aA
Kelias dienas vaikščiojau kaip maišu trenkta. Nesu iš tų, kurios bet kokia kaina siekia kitų draugystės, tačiau bendradarbės, su kuria visada puikiai sutardavome, elgesys nemaloniai stebino – Rasa ėmė manęs šalintis, nėjo pietauti, vengė žiūrėti į akis.
Pora, meilužiai, aistra
© Corbis/Scanpix
Pasikalbėti nepanoro

Pamaniau, gal įsižeidė, kad prieš kelias dienas palikau ją su draugais viename naktiniame Vilniaus klube. Gal tuo metu komandiruotėn išvykęs vyras sužinojo, kad ji linksminosi, ir sukėlė skandalą?

Pagaliau abejonės įgriso, tad nusprendžiau viską moteriškai išsiaiškinti.

– Kas atsitiko? – paklausiau nutaikiusi progą.

– Nieko, – žvaliai atšovė ji. Tačiau manęs apgauti nepavyko – balse išgirdau nerimą.

– Neišsisuksi – apie tą „nieką“ turime pasikalbėti. Jei nenori dabar, susitikime po darbo ir viską aptarkime.

– Po darbo negaliu, – ėmė aiškinti ji, – vyras grįžta iš komandiruotės, noriu jam paruošti skanią vakarienę.

Susimąsčiau: nuo kada ji tapo uolia žmonele? Juk anksčiau niekada nelėkdavo kaip akis išdegusi namo.

Nelemtas nuotykis

– Tomas?.. – staiga aplankė mintis prisiminus, kaip tą vakarą Rasa linksmai šoko su mano pažįstamu.

– Nežinau, kas man užėjo, – ašaromis apsipylė draugė. – Nebuvau girta, bet nesugebėjau atsispirti norui pasijusti graži ir geidžiama. Ką iš tikrųjų padariau, supratau tik ryte. Tomas buvo nuostabus, tačiau savo vyrą aš myliu. Bijau net pagalvoti, kad jis gali viską sužinoti, tačiau tokią paslaptį saugoti man per sunku. Šiandien nusprendžiau paruošti romantišką vakarienę. Jei išdrįsiu, prisipažinsiu ir tikiuosi, kad jis viską supras.

– Nekvailiok, – išsigandau prisiminusi jos teisuolį Vladą. – Pakentėk, pamatysi, graužatis praeis. Kam rizikuoti sugriauti tokią gražią šeimą? Visi padaro klaidų, – ir papasakojau Rasai, kaip prieš daugybę metų triskart už mane vyresnė moteris sakė, jog ištikimų vyrų nėra.

Ne vieną gražios šeimos galvą ji mačiusi dviprasmiškose situacijose. Tačiau jų žmonos nieko nežinojo. Košės prisivirę vyrai būdavo itin rūpestingi, net ir be progos dovanodavo žmonoms gėlių, papuošalų, sakydavo gražius žodžius. – Svarbiausia, supratai, kad myli savąjį Vladą. Manyk, jog tai buvo jūsų santuokos išbandymas, būk jam gera žmona, rūpinkis vaikais ir viskas bus gerai, – tegalėjau ištarti.

Lemia vertybės

Kaip tyčia grįžusi prie kompiuterio ir naršydama internete užtikau straipsnį. Jame suomių mokslininkai tvirtino, kad atlikus tyrimus paaiškėjo, jog jų šalyje vasarą net dukart padaugėja neištikimybės atvejų.

Psichologas Olegas Lapinas sako, kad Lietuvoje tokių tyrimų neatlikta, tačiau pagal kitų Europos šalių duomenis galima spręsti apie padėtį ir mūsų šalyje, nes įvairiose gyvenimo srityse iš esmės esame panašūs.

„Ne kiekvienam žmogui darnūs santykiai yra vertybė. Yra dviejų tipų vyrai: vieniems svarbesnė laisvė ir savęs realizavimas, kitiems – savikontrolė. Pastariesiems net ilgai gyvenant toli nuo šeimos ir kasdien sutinkant moterų, kurios tiesiog kariasi ant kaklo, svarbiau neišduoti savo principų, teisingumo jausmo.

Tai nereiškia, kad branginantys laisvę niekada neveda. Jie tai daro dėl giminių, draugų spaudimo ar todėl, kad pradeda vaikelį. Tačiau santuoka – spektaklis, ritualas, jaunavedžiai – kaip aktoriai, atliekantys savo vaidmenis, o toliau gyvenimas teka savo vaga.

Tokie žmonės labiau vertina flirtą, žaidimą, santuoka jiems asocijuojasi su spąstais. To jie bijo ir ieško vis naujų partnerių, kad galėtų patys sau įrodyti esą nepriklausomi. Moterys būna neištikimos žymiai rečiau, nes nenori įskaudinti partnerio ir sukelti grėsmės santuokai“, – tvirtino O.Lapinas.

