aA
Sekso teikiamo malonumo laipsnis labai dažnai priklauso nuo paprasčiausio gebėjimo susikalbėti – tiesiog įvardyti būdus, leidžiančius maksimaliai pasimėgauti intymia sueitimi. Apklausus visą būrį moterų, pavyko išskirti keturis tokius būdus.
Seksas
Seksas
© Shutterstock

Be to, kad juos identifikavo, šį kartą apklausos iniciatoriai pasistengė suteikti tiems metodams kuo konkretesnius pavadinimus ir kuo glausčiau bei tiksliau juos aprašyti.

Išvados, padarytos apibendrinus portalo OMGYES leidėjų pateiktą ir žurnale PLOS ONE paskelbtą ataskaitą, grindžiamos daugiau nei 3 tūkst. moterų apklausa. Apklausos dalyvės – 18–93 metų amerikietės, gyvenančios labai skirtinguose šalies regionuose. Daugelis iš jų nurodė esančios heteroseksualios orientacijos. Moterų buvo paprašyta paaiškinti, ko imasi, kad seksas, o konkrečiai – pats lytinis aktas, teiktų optimalų malonumą.

Išanalizavę moterų atsakymus, specialistai išskyrė keturis dažniausiai pasitaikančius pagalbos sau būdus (metodus, technikas – pavadinti galima įvairiai), rašoma portale „HuffPost“.

Kampo koregavimas

Beveik 90 proc. respondenčių prisipažino užsiimančios kūno palinkimo kampo koregavimu (angl. – „angling“), t. y. dubens ir klubų sukiojimu arba nuleidimu, siekiant, kad į makštį įterptas penis (arba vibratorius) slankiodamas stimuliuotų konkrečią vaginos sritį.

Gylio koregavimas

Maždaug 84 proc. apklausos dalyvių nurodė lytinio akto teikiamą malonumą didinančios gylio koregavimo („shallowing“) metodu. Tai yra toks būdas, kuriuo stengiamasi užsitikrinti, kad į makštį įterptas penis stimuliuotų prie pat vaginos pradžios esančią sritį, užuot spraudęsis kuo giliau.

Siūbavimas

Apie 76 proc. apklaustų moterų teigė malonumą lytinio akto metu pasididinančios per siūbavimą („rocking“), nes šitaip judant penio pagrindas (arčiausiai vyro gaktos esanti sritis) liečiasi ir stimuliuoja klitorį, likdamas makštyje, o ne judėdamas pirmyn atgal.

Siejimas

Galiausiai, maždaug 70 proc. apklaustųjų prasitarė, kad joms sueities metu ypač gelbsti stimulų susiejimas, arba suporavimas („pairing“). Kas tai per būdas? Ogi klitorio stimuliavimas pirštais arba sekso žaisliuku (tai gali atlikti partneris arba pati moteris) tuo pat metu, kai penis įsiterpęs į vaginą.

Asociatyvioji nuotr.
Asociatyvioji nuotr.
© Shutterstock

Šios išvados tikrai nėra visai nauja ar netikėta informacija, bet nevalia pamiršti, kad apklausos rezultatus apibendrinę mokslininkai netgi nekėlė sau tikslo pagaliau atskleisti lig šiol nežinotą tiesą. Jie pamėgino pasufleruoti moterims, kaip jos galėtų įvardyti metodus, kurių pačios dažniausiai imasi siekdamos pasididinti sekos teikiamą malonumą.

Sakysite, o kam to reikia? Dalykas tas, kad gebant tiksliai nusakyti savo norus, didėja tikimybė, kad tie norai bus patenkinti. Tai dar ne viskas. Gvildenant intymumo temas vartojamos kalbos įvaldymas suteikia moterims daugiau laisvumo ir drąsos siekiant užsitikrinti seksualinį malonumą.

„Vertinant iš holistinio žiūros taško tenka pripažinti, kad teigiamas seksualinio malonumo poveikis fizinei, emocinei ir socialinei sveikatai viso gyvenimo kontekste, ypač moterų atveju, darosi vis akivaizdesnis, – nurodo tyrimo autoriai. – Tyrimas parodė, kad seksualinis pasitenkinimas didina moterų laimės pojūtį ir mažina depresijos, streso ir nerimo laipsnį bei tikimybę.“

Per surengtą spaudos konferenciją Julia Robinson, žurnalo PLOS ONE redaktorė, akcentavo tokiems tyrimams skirtų publikacijų pasirodymo įvairiuose leidiniuose svarbą.

