aA
Nelaimingas
Niekad negalvojau, kad išlošiu loterijoje,- sako žmogus. Ir štai: netikėtas išlošimas. O kitas - Bjaurusis ančiukas – niekad nemanė, kad susituoks su tokiu neįtikėtinai gražiu partneriu - ir prašau.

Taigi, šių žmonių nelaimingas gyvenimas būtent todėl taip ryškiai nušvinta, kad prieš tai jį gaubė tamsa. Jei būtų kitaip ir išlošimai piltųsi ant galvos kaip iš gausybės rago- džiaugsmo nebūtų. Jei būtum gimęs gražuoliu, gražuolių dėmesiu būtum garantuotai išlepintas. Nepajutęs skausmo, nevertinsi sveikatos. Šviesios gyvenimo juostos turi kaitaliojasi su tamsiomis.

O štai su nelaimėliais yra kiek kitaip. Jie neturi aiškių svyravimų, nes gyvenime juda ne skersai, o išilgai tamsios juostos. Ar tyčia jie taip daro?

Žinoma, kad ne. Tačiau jų laisva valia, pasirinkimai bei iniciatyva yra smarkiai įtakoti dviejų įsitikinimų:

Būti laimingu yra pavojinga.
Nelaimėje ieškok guodėjų ir gelbėtojų.

Nelaiminga

Būti laimingu pavojinga todėl, kad laimė yra neilgaamžė ir rizikinga. Kai esi patenkintas, prarandi budrumą ir nebevaldai situacijos. Štai tuomet: op- ir prisėlins nelaimė. Todėl, tarkime, neverta atsiverti kitiems žmonėms, kalbėti tiesą ir prisirišti. Žinoma, kai taip darai, lengva ant širdies pasidaro. Tačiau už tai krauju sumoki. Būk tylus, uždaras, sek situaciją ir nieko nemylėk- liksi saugus. Ši patirtis gali lydėti žmogų nuo mažens: taip galėjo kalbėti tėvai. Taip galėjo įsitikinti jis pats.

Nelaimėje ieškoti guodėjų ir gelbėtojų reikia todėl, kad taip pradedi su kuo nors bendrauti. Tokia, žinote, kontakto forma. Jei nepradėsi verkti moteriai, kokia bloga tavo šeima ir kaip tave kankina žmona - tai tos moters širdies ir neužkariausi. Jei nepamesi ant žemės nosinaitės - tai joks riteris jos ir nepakels. Jei nepaverksi - mamytė nepapūs, trumpai tariant. Ši patirtis pažįstama kiekvienam normaliam vaikui. Tačiau žinoma, labiausiai tam, kuriam teko daugiau verkti.

Nelaimėliai naiviai patiki savo pinigus avantiūristams. Juk jie tokie įtikinami. Po to jie gali ilgai guostis, kokie buvo kvaili ir atlapaširdžiai. Kas toliau atsitinka su jų pinigais, kai jie pasiekia adresatą, jūs žinote patys. Pinigai dingsta, lydimi mažesnio ar didesnio skandalo ir geriausiu atveju baigiasi pinigų prašytojo laikinu uždarymu tardymo izoliatoriuje. Tačiau nelaimėliais save pripažįsta tik tie, kurie juo patikėjo. Tas, kur pinigų prašė, gali išsisukti. Jis ne nelaimėlis. Jis nugalės.

Nelaimes galima kolekcionuoti. Jas galima net surašinėti ant popieriaus ir vėliau bandyti parduoti. Kai kurie nelaimingi žmonės užrašo visas savo nelaimes ant faneros ir atsisėda viešose vietose prašydami išmaldos. Nelaimėlio psichologiją šiuo atveju puikiai atspindi sentencija:

Tiek daug atidėjo juodajai dienai, kad nekantriai laukė, kada ji ateis.

Nelaimingas

Nesijuokite, tokie dalykai egzistuoja net valstybiniu mastu. Kai NATO bei TSRS sukaupė didžiules karines jėgas karo atvejui, o vėliau netikėtai šaltasis karas užsibaigė, tai… ką padarė su tomis jėgomis? Teisingai, prireikė regioninių karų: NATO ėmė bombarduoti Jugoslavijos sostinę ( norėjo pataikyti į Miloševičių), o Rusija ėmė bombarduoti Čečėniją ( norėjo pataikyti į Dudajevą). Juk čia taip logiška - raketomis per vieną žmogų, tiesa? Negi jas visas, sukauptas juodai dienai, išmesi? Tokias gražias, storas, padengtas laku? Nejuokinkite. Raketos ir naikintuvai turi kilti į dangų.

Tačiau grįžkime į žemę.