Vis dėlto pasitaiko, kad net ir patys ištikimiausi ar tvirtų principų besilaikantys žmonės paslysta.

Jeigu nusidėjėliui didžiausia vertybė yra šeima, jis graužiasi, jaučiasi kaltas ir pagaliau prisipažįsta. Dažnai tokie vyrai ir moterys eina pas kunigą ir jam papasakoja apie savo nuopuolį.

„Per savo ilgametę praktiką mačiau daugybę santuokų, kurias neištikimybė tik dar sustiprina, nes jų galvose meilė netapatinama su seksu“, – kalbėjo O.Lapinas.

Ne tą tyrinėja!

Šie žodžiai mane nuramino. Vis dėlto kitą dieną draugės darbe laukiau nerimaudama. Ji pasirodė ryžtingu žingsniu, aukštai pakelta galva ir tvirtai sučiaupusi lūpas.

– Na, kaip, pasakei? – baimindamasi paklausiau.

– Norėjau tai padaryti, bet kai tarpduryje pamačiau Vladą, rankose laikantį didžiulę puokštę gėlių ir dar dėžutę su nuostabiu žiedeliu, iškart supratau, kad komandiruotėje jis laiko veltui neleido, – karštai pasakojo Rasa. – Prirėmiau prie sienos ir jis išsidavė, kad permiegojo su pirmą kartą sutikta moterimi! Įsivaizduoji? O aš taip graužiausi! Bet Vladas tikina, kad labai dėl to gailisi, suprato, kaip mane myli. Aš dėl vaizdo šiek tiek „pasilaužiau“, tačiau greitai jam atleidau. Dabar mūsų gyvenime prasidėjo antrasis medaus mėnuo. Manome, kad dviejų dukrelių mums mažai – Vladas labai norėtų sūnaus.

Klausiau jos ir galvojau, kam tie suomiai tyrinėja neištikimybes? Jau geriau patyrinėtų linksmesnius rodiklius. Manau, vasarą skyrybų ir pavasarį gimstamumo duomenys turėtų džiuginti.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Kauno klinikose nukentėjusios paauglės mama: gydytojas prašė apie tai niekam nepranešti, siūlė kompensaciją (53)

Penktadienį vakare per Lietuvą nuskriejo žinia, kad paauglei iš Jonavos Kauno klinikose į...

Paliktos nuotakos byla atsidūrė teisme: tikruosius jaunikio motyvus išdavė draugui rašytos žinutės (99)

Nauja meile patikėjusiai, išsiskyrusiai ir vaiką auginusiai merginai teko skaudžiai nusivilti. Jai...

Net pats stipriausias imunitetas gali nepastebėti vėžio: onkoimunologas – apie priemones, kurios sumažina riziką sirgti (39)

Prasidėjus peršalimo ir gripo sezonui, vis daugiau girdime apie imuniteto stiprinimą. Vieni siūlo...

Statybų sektoriuje krizė už durų? Geras naujienas keičia nekokios

Statybos sektoriaus augimas, stebinęs pajamų ir pastatytų kvadratinių metrų ar butų kiekio...

Sankt Peterburgo gyventojai apie valdžios priimtą sprendimą: sveiki atvykę į pragarą (153)

Istoriniame Sankt Peterburgo centre esančioje Rubinšteino gatvėje gyvenanti Marina Pogolša rodo į...

Dėl gaisro Alytuje tarša normas viršija 4 kartus: gyventojams skubiai išsiųsti įspėjimai (34)

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyrius DELFI informavo,...

Didžiosios Britanijos parlamentarai balsuos dėl pasiūlymo 3 mėnesiams atidėti „Brexitą“

Šeštadienį Didžiosios Britanijos parlamento Bendruomenių Rūmų deputatai balsuos dėl pataisos,...

Eurolygoje žibantis Giedraitis – apie kartėlį dėl pasaulio čempionato ir trūnijimą ant suolo rinktinėje specialiai Krepšinis.lt iš Barselonos (5)

Eurolygos debiutantas Rokas Giedraitis neatrodo kaip turnyro naujokas – Berlynos ALBA klubo...

Metų seklys: vidury Panevėžio šaudynes surengusių vagių arsenale – šautuvai, pistoletai, kūjai ir laužtuvai (8)

DELFI, bendradarbiaudamas su Lietuvos policija, tęsia kasmetinį pasakojimų ciklą „ Metų seklys...

Lady Gagai po kritimo nuo scenos prisireikė rentgeno nuotraukų ir vonios su ledukais (1)

Pasirodymo Las Vegase metu pakvietusi vieną iš fanų ant scenos, dainininkė Lady Gaga patyrė...