Tradicinius susipažinimo būdus pakeitė naujosios technologijos. Tūkstančiai žmonių naujus santykius užmezga interneto pažinčių svetainėse. Kai kurios tokios pažintys baigiasi prie altoriaus.
© Corbis/Scanpix
Premjero Algirdo Brazausko anūkės Andrės Usonytės ir Rolando Amšiejaus vestuvės geriausiai iliustruoja, kuo gali pasibaigti atsitiktinė pažintis internete.

Susipažinę interneto pokalbių svetainėje, jaunuoliai susitiko šios svetainės pokalbių dalyvių surengtame vakarėlyje ir ilgainiui tapo pora. Sausio 15-ąją A.Usonytė bažnyčioje prisiekė amžiną meilę žmogui, su kuriuo pirmą kartą susitiko virtualioje erdvėje.

Neseniai buvo paskelbti interneto naudotojų tyrimo rezultatai, kurie skelbia: daugiau nei pusė - 52,6 proc. - interneto naudotojų, nepriklausomai nuo jų amžiaus, lyties, išsilavinimo bei socialinio statuso, mielai flirtuoja internete.

Atėjo šimtai laiškų

Lygiai prieš savaitę populiariausiose interneto svetainėse „Klaipėdos“ žurnalistė paskelbė savo nuotrauką, duomenis ir įvardijo susipažinimo tikslą - ieško gyvenimo draugo. Per savaitę į šiuos skelbimus atsiliepė pora šimtų vyrų, daugiausiai klaipėdiečiai.

Realiame gyvenime susipažinti su tiek žmonių prireiktų kelerių metų. Kai kurie vyriškiai iš karto siūlė susitikti, kiti prašė telefono numerio, treti norėjo tęsti susirašinėjimą, kad laiškais galima būtų artimiau pažinti vienas kitą.

Daugelis į skelbimą atsiliepusių vyrų elektroniniu paštu siuntė ir savo nuotraukas.

Ieškojo žmonos

Klaipėdietis Rosvaldas žurnalistei tiesiai rašė, kad nori susirasti žmoną. Kadangi kai kuriose svetainėse pasiskelbusiems žmonėms už 2 litų mokestį galima siųsti SMS žinutes, vyriškis panoro susipažinti telefonu, o ne laiškais. Per vieną vakarą jis parašė dvylika žinučių.

Klaipėdietis pasakojo, kad nori sutikti moterį, kurią galėtų vesti ir pristatyti savo draugams.

Pasak jo, visi jo pažįstami jau yra vedę, susilaukė vaikų, o jis draugų rate liko paskutinis viengungis. Vyriškis prisipažino, kad nepakenčia triukšmo ir dūmų, todėl niekada nebandė susipažinti diskotekose ir kavinėse.

Rosvaldas teigė, jog išbandė daugelį susipažinimo būdų, o internetinės pažintys jam atrodo efektyviausios. Jis nekantravo susitikti ir susipažinti artimiau, kad išsiaiškintų, ar verta bendrauti toliau.

Kai vėlų vakarą į žinutę jis negavo atsakymo, nusivylęs rašė: „Taip ir galvojau, kad tave, kaip ir kitas moteris, atbaidys tai, kad esu jūrininkas.“

Kreipėsi vedę

Paskelbus savo duomenis internete, rizikuojama gauti ir nepadorių pasiūlymų. Ne vienas vyriškis, ignoruodamas faktą, kad žurnalistė neva ieško gyvenimo draugo, siūlė susitikti ir praleisti aistringą, romantišką naktį. Daugiausiai tai buvo vedę vyriškiai.

Į klausimą, kodėl būtent vedę vyrai internete ieško pažinčių, kurios baigtųsi vienos nakties nuotykiu, vyriškiai atsakinėjo skirtingai.

Vienas vyriškis atviravo, kad vyrus dažniausiai labai traukia tos moterys, kurių jie neturi.

Kitas klaipėdietis ilgu laišku aiškino, kad vesdamas suklydo, tačiau nenori palikti šeimos, kol auga vaikai. Jis tiki, kad „vedęs - nemiręs“, todėl nori turėti ir asmeninį, nuo šeimos ir artimųjų slepiamą gyvenimą.

