Buvo atliktas tyrimas, kuomet stebėtos 700 moterų, gyvenusių su savo vaikinais. Jie išrinktųjų paklausdavo: „Ar tekėsi už manęs?“. Viena moteris iš keturių atsakydavo „Ne“. Ir panašu, kad moters noras tekėti priklauso nuo vyro gebėjimo uždirbti pinigus, rašo psychologytoday.com.

Sociologės Pamela Smock iš Mičigano universiteto ir Wendy Manning iš Bowling Green valstybinio universiteto (abu JAV) nustatė, kad socioekonominė padėtis yra esminis veiksnys, nuo kurio priklauso kartu gyvenančios moters noras tekėti. Stebėtų šeimų analizė parodė, kad moterys, gyvenančios su mažiau uždirbančiais vyrais ir prastesniu išsilavinimu, mažiau nori ištekėti už savo tuometinio gyvenimo draugo.

P.Smock aiškino, kad 80 proc. baltųjų ar lotynų amerikiečių moterų, įgijusių gerą išsilavinimą, gaunančių gerą atlyginimą ir gyvenančių su panašios socioekonominės padėties vyrais, beveik 80 proc. atvejų sutinka tekėti. Ši tikimybė krenta iki 50 proc., jei aukštos socioekonominės padėties moteris gyvena su prastesnės padėties vyru. Jei moterys yra afroamerikietės, tai šios tikimybės atitinkamai būna 70 ir 42 procentai.

Tyrimo metu nustatyta, kad patirtis taip pat sietina su mažėjančiu noru tuoktis. P.Smock ir W.Manning pažymi, jog moteris, jau turinti santuokinės patirties, 59 proc. rečiau nori tekėti už esamo partnerio. Moteris, kuri yra gyvenusi su kitu vyru, tekėti nori 49 proc. rečiau.

Bendras gyvenimas nesusituokus pastaruoju metu labai išpopuliarėjo. Dabar yra 4,7 karto daugiau kartu gyvenančių nesusituokusių priešingos lyties porų, nei jų buvo praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio pabaigoje. Iš dalies taip yra dėl to, kad visuomenėje vis priimtiniau vertinami nesantuokiniai lytiniai santykiai.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją