Šiandien pakalbėsime apie tam tikrą vyrų kategoriją – mergišius, liaudiškai tariant “babnikus”. Mums, moterims, žodis “mergišius” vienareikšmiškai yra nemalonus ir užima vietą šalia visų neigiamų epitetų, skirtų vyrams. Vyrai gi tame nemato nieko blogo ir įžeidžiančio. Geriausiu atveju į mergišius jie žiūri su lengva ironija ir pašaipa, o blogiausiu – laiko šį bruožą vienu iš vyriškumo įrodymų. Jie netgi šiek tiek mergišiams pavydi.
Pažiūrėkime į mergišius pro “psichologinį mikroskopą”.

Pirmasis tipas: “Klasikinis mergišius”

Tai pakankamai aiškus vyrų tipas, išsiskiriantis kraštutiniu nepastovumu. Jie veiklūs, energingi, trykštantys optimizmu ir gyvenimo džiaugsmu. Labai lengvai dalija pažadus: jiems visai nesunku pradėti ir palaikyti pokalbį bet kur, su bet kuo ir apie bet ką.

Deja, koją jiems pakiša paviršutiniškumas ir banalumas (tai dažniausiai priklauso nuo išsilavinimo). Be to, šio tipo vyrai visiškai neįžeidūs. Tačiau tai galima būtų paaiškinti ne jų aukštu savęs vertinimu, o paviršutinišku požiūriu į nepastovumą ir gyvenimo sunkumus apskritai ir nepaprastu sugebėjimu nepastebėti negatyvių dalykų. Flirtuoti su moterimis į kairę ir į dešinę – jų gyvenimo stilius.

Flirtas

Na ir kas, kad jis atėjo į vakarėlį su jumis? Kokios teisės, kokie įsipareigojimai! Per vakarą jis suspės padaryti daug malonių jam darbų: apibers komplimentais jūsų drauges, nenuleis akių nuo trumpiausio sijono ir kažką švelniai “prispaus” prie sienos koridoriuje. Argi maža ką galima suspėti. Ir visai neverta ant jo pykti: jis paprasčiausiai jūsų nesupras. Reikalas tame, kad šio tipo vyrai nelaiko išdavyste trumpos intrigėlės, kurioje nėra meilės ir aistros. Kitaip tariant, jeigu jis su kuo nors permiegojo ir iš karto pamiršo, tai ne išdavystė iš viso.

Šio tipo mergišiai yra skubantys, aktyvūs, įtikinantys, tačiau labai dažnai neturtingi. Tiesa, veda jie visai nesunkiai, o linksmai, noriai, lengvai ir... dažnai. Bėda tame, kad ir vedęs toks mergišius nenori ir net nežada atsisakyti ankstesnio gyvenimo būdo: vedybos jam netampa nei moraliniu, nei seksualiniu stabdžiu.

Tokius vyrus psichologai apibūdina kaip emociškai nesubrendusias asmenybes. Visi jų jausmai yra paviršutiniški. Dėl kažkokių priežasčių jie neprisileidžia prie savęs rimtų ir stiprių jausmų, nes paprasčiausiai nesugeba gyventi gilaus vidinio gyvenimo. Toks lengvabūdiškumas suteikia jiems teisę neprisiimti jokios atsakomybės dėl savo poelgių nei prieš save, nei prieš ką nors kita.

Antrasis tipas: “Donžuanas”

Flirtas

Nuo klasikinio mergišiaus donžuanas skiriasi pirmiausia tuo, kad niekada neveda. Jis turi kitas užduotis: priversti įsimylėti (o ne tik flirtuoti) kuo daugiau moterų. Donžuanas turi pastoviai jausti, kad jį kažkas myli, ir myli labai stipriai. Tačiau kai tik tai jis pajunta, jo dėmesio objektas daugiau jo nebedomina. Ir vargšą vėl traukia naujas jausmas, bet jau kitai...

Beje, kuo “sunkesnis” objektas, kuo sunkiau ateina pergalė, tuo Donžuanui įdomiau, gyvenimas vėl įgauna prasmę. Kodėl jis kolekcionuoja meilę ir moterų prisirišimą - nežinia. Galbūt viena iš priežasčių yra jo įsitikinimas, kad moterimis negalima pasitikėti, kad jos nemoka jausti tikrų jausmų. Ir jis tik iš naujo bando įtikinti save, kad taip ir yra iš tikrųjų. O gal jis pasąmonėje bijo, kad kuri nors moteris jį užvaldys ir jis prisiriš prie jos. O prisirišimas prie ko nors gali sukelti skausmą ir nusivylimą.

Toks požiūris: “jeigu prisileisi per daug arti, tave būtinai išduos”, pats iš esmės yra labai rimtai komplikuotas ir susijęs su kažkokia trauma. Kasdieniame gyvenime donžuanas gana nuobodus, jis atgyja tik tuomet, kai atsiranda naujas “medžioklės” objektas ir gyvenimas vėl įgauna prasmę.

Šis vyrų tipas yra labai pažeidžiamas ir įžeidus: nedidelė jam adresuota pastaba arba netgi nepakankamas dėmesys gali ilgam sugadinti nuotaiką. Ir dar vienas būdingas bruožas – valia ir užsispyrimas siekiant tikslo, sugebėjimas tam atiduoti visą save.

