aA
Man niekada negana sekso. Ir tai yra problema. Jeigu partneris po orgazmo dar būdamas manyje sujuda (o tai praktiškai neišvengiama), viskas prasideda iš naujo. O juk vyrai - ne visagaliai. Jų resursai išsenka.
© Shutterstock nuotr.

Juk nei vienas vyras negali mylėtis po kelias valandas iš eilės. O aš to noriu. Jau išbandžiau seksą su keliais partneriais. Ir net po poros valandų intensyvaus sekso, kai jau neturėjau fizinių jėgų, vis tiek dar norėjau sekso. Tas jausmas, kai amžinai esi “alkana”, mane žudo.

Diana

Nuolat sekso trokštančiai moteriai sunku rasti partnerį, su kuriuo ji užmegztų ilgalaikius ir tvirtus santykius. Ir trukdo tam ne tik vyrų pavydas, bet ir tai, kad dauguma stipriosios lyties atstovų prisibijo hiperseksualių moterų.

Vyrų akyse nimfomanė - porno filmo herojė: didžiakrūtė blondinė, putliomis lūpomis ir stangriais sėdmenimis. Moterų - pasileidusi veltėdė, kuri didžiąją laiko dalį užsiima seksu, o kai to nedaro ieško naujų partnerių. Kaip yra iš tikrųjų?

Ar yra ko pavydėti?

Pasak seksologų, jeigu vyro paklaustumėte, ką daryti su nimfomane, pirmas jo atsakymas būtų: „Naudotis“. Tie nedaugelis, kurie atsakė ką kita, vėliau vis dėlto prisipažįsta, kad pirma mintis būna apie „praktinį naudojimą“, tik jie apie tai nedrįsta prisipažinti.

Tačiau ar tie vyrai pasirengę patenkinti moterį, kuri visada (geriausiu atveju - beveik visada) taip ir lieka nepasitenkinusi? Ar jie pajėgūs padaryti taip, kad jų moteris orgazmą patirtų ne vieną du, o penkis septynis kartus iš eilės? Iš seksologų išgirdę tokius klausimus vyrai dažniausiai pasimeta ir suka akis į šalį.

Moterų atsakymai įvairesni: „atsipalaiduoti ir jausti malonumą“, „su amžiumi praeis“, „gerti valerijoną“, „kokia čia problema. Aš tokioms moteris tik pavydžiu“.

Tačiau ar yra čia ko pavydėti? Gydytojai aiškiai nubrėžia ribą tarp nimfomanijos ir tiesiog padidėjusio seksualumo, pirmiausia pagal sugebėjimą pajusti pasitenkinimą po lytinio akto.

Paprastai moteris po sekso nurimsta bent jau kuriam laikui, tuo tarpu nimfomanė sekso nori visą laiką. Net ir patyrusi orgazmą ji nejaučia pasitenkinimo.

Sunku rasti nuolatinį partnerį

Dar vienas nimfomanijos požymis - partnerių gausa. Nieko keista, kad visuomenėje nimfomanės nėra palankiai vertinamos. Tačiau tiek jau to tos visuomenės nuomonės. Nuolat sekso trokštančiai moteriai sunku rasti partnerį, su kuriuo ji užmegztų ilgalaikius ir tvirtus santykius. Ir trukdo tam ne tik vyrų pavydas, bet ir tai, kad dauguma stipriosios lyties atstovų prisibijo hiperseksualių moterų. Nekalbant jau apie tai, kad nuolat nepasitenkinanti moteris gali priversti vyrą jaustis nevisavertišku.

Priežastys nuo mūsų nepriklauso

Nimfomanijos priežasčių, pasak specialistų, yra daug. Ši liga gali prasidėti pasikeitus smegenų struktūrai, pavyzdžiui, po insulto ar patyrus galvos traumą, taip pat tam įtakos gali turėti hormonų pusiausvyros sutrikimai. Kartais dėl to kaltas, tiesa, labai retai, gali būti įgimtas padidėjęs seksualumas.

