Paradoksalu, bet net ir dabar, kai seksas jau seniai nebėra tabu, dauguma moterų naiviai tiki, kad sekse svarbiausia, kad jis būtų. O tuomet jau motina gamta pati viskuo pasirūpins. Tai jau tikrai!..
© Shutterstock nuotr.

Susipras ar nesusipras

Motina gamta mumis iš tiesų pasirūpino ir be galimybės daugintis apdovanojo mus dar ir galimybe mąstyti bei kalbėti. Būtent šios dvi dovanos kaip niekad praverčia ir Amūro reikaluose. Santykių pradžioje, kai hormonai šokteli iki kritinės ribos, į smulkmenas (pvz., kodėl jis visu svoriu mane užgriuvo) reta kuri dailiosios lyties atstovė kreipia dėmesį. Be to, dar ilgą laiką slapčia tiki, jog vyras pats susiprotės, ko ji nori – kada lėtai ir švelniai, kada aistringai ir labai labai greitai.

Deja, nesusipras. Geriau pasakyti. Tik kada ir kaip – štai kur klausimas.

Seksologas Jurijus Averčenko portalui laidy.mail.ru teigia, kad į jį labai dažnai kreipiasi poros dėl to, kad nežino ir nemoka tarpusavyje kalbėtis apie seksą.

„Paprastai vyrai su šia problema susiduria rečiau. Daugumai jų nesunku smulkiai nupasakoti moteriai, ko jis iš jos nori sekso metu. O štai moterys vis dar kupinos kompleksų. Ir kas keisčiausia - jos daug mieliau apie sekso problemas pasikalbės su drauge ar mama, nei savo vyru ir partnerius, kuris iš esmės ir yra tų problemų „kaltininkas“! Lovoje daugumos moterų žodynas prilygsta „12 kėdžių“ personažės Eločkos Liudojedkos leksikonui. „Zuikeli“, „katuli“, „dar“, „ne ten“ – nemažai, tačiau vyrui tai neinformatyvu.

Vyras vieną dieną labai nustebs, kai moters angeliška kantrybė išseks ir ji palaidos jo savigarbą, o kartu ir libido, po susikaupusių pretenzijų lavina. Savo klientus mokau nekaupti negatyvo, viską ramiai ir išsamiai išsiaiškinti“, - teigia seksologas.

Kaip teisingai

Būkite delikati. Prisiminkite, kad savigarba, šiuo atveju erekcija ir impotencija – dvi vienos grandinės dalys. Geriau nemokša meilužis nei profesionalus impotentas.

Venkite metaforų, eufemizmų. Vyrų mintys visada „tiesios“. Moterys iš jų galėtų pasimokyti savo norus išsakyti tiesiai šviesiai.

Būkite konkreti. Mokėkite atskirti pelus nuo grūdų, nesuvelkite į vieną krūvą pretenzijų ir dėl ne vietoje numestų kojinių, ir dėl bevaisių pastangų ieškant jūsų klitorio.

Nebijokite atrodyti vulgari ir „pasileidusi“. O jeigu jus vis dar glumina pokalbio objektas, sakykite, kaip jums iš viso pavyko atsidurti lovoje su vyru?

Pasak seksologų, moterys neretai norėdamos būti labai geros ir jautrios, pačios to nejusdamos suvaro vyrui peilį į paširdžius. Taigi frazės, kurių turėtumėte vengti:

„Nesijaudink, kitą kartą pasiseks“.

„Taip gali nutikti kiekvienam“.

„Brangusis, nenorėtum nusiprausti po dušu“.

„Tu, ką Šumacheris?“

„Praėjusį kartą buvo daug geriau, ar ne?“

„Negi nepastebėjai, aš dar nepasiruošusi“.

Pasak seksologų, klysta tos poros, kurios tikisi, kad situacija išsispręs pati savaime. Kartais porai nemokšišką seksą geriau pakeisti išsamiu ir atviru pokalbiu apie jį. Galima ir necenzūriniais žodžiais, jei taip bus aiškiau.

Kada

Kai kuriems žmonėms labai patinka kalbėtis orgazmo metu. Kiti neištaria nė žodžio, neišleidžia nė garso pageidaudami, kad juos paliktų ramybėje ir leistų visiškai atsiduoti savam malonumui.

Kalbėti apie savo orgazmą, pasakyti, kad jau prasideda, koks tai jausmas, apskritai įvardyti savo pojūčius yra pakankamai naudinga, nes jūs dalijatės malonumu su partneriu.

Girdėti, kaip jūsų mylimasis vis labiau ir labiau susijaudina, ir pasisakyti, kad tuoj „bus“ arba, kad jau jaučiate orgazmą, iš tikrųjų gali būti be galo malonu. Tai tas pats, kaip atskleisti nuostabią seksualumo paslaptį.

Bendravimas po sekso kartais gali būti žiaurus. Tokie klausimai kaip: „Ar tau tai patiko?“ - neretai skamba kaip blogai išmoktas vaidmuo. Primygtinis klausimas: „Ar tau buvo?“ - dažnai skirtas tik tam, kad klausiantysis jaustųsi patenkintas savo pasirodymu.

Tačiau tinkamai aptarę, ką darėte, galite pasijusti nuostabiai. Pasakę: „O Dieve, kaip man buvo gera, kai pradėjai...“ - galite savo nuožiūra aptarti detales ir šitaip gauti galingą užtaisą kitam kartui. Jeigu jūs atsargiai ištaikysite pasakyti dalykėlius, kurie tikrai įkaitino jums kraują, jūsų partneris mažų mažiausiai įsidėmės tai ateičiai.

Kalbėdami apie tai, kai aistrai atslūgs, jūs prailginsite intymumo akimirkas ir neskausmingai sugrįšite į neseksualinį pasaulį. Gali atrodyti keistokai, jeigu po ką tik abiejų išgyventos intymios seksualinės patirties, kuris nors staiga pašoka, kad užkaistų virdulį, nes nė vienas nežino, ką toliau sakyti ar daryti. Būtų geriau ilgėliau pagulėti ir prisiminti keletą malonių akimirkų - šitaip jūsų sekso pabaiga bus kur kas švelnesnė.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pasaulio čempionų atsiprašymo sulaukę švedai vis tiek turi dėl ko širsti  specialiai DELFI iš Sočio

Sočis Švedijai dar netapo antrąja Poltava, bet po pralaimėjimo 1:2 Vokietijai mėlyni ir geltoni...

Galingiausią žmogų Sovietų Sąjungoje pažadino skambutis, šis sureagavo ne iškart: pasekmės buvo tragiškos (279)

Ankstyvą 1986 m. balandžio 26-osios rytą įvyko viena didžiausių atominių katastrofų...

Palangos bare gavusi sąskaitą nustėro (551)

„Jei nebūčiau pastebėjusi, būčiau tiesiog sumokėjusi daugiau nei reikia, nes padavėjas nei...

Naktinės linksmybės Palangoje: Jonines nurungė priešvestuvinis šėlsmas (30)

Joninių išvakarėse J. Basanavičiaus gatvę užliejusioje minioje buvo galima pastebėti ne vieną...

Kraupiais nusikaltimais pažymėta Vilniaus vieta, kur siautė mokytoju troškęs tapti maniakas (89)

Sostinėje esančio Pasakų parko pavadinimą žino net ir kitoje Lietuvos pusėje gyvenantys...

Kritikus apraminę vokiečiai tikisi lemtingo lūžio, švedus įsiutino nepagarba: būta „tam tikrų“ gestų (95)

Vokietija vaikščiojo labai plonu ledu ir pasaulio čempionus nuo kuklaus taško su Švedija skyrė...

Vyrai į vatą nevynioja: taiklios žinomų tėčių mintys apie tėvystę kelia juoką

Vaikai vargina, veda iš proto ir kiekvieną akimirką bando tėvų nervų ir kantrybės ribas. Bet...

54-erių Brigitte Nielsen su gerokai jaunesniu mylimuoju susilaukė penktojo vaikelio (5)

Buvusi Silvestro Stalonės žmona ir kolegė kino aikštelėje aktorė Brigitte Nielsen penktojo...

Joninių laužai Kernavėje skelbia: dienos ima trumpėti (26)

Kur švęsti Jonines? Į šį klausimą vienintelį atsakymą žinantys kasmet traukia į Senąją...

Dramatiška vokiečių pergalė išsaugo pasaulio čempionų kailį incidentas po rungtynių (456)

Šeštadienio vakarą futbolo sirgalių dėmesį kaustė žūtbūtinė titulą ginančių vokiečių...