Siūlė filmuotis

Vienas švedas žurnalistę kvietė filmuotis pornografiniame filme. Išsamiu laišku jis papasakojo, kad netoli Stokholmo turi studiją, kurioje nuolat filmuojami filmai suaugusiems, ir siūlė atvažiuoti. Užsienietis smulkiai aprašė darbo sąlygas, nutylėdamas tik atlygį. Jis garantavo, kad apmokės visas kelionės ir pragyvenimo išlaidas.

Švedas negailėjo komplimentų ir įtikinėjo, kad filmavimasis bus nesudėtingas, su maloniais partneriais ir gerai apmokamas. Jei pirmasis bandymas puikiai pavyktų, jis žadėjo ilgalaikį kontraktą.

Pažintys suaugusiems

Internete veikia ir kelios specializuotos pažinčių svetainės, skirtos tik suaugusiems. Šiose svetainėse taip pat daug užsiregistravusių narių, tačiau tik nedidelė dalis aistringų nuotykių ieškančių žmonių drįsta paskelbti ir savo nuotraukas.

Tokiose svetainėse žmonės neslepia, kad ieško ne rimtų pažinčių, o nuotykių. Vienos interneto svetainės kūrėjai nuolat organizuoja susipažinimo vakarėlius užsiregistravusiems žmonėms. Artimiausias vakarėlis įvyks vasario 14-ąją. Prabangiame naktiniame klube atšvęsti įsimylėjusiųjų šventę kviečiami tie, kurie nori patirti neįprastų potyrių.

Vienoje klubo salėje bus galima susipažinti, kitoje - atsidėti intymesniam bendravimui. Bilietas į tokį vakarėlį vaikinams kainuoja 200 litų, sutuoktinių poroms - 150 litų, o merginoms įėjimas nemokamas.

Vieta - nesvarbu

Įvairiuose interneto puslapiuose skelbiama nemažai istorijų, kai žmonės pasakoja, kad jų pažintis virtualiame pasaulyje baigėsi lemtingu susitikimu ir meile. Pokalbių svetainėse dažnai galima pamatyti diskusijų, kur žmonės svarsto, ar iš tikrųjų įmanoma sutuoktinį sutikti internete.

Daugelis pataria čia užsimezgusią draugystę pratęsti realybėje, nes tik tikras susitikimas parodytų, ar žmonės patinka vienas kitam ir ar verta pažintį tęsti.

Kai kurie anoniminiai pokalbininkai tikina, kad ilgai trunkantis susirašinėjimas internetu padeda labai artimai pažinti žmogaus vidines savybes, todėl ir neįspūdingos išvaizdos žmogus turi daugiau šansų patikti kitam. Jie tikina, kad pažinus virtualaus pašnekovo charakterį atlaidžiau vertinama jo išvaizda.

Nemažai diskutuojančių žmonių mano, kad susipažinimo vieta nėra svarbi. Jie teigia, kad jokio skirtumo, kur sutiksi žmogų - interneto pokalbių svetainėje ar kavinėje, svarbiau, kokius jausmus įžiebia nauja pažintis.

Tarnybos nemadingos

Nors Klaipėdoje veikia septynios pažinčių agentūros, jų populiarumu jau galima suabejoti.

Už galimybę tokios agentūros kartotekoje palikti savo nuotrauką bei duomenis ir teisę pamatyti užsiregistravusių vyriškių anketas agentūrų darbuotojos prašo 30-40 litų.

Nė viena agentūra neapsiima garantuoti, kad užsiregistravęs žmogus bus pakviestas bent į vieną pasimatymą.

Pažinčių agentūrų darbuotojos tikino, kad vienerius metus užsiregistravusio žmogaus anketą galės pamatyti visi, kurie kreipsis į pažinčių saloną. Dažniausiai moterims skambina vyriškiai. Išsirinkę patraukliausias pretendentes, jie gauna jų telefono numerį.

Laukia ir skambučių

Lietuvoje leidžiamuose pažinčių laikraščiuose ir žurnaluose dažniausiai skelbiasi vyresni žmonės. Nemokantys naudotis internetu už skelbimą į laikraštį sumoka keletą litų ir laukia telefono skambučių arba laiškų įprastu paštu.