Nelaimėlio psichologijoje jūs galite rasti ne tik įsitikinimų. Jūs rasite ir savotišką malonumą. Malonumas šis yra ypatingas, primenantis tą, su kuriuo žmonės drasko savo pradėjusias gyti žaizdas arba ilgai tupi ant unitazo. Teisingai, tai sado- mazochistiniai malonumai . Jie sumaišyti su kančia, su įtampa ir su pastanga atsikratyti šios įtampos. Čia visuomet yra kovos elementas - kas ką.

Nelaimėlis dažniausiai su kuo nors kovoja.

Ši idėja jums gali pasirodyti keista, tačiau jei jūs prisiminsite:

Kaip alkoholikas nori įrodyti, kad gali nepasigerti;
Kaip nusikaltėlis bėga nuo policijos;
Kaip kas nors bylinėjasi teisme dėl skriaudos, kurią kitas būtų pamiršęs;
Kaip prezidentas Bušas gaudė Osamą Bin Ladeną-

Jūs įsitikinsite, kad kova yra dažnas nelaimėlio gyvenimo būdas. Kova, kurioje niekas nelaimi, bet visi pavargsta. Tas momentas, kai visi taip išsekę, jog nebegali kovoti, vadinasi pergale. Kuri nelaimėliui jokio džiaugsmo nesuteikia.

Nelaimingas

Na,o kaip gyvena laimingi žmonės? Jie gyvena, kaip ir kiti. Jiems irgi būna visaip. Tačiau jie tiki, kad

galima būti laimingu;
nelaimėje kai ką gali padaryti ir pats.

Laimingi žmonės nelabai ruošiasi juodai dienai. Jie labiau galvoja apie čia ir dabar. O kas dėl kovos…

Jie mano, kad gėris neturi būtinai nugalėti blogį. Nebent jei tai įmanoma. Jiems atrodo, kas gėris turi kai ką priimti. Tarkime, priimti neišvengiamą blogį.

O be to, laimingi žmonės moka būti kūrybingi kaip vaikai. Susidūrę su neišvengiamu blogiu, jie pripaišo jam ūsus ir juokiasi iki valios.

Olegas Lapinas

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pažintis socialiniame tinkle: kaip vos iš kelių žinučių suprasti, kad viskas baigsis blogai (47)

„Tinder“, „Facebook“ ir kiti socialiniai jau kurį laiką yra kone populiariausia platforma...

Vieta, apie kurią lietuviai galėjo tik pasvajoti: paslaptingas kino teatras, kur leidžiama daugiau nei įprastai (5)

Sostinėje įsikūrė nauja vieta, apie kurią anksčiau net nesvajojote, kad tokia gali būti. Po...

Nepaklausė medikų ir šiandien džiaugiasi dešimtmečiu sūnumi: nuvykus į klinikas, nėštumą siūlė nutraukti (11)

Ką reiškia rankose laikyti nė kilogramo nesveriantį kūdikį, niekaip nesupras tie, kas to...

Laukiantiems didžiųjų metų švenčių – puikios žinios: galite turėti 11 laisvadienių (6)

Kalėdos ir Naujųjų metų sutikimas šįmet gali tapti itin įsimintinas. Ypač tiems, kurie yra...

Gėrimo, šildžiusio Pirmojo pasaulinio karo karius, paskutinė stotelė – Indijoje (2)

Gerą šimtmetį šeimos savo vaikus Indijoje girdė salyklo skonio pieno gėrimais, kurie, kaip kad...

Reforma iš vidaus: prabilo apie ligoninėse apgyvendinamus paimtus vaikus, dėl kursų metamus darbus ir pareigūnų patyčias (465)

Iš nesaugios aplinkos paimtų vaikų apgyvendinimas ligoninėse, budinčių globotojų trūkumas,...

Buto pirkimas miesto centre: ekspertė išvardijo didžiausius privalumus (19)

Mes gyvename amžiuje, kai informacijos srautai kasdien tik didėja ir tam, kad neatsiliktume, turime...

Ar iš tiesų kaime sunku rasti darbo? (9)

Skurdas, nedarbas, alkoholizmas – tokiais žodžiais dažnai apibūdinamas šiandieninis Lietuvos...

Po 30 metų į Lietuvą grįžusi moteris atvira: nuskurusiame sovietiniame mieste esama šio to nauja (175)

„Iš Lietuvos su meile“. Taip savo straipsnį, publikuotą svetainėje „Roads &Kingdoms“,...

Į Lietuvą veržiasi šaltis ir sniegas – gruodžio mėnuo bus kitoks nei įprasta (54)

Nors ruduo dar nesibaigė, daugeliui smalsu, kokia laukia žiema. Kai kurių klimatologų teigimu,...