Jei buvai neištikima savo sutuoktiniui, ar reikia jam prisipažinti? Galima pasakyti, kad tai - kiekvienos moters sąžinės reikalas. O kaip veikia šiuo atveju moters sąžinė? Atkreipkime dėmesį į tai, kad neprisipažinti savo „nuėjimu į kairę“, pameluoti – taip pat susiję su sąžine. Sąžinė - tai toks vidinis teisėjas, kuris pasveria padarytų ir patirtų malonių ir nemalonių dalykų pusiausvyrą.
Pora
© Corbis/Scanpix

Moteris žino, jog sužinojęs apie neištikimybę, jos vyras sureaguos vienu iš labiausiai tikėtinų būdų:

supyks ir prigrasins skyrybomis;
baisiai nuliūs;
ims pavyduliauti ir kontroliuoti.

Visais šiais atvejais vyrui bus blogai. Ar sąžininga elgtis taip, kad tavo artimui žmogui būtų blogai? Ne, tai per daug drastiška. Taigi išeina, kad geriau vyrui nieko nesakyti.

Žinoma, jei jau neištikimybė „įvyko“, tai tam buvo priežasčių: tau trūko dėmesio, meilės, sekso, norėjosi įsitikinti, kad vis dar gali vilioti ir patikti; o gal šiaip užėjo „proto užtemimas“ ar hormonų audros. Kaip ten bebūtų, o kas įvyko, to nepataisysi. Vyrui gi ar draugui patogiau galvoti, kad esi jam ištikima.

Jis tave idealizuoja ir net ir nenorėtų sužinoti, kad esi jam neištikima. Jam tai būtų tas pats, kaip sužinoti, jog Šventoji Mergelė iš tikrųjų yra paleistuvė ir kekšė. Vyro seksualumui sunku suderinti šias dvi dimensijas vienos moters vaizde. Todėl jis bevelija susižavėti kiekvienoj atskiroj moteryje vis kitokiu aspektu.

Taigi jis gali žinoti, kad moteris yra „kalė“, paleistuvė ir elgsis su ja kaip su paleistuve. Tuomet jis ne tik nepavyduliaus, bet galbūt net dalinsis šia mergina su savo draugu. Tačiau jei jau jis paženklino moterį Šventąja Mergele, tai ji privalo būti skaisti, švelni, motiniška ir ištikima. Ir taškas. Visi nukrypimai nuo šito scenarijaus netelpa vyro galvoje ir gali privesti jį iki neprognozuojamų reakcijų. Sąjunga gali iširti. Taigi geriau tegul jis nieko nesužino. Tai daroma vardan švento tikslo - išlaikyti sąjungą. Laikyk liežuvį už dantų - ramiau miegosi.

Tačiau dabar iškyla nauja situacija - vidinė. Koks pateisintas bebūtų tavo nukrypimas į kairę, o tai vis dėlto išdavystė. O nuslėpta išdavystė - tai dar ir melas. Ypač jei vyras ar draugas yra ištikimas ir atviras. Išeina, kad mainais už jo ištikimybę ir gerumą tu jam sumoki išdavyste ir melu. Sąžinė kaip mat sureaguoja į tai. Rezultatas - atsiranda nešvarios sąžinės jausmas.

Tu netyčia baudi save - tai apsipili karšta kava, tai užkliudai savo automobiliu kaimyno mašiną. Galbūt tavo odoje atsiranda nesuprantamas bėrimas. O gal tu, kaip ledi Makbet iš Šekspyro dramos, vis bandai nuvalyti nuo paviršiaus nenuvalomą dėmę? Tavo sąžinė baudžia tave, pasinaudodama tavo kūnu.

Taigi išeitis būtų tokia: viską papasakoti pačiai, be jokių įkalčių. Jeigu viskuo prisipažintumei, bent atsisakytumei melo nuodėmės. Iš dviejų tau liktų tik viena. Taip, vyrui būtų blogai, bet jis tai ištvertų. O už tavo atvirumą apdovanotų tave pasitikėjimu. Visai gali būti, kad pasitikėjimas tik sutvirtintų jūsų sąjungą. Galbūt neištikimybė taptų pagrindu pasišnekėti apie tai, ko jums trūksta. O kiek yra atvejų, kai atskleista neištikimybė netikėtai sustiprina sutuoktinių aistrą! Juk absoliuti dauguma sutuoktinių pasako: aš viską galiu suprasti, pats nesu šventas. Tačiau kam meluoti? Prisipažink, viskuo prisipažink!

„Nesu šventas“. Beje, o kaip su jo paties ištikimybe? Ar tikrai jis ištikimas ir atviras? Visu šimtu procentų? Įsivaizduokime, kad ne. Juk jei tu jautei, kad tau su juo kažko trūksta, greičiausiai jis taip pat jautė. Visai gali būti, kad suveikė jo prieštaringa vyriško seksualumo prigimtis. Kad matydamas tavyje „paleistuvę“, jis susižavėjo Šventąja Mergele iš gretimo skyriaus. Tu - žemiška ir paprasta, o jį patraukė dvasinga natūra angelišku balsu. Patraukė, o jis tau nesakė. Tau draugė pasakė.

