Viena sostinės pažinčių agentūra skelbiasi, kad vedusiems vyrams ir ištekėjusioms moterims padeda susirasti partnerį. L.T. žurnalistas atliko eksperimentą ir susitiko su trimis moterimis, norinčiomis pabėgti nuo rutinos šeimoje.
Pora, meilė, konfliktas
© Corbis/Scanpix
Saulėtą trečiadienio popietę pasibeldžiu į agentūros „Meilės saitai“, įsikūrusios viename Žvėryno daugiabučių, duris. Išvaizdi maždaug 40 metų moteris priima labai maloniai ir pasisiūlo išpildyti mano užgaidas.

Ištvirkauja daugiau vyrų

Nudelbęs akis išlemenu, jog man, vedusiam vyrui, šiek tiek gėda, kad ieškau draugės.

„Nieko baisaus, atsipalaiduokite. Dabar apie 90 procentų vyrų ir 50 proc. moterų eina į kairę. Apie skyrybas su antrąja puse dauguma jų negalvoja, tik nori paįvairinti gyvenimą, ir tiek“, – ramina mane Nijolė.

Norint, kad gyvenimas nebūtų pilkas ir nuobodus, reikia sumokėti 85 litus, ir pusmetį gausiu moterų, kurios irgi dairosi pažinčių, telefonų numerius.

Tiesa, tie numeriai nepasipils kaip iš gausybės rago. Iš pradžių Nijolė man pateikė penkis „išalkusių“ moterų numerius, o paskui, jei jos man nekris į akį, žadėjo kas mėnesį duoti dar maždaug po tris. Agentūros darbuotoja paprašė jai pranešti, kurias moteris aš „mesiu per bortą“, kad jas galėtų pasiūlyti kitiems vyrams. Nijolė patikino, jog tie numeriai, kurie duodami man, niekam kitam nedalijami tol, kol nepranešu, ar ta kandidatė į drauges man tinka.

Sutuoktinis – slunkius

Pirmoji pretendentė į drauges – 36 metų Agnė. Į pasimatymą ji sutinka ateiti nestumdama laiko. „Tik parvežu dukrą iš mokyklos namo ir galime pasikalbėti“, – ryžtingai pareiškia moteriškė. Po mano skambučio prabėgus maždaug dviem valandoms, jau šnekučiuojamės Jeruzalės mikrorajone esančioje „Submarino“ picerijoje.

Neaukšta, trumpais plaukais kandidatė sudaro išsilavinusios, pasitikinčios savimi moters įspūdį. Ji trokšta susirasti draugą, su kuriuo būtų įdomu paplepėti, o vėliau gal ir pasimylėti.

Vyro Agnei – per maža, nes jis nuolat drybso ant sofos ir žiūri trilerius. Be to, visiškai neromantiškas.

Ji neslepia, jog pasinaudodama agentūros paslaugomis jau buvo susitikusi su įvairiais vyrais, tačiau to vienintelio dar nerado.

Bučiuotis lindo bedantis

Mūsų pokalbį nutraukia Agnės vyro skambutis. Jis nori išsiaiškinti, kur yra žmona ir ką ji veikia. „Nebijok, mano vyras tikrai čia neatvažiuos, jis nėra pavydus. Kita vertus, aš elgiuosi labai atsargiai“, – nuramina mane medike Antakalnio klinikose dirbanti moteris.

Ji nusivylė dauguma sutiktų vyrų. „Kartą vienam veikėjui pasiūliau pasišnekėti mano automobilyje. Kai pamačiau, kad jis – be kojinių ir be dantų, pakraupau. Negana to, jis dar lindo bučiuotis, – kvatoja Agnė. – Daugelis vyrų galvoja tik apie seksą.“

Tiesa, pasitaikė ir kitas kraštutinumas. Moteris ilgai bendravo su vyru, kuriam intymūs santykiai visiškai nerūpėjo. Kitas vyrukas neįtiko dėl to, jog, pasirodo, vienu metu įnirtingai kabino ir Agnę, ir jos draugę.

Ar moteris ryžtųsi skyryboms, jei rastų tinkamą draugą? „Gal ir taip. Vaikai jau paaugę, todėl traumos jiems nebūtų. Kai tekėjau, vyras buvo kitoks. Po vestuvių jis pasikeitė į bloga. Gyvenu vieną kartą, todėl nenoriu, kad gyvenimas prabėgtų nuobodžiai“, – samprotauja žodžio kišenėje neieškanti pašnekovė.

Gėdijasi ryškaus akcento

Antroji kandidatė – 41 metų vadybininkė Tatjana. Kaip ir Agnė, ji nelinkusi tikrinti kandidatų tinkamumo ilgais pokalbiais telefonu ir iškart griebia jautį už ragų – sutinka pasimatyti tą pačią dieną.

Su Tatjana viename „Pramogų banko“ barų siurbčiojame kavą su brendžiu. „Atsiprašau, kad lietuviškai kalbu su ryškiu rusišku akcentu. Vienas vyras, vos tik prasižiojau, atvirai pasakė, kad jam nepatinka mano kalba, ir pabėgo“, – netikėta tema pokalbį pradeda vadybininkė, dirbanti baldais prekiaujančioje įmonėje. Pasiūlau bendrauti rusiškai, bet Tania atsisako.

Tatjanos situacija kiek panaši į Agnės. Moters ir jos vyro aistra vienas kitam seniai išblėsusi. Mylisi jie retai ir be ugnelės. Prarają tarp sutuoktinių didina ir dažnos vyro komandiruotės į Angliją. Be to, jis turi ištikimą draugą – televizorių, nuo kurio būdamas namie neatitraukia akių.

