aA
Žinau, kad būsiu nuteista ir „akmenimis apmėtyta”, o straipsnio apačioje pasipils patys baisiausi komentarai, tačiau tikiuosi, kad straipsnį paskaitys ir kiek platesnių pažiūrų žmonės.
© Shutterstock nuotr.

Taigi, seksas... Paskutiniu metu apie jį kalbama labai jau daug ir garsiai, bet turbūt kalbama ne be priežasties. Išdrįsiu konstatuoti faktą, kad Lietuva labai jau konservatyvių žmonių šalis. Net neabejoju, kad dar 50 procentų žmonių pakankamai nedrąsiai kalba apie iškylančias seksualines problemas.

Jaunimas daug drąsesnis, labiau vakarietiškas, nebepaliestas sovietmečio, tačiau kiek yra vyresnio amžiaus žmonių, kurie vis dar rausta vien ištarę šį žodį. Kai tuo tarpu netgi gydytojai įrodinėja, kad seksas yra naudingas sveikatai. Geras seksas, savaime suprantama.

Aš kažkaip visada labai stebėdavausi, kai vaikinai, ypač lietuvaičiai, labai neigiamai, ir turėčiau pastebėt, visiškai nepagrįstai, atsiliepia apie moteris, gyvenančias pilnavertį seksualinį gyvenimą. Juk vyrai visada taip elgdavosi, tačiau tai nei kiek nekenkė jų reputacijai, atvirkščiai, sakyčiau.

Ir kas keisčiausia, tie patys, kurie smerkia moteris, tikisi, kad jų naujai sutikta mergina bus patyrusi ir žinos, ką daro lovoje. Bet argi žinios neateina su patirtim? Ir visiškai drąsiai galiu teigti, kad tiek vyrai, tiek moterys turi teisę į seksualinį gyvenimą. Kokį jie jį pasirinks ir kiek partnerių pakeis - yra visiškai jų asmeninis reikalas ir nei vienas neturi teisės smerkti. Kiekvienas mes gyvename pagal savo moralines normas ir tai, kas yra priimtina vienam, nebūtinai turi būti priimtina kitam.

Mano vienas labai geras draugas sykį pasakė, kad moteris neturi būti davatka, bijanti prisileisti vyrą, tačiau kartu reikėtų ir saiką jausti, juk senų ir stipriai pravažinėtų automobilių niekas nemėgsta. Sunku pasakyti kiek partnerių yra daug, čia turbūt irgi kiekvieno asmeninis