aA
Su vyru gyvename pusantrų metų. Viskas lyg ir būtų gerai, tačiau aš negaliu mylėtis su juo, kai kambaryje šviesu. Man nemalonu matyti ne tik savo, bet ir vyro kūną. Kai mylimės, reikalauju, kad būtų tamsu. Vos tik baigiame, iš karto apsivelku naktinius. Kartą vyras paprašė atvirai pasikalbėti. Ėmė klausinėti, kas man nepatinka, kodėl aš taip skausmingai reaguoju į nuogą kūną.
Moteris
Moteris
© Corbis

Mes kalbėjomės ilgai, kol galų gale išsiaiškinome, kur šuo pakastas. Kai man buvo 8-eri, liesdama save “ten” pajutau, kad tai sukelia malonių pojūčių. Jei tik likdavau viena, nepraleisdavau progos suteikti sau malonumo. Kartą mane aptiko tėvai.

Jie buvo pakraupę: barė, aiškino, kad normalios mergaitės taip nesielgia, savaitę su manimi nekalbėjo.

Negaliu tvirtinti, kad atvirai pasikalbėjusi su vyru, ėmiau paprasčiau reaguoti į nuogą kūną, tačiau supratusi, kodėl taip elgiuosi, jaučiuosi geriau. Vyras tai pat tapo atidesnis ir neverčia manęs daryti tai, kas man vis dar yra nemalonu - mylėtis prie šviesos.

****

Iš tiesų dažniausiai šios problemos priežastys, pasak specialistų, slypi vaikystėje. Griežtosios močiutės ar darželio auklėtojos, norėdamos išvengti vaikų domėjimosi savo ir priešingos lyties kūnu, ir taip apsaugoti mus (o greičiau save) nuo galimų problemų, dažnai aiškindavo, kad tai gėda ir negražu. Turbūt prisimenate, kaip darželyje auklėtoja pietų miego metu neleisdavo laikyti rankų po antklode, o pačia siaubingiausia bausme neklaužadoms buvo grasinimas numauti kelnes prie visų vaikų.

Jei dar ir tėvai namuose nuogumą vadina gėda, jei mama persirengdama slepiasi nuo tėvo vonioje, vaikas neišmoksta natūraliai priimti nuogumo, o sulaukęs pilnametystės net negali pasakyti, kodėl jį taip trikdo nuogas kūnas, tuo pačiu ir kalbos apie seksą, ką jau kalbėti apie vaizdus.

Didelė tikimybė, kad ir suaugęs toks žmogus gėdysis nusirengti gydytojo kabinete arba baseine ar kitoje vietoje, kur yra daugiau žmonių.

Kita priežastis, kodėl žmogų trikdo nuogumas, gali būti patirtos patyčios. Kaip žinia, vaikai esti žiaurūs: dažnai bendraamžių skaudžių pašaipų susilaukia anksčiau bręstantys vaikai. Jų kūno fiziologiniai pokyčiai (besiformuojanti krūtinė ir kt.) tam kuo puikiausiai pasitarnauja.

Tam, kad įveiktumėte nuogumo baimę, reikėtų prisikapstyti iki jos priežasčių, pabandyti prisiminti, kokiu momentu tai įvyko, pabandyti išanalizuoti situaciją suaugusio žmogaus akimis. Negi tokia jau baisi ir nepataisoma buvo ta situacija? Galbūt kaltas joje buvote visai ne jūs, o suaugusieji, kurie barė, arba bendraamžiai, kurie šaipėsi.

Toks situacijos analizavimas padės jums natūraliau priimti nuogumą. Aišku, nesakome, kad tuoj pat keliausite į nudistų paplūdimį, tačiau veidrodyje į save pažvelgsite kitomis akimis.

Jeigu nuogumas jums kelia problemų, pabandykite jį įveikti šiomis priemonėmis

- Miegokite be drabužių. Pajauskite savo kūną. Kadangi jau vasara prasidėjo, pats laikas tai pradėti daryti.

- Netraumuokite savęs. Jei jums maloniau mylėtis tamsoje - taip ir darykite. Tik būtinai paaiškinkite partneriui, kodėl taip elgiatės. Tai nebus lengvas pokalbis, tačiau po jo vienas kitą geriau suprasite.

- Peržiūrėkite spintos turinį. Galbūt jūsų kuklumas atsispindi ir aprangoje. Ar tik ne ilgi sijonai, uždaros palaidinės vyrauja jūsų garderobe? Užeikite į parduotuvę, nusipirkite trumpesnį sijonuką, atviresnę palaidinę, apsiaukite aukštakulnius.

Savaitraštis „Lietuvos sveikata“
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Architekto suregzta apgaulės schema klientus paliko be pinigų, o jį patį nuvedė už grotų

Kauno architektų bendruomenę sudrebino precedento neturintis skandalas. Vienas jos narių, kaunietis...

Karbauskis apie pasitraukusius bendražygius: tikiuosi, kad į kitą Seimą nepateks (110)

Nuo šio Seimo kadencijos pradžios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ( LVŽS ) sumenko...

Prezidento Nausėdos tėvas atsidūrė ligoninėje (29)

Prezidento Gitano Nausėdos tėvas Antanas Nausėda penktadienį atsidūrė Kauno klinikose. Tai DELFI...

Ekstremali žiema Lietuvoje: sinoptikė turi atsargią prognozę, kiek dar tai tęsis (40)

Laidoje „DELFI diena“ sinoptikė Izolda Marcinonienė pasidalijo atimiausių dienų orų prognoze...

Balsavimas: išrinkite, kuris Lietuvos miestas prisistatė gražiausiai

Tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda Adventur jau aštuntus metus iš eilės...

Paryžiuje – užuominos apie Jocytės ateitį WNBA: išskirtinėmis pagyromis apipylė „Spurs“ legenda specialiai Krepšinis.lt iš Paryžiaus (41)

Kiekvienais metais prieš NBA reguliariojo sezono rungtynes Europoje įvyksta „Jr. NBA“ renginys,...

Gabrielius Landsbergis: žiūrėdamas atgal į penkerius savo vadovavimo metus, aš suprantu vieną trūkumą (454)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) nariai pradėjo diskusijas apie tai,...

Europietiškas NBA spektaklis: keisčiausia lygos komanda meta iššūkį geriausiai specialiai Krepšinis.lt iš Paryžiaus

Pirmasis istorijoje NBA reguliariojo sezono susitikimas Prancūzijoje sulaukė didelio ažiotažo, o...

Darbo inspekcijos atstovė dokumentus pildantiems imigrantams siūlo naudotis „Google Translate“ (60)

Kreipimosi į darbo ginčų komisiją formą galima rasti rusų ir ukrainiečių kalbomis, bet ją...