Mokslininkai įspėja, kad karštos dienos gali turėti nemalonų poveikį jūsų romantiniams santykiams.

Britų mokslininkai nustatė, kad aukšta oro temperatūra žmones gali padaryti labiau susijaudinusius nei įprastai.

Tyrėjai atkreipia dėmesį, kad 2023 m. birželio 10 d. Didžiojoje Britanijoje buvo karščiausia diena, kai temperatūra siekė 30 °C.

Keista, kad šis rekordas sutapo su registravimosi didžiausioje šalies santykių svetainėje šuoliu – paraiškų skaičius šoktelėjo net 65 %.

Įdomu, kad panašiai įvykiai klostėsi ir pernai, kai atėjo pirmosios karštos dienos.

Pasak santykių paieškos svetainės Džesikos Leoni (Jessica Leoni), dėl tokio aktyvumo buvo kaltas karštis. Ji su kolegomis atliko analizę ir nustatė, kad per karščius ne tik „padidėjo ledų pardavimai, bet ir neištikimybė“.

Tyrėjai priėjo prie išvados, kad karšti orai sukelia neištikimybės šuolį – bent jau tokį dėsningumą jiems pavyko sekti.

Pasak Leoni, 2022 m. birželį jie taip pat užfiksavo svetainės lankytojų šuolį – tada lankytojų skaičius išaugo 54 %.

Šiandien svetainė turi beveik milijoną naudotojų, o P. Leoni sakė, kad jis ir jo kolegos pastebi ryšį tarp „oro temperatūros ir apgavysčių“, o pakilus temperatūrai apgavysčių kiekis didėja.

Įdomu, kad P. Leoni prielaidą, jog karštas oras žmones padaro labiau susijaudinusius, patvirtina ankstesnis Tel Avivo universiteto mokslininkų atliktas tyrimas.

Tuomet rezultatai parodė, kad daugiau laiko būnant saulėje gali padidėti žmogaus lytinis potraukis.

Tyrimo autoriai teigia, kad ultravioletinių spindulių poveikis gali padidinti „lytinių steroidų“ hormonų, tokių kaip estrogenas ir progesteronas, kiekį, o vyrams – testosterono kiekį.

Mokslininkai taip pat teigė, kad patrauklumas gali padidėti esant aukštesnei temperatūrai, t. y. tada, kai moterys ir vyrai dažniau lytiškai santykiauja.

Tačiau ne mažiau svarbus veiksnys yra tai, kad vasarą žmonės daugiau laiko praleidžia lauke ir bendrauja su daugiau žmonių.

Leoni sakė, kad atlikdami tyrimą jie taip pat atliko svetainės apklausą, kurioje dalyvavo 1 000 naudotojų. 71 % gavėjų sutiko, kad karštas oras iš tikrųjų juos labiau jaudina.

Tačiau šiek tiek mažiau nei 70 % respondentų pripažino, kad padidėjęs susijaudinimas iš dalies arba visiškai lėmė jų registraciją svetainėje.

Pastaraisiais dešimtmečiais mokslininkai nepaliaujamai perspėja, kad žmonija niekaip negali sustabdyti visuotinio planetos atšilimo, o tai reiškia, kad artimiausiais metais neišvengiamai susidursime su kylančia temperatūra.

Kurortinis romanas

Pasak Leonės, tai taip pat lems dar vieną išdavysčių suaktyvėjimą.

Mičigano universiteto evoliucinės psichologijos specialisto Danielio Kruegerio teigimu, karšti orai mus grąžina į vaikystę, o vasara tuo metu asocijavosi su išėjimu iš mokyklos, linksmybėmis ir laisve.

Šis požiūris persikelia ir į suaugusiųjų amžių, todėl atrodo, kad vasaros mėnesiais įprastos taisyklės negalioja.

Pasak Kruegerio, visa tai verčia kai kuriuos žmones manyti, kad išduoti partnerį per vasaros karščius yra norma.

Paprasčiau tariant, dėl karščio įprastas poros elgesys tarsi pristabdomas ir daugelis mano, kad „vasaros romanas“ yra kažkas įprasto.

Pridėjus tai, kad vasarą žmonės labiau bendrauja, o kuo karštesnis oras, tuo mažiau drabužių žmonės nori dėvėti – rezultatas yra puikus metas „neištikimybės šėlsmui“.

Šaltinis
"Vakarų ekspresas"