Du šalies pažinčių žurnalai yra įkūrę ir savo interneto svetaines. Čia skelbiamu trumpuoju numeriu išsiuntus 2 litus kainuojančią SMS žinutę, galima pamatyti kelių šimtų žmonių skelbimus ir jų telefono numerius ar adresus. Už du litus šia informacija galima naudotis 8 valandas.

Vertina palankiai

Apklausos skelbia, kad net 3 procentai pasaulio interneto naudotojų ne tik bandė ieškoti sau poros pažinčių svetainėse, bet sėkmingai atrado savo antrąją pusę.

Britų mokslininkai neseniai taip pat paskelbė, kad interneto pokalbių svetainė yra geresnė vieta didžiajai meilei surasti negu diskoteka ar kavinė.

Pasak mokslininkų, interneto anonimiškumas leidžia flirtuojantiems iš pat pradžių atviriau kalbėti apie asmeniškus dalykus. Jų manymu, prieš internautams pirmą kartą susitinkant, jie jau būna pasipasakoję vieni kitiems pačius asmeniškiausius ir intymiausius dalykus. Svarbu, kad partneris išoriškai nebūtų kiek kitoks nei įsivaizduota.

Didžiosios Britanijos Bato universiteto mokslininkas Džefas Gavinas atliko tyrimą, kuriame apklausė 42 reguliariai pokalbių svetainėse besilankančius asmenis nuo 17 iki 28 metų. Paaiškėjo, kad 21 iš jų per kontaktus internetu užmezgė ilgalaikius meilės santykius, o du tyrimo dalyviai net susižiedavo su savo buvusiais interneto draugais. Australijoje apklausus 300 mokinių nuo 17 iki 18 metų taip pat buvo nustatyta, kad pusė iš jų pirmus rimtus santykius turėjo su draugais, kuriuos susirado interneto pokalbių svetainėse.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Iš JAV generolų – perspėjimai apie artėjantį karą: galimybė labai reali (1150)

Čia mano nauja uniforma. Taip „Sniego susitikimo“ konferencijoje prisistatė kostiumu vilkintis...

Išlindo nesąžiningų darbdavių naudojama schema – dalis algų mažesnės (165)

Kai kurie vaikus auginantys darbuotojai gali net neįtarti, kad „ant popieriaus“ uždirba mažiau...

Skvernelis: nesmagu girdėti interpretacijas dėl žiniasklaidos laisvės ribojimo (30)

Nuomonė, kad parlamentinė tyrimų komisija dėl LRT yra kraštutinė priemonė, nesikeičia, nes...

Vilniaus oro uosto darbuotoja paaiškino, kodėl pigių skrydžių bendrovių keleiviai lėktuvo turi laukti ant laiptų (6)

Vilniaus oro uostas ne vienam tautiečiui jau tapo įprasta kelionės pradžios ar pabaigos vieta....

Eglė Mauricė. Nuo vasario 1 d. didėja alimentai (12)

Kiekvienais metais, vasario 1 d., reikia indeksuoti teismo priteistas sumas, kurios mokamos kaip...

Orai: atkeliaujančios permainos kels tikrą chaosą (47)

Artimiausiomis dienomis šaltis palaipsniui silpnės. Antradienį tik vietomis, o trečiadienį jau...

Sukritikavo gydytojų protestą: Lietuvoje vertinami tik geriausi? (7)

Praūžusi gydytojų protestų audra nudraskė paskutinius skiautų likučius, dengusius ir dar šiek...

Vanagaitės santykiai su Zuroffu išbandymų neatlaikė (560)

Išsiskyrė rašytojos, viešųjų ryšių specialistės Rūtos Vanagaitės ir pikčiausiu nacių...

Victoria Beckham sulaukė itin aštrios kritikos dėl naujos kolekcijos: skandalo sūkuryje - lietuvė Giedrė Dukauskaitė (3)

Mados dizainerė Victoria Beckham tapo aršios kritikos socialiniuose tinkluose taikiniu, nes savo...

Prienų „Golden State Warriors“: LaVaras nori itin greito „Vytauto“ žaidimo ir LKL (29)

„Žaidžiame kaip „Golden State Warriors“, gynybą pamiršę, bet laimi tie, kurie įmeta...