aA
Beveik trečdalis lietuvių per vestuves visada dovanoja tik pinigus ir juos laiko geriausia dovana jaunavedžiams, rodo internetinė apklausa. Lietuviai pinigus mėgsta ne tik dovanoti, bet ir gauti – 40 proc. apklausos respondentų nurodė, kad per vestuves gavę pinigų, nuoširdžiai apsidžiaugtų ir kitokios dovanos nenorėtų.
© Shutterstock nuotr.

Tačiau taip mąsto ne visi lietuviai: penktadalis respondentų (20,6 proc.), atsakydami į apklausos klausimus, teigė, kad per vestuves gavę tik „vokelį“, slapta nusiviltų, nes nori labiau asmeninės dovanos, o 38,3 proc. respondentų teigė, kad dovanos pobūdis nesvarbu, svarbiausia – rodomas dėmesys.

Paprašyti įvardinti tris vestuvines dovanas, kurias laiko geriausiomis, pinigus kaip vieną jų nurodė 69,3 proc. apklaustųjų. 44,7 proc. trejetuke paminėjo įspūdžius teikiančias dovanas, 39,7 proc. – namų apyvokos daiktus, 37,5 proc. – keliones.

„Dovanojimo tradicijos per vestuves atspindi to meto žmonių gyvenimą. Tarkime, sovietmečiu dažnai didesnę vertę turėjo ne pinigai, o deficitinės prekės, nes už pinigus daug ko tiesiog nebuvo galima gauti. O dabar pasirinkimas didelis, kiekvienas žmogus gali pats spręsti, ką jis nori turėti. Todėl jaunuosius džiugina ne patys pinigai, o pasirinkimo laisvė, kurią jie suteikia. Kuriant šeimą, pradinis finansinis kapitalas gali palengvinti gyvenimą, vestuvių šventė taip pat ištuština piniginę. Todėl tendencija dovanoti pinigus tiesiog atspindi šių laikų jaunavedžių poreikius“ , – pinigų kaip dovanos populiarumą aiškina psichologė Dovilė Grigienė.

Visada dovanojantys tik pinigus nurodė 29,6 proc. respondentų. Dar beveik ketvirtadalis (23,5 proc.) respondentų pinigus teigia dovanojantys, kai nesugalvoja geresnės dovanos. 39,4 proc. respondentų pinigus tvirtino dovanojantys, jei to prašo jaunieji. Tik 6,5 proc. pinigų nurodė nedovanojantys niekada.

„Pinigai yra lengviausiai išrenkama dovana, matyt, todėl šią dovaną pasirenka daugelis. Tačiau mes tikime, kad lietuviai yra kūrybingi žmonės, ir prognozuojame, kad kylant ekonomikai, tendencija dovanoti pinigus ilgainiui nunyks. Skatiname žmones dažniau dovanoti dovanas, kurios įspūdį palieka ilgam.“ – sako apklausą užsakiusios bendrovės „Gera dovana“ generalinis direktorius Ernestas Vasiliauskas.

Apskritai tuo, kad per vestuves dovanos būtinos, lietuviai neabejoja: absoliuti dauguma, net 94,6 proc. respondentų nurodė ką nors jauniesiems dovanojantys visada ir tik 5,4 proc. jų teigė apsieinantys su gėlėmis. Paskutinei dienai prieš vestuves lietuviai dovanos sugalvojimo ir pirkimo nepasilieka: taip elgiasi vos 11,6 proc. apklaustųjų, tačiau per daug anksti dovanos irgi neieško: net 68,3 proc. lietuvių dovana rūpintis ima iki vestuvių likus ne daugiau negu mėnesiui.

43,7 proc. respondentų vestuvines dovanas galvoja patys, su niekuo nesitardami. Ketvirtadalis respondentų dėl dovanos klausia pačių jaunavedžių, 17 proc. – jų artimųjų ar draugų. 36,5 proc. apklaustųjų dovanos sako ieškantys didžiuosiuose prekybos centruose, 23,5 proc. – specializuotose parduotuvėse, penktadalis jas užsako internetu. Dovanoms lietuviai netaupo: mažiau negu 100 Lt žmogui vestuvinei dovanai išleidžia vos dešimtadalis respondentų.

Liepos 28 – rugpjūčio 3 dienomis dovanų platinimo bendrovės „Gera dovana“ užsakymu įvykdytos internetinės apklausos apie vestuvių dovanų įpročius metu apklausti 574 respondentai, kurių amžius – 18–65 metai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dramų šeimose grimasos: prestižiniame sostinės rajone praskeltos galvos, kraujas ir be galo išsigandęs aštuonmetis (14)

Į iškvietimus vykstanti vaiko teisių apsaugos specialistė su DELFI sutiko pasidalinti istorijomis,...

Klientai perrašo taisykles: ką daryti įmonėms, kurioms kilo didelė grėsmė

Šiuo metu gyvename kliento amžiuje, kai klientai perrašo verslo taisykles ir verčia įmones nuolat...

Lietuvių pamėgtoje saloje – galinga stichija: bangos tiesiog nušlavė apartamentų balkonus (14)

Gavus pranešimų apie smarkią audrą, dėl saugumo evakuotos kelios dešimtys lietuvių pamėgtos...

Nausėda apie prezidentės neišvykimą į Latviją: aš būčiau važiavęs netgi dviračiu (174)

Buvęs SEB banko prezidento patarėjas, ekonomistas Gitanas Nausėda , komentuodamas prezidentės...

Apie diagnozuotą vėžį prisipažinęs Stano: papasakosiu, kas nutiko per pastarąsias dienas

Penktadienį apie diagnozuotą vėžį prisipažinęs atlikėjas Stanislovas Stavickis – Stano...

Eli Lake: Šiaurės Korėjos apgavystė (26)

Nuo tada, kai praėjusį birželį per viršūnių susitikimą Singapūre susipažino su Kim Jong Unu,...

Ligoninės „mirtininkės“: vienintelis kriterijus gali nulemti 15 ligoninių likimą (283)

DELFI pasiekė Sveikatos apsaugos ministerijos ( SAM ) specialistų parengta neoficiali analizė,...

Šeimai finansų krizė nesibaigia iki šiol: įžvelgia sistemines spragas (37)

Praėjusiame dešimtmetyje Lietuvoje besipučiant nekilnojamojo turto kainų burbului, verslininkas...

Didžiuliai vandens kiekiai suteka į plyšius vandenyno dugne – kur jis dingsta? (79)

Jūs tikriausiai žinote, kad Žemės paviršius yra tarsi suskeldėjusio kiaušinio lukštas....

Planuojantiems statybas: ką privaloma žinoti apie detaliojo ir bendrojo plano koregavimą (10)

Rinkdamiesi žemės sklypą, kuriame norėtumėte statyti savo svajonių namą ar vystyti kitą...