aA
Jūs sutikote jums skirtą žmogų ir išgyvenate euforišką įsimylėjimą: gilią aistrą, romantiką, karštą geismingą seksą. Greičiausiai jūs jaučiatės „įsimylėję“. Dabar mes užduosime klausimą: „Kaip pasiekti kitą meilės lygmenį?“ Juk brandi meilė reiškia kilimą, o ne kritimą. Įsimylėjimas yra nekontroliuojamas, o kilimas yra sąmoningas augimo procesas. Tai kaipgi ir toliau kilti meilėje? Kaip nuo euforiško įsimylėjimo pereiti prie brandžios meilės ir intymumo?
Tai, ką jūs turite santykių pradžioje, yra mažytė sėkla: kažko pradžia. Pradinė meilės stadija su visu savo intensyvumu, aistra ir fiziniu artumu apgaulinga panašėja į subrendusią meilės sėklą, per naktį išaugusią į žydintį medį. Mums labai nemalonu sugriauti jūsų iliuzijas – mums, kaip ir visiems žmonėms, labai patinka fantazijos – tačiau šioje meilės fazėje jūsų santykiai tėra tik mažytė menkutė sėklytė. Kai jūs pasodinate sėklą, ji sudygsta; ji pradeda augti ir vystytis. Euforiškoje meilės stadijoje jūs ir jūsų partneris esate lyg ta sėkla.

Jūsų meilė tik pradeda augti. Jūs galite jaustis kaip devintame danguje, tačiau jūs vis dar esate pusė metro po dirvožemiu. Lygiai taip pat kaip pasodintai sėklai, taip ir meilei reikalingos maistingosios medžiagos ir rūpestis. Sėklą geriausia sodinti į geros kokybės dirvožemį, suteikti jai reikalingą kiekį maistingųjų medžiagų, vandens ir saulės šviesos – tuomet tikėtina, kad išaugs stiprus, atsparus, sveikas sodinukas, kuris turės galimybę subręsti ir tapti dideliu medžiu. Jei kažkurioje augimo stadijoje šiam daigui kažko pritrūks, jis nusilps ir gali mirti. Tos pačios taisyklės ir dėsningumai galioja ir meilės santykiams.

Meilė

Meilė yra gyvas, augantis, dinamiškas dalykas. Ji auga stadijomis, kurios reikalauja išlaikymo, maitinimo ir rūpestingo dėmesio. Be tinkamo rūpinimosi meilė palaipsniui išblės. Pažiūrėkite į pirmąjį augančios sėklos veiksnį: dirvožemį. Dirvožemis esate jūs ir jūsų partneris kaip individai. Dirvožemio sąlygos turi turėti reikalingus elementus, stimuliuojančius augimą. Meilė sau yra derlingo dirvožemio pagrindas. Kad meilė augtų, jūs ir jūsų partneris turite būti laimingi ir patenkinti savimi.

Daugelis mūsų tikimės, kad būtent partneris mus išgelbės, padarys mus laimingais. Tačiau niekuomet negalima žiūrėti į kitą žmogų ir tikėtis, kad jis pavers mus mylimais, nežiūrint į save. Atminkite, viskas prasideda nuo jūsų. Jeigu jūs nemylite savęs, jūs nesugebėsite mylėti ir kito žmogaus. Nei jūs sugebėsite patraukti žmogaus, kuris galiausiai padarytų jus laiminga ir patenkinta.

Prieš įžengdama į brandžią meilę jūs, kaip individai, turite suprasti, kas jūs esate, ko jums reikia ir ko norite iš gyvenimo. Pirmiausia jūs turite atlikite visą darbą su savimi. Jei pykstate ar esate įskaudinti, jei dar nesusidorojote su praeities emociniu bagažu, jūs nesate pasirengę brandžiai meilei. Jūsų dirvožemis nepakankamai sveikas, kad išmaitintų augimą kažko, kas didesnis nei jūs patys. Jūs nesate pasirengę jokiems rimtiems, ilgalaikiams meilės santykiams. Jūs turite būti sąžininga su savimi ir pati išsiaiškinti, ar esate pasirengusi įsipareigoti brandžiai meilei.

Meilė

Jeigu jūs pastebite, kad visi jūsų santykiai baigiasi tuomet, kai baigiasi euforiško įsimylėjimo stadija, jums reikia sugrįžti atgal ir padirbėti su savimi. Problema yra ne kituose žmonėse, o jumyse. Šiandien pakankamai lengva dėl savo nesėkmių ir sunkumų kaltinti kitus žmones ir išorines aplinkybes, ypač kai kalba pakrypsta link širdies reikalų. Būkite teisingi su savimi. Mes visi esame žmonės: mes nesame tobuli; kiekvienas mūsų turime savo ydų.

Jei jūs nutraukę vienus užgaulius, prievarta paremtus santykius įsitraukiate į kitus tokius pačius, jums reikėtų paklausti savęs „Kas manyje yra tokio, kas mane traukia prie tokių asmenų? Kodėl aš renkuosi būti auka? Kodėl aš nuolat kartoju tokį pat elgesį?“ Jei keletas buvusių partnerių paliko jus skųsdamiesi, kad jūs dusinate juos, galbūt jums reikia paklausti savęs, kodėl jaučiatės tokia nesaugi.

Jei jūs turėjote santykius, kuriuose buvote atsisakę savo svajonių ir tikslų, savo individualumo dėl kito žmogaus, galbūt jums reikia paklausti savęs „Kodėl turėčiau gyventi savo gyvenimą pavaduojama savo partnerių?“ arba „Kodėl aš aukoju save dėl kitų?“ Kai jūs atsakysite sau į svarbiausius klausimus ir patogiai jausitės būdama savimi, kai jūs sąžiningai sugebėsite mylėti save, jūs būsite pasirengusi įsipareigoti brandžiai meilei.

Ko reikia norint ugdyti brandžią meilę? Ko reikia norint augti meilėje? Kaip tinkamai prižiūrėti tą sėklą, kad ji išaugtų į galingą brandų medį? Tai neatsitiks per vieną dieną. Didelis medis neužauga per metus; tam reikia viso gyvenimo. Lygiai tiek pat užtrunka ir brandžios meilės auginimas. Tai viso gyvenimo įsipareigojimas, kuris reikalauja kantrybės, pasitikėjimo, disciplinos, susitelkimo, tikėjimo ir kasdieninės praktikos.

Meilė

Brandi meilė negimsta Valentino dieną, per Kalėdas, per Naujuosius Metus, per gimtadienius ar atostogas; ji bręsta kiekvieną mūsų gyvenimo dieną. Jeigu jūs stengiatės tik per tam tikras šventes, jūsų santykiai nusilps ir palaipsniui išnyks. Norint išsaugoti santykius reikalingos kasdieninės pastangos, nepriklausomai nuo to, ar esate su partneriu, vaikais ar bendradarbiais.

Nepamirškite mažų dalykų. Atsiminkite visus dalykus, kuriuos darėte tam tikrose euforiško įsimylėjimo stadijose. Atvirukai, gėlės, rašteliai, meilės laiškai, dovanos ir, svarbiausia, vienas kitam dovanotas laikas. Tiesiog prisiminkite visus mažus dalykėlius, kuriuos darydavote. Jūs neturėtumėte liautis jų darę. Visi tie maži dalykėliai yra maistingosios medžiagos, kurios yra reikalingos norint, kad jūsų meilė vienas kitam augtų. Kad jūsų meilės sėkla augtų ir bręstų, jūs turite praktikuoti meilės meną savo kasdieniniame gyvenime.

Niekas nesako, kad gyvenimas yra paprastas ir lengvas; jums ir jūsų partneriui augant ir bręstant, jūs patirsite neramumų. Viskas ne visuomet bus tobula: gyvenime viskas vysta bangomis; lygiai taip pat klostysis ir jūsų santykiai. Jūs turite turėti pakankamai kantrybės, kad pergyventumėte audringus laikotarpius…. ir tikėjimo, kad sunkių periodų išgyvenimas tik sustiprins jūsų meilę. Tai gyvenimo patyrimas – jo gerųjų ir blogųjų momentų – paverčia meilės santykius turtingais ir unikaliais.

Jūs gaunate iš savo santykių tai, ką į juos įdedate. Taigi kai gyvenimas pasidaro sudėtingas, tai yra galimybė jums ir jūsų partneriui kartu kurti ir stiprinti brandžią meilę, kurią jaučiate vienas kitam. Labai svarbu į sudėtingus gyvenimo įvykius žiūrėti kaip į galimybę judviem atsistoti prieš likusį pasaulį. Labai gaila, kad tiek daug porų leidžia gyvenimo sunkumams atsistoti tarp jų, kai tie momentai suteikia tokias nuostabias galimybes jiems susivienyti.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Siaubingi faktai: Kėdainiuose nauja poilsiavietė su paplūdimiu įrengta ant žmonių kaulų (119)

Mažiau nei savaitę Kėdainiuose dirbantys archeologai atskleidė siaubingus faktus – apie 700...

Romas Lazutka. Dėl nedidinamų algų kalti visi, bet labiausiai mes patys (74)

Valdžia skriaudžia dėstytojus, išsižada kitąmet 10 proc. didinti algas. Doc. M. Jastramskis...

Rusijos žvalgybos vadas žada „veidrodines priemones“, atsakant į malonę dviem rusų šnipams (52)

Rusijos Užsienio žvalgybos tarnybos direktorius Sergejus Naryškinas penktadienį paskelbė, kad...

Švedijos žiniasklaida: SEB susijęs su masiniu pinigų plovimu Baltijos šalyse (111)

Švedijos visuomeninis transliuotojas SVT parengė reportažą apie įtariamą pinigų plovimą...

Bugavičiaus mylimoji Vita Jakutienė reikalauja beveik 2 milijonų eurų prašoma bylą nagrinėti už uždarų durų (149)

Kauno apygardos teismui toliau nagrinėjant Deimanto Bugavičius nužudymo bylą, į teismo posėdį...

Vidą Antonovą pažinojęs režisierius prabilo apie mažai kam matytą jo pusę: kraštutinumai šeimoje kėlė didžiausią nuostabą (7)

Lapkričio 14-osios dienos rytą nuo kraujo vėžio mirė „Mafijos tėvu“ vadintas Vidas Zenonas...

Niūrios žinios iš vienos pavojingiausių vietų Žemėje: ima aižėti radioaktyvių atliekų pilnas kapas (5)

Maršalo Salų gyventojai branduolinių atliekų saugojimo vietą – Runito kupolą – vadina kapu...

Neapsikentė ir Tapinas: jei prieš 3 metus į LFF būtų atėję vyrai juodais kostiumais ir kaukėmis... (3)

Paskutinis Lietuvos futbolo rinktinės pralaimėjimas Europos čempionato atrankos rungtynėse su...

Šokiruojanti statistika – apie moteris prie puodų ir neverkiančius vyrus (5)

Stereotipus apie moteris prie puodų ir neverkiančius vyrus Lietuvoje, pilnai patvirtina statistiniai...

Advokatė prašo Venckienę išleisti į laidotuves, prokuratūra nesutinka (275)

Neringos Venckienės advokatė Sonata Žukauskienė Kauno apygardos prokuratūrai pateikė...