Nuo ko prasideda pirmosios meilės pamokos? Kuo užsiima jauni įsimylėjėliai? Kas įtikina greičiau už žodžius?
© Corbis
Bučiuotis mes mokomės nuo pat mažumos. Mūsų pirmieji bučiniai skirti mamai, tėčiui ir giminaičiams. Jie trumpi, lengvi, ir didelio malonumo neteikia. Bučiniai iš lūpų į lūpas vaikystėje netgi atstumia. O kodėl iš viso bučiniai?

Štai stovi gatvėje jauni žmonės. Ir aistringai bučiuojasi. Ilgai ilgai. Ir nesustoja. Štai jis bando ją pabučiuoti, o ji išsisuka. Bučinys labai svarbus diagnostinis rodiklis. Jei vyras bando moterį pabučiuoti, o ji nusuka galvą arba sučiaupia lūpas, vyras iš karto pakalusia: tu ką, nenori manęs? Vadinasi, lūpų kalba - tai jums ne šiaip judesys. Joje slypi visa žmogaus nuostata į artumą su kitu.

Froido teorijoje psichoseksualinis vystymasis ne veltui prasideda oraline stadija. Tai reiškia, jog pirminius savo instinktus mes patenkiname panaudodami būtent lūpas ir gomurį - štai jums pirmoji erogeninė zona, atnešanti mums su mamytės pienu visa kita - saugumą, artumą ir vienybę su artimu žmogumi. Ir ne tik su mama. Ilgai dar mes kišime viską į burną, pažindami pasaulį. Ir tuo pat būdu atskirdami su kuo vienysimės (“hmm... skanu”), o ką - atstumsime (“Fu... bjauru”). Taip per burną mes išmokstame pasakyti pasauliui “taip” arba “ne”.

Vėliau - artėjant antriems metams - prie oralinės prisideda analinė zona - čia jums ne tik ant puoduko pasėdėti, tai ir savikontrolė, ir žaidimai “sulaikau - išleidžiu” - ir autonomija, ir valdžia. O jau darželiniame amžiuje pagrindine zona tampa genitalijos. Tuo pačiu ir kryptingumas atsiranda, ir masturbaciniai bandymai, ir mokėjimas kai ką daryti kitiems vaikams padedant - prisiminkime “daktarų” žaidimus. Žinoma, iki šiol kai kurie neapsišvietę darželių auklėtojai įsitikinę, kad vaikams svarbiau išmokti raides, o ne masturbuotis, tačiau dešimtmečiai populiarios psichoanalizės duoda savo vaisius.

Taip – pereiti per šias erogenines zonas būtina - tuomet iš vienybės su mama stadijos mes pereiname į autonomiją ir vėl grįžtame prie bendravimo su kitais žmonėmis. Todėl šis vystymasis - nuo oralinės prie genitalinės stadijos - psichoanalizėje iki šiol laikomas svarbiu žmogaus vystymosi rodikliu. Atkreipkime dėmesį - zonos ne pakeičia viena kitą, o prisideda. Tiesiog viena iš jų tampa svarbesne už kitas. Ir jei vyras nori užkariauti moterį, sekso mokytis turi jis ne iš pornofilmų, o mokytis bučiuotis tikrovėje. Berniukams tai nėra savaime aišku.

Juk darželinio amžiaus pabaigoje mes (teoriškai) turime jau nekoncentruoti dėmesio į erogenines zonas, o išmokti socializuotis - būti su kitas vaikais, kentėti neįdomias pamokas, “kalti” daugybos lentelę, stengtis įskaitomai rašyti ir sklandžiai skaityti. Erogeninių zonų klausimai tarsi nustumiami į šešėlį ir pabunda nebent fantazuojant vakarais po antklode ir žaidžiant su savo organais. Arba su savo lyties atstovais.

Paklauskite dešimtmečio berniuko, ar jam patinka bučiuotis, jis pasakys: brrr. Ačiū - ne. Ir linksmai grumsis su kitais berniukais, net nepastebėdamas savo erekcijos. Toks jis išliks ilgą laiką. O štai mergaitės jau po metų - dviejų pradės po truputį praktikuotis - bučiuosis su draugėmis ir kartais - su savo atspindžiu veidrodyje. Jei jūs turite ankstyvos paauglystės vaikų - atkreipkite dėmesį į charakteringus pėdsakus ant veidrodžio stiklo. Valio!- jūsų dukrelei jau lytinis brendimas! Tai- šventė. Ne “o, Viešpatie!”, o būtent “valio!”

Netrukus mergaitės jau sirgs mėnesinėmis, o berniukai rytais atradinės ant paklodžių balkšvas dėmeles. Lygiagrečiai prasidės slapti platoniški ir erotiniai santykiai. Visa tai dažnokai ignoruoja mokytojai, kurie septintokų - aštuntokų tėvams per tėvų susirinkimus sako: siaubas kažkoks - vaikai visai nesimoko! Atkreipkite dėmesį į matematiką! Mokytojai žino, bet tarsi ir nepastebi, kad vaikai dabar nebe vaikai ir ne šiaip ignoruoja pamokas, o mokosi būti savo lyties atstovais.