„Tokie tyrimai papildo net bazines akademines žinias ir atkreipia dėmesį į lig šiol nepakankamai ištyrinėtas temas, susijusias su moterų sveikata ir gerove“, – teigė ji.

Redaktorei pritarė ir kiti specialistai, be kita ko, išreiškę viltį, kad per tokius tyrimus moterys gaus vis daugiau joms pačioms naudingos informacijos.

„Viena įdomiausių ir svarbiausių šio tyrimo misijų – suteikti moterims galimybę susipažinti su išvadomis ir pasijusti teisėtomis asmeninio malonumo šeimininkėmis, gebančiomis įvardyti intymius dalykus“, – tvirtino psichologė ir seksologė Kate Balestrieri (nepriklausoma ekspertė).

„Moterys neretai išmokomos būti vien vyrų sekso priemonėmis, todėl kalbos apie tai, kaip įvardyti dubens nuleidimą arba klubų pakreipimą, yra mums ypač brangi dovana. Taip didinamas suvokimas, kad turime teisę kontroliuoti savo kūną, užuot užėmusios pasyvią poziciją, – pridūrė K. Balestrieri. – Elgtis pasyviai – tai nieko blogo, jei būtent to ir norisi. Visgi nekyla abejonių, kad daugelis moterų tikrai norėtų svarbesnio vaidmens vykstančiuose procesuose.“

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(53 žmonės įvertino)
4.0755

Top naujienos

Įvertino pandemijos poveikį: tikrosios problemos subręs rudenį

Pandemija tapo iššūkiu visiems – tiek verslui, tiek jam dirbantiesiems. Su kokiomis problemomis...

Po įvykių Donecke įspėja: gali būti, kad ruošiamas „tramplinas“ būsimai Rusijos invazijai (469)

Precedento neturintis apie 150 tūkst. Rusijos karių sutelkimas netoli Ukrainos sienos visą...

Finansinių nuostolių per plauką išvengusi moteris ryžosi kardinaliems pokyčiams (1)

„Papasakosiu, kaip labai yra reikalinga rega ar papildomomis regos priemonėmis koreguotas...

Aiškėja dar daugiau detalių nusižudžiusios medikės istorijoje: gyvybę nutraukė būdama nėščia (242)

Sekmadienį paaiškėjo, kad praėjusį savaitgalį iš gyvenimo savo noru pasitraukusi...

Besiskundžiantiems nuovargiu siūlo tikrą energijos „bombą“: šį augalą per daug nuvertinome (17)

Nors pavasaris šaltokas, pievose jau geltonuoja kiaulpienės . Jų Lietuvoje turime tiek daug, kad...

Mokslininkai į gamtą paleido genetiškai modifikuotus uodus: tai eksperimentas, kurio žmonės laukė jau ilgai

Įgyvendinus išskirtinį projektą, kurį inicijavo biotechnologijų bendrovė „Oxitec“, Floridos...

„Regitrai“ nerimą kelia planuojamas keisti taršos mokestis: dabartinis tikslo nepasiekė

Praėjusių metų liepos mėnesį įvestas automobilių registracijos mokestis tikslo nepasiekė....

27-eri Lietuvos metai „Eurovizijoje“: kas privertė jausti gėdą, o kas buvo verti nugalėtojų vardo? atiduokite savo balsą apklausoje! (71)

Lietuva „Eurovizijoje“ pirmą kartą sudalyvavo prieš 27 metus, dar 1994-aisiais, kuomet šaliai...

Profesorius Čaplinskas – apie trečią vakcinos nuo koronaviruso dozę: ar jos reikės ir, ar bus galima keisti vakciną? (178)

Šią savaitę Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) pranešė, kad du jauni žmonės, kuriems...

Pandemija tapo sąmokslo kūrėjų taikiniu: žurnalistai pataria, kaip pažinti melagieną (56)

Pastaraisiais metais galima pastebėti išaugusį melagingų naujienų (angl.fake news) srautą....