aA
Kodėl moterys vyriškėja, o vyrai moteriškėja? Į šį klausimą bandė atsakyti psichologė Ramunė Želionienė ir lektorius Vaidas Arvasevičius. Jų bendra nuomone, šiuolaikinės moterys nebemoka laukti, pačios imasi darbų, kuriuos turėtų atlikti vyrai, o šie tam pernelyg nesipriešina.
© Shutterstock nuotr.

R. Želionienės teigimu, tiek moterys, tiek vyrai savyje turi abiejų lyčių energijos, visgi pasitaiko atvejų, kad jos pasiskirsto neproporcingai.
 
„Jeigu su ta vyriškai energija moteris daro karjerą, moterys yra priverstos išeitį į išorę, kur reikia grumtis su kitomis jėgomis, jos pasidaro kaip kareivės“, - nuomonę „Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ išsakė psichologė.
 
Ko bijo moterys?
 
R. Želionienės mintimis, moterys negali ir daryti karjeros, ir būti mama bei žmona, tokiu atveju – jos suvyriškėja, pamiršta savo moteriškąją prigimtį:„Tos moterys, kurios nori eiti į darbą, jos nori pabėgti nuo kasdienybės: maisto gaminimo, namų tvarkymo, vaikų priežiūros.“
 
 
Štai lektorius, vedų praktikas Vaidas Arvasevičius mano, kad jei moteris nepasitiki savo vyru, planuoja, kad jis ją paliks, ji tarsi pradeda pati imtis atsakingų darbų, tarsi iš anksto apsisaugodama nuo vienatvės.
 
„Vyriškėjančios moterys gali lengviau išgyventi pasaulyje. Taip pat reikia atsiminti, kad kam mes daugiausiai ruošiamės, tas mūsų gyvenime ir įvyksta. Ir jeigu jas paliks, jos sakys: kaip gerai, kad buvau pasiruošusi“, - nuomonę išsakė V. Arvasevičius.
 
Problemos prasideda porose
 
Pasak vedų praktiko, vyriškėjančios moterys kaip ir nieko tokio visuomenėje. Kol jos yra vienos, jos priimamos tokios, kokios yra. Iš jų yra reikalaujamas tas pats charakterio bruožų rinkinys kaip ir iš vyrų, jeigu jos nori daryti karjerą, jos turi būti atkaklios, ryžtingos, drąsios ir t.t.
 
„Tuo tarpu problemos prasideda tada, kai moteris ir vyras sueina į porą, nes vyras iš moters tikisi ne karjeristės, ne antro vyro, o tikisi moters, todėl vyriški charakterio bruožai moteriai kenkia šeimoje“, - teigė pašnekovas.
 
„Kenkia kuo? Būtent tai daro įtaką vyrų degradacijai.Vyrai šiais laikais yra lepšiai ir ištižę, jie pasiduoda tai moterų įtakai. Jeigu moteris imasi iniciatyvos, vyrai su džiaugsmu ją užleidžia“, - pratęsė mintį V. Arvasevičius.
 
„Moterys gali viską padaryti pačios, bet  reikia mokėti laukti, kada iniciatyvos imsis vyras“, - antrino R. Želionienė.
 
Moterims – laukti, vyrams – į mišką
 
V. Arvasevičiaus tikinimu, vyriškas vyras yra švelnus, jis ramiai kalba, bet tvirtai. Jis yra ryžtingas, bet ne grubus, ne įžūlus. Vyriškiems vyrams nereikia įrodinėti savo vyriškumo išoriniu grubumu ir agresija. Jie yra ramūs, jie žino savo poziciją.
 
Kalbėdama apie santykius, psichologė R. Želionienė dalijo patarimus moterims ir vyrams. Dailiosios lyties atstovėms ji patarė tiesiog laukti ir nesiimti darbų, kurių tikimasi iš vyrų. O štai stipriajai lyčiai specialistė patarė eiti į mišką.
 
„Moteris yra labai jautri, kad ir kaip ji atrodytų. (...) Vyrai... Eikit po galais į mišką ir ten bambėkit. Jeigu jaučiate, kad bloga, kad semia smegenis, o vyrams, smegenys apsisemia dėl įvairiausių priežasčių (...) Nešmėžuokite savo surauktais snukiais, nes joms tas snukis matysis, kai jūs ateisite pas ją į lovą“, - sakė psichologė.
 
Vyrai turi stengtis daugiau
 
V. Arvasevičiaus teigimu, stipraus intelekto vyrai supras moteris ir išklausys jas, bet jei jų žemas intelektas, tokie vyrai ieškos komforto zonų: kur išgerti, kaip nueiti pas kitas moteris: „Bet čia pats vyras turi tai suprasti, kad jis turi sustiprėti, o ne būti lepšiu.“
 
Vedų praktikas patikino, kad vyras turi stengtis daugiau nei moteris.
 
„Mergaitė turi išlikti moterimi, o vyras turi tapti vyru. Jeigu jis nieko nedaro, jis ir lieka berniuku“, - tikino specialistas.
 
„Nenorėkite, kad vyras jus padarytų laiminga, pačios atraskite būdų, kaip tai padaryti“, - pridūrė pašnekovė.

Visą laidos įrašą galite išgirsti čia.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lietuvoje – lemtinga diena: renkame valstybės vadovą ir savo atstovus Europos Parlamente Pranckietis: frakcijoje vieningos nuomonės nebuvo; nuolat atnaujinama (819)

Sekmadienį, gegužės 26 d., Lietuva renka šalies Prezidentą ir 11 Europos Parlamento narių.

Turistų rojus Šiaurės Europoje slepia augančią grėsmę: turime priešą (18)

Šio ledinio turistų rojaus fasadas slepia augančią grėsmę, apie kurią dauguma turistų net...

Tokia vasara pajūryje bus paskutinė: apie naują draudimą daugelis jau buvo pamiršę (127)

Seimo narės Aušrinės Armonaitės socialiniuose tinkluose paskelbtas priminimas, kad kitais metais...

Lietuvės planuotos ir vos 6 tūkst. eurų kainavusios vestuvės sulaukė užsienio žiniasklaidos dėmesio (24)

Sandros Dainaravičienės planuotos vestuvės pateko į įžymaus užsienio naujienų portalo...

Savaitgalį girtas linksmybes keitė smurtas: darbo netrūko ir policijai, ir medikams (10)

Savaitgalį policijos pareigūnams ir medikams darbo netrūko. Policijos departamentas praneša, kad...

Adamkus: noriu padėkoti kandidatams Alma Adamkienė balsavo namuose (26)

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus padėkojo kandidatams į prezidentus už debatuose...

Artėjančios krizės pranašystės skatina nerimą: lietuviai vis labiau nuogąstauja galintys netekti darbo (3)

Kone 29 proc. dirbančių Lietuvos įmonėse baiminasi prarasti dabar turimą darbą, dar beveik 18...

Šimonytė yra nusimačiusi pirmuosius darbus, jei būtų išrinkta papildyta (377)

Sekmadienio rytą balsą prezidento rinkimuose atidavusi kandidatė į prezidentus Ingrida Šimonytė...

Zelenskis po nurodymo Rusijai: pažiūrėsim, kokį kelią pasirinks Kremlius (159)

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis laukia, kol Rusija duos signalą, kad yra pasirengusi...