Man 47 metai, sutuoktiniui - 57-eji. Jau metai kaip tarp mūsų nėra jokių seksualinių santykių. Prieš metus susipykome ir aš atsisakiau lytinio akto. Po to karto vyras prie manęs daugiau neprisilietė, miega kitame kambaryje, nors dienos metu kalbamės ir bendraujame šeimos klausimais lyg niekur nieko.
© Shutterstock nuotr.

Paklausiu kaip visiška blondinė, ar tai yra jau tas amžius, kai vyras nebenori ar nebegali lytiškai santykiauti, nes esu tikra, kad nėra kitos moters.

Aš dar nesijaučiu tokia susenusi, kad man nebereikėtų lytinių santykių. Pasakyti jam apie savo poreikius negaliu, nors pragyvenome drauge jau 25-erius metus - tai turbūt netinkamo auklėjimo pasekmė... Kai pagalvoju, kad šitaip ir baigsiu savo seksualinį gyvenimą - pasidaro liūdna... Nežinau kaip išeiti iš tokios padėties... Ar išeitis - tik meilužis?

Pataria psichoterapeutas Olegas Lapinas

AR REIKIA SEKSO PO PENKIASDEŠIMTIES?

Tokiais atvejais kaip jūsų, tiesą galima išsiaiškinti tik pasišnekėjus su jūsų vyru. Todėl galima tik spėlioti, kas atsitiko jūsų poroje.

Pradėsiu nuo vienos statistinės apklausos, kuri neturėtų jūsų stebinti:

Miegant orgazmą patiria: penkiasdešimtmečių tarpe 26% moterų ir 25% vyrų, šešiasdešimtmečių tarpe – atitinkamai 24% ir 21%, septyniasdešimtmečių - abiejų lyčių 21%.

Masturbuojasi maždaug kartą per savaitę ar dvi: penkiasdešimtmečių tarpe 47% moterų ir 66% vyrų, šešiasdešimtmečių – atitinkamai 37% ir 50%, septyniasdešimtmečių atitinkamai 33% ir 43%.

Santuokinius lytinius santykius vidutiniškai kartą per savaitę palaiko penkiasdešimtmečių tarpe: moterų ir vyrų po 88%, šešiasdešimtmečių tarpe atitinkamai 76% ir 78%, septyniasdešimtmečių tarpe atitinkamai 65% ir 59%.

Jeigu jūs esate dėmesinga skaičiams, tai pastebėsite, kad su amžiumi seksualiai aktyvių moterų procentas ima viršyti vyrų procentą.

Natūralu, kad ir jums reikia lytinių santykių labiau, nei vyrui. Ar jo atsisakymas rodo, kad jūs jam nebe patraukli? Iš jūsų laiško seka, kad vyras sekso atsisakė susipykęs su jumis, tačiau man atrodo, kad tai buvo tik pretekstas.

Iš tikrųjų jo lytinis potraukis neturėtų išnykti, o greičiausiai sumažėjo, ir kartu sumažėjo pasitikėjimas savimi. Juk susipykimas - labai dažna ir patogi dingstis išvengti lytinių santykių. O žmonės su pažeidžiama savimeile ir įsižeidžia lengviau. Tik vengdami sekso jie susipyksta vos ne kryptingai.

Bet kokio amžiaus vyrai ir moterys nesąmoningai gali prie ko nors prikibti ir sukelti skandalą, nes tai padeda išvengti sekso, kurio jie nenori arba bijo. Panašu, kad jūsų vyras bijo. Žinoma, tai tik hipotezė. Ir ją galima patikrinti. Kartu tai būtų ir atsakymas, ką galima padaryti jūsų seksualiniam gyvenimui atgaivinti.

Vidutiniškas penkiasdešimt septynerių metų vyras lyginant, tarkime, su trisdešimt septynerių metų vyru, dažniausiai turi trečdaliu mažiau testosterono kraujuje. O supratimas apie tai, koks turėtų būti seksas, jam gali išlikti amžiaus vidurio lygyje: „aš turėčiau būti kietas vyras“. Jei ne - tuomet „išvis to nereikia“.

Iš tiesų lytiniam gyvenimui jis neturėtų sakyti „ne“. Tiesiog jis turi išmesti iš galvos jauno vyro elgesio idealą. Ir priimti tą faktą, kad dabar jo poreikis lytiškai santykiauti kyla rečiau, susijaudinimas yra lėtesnis ir orgazmą pasiekia jis irgi lėčiau.

O kas atsitiks, jei jo savimeilė liks jaunuolio lygyje? Visa tai tokio amžiaus vyrui reiškia, kad seksas jam tampa atsakingesniu uždaviniu, nei amžiaus viduryje. Jis turi ne tokią puikiai funkcionuojančią varpą, ir tai žino. O pateisinti šito negali. Tai žeistų jo savimeilę.

Metaforiškai kalbant, jo „variklis“ užsiveda lėčiau, o raktelius turi moteris. Ir jeigu jis nuramins savo savimeilę, jis gali prisipažinti, kad be jūsų pagalbos jam mylėtis sunku. Jam reikalinga, kad aktyvų vaidmenį perimtumėte jūs. Ilgai jį glamonėdama įvairiais būdais, pildydama jo seksualines fantazijas, jūs galite jį sujaudinti, ir po to jis perimtų įprastinį aktyvų vaidmenį.

Jei jis, kaip ir jūs, buvote seksualiai „netinkamai auklėjamas“, atvirai pasakyti jums apie tai jis negali. Tikėtina, kad jis priklauso tiems dviem trečdaliams šešiasdešimtmečių vyrų, kurie tenkina save masturbacija. O ką, jei jūs labai taktiškai ir švelniai pasiūlysite jam pamasažuoti save, o po to - jį?

Jūs sakote: „Ne, aš to nenoriu, nedrįstu, man nieko neišeis“. Ir kartu pasvajojate apie meilužį. Kas atsitiktų, jei jūs, nepaisydama šių dalykų, liktumėte prie minties: „Ak, aš jo nebejaudinu - tad ieškosiu meilužio“?

Jūsų vyriškis liktų nesuprastas, išduotas, ir jokiu gyvu nenorėtų ir nebandytų su jumis suartėti. Tai reikštų santykių nusilpimą.

Geriausiu atveju, jei jis turi pinigų, jis atsakytų jums tuo pačiu, t.y. nusipirktų merginą seksui, ir greičiausiai, jauną. Ir tai būtų didelis smūgis jums, kuris tikrai nepadėtų jums atstatyti savo santykių. Kiekvienas iš jūsų paglostytų savo savimeilę, tačiau kokia kaina?

Dvidešimt penki metai kartu gali būti nemaža vertybė jums abiems. Ar šią vertybę reikia išmainyti į jautimąsi „seksualiai vertingu“, jei jis tęstųsi trumpas akimirkas?

Aš nenoriu pasakyti, kad čia yra aiškus vienas atsakymas. Svarstyklės, kuriomis mes sveriame savo santykių vertę, pas kiekvieną iš mūsų galvoje yra savos. Ir sverti savo gyvenimo istoriją svetimomis svarstyklėmis neverta.

Galbūt, ilgai pasvėrusi viską, kas buvo tarp jūsų ir vyro, jūs pagalvosite: „Na, nieko ten gero ir nebuvo. Meilės didelės irgi nebuvo. Metai bėga - tad kodėl aš turėčiau dabar save varžyti ir bandyti atgaivinti abejotiną vyro aistrą? Juk metai jau beveik praėjo be sekso...“

O galbūt, jūs pasversite ir pamatysite: „Ne, verta išsaugoti santykius ir grąžinti į juos seksą“. Jums jo reikia daugiau - jums ir kortos į rankas.

Iššūkis, kurį dažnai priima jauni vyrai, susipažindami su droviomis merginomis, yra: „Ar man pavyks ją sugundyti?“ Ir dabar toks pats iššūkis iškyla prieš jus: ar jūsų nevilioja perspektyva sugundyti, sujaudinti ir uždegti prigesusį vyro aistringumą?

Jeigu vilioja - sėkmės.
Olegas Lapinas

Rašykite: psichologui@delfi.lt. Psichologai neatsakinėja asmeniškai, atsakymai publikuojami DELFI rubrikoje GYVENIMAS.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Nacionalinio vėžio instituto direktorius pataria, kas padės išvengti onkologinių ligų: 12 paprastų žingsnių (137)

Likdamas ištikimas bendrai Europos Sąjungos dvasiai norėčiau pasiūlyti savo idėją Lietuvai...

Laisvadienių kuriozai: jei pasiimsite 3, turėsite 10, ir tai ne vienintelė gera žinia (56)

Šių metų pabaiga pradžiugins netikėta galimybe – jei pasiimsite tris laisvadienius, ilsėtis...

Naktį eismo sąlygas sunkins plikledis (4)

Pirmadienio pavakarę šalyje oro temperatūra nuo 1 iki 4 laipsnių šilumos.

Šalia Danės upės gyvenančius žmones pasiekė baugus perspėjimas: nevaldomai kyla vanduo (11)

Klaipėdai naktį iš sekmadienio į pirmadienį išvengus potvynio, vis dar gresia kur rimti...

Pradėtas tyrimas dėl leidinio „Naisių žemė“ (78)

Nuo 2013 m. leidžiame laikraštyje „ Naisių žemė “ pilna politinės reklamos, tačiau jame...

Seibutis – apie sprendimą, padėjusį atgaivinti karjerą: širdis tabalavo (6)

Epizodinių vaidmenų atlikėjas, reikalingas tik ginantis – toks Renaldas Seibutis buvo...

Skandalingasis gydytojas pranešė, kad jam pavyko persodinti galvą negyvėliui (40)

Garsusis italų chirurgas Sergio Canavero paskelbė apie sėkmingai atliktą žmogaus galvos...

Gwen Stefani prakalbo apie negyjančias širdies žaizdas: ilgą laiką negalėjau to suprasti (1)

„Aš negalėjau niekada suprasti, kodėl man gyvenime taip daug kartų dužo širdis“, –...

Ilgam išnuomotas Palangos kempingas

Palangos (Nemirsetos) kempingas įgavo koncesininką – buvo pasirašyta trišalė sutartis tarp...

Seksualiausias mados šou: „Victoria's Secret“ apatiniu trikotažu pasipuošusios manekenės gniaužė kvapą (5)

Pirmadienį Šanchajuje nugriaudėjo jau 22-ejus metus rengiamas „Victoria's Secret“ kolekcijos...