Flirtas

Ir pagaliau trečias, pats nekalčiausias, “Mergišius – Teoretikas”. Jis pasikeičia ir jo veide nušvinta šypsena visuomet, kai horizonte pasirodo nauja moteris. Ir visiškai tas pats, kaip ji atrodo, kas ji ir kokio amžiaus: svarbiausia - ji priklauso dailiajai lyčiai.

Teoretikas tampa galantiškas, artistiškas, sąmojingas, dėmesingas, žavus ir išradingas. Jis tiesiog neatpažįstamai pasikeičia. Tiesiog neįmanoma neatkreipti į jį dėmesio. Jis visada turi paruošęs naują anekdotą, beje, visiškai padorų ir sugebantį sukelti linksmą moters juoką.

Šis vyras įsigudrina elgtis taip, kad bet kuri moteris, esanti šalia (skaičius neturi reikšmės), pajus jo nepamirštamą dėmesį. Ir kas nuostabiausia: kiekviena iš jų bus šventai įsitikinusi, kad jo dėmesys skirtas jai vienai. Ir visiškai nesvarbu, kur vyksta veiksmas – svečiuose, automobilyje, restorane ar darbo vietoje.

Tačiau, deja, būtent šis vyrų tipas nemoka nei rimtai užkariauti moters širdies, nei pavilioti nuo ko nors, nei kovoti už ją. Tai – tik Teoretikas. Užkariauti moterį, tiesą sakant, jam tingisi. Visos jo pastangos yra tik demonstratyvios, jam paprasčiausiai labai svarbu jaustis esant moterų dėmesio centre. Galbūt tik tai jam suteikia pasitikėjimo savimi.

Teoretikas jokiu būdu nepretenduoja į artimus ir intymius santykius. Priešingai, jis labai bijo, kad moteris, rimtai priėmusi jo asistavimą, pati jam pasiūlys laimingą scenarijaus pabaigą. Tačiau šio vyro planai taip toli nesiekia. Beje, šis tipas, nors ir priskiriamas “mergišių” kategorijai, yra geras šeimyniško vyro pavyzdys. Jis nei už ką nemes šeimos dėl naujo susižavėjimo.

Tai štai kokie jie – mergišiai. Žmonės lyg ir neblogi, lengvai bendraujantys, linksmi ir dažniausiai nepikti. Jie tik nesugeba ilgai išlaikyti aistros ir apsiriboja menkomis, jų nuomone, visai nekaltomis intrigėlėmis. Jie kažkuo silpni ir pažeidžiami. Juos galima nuvyti nuo savęs, galima atleisti jiems ir vėl mylėti, tačiau jų negalima pakeisti. Beje, kaip ir daugumos iš mūsų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Tamsioji Joninių pusė sostinėje: girtutėliai vairuotojai, puošeiva prostitutė, pasiutę vaikai, daugybė muštynių (4)

Joninių naktis Vilniuje buvo nerami. Dažniausiai policijos radijo eteryje paryčiais tampa tylu, tik...

Vilniaus oro uoste daugiau nei 14 valandų įstrigę keleiviai: padėkite, prašom (128)

Sekmadienio rytą, birželio 24 d. į DELFI kreipėsi pasipiktinęs skaitytojas, kuris 8.20 Lietuvos...

Pasaulio čempionų atsiprašymo sulaukę švedai vis tiek turi dėl ko širsti  specialiai DELFI iš Sočio (145)

Sočis Švedijai dar netapo antrąja Poltava, bet po pralaimėjimo 1:2 Vokietijai mėlyni ir geltoni...

Profesionalai trumpai ir aiškiai pamokė, kaip išsikepti mėsą, kad nereiktų graužti krokso (40)

Pirmiausia apsimaukite gumines pirštines, tik būtinai juodas, kitaip priminsite gydytojus, o tada...

Galingiausią žmogų Sovietų Sąjungoje pažadino skambutis, šis sureagavo ne iškart: pasekmės buvo tragiškos (367)

Ankstyvą 1986 m. balandžio 26-osios rytą įvyko viena didžiausių atominių katastrofų...

Palangos bare gavusi sąskaitą nustėro (765)

„Jei nebūčiau pastebėjusi, būčiau tiesiog sumokėjusi daugiau nei reikia, nes padavėjas nei...

Kaune prakiurus kanalizacijos vamzdžiui visą gatvę užtvindė nuotekos (1)

Į DELFI redakciją skaitytoja Julija atsiuntė vaizdo įrašą, kuriame matosi kaip gatve plaukia...

Naktinės linksmybės Palangoje: Jonines nurungė priešvestuvinis šėlsmas (48)

Joninių išvakarėse J. Basanavičiaus gatvę užliejusioje minioje buvo galima pastebėti ne vieną...

Šiems dalykams netaupykite: į kokius daiktus namams verta investuoti? (2)

Namus tvarkingais ir turtingais paverčia detalės. Dažnai išleidžiame pinigus detalėms, kurios...

Kraupiais nusikaltimais pažymėta Vilniaus vieta, kur siautė mokytoju troškęs tapti maniakas (90)

Sostinėje esančio Pasakų parko pavadinimą žino net ir kitoje Lietuvos pusėje gyvenantys...