Jei pastebėsite, kad jūsų libido staiga itin sustiprėjo, mylimasis jau bando nuo jūsų slapstytis, o seksualiai patrauklių vyrų, jūsų akimis žiūrint, žymiai padaugėjo - verta susimąstyti apie vizitą pas seksologą. Gali būti, kad jis jus nuramins - juk riba tarp patologijos ir normos - tokia nežymi.

Mesalinos kompleksas

Nimfomanija turi artimą „giminaitę“ - Mesalinos kompleksą, taip pavadintą Romos imperatoriaus Klaudijos žmonos, kuri buvo itin pasileidusi moteris, vardu.

Tokios moterys paprastai save laiko nepatraukliomis, todėl nori sudaryti ištvirkusios gražuolės, kurią lengva suvilioti, bet sunku patenkinti, įvaizdį. Šis kompleksas kaip ir nimfomanija gali būti moteriškosios “besotystės” priežastis. Tačiau čia nekalbama apie nuolatinį nepasitenkinimą. Tai daugiau psichologinė problema ir jos atsiradimo priežastys taip pat yra psichologinės.

Vyriškoji nimfomanija

Vyriškoji nimfomanija - satyriazė. Ji apibūdinama tais pačiais simptomais kaip ir nimfomanija. Tiesa, vyrų tokių, kurie nevengia lytinių kontaktų ir kurie vis jaučiasi seksualiai nepasotinti, ir taip yra daug. Pasak specialistų, pagrindinis skirtumas, tiesiog Kazanovą skiriant nuo sergančiojo satyriaziu, kad pastarasis vis dėl to kreipiasi į seksologą pagalbos.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Valstiečiai bando griauti posėdį: masiškai atsiiminėja parašus, opozicija juos deda atgal (89)

DELFI šaltinių teigimu, planas šiandien balsuoti dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio gerokai...

Nuotraukose iš prabangių vestuvių galutinai demaskuotas Skripalių nuodytojas (47)

Nuotakos tėvas, vesdamas dukrą prie altoriaus, išdidžiai šypsojosi. Šios vestuvės vyko 2017...

Naujas Kauno valdžios žingsnis – apmokestinti „svetimų“ vaikų tėvus (65)

Nors Vyriausybės atstovas Kauno bei Marijampolės apskritims Andrius Cechanavičius antradienį Kauno...

„Newsweek“: JAV Rusijai perleido šiaurinį Sirijos miestą (20)

Jungtinės Valstijos Rusijai „perleido“ šiaurinį Sirijos Manbidžo miestą, skelbia...

Ažiotažą sukėlusios „Zero Live Show" reklamos kūrėjai išgirdo teismo nuosprendį (39)

Antradienį Šalčininkų teisme ir vėl atversta skandalu bei nemalonumais su teisėsauga...

Įvertino Nausėdos pradžią: daug teisingų žingsnių ir daug neatsakytų klausimų (15)

Šią savaitę sueina lygiai šimtas dienų, kai Gitanas Nausėda užėmė prezidento pareigas....

Nusprendė: dėl Pranckiečio bus balsuojama dar šį vakarą nuolat pildoma

53 parlamentarų pasirašytą pareiškimą dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atšaukimo...

Natūralios kosmetikos kūrėja – apie „nekaltą“ ingredientą, dėl kurio sensite greičiau (1)

Rasveratrolis, skvalenas, filagrinas, kolagenas, vetiverija, simondsija – tai tik dalis...

Karbauskis bankams išsiuntė laišką: ar „grasinimas“ kelti palūkanas buvo suderintas? (120)

Į valdžios planus apmokestinti komercinių bankų aktyvus sureagavus Lietuvos banko asociacijos...

Buvę Profsąjungų rūmai Vilniuje intensyviai griaunami: jau neliko didelės pastato dalies (58)

Praėjusią savaitę prasidėję buvusių Profsąjungų rūmų griovimo darbai įsibėgėja. Iš...