O gal atvirkščiai - tu jam visuomet atrodei labai pakylėta, o čia vakarėlis su „linksmomis mergelėmis“. Visi buvo išgėrę, ir štai jis neatsisakė pagundos. Iš pradžių tu pastebėjai, kad jis neįprastai jaudinasi grįžęs namo, po to - kad neįprastai kaltas. Ir štai radai jo kompiuteryje kompromituojančias nuotraukas iš vakarėlio. Su nuogomis merginomis ant kelių.

Jam gėda. Jis tampa tau perdėtai rūpestingas: gėlės, dovanos... O tu kaip tik buvai jam neištikima! Pasakyk jam. Dabar situacija tavo sąžinei atrodo štai kaip: jūs esate atsiskaitę. Nesvarbu, kas pradėjo pirmas, tačiau abu jaučia palengvėjimą.

O ką daryti, jei tave „pagavo su įkalčiais“ ir privertė viskuo prisipažinti? Daryti čia nėra ko - tiesiog atsiskleidžia tavo laipsnis, iki kurio tu gali būti atvira. Viename poliuje - akla gynyba: ne, nieko nebuvo, nesąmonė, niekuo netikėk, pikti liežuviai dar tau ne tai papasakos, aš myliu tik tave vieną. Iš kitos pusės - greitas prisipažinimas: atleisk, taip, tai tiesa, man labai gėda, ašaros, maldavimas atleisti... Tu esi tarp šių polių.

Visa tai - automatinės, tau būdingos ir per daugelį metų išmoktos reakcijos. Visos jos, o taip pat tai, kas aprašyta aukščiau, deja, nelabai siejasi su meile. Bet siejasi su švaria sąžine. Ir su saugumo jausmu. Su nusikaltimu ir bausme, su nuodėme ir atgaila. O štai su meile - nelabai.

Su meile juk kaip yra? Ji - tai tokie lėtai atsidarantys ir lėtai užsidarantys nematomi sielos vartai. Atsivėrė vartai - ir tu į save įleidi ir savo vyrą, ir savo vaiką, ir gamtą, ir visą pasaulį. Užsivėrė - ir tu nejauti nė vienam šiam reiškiniui nieko. Iš pareigos, saugumo ir dėl švarios sąžinės rūpiniesi vyru, vaikais, buitimi. Tačiau meilės nejauti. Tik protas bei valia veikia.

Todėl su visomis tomis ištikimybėmis ir neištikimybėmis galima pasielgti štai kaip: kuriam laikui pamiršti ir vieną, ir kitą. Ir paklausti savęs: o kokie reikalai su mano meilės jausmu? Ar dažnai aš jį jaučiu? O jei nejaučiu, ar seniai užsidarė mano sielos vartai?

Nusidėti mes galime greitai. Atgailauti - kiek lėčiau, bet taip pat palyginus greitai. O štai uždaryti sielos vartai atsiveria labai labai lėtai. Ir kas įdomiausia - niekas nežino, kada ir kaip tai vyksta. Protas čia nepadeda, patarimai taip pat. Aš tik vienu pastebėjimu galiu pasidalinti: meilės vartai ima atsiverti tuomet, kai visai to nesitiki. Taip kad tau belieka tik šiais žodžiais patikėti. Jeigu tu tiki, kad turi sielą.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Odontologės papasakojo, pagal kokį pagrindinį kriterijų iš tikrųjų reikia rinktis dantų šepetėlį būtina viena papildoma priemonė (41)

Prekybos vietose siūlomi įvairių tipų dantų šepetėliai . Skiriasi jų galvutės dydis,...

Nuomos aferoms pabaigos nematyti: agentūrai sumokėjo, bet buto negavo (50)

Nors apie Klaipėdoje veikiančią agentūrą „Butų nuoma“ blogi atsiliepimai sklando apie...

Transliuotos išgertuvės Kybartuose atskleidė baisią situaciją: neskubėkime teisti kalinių (243)

Savaitgalį iš Kybartų pataisos namų išgertuves gyvai transliavę vyrai toliau kursto aistras....

Orai bus permainingi: grįšiantį 30 laipsnių karštį nuplaus lietūs (2)

Artimiausiomis dienomis netrūks permainų. Po saulėtesnio trečiadienio į šalį sugrįš 30...

Po pertraukos įvarčiais prapliupusi Rusijos rinktinė – praktiškai aštuntfinalyje (879)

Pasaulio futbolo čempionate antradienį prasidėjo antrojo turo rungtynės. Skambią pergalę prieš...

Kurtinaitį užjautęs Jovaiša davė skausmingą patarimą „Žalgiriui“ (87)

Kauno „Žalgiris“ užbaigė, kaip sako pats Šarūnas Jasikevičius , istorinį sezoną....

Nuo šiol pramogauti keliaus tik čia: merginos ir pigios pramogos papirko lietuvio širdį (33)

Dvi savaitgalio dienos Berlyne yra tai, ką šią vasarą privalo išbandyti kiekvienas lietuvis....

Tik vyrams: kaip pastatyti moterį „į vietą"? (149)

Dėmesio! Šis straipsnis griežtai skirtas tik vyrams! Moterims parašiau kitą. Prieš septynerius...

Išgertuvės Šventojoje siutino: ne visi taip supranta atostogas (35)

Kurortas - kai kuriems žmonėms jis asocijuojasi su poilsiu ar vakarėliais. Susirenka daugybė...

VU rektorius: docento darbo užmokestis jau prilygsta vairuotojo algai (179)

Tyrėjai moksliniams tyrimams gali skirti vos pusę savo darbo laiko. Kita 40-50 proc. laiko dalis...