Ir visose laukinėse gentyse juos šiuo metu ne matematikos moko, o inicijuoja į vyrus ir moteris. Tokie jau tie laukiniai neišprusę, žinote, kad nereikalauja iš paauglių dėmesio chemijai, fizikai ir matematikai, o reikalauja parodyti, kokie jie vyrai, ir kokios - mergaitės. Su visokiais ritualais ir išbandymais. Jiems atrodo, kad jaustis vyrais ir moterimis yra svarbiau, nei žinoti, kokios yra kvadratinės lygties šaknys. O pas mus - matematika svarbiau. O lytis- nesvarbu.

Na, ką daryti? Paaugliai vis vien bėgdami iš pamokų išmoksta bendrauti, kai kas - bučiuotis, glamonėtis, o dalis (dažniausiai be didelio džiaugsmo)- atranda seksą. Nėra šiuo metu nieko gero iš sekso. Pilnaverčiam ir maloniam seksui dar ateis metas. Ir kai ateis – bučinys taps svarbia jo preliudija.

Tik moteriai tikras, nesuvaidintas bučinys - intymus, aistringas, ilgas su kiek pravira burna - reiškia daugiau nei vyrui. Vyrui tai atrodo labai keista. Kodėl, nesupranta jis - prostitutės su savo klientais niekad nesibučiuoja? O todėl, kad bučinys moteriai – tai ženklas, tai kvietimas, tai atsidavimas. Ženklas ne apie tai, kad “kišk į mane savo instrumentą”. O ženklas apie tai, kad “pasiruošusi su tavimi susilieti”. Todėl moteris jaučiasi labiau atsakinga už bučiavimąsi. Galbūt moters organizmas jai bučiuojantis su vyru ruošiasi sekančiam žingsniu - susilieti ne tik su juo, bet ir su būsimu kūdikiu. O vyrui bučinys - tai viso labo maloni diagnostika - nori ji manęs ar ne. Ir tokiems vyrams skirta “Kama Sutra”. Tik vyrai kažkodėl iš jos labiausiai prisimena sekso pozas - kaip kokią gimnastiką. Ir geriau supranta matematiką.

Iš tikrųjų Kama Sutroje bučinių aprašyta aibė - ir lūpomis, ir liežuviu, ir su čiulpimu, ir su įkandimu, ir su visokiomis figūromis. Vieni skirti suerzinimui, kiti – padrąsinimui, dar kiti sako: aš jau tavo. Juk mūsų lūpos – tai savotiškas lytinių organų simbolis. Ir ką leidžia burna - leidžia ir apačia. Jei iš sekso atimti šią simboliką, jis bus labai neįdomus. O tuomet ir gyventi bus neįdomu - nesvarbu, kiek jūs ten gausite iš labai gero, bet ne vienintelio svarbaus gyvenimo dalyko - matematikos.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šiurpi vienos šeimos istorija: išžudė šeimą ir apsigyveno su seserimi (184)

Stropus ir gabus abiturientas iš darbščios ūkininkų šeimos, tačiau kartu – ir negailestingas,...

Apie Lietuvą kalbėjo su ašaromis akyse: kodėl kai kurie emigrantai negrįžta (113)

„Jūs neįsivaizduojate, kaip pasiilgstame Lietuvos. Visi, kad ir ką sakytų, visi visu 100...

Dar 12 nacionalinės „Eurovizijos“ dalyvių rungėsi dėl jūsų simpatijų: pusei jau užtrenktos durys (295)

Pirmasis eurovizinių atrankų etapas jau praeityje – iš pusšimčio dalyvių liko vos 24....

Klaipėdoje minios žmonių susirinko į miesto aikštes ir skverus (86)

Pagrindinis šalies uostamiestis šeštadienį ūžia. Čia tęsiasi ketvirtasis „ Šviesų...

Orai: paspaus šaltukas, sulauksime ir snaigių

Ši savaitė baigsis palyginti ramiai, tačiau kitos savaitės antroje pusėje prognozuojami didesni...

16 metų tikro košmaro: ryte kūnai būdavo ištempiami lauk (95)

Po metų, kai jos tėvas su dviem jo broliais buvo rasti nušauti, sovietų valdžia atėjo Jevgenijos...

Amžinos vasaros kurortas vilioja atostogomis ant Raudonosios jūros kranto (24)

Eilate, Izraelio pietiniame kurorte prie Raudonosios jūros, jau turbūt yra pabuvoję nemaža dalis...

Atidžiai peržvelgusi vaikų vadovėlius tiesiog nustėro: tai – realus atvejis (704)

Viešai pristatyta nepanorusi būti filologė, humanitarinių mokslų daktarė, šiuo metu auginanti...

Deivydas Praspaliauskas atskleidė tobulos sriubos virimo būdą (80)

DELFI Maistas svečiavosi pas šefą Deivydą Praspaliauską restorane „Amandus“, kur virtuvės...

Lėktuvuose tarp keleivių sėdintys pilotai įsidėmi tai, ko mes nė nepastebime (46)

Keliones lėktuvu daugelis sieja su puikia proga netrikdomai pasnausti, padirbėti, paskaityti knygą...