aA
„Mes taip gerai sutarėme, o dabar...“ – ko gero jums yra tekę girdėti šią frazę iš draugių, draugų, o gal ir patiems ji yra išsprūdusi. Žmonių santykiai – labai trapi substancija. Kaip yra žinoma, nuo meilės iki neapykantos vos vienas žingsnis. Bet psichologai atrado būdą, kaip atgaivinti ankstesnius jausmus, praneša Starhit.ru.
© Shutterstock nuotr.

Atrodytų, dar vakar judu negalėjote atsižiūrėti vienas į kitą, gaudėte kiekvieną žodį ir troškimą, o šiandien sėdite lyg svetimi. Jei jums abiem tai buvo trumpalaikis romanas, tada, tiesą sakant, bala nematė. Nusipurtėte, pamiršote ir keliaujate toliau ieškoti naujos meilės. O jei kartu esate jau penkerius metus ir turite bendrų vaikų ir nekilnojamojo turto? Verta susimąstyti.

Vargu ar bus lengva viską mesti. Pats paprasčiausias būdas, žinoma, yra kentėti sukandus dantis, žvelgiant į pasaulį nelaimingomis akimis ir savo neveiklumą teisinti žodžiais: „Juk mes šeima...“ O gal vis dėlto vertėtų susiimti ir pasistengti ištaisyti susiklosčiusią situaciją?

Psichologai jau seniai suskirstė mus į skirtingas grupes pagal charakterius, temperamentus ir tipus. O šiandien vis didesnį populiarumą įgyja teorija apie tai, kad žmonija kaip po Babilono chaoso kalba skirtingomis meilės kalbomis. Tai yra, jei vyras ir žmona nemoka vienas kito meilės kalbos, jų santuoka pasmerkta.

Nemalonu ir tai, kad šis kalbų skirtumas pastebimas ne iš karto. Veikiant įsimylėjimo endorfinams, savo partnerį mes laikome tobulu, ir praregėti galime tik po poros bendro gyvenimo metų. Čia ir prasideda nesusikalbėjimai ir problemos.

Meilės kalbų klasifikaciją pirmą kartą pasauliui pristatė amerikiečių psichologas Gary Chapmanas. Pagal jo teoriją, meilę galima išreikšti penkiomis kalbomis: „Geri žodžiai“, „Laikas“, „Dovanos“, „Pagalba“ ir „Prisilietimai“. Ir žmogus, mokantis tik vieną meilės kalbą, niekada nesupras kito žmogaus, kuris meilę išreiškia kita kalba.

Jūsų partneris nuoširdžiai mano, kad iš tiesų parodo savo meilę, prisiimdamas dalį buities darbų ir kiekvieną sezoną keisdamas jūsų automobilio padangas. Panašios pagalbos jis ko gero laukia ir iš jūsų. O kai negauna, labai nusimena.

O jūs manote, kad visus išvardytus dalykus galite pasidaryti pati, jei tik jis paimtų už rankos ir, tarkim, nusivestų į teatrą arba tiesiog atsisėstų priešais ir pasikalbėtų apie tai, kas jus džiugina ir kelia nerimą, skirtų jums „Laiko“, ir taip parodytų, kokia jūs jam brangi. Bet jis nesupranta jūsų nepasitenkinimo, nes jis „taip daug dėl jūsų daro“. Ir galiausiai jūs abu jaučiate tuštumą.

Žmogui, kalbančiam kalba „Geri žodžiai“, nuolat reikia paskatinimo, pritarimo, padrąsinimo, dėkingumo ir švelnumo žodžių. Tas, kuris meilę mato „Dovanose“, iš partnerio laukia materialinių dėmesio ženklų – ir nebūtinai brangių. Žmogus, kuris myli, ir taip dovanoja pats save. Kalbančiajam šia kalba dažnai užtenka tiesiog gėlytės, nes tokiam žmogui svarbiausia, kad apie jį prisiminė ir juo pasirūpino, reiškia – myli!

Mums visiems sunku įsivaizduoti meilę be „Prisilietimų“. Įsimylėjėliai laikosi už rankų, draugai susitikę apsikabina, kai norime kažką paguosti, ištiesiame ranką, kad prisiliestume, paglostytume. Bet yra žmonių, kuriems ypač reikia glamonių – jiems visiškai nesvarbu, ar tai treti, ar trisdešimti bendro gyvenimo metai.

Taigi, turime kalbų sąrašą. Psichologai rekomenduoja visų pirma išsiaiškinti, kokia meilės kalba būdinga jums patiems.