Tatjanos ambicijos nemenkos. Ji pageidauja sutikti draugą, kuris būtų ir įdomus pašnekovas, ir aistringas meilužis. Tam, kad įgyvendintų tikslą, moteris intensyviai lieja prakaitą sporto klube. „Tikiuosi, kad ne viskas buvo blogai ir jums nors truputį patikau“, – atsisveikindama viltį puoselėja į draugo paieškas įsitraukusi moteris.

Laimė truko metus

Nors Jolitai tik 24-eri, ji jau spėjo susituokti ir išsiskirti. Dabar jau buvęs vyras jai atrodė idealus: protingas, darbštus, gražus. Tačiau prabėgus metams po vestuvių jis pradėjo eiti į šoną.

„Aš matydavau, kaip jis gatvėse, net ir eidamas su manimi, tiesiog rydavo akimis ilgakojes gražuoles. Paskui draugė pasakė, kad mano Rolandas bučiavosi su viena didžiakrūte naktiniame klube. Tąkart dar atleidau, bet kai jis ėmė negrįžti naktimis, nutariau skirtis“, – išpažintį man atliko Jolita.

Dabar jauna moteris geidžia susirasti artimą draugą, tačiau už jo neketina tekėti, net jei tas vaikinas ar vyras nepaprastai patiktų.

Praskaidrina kasdienybę

Agentūros „Meilės saitai“ vadovas, pasivadinęs Vingiu, teigia savo kailiu patyręs, jog meilužė sutvirtina šeimą. Pasak Vingio, šeimos Lietuvoje labai trapios ir naujas draugas ar draugė padeda išblaškyti šeiminę rutiną, praskaidrina kasdienybę.

Vingis prisimena atvejį, kai į agentūrą užsuko vyras, kurio žmona neįgali, ir paprašė surasti draugę. Ar tai nėra amoralu? „Nemanau. Tas vyriškis neketino mesti sutuoktinės. Juk gerti alkoholį ar rūkyti irgi amoralu“, – samprotauja Vingis.

Į agentūrą kreipiasi maždaug 70 proc. vyrų ir apie 30 proc. moterų.

„Dauguma vyrų trokšta sekso, o moterys – bendravimo. Padedame ne visiems besikreipiantiems. Jei žmogus apšepęs ar be kojinių, tokiam iškart parodome duris. Taip pat atsiribojame nuo tokių, kurie pareiškia, jog tuoj pat nori mylėtis su gražia moterimi. Manau, pas mus nėra už pinigus parsiduodančių moterų. Gal viena kita“, – dėstė „Meilės saitų“ vadovas.

Iškrėtė kiaulystę

Vingis papasakoja porą kuriozų, nutikusių jo darbe. Kartą įtūžusi moteris atbėgo į agentūrą ir pasipiktinusi pareiškė, kad jai skambina vedę vyrai bei siūlo draugauti. Vėliau paaiškėjo, kad tos moters telefoną agentūros tinklalapyje įdėjo vagys, kurie apšvarino jos butą.

Kaune agentūros klientas pasiguodė, jog sutiko nuostabią moterį, kuri sakė turinti tiek gerbėjų, kad liepė vargšeliui stoti į eilę ir laukti savo laimės valandos.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Niekada nemanė, kad taps alkoholike: galvojau, kad žinau savo ribas (10)

Įeinu į kavinę sutartu metu ir dairausi. Vieni garsiai juokiasi, kiti meiliai šnekučiuojasi,...

Niekuo dėtą studentą teisėsauga pavertė nusikaltėliu: užteko tik girto keleivio liudijimo (149)

Prireikė net metų, kol į neįtikėtiną istoriją pakliuvęs studentas sugebėjo įrodyti, kad...

Rusijos ėjimas: už grįžimą į olimpinę šeimą sumokėjo 15 mln. JAV dolerių (45)

Vienas su situacija susipažinęs šaltinis informavo naujienų agentūrą AFP , kad Rusija sumokėjo...

Kęstutis Strupas paleistas į laisvę (154)

Specialiųjų tyrimų tarnybos ( STT ) trečiadienį sulaikytas Vilniaus universiteto ligoninės...

Įsiutintas tėvas prabilo apie dvigubus standartus: valstybei moki sąžiningai, o ji sudaužo vaiko atostogų viltis (185)

Garantijos, kad labai skubiai prireikus paso, jis bus pagamintas per vieną dieną, niekas nebeteikia,...

Britų muzikos fiestoje dalijamos statulėlės geriausiems pildoma

Didžiosios Britanijos sostinėje šiuo metu vykstantys „ Brit Awards 2018“ pritraukė viso...

Latviją purtantis skandalas išvirto į sąsajas su Kremliumi (148)

Stambaus masto kyšininkavimu kaltinamas Latvijos centrinio banko prezidentas Ilmaras Rimševičius...

Mokslininkai aptiko neįprastą būdą greitai sujaudinti moterį (16)

Vyrai, kenčiantys nuo seksualinių sutrikimų, turi visą arsenalą ginklų. Tuo tarpu moterys,...

Pastatė tikrą kačių rojų: pasižiūrėkite, kiek nedaug gyvūnams reikia iki laimės

Visiems žinoma, kaip katės dievina kartonines dėžes. Kompanija „Cat Thing“ iš Taivano šiek...

Ukrainoje viešinti Oksana Pikul-Jasaitienė gerbėjams pristatė brolį (75)

Šiuo metu Ukrainoje esančiame Dnipro mieste viešinčią Oksaną Pikul-Jasaitienę supa...