikia išsirėkti, nekreipk dėmesio į mano žodžius, gerai?“

Prisiminkite: niekad neliekite savo blogos nuotaikos prieš pat užmigdami ar vos pabudę – lova - šventa vieta. Jei jau neišlaikėte - pabaikite prašymus ir kritiką komplimentais ir bučiniu.

Niekada nekritikuokite vyro, prisidengdama ironiškais prašymais: „Tai ar padarysi, ko prašiau? Matai - nedarai”. Ironiją paverskite sąžiningu posakiu: „Aš ant tavęs pykstu”- suveiks geriau.

Dar geresnis būdas ko nors paprašyti - tai pradėti nuo supratimo. Taip, tik supratimo jausmas ateina ne iš karto. Jam reikia pastatyti save į vyro kailį. Pajusti jį, kaip jūs jaučiate savo draugę, savo vaiką, savo pavargusį tėvą ir save pačią. Patikėti trumpam, kad jūs visai jo nepažįstate. Ir tik po to, vietoj prašymo, pasakyti: „Tai susirūpinai dėl vaiko?”. „Tai nerimauji prieš rytdienos susitikimą?” Paglostykite jo nugarą, pabučiuokite į pakaušį. Ir jei jis atsilieps švelnumu, po kiek laiko paprašykite ko nors. Jis atsilieps.

Jūs laukėte pasiūlymų manipuliuoti? Man atrodo taip: ko negalima padaryti iš meilės, negalima padaryti ir jėga.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Diana Nausėdienė: kodėl mes išskiriame moteris – pakalbėkime, ką patiria vyrai (24)

Pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė sakė, kad svarbiausia užduotis jai dabar yra...

Lietuviai nori visai kitokio automobilių mokesčio: ministras sako, kad tokį svarstė (7)

Apmokestinti pirmą kartą šalyje registruojamus automobilius – toks įstatymo projektas pastaruoju...

Švelnūs orai truks nebeilgai (5)

Slenka ko gero paskutinės švelnios vėlyvo rudens dienos. Antroje savaitės pusėje tikimasi, kad...

Buvęs prokuroras sudėliojo svarbiausius akcentus Kauno žudynių byloje: Venckienė ir Venckus buvo pasirūpinę alibi (625)

Prieš dešimtmetį Lietuvą sukrėtusią Kauno žudynių bylą sekė Drąsiaus Kedžio ir Andriaus...

Šnipų mainų paslaptys: kodėl su lietuviais iškeistas norvegas domino JAV ir Rusijos žvalgybas (90)

„Kalėdos Maskvoje“, – tokia nuotrauka iš Raudonosios aikštės 2017 gruodžio 5-ąją...

Didesnės kainos gali sustabdyti cigarečių pakaitalų populiarėjimą DELFI specialiai iš Londono (24)

Vyriausybei siekiant padidinti akcizų tarifą kaitinamojo tabako produktams, specialistai sako, kad...

Vaikino pasiūlymas pasibaigus pasimatymui tapo nepavykusio vakaro vinimi: merginos, būkite protingos (69)

Vaikinas mane užkalbino mano tuometinėje darbovietėje-drabužių parduotuvėje. Maniau pakalbėsim...

ES rytinis sparnas pasiduoda sąstingiui

Europos Sąjungos rytinės narės pasiduoda lėtėjančiai pasaulio ekonomikai.

Kai medžiotojas nušovė du vilkus – vilkė atėjo atsisveikinti su žuvusiais jaunikliais (457)

Dvidešimt metų medžiojantis Kazimieras Urmanavičius prasitarė, jog tądien, kai ruošėsi...

Skelbiama, kad „Žalgiris“ pasiruošęs išsiskirti su Perezu, jam jau numatyta pamaina (12)

Kauno „Žalgiris“ netrukus gali atsisveikinti su meksikiečiu Alexu Perezu, skelbia 24sek...