Meilė gali kalbėti penkiomis kalbomis: „Geri žodžiai“, „Laikas“, „Dovanos“, „Pagalba“ ir „Prisilietimai“. Įsiklausykite į save ir savo partnerį.

Pagalvokite, ko jums trūksta santykiuose su partneriu. O jei nežinote (taip būna dažnai), pamėginkite galvoti atvirkščiai, prisiminkite, kas jus dažniausiai įskaudina ar įžeidžia. Taip galima bus įsivaizduoti: jei žmogus elgsis visiškai priešingai, tai jus nudžiugins. „Laikas“, „Pagalba“, „Prisilietimai“, „Geri žodžiai“ ar „Dovanos“? Tik būkite nuoširdūs su savimi: pavydas draugei, kuriai vyras padovanojo kailinius, o jūsiškis jums nepadovanojo, neturi nieko bendro su meile. Čia jau kitokio pobūdžio pretenzijos.

Tada, apsiginklavusios žiniomis, ko reikia mums pačioms, pereiname prie ne mažiau sudėtingos užduoties – atpažinti partnerio meilės kalbą. O jei jūs jau šimtą metų nepatenkinti vienas kitu, tai padaryti nebus labai paprasta... Psichologai sako: įsiklausykite į šalia esančio žmogaus priekaištus. Bent trumpam pamirškite įprastą susierzinimą, esą, „ir vėl...“ bei „sena dainelė...“

Partnerio bambėjime jūs galite išgirsti tai, ko jam trūksta, ko nori būtent jis. Galima pabandyti pasikalbėti tiesiai. Tik stenkitės neišprovokuoti tokios reakcijos, kaip: „Ir vėl dėl visko aš kaltas?!“ Iš anksto pasakykite, kad kaltų čia nėra, yra tik žmonės, kurie gali susigrąžinti meilę į savo gyvenimą. Jei tik panorės, žinoma.

Praneškite apie tai, ko reikia jums, paklauskite, ko norėtų jis. Bandykite kalbėtis ramiai, nereikalaukite ir nepriekaištaukite. Metodiškai, savaitė po savaitės rodykite žmogui savo meilę, išreikšdami ją jo kalba. Ilgainiui meilė jį pripildys, jis negalės likti abejingas ir būtinai žengs žingsnį link jūsų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Sunku tuo ir patikėti: Seimas vienu klausimu sutaria bene vieningai atnaujinta 16.56 (63)

Antradienį teisingumo ministras Elvinas Jankevičius Seime pateikė Notariato įstatymo ir...

Žiauri avarija Trakuose: nuo viaduko nukrito „Toyota“, baisiai sumaitotame automobilyje žuvo žmogus (37)

Antradienį, 14.40 val., Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas...

Įtariamieji Skripalių apnuodijimu pripasakojo tiek neįtikėtinų dalykų, kad Rusijai teko skubiai reaguoti (174)

Rusijos gynybos ministerija pirmadienį pamėgino diskredituoti nepriklausomą tyrėjų konsorciumą...

Gražulis apie Žmogaus teisių komitetą: jei manęs prašys, aš nesitrauksiu (25)

„Esu tinkamas dirbti Žmogaus teisių komitete“, – sako Seimo narys Petras Gražulis, nors net...

Rusija širsta dėl numušto lėktuvo, grasina imtis atsakomųjų veiksmų pasisakė ir Putinas (226)

Dėl incidento, per kurį virš Sirijos buvo numuštas Rusijos lėktuvas , Rusija antradienį...

DELFI TV Gyvai eteryje – „Ryto“ sporto direktorius Linas Kleiza (1)

DELFI TV Gyvai konferencijoje antradienį, 16 valandą 30 minučių, viešės Vilniaus „Ryto“...

Kasmetės mugės Vilniuje lankytojai laimikius tempia maišais: tą patį daiktą čia įsigijo dešimt kartų pigiau

Vilniaus „Gariūnų“ verslo centre šurmuliuoja kasmetė „ Mamų mugė “. Šiandien...

LRT tyrimo komisija artėja prie išvadų: VPT nustatė rimtų pažeidimų papildyta (28)

Viešųjų pirkimų tarnybai nustačius pažeidimus dėl LRT vykdyto robotizuotų kamerų vežimėlių...

Naujausia „Sodros“ analizė: kokią darbo užmokesčio dalį sudarys pensija ateityje (99)

Senatvės pensijos yra mažos, ir tikimybė, kad darbo užmokesčio ir pensijų santykis stipriai...

Tefloniniai indai – baubas ar visgi nepakeičiami pagalbininkai virtuvėje? (3)

Neprikepantys indai yra puikus išradimas – gaminant sunaudojama mažiau riebalų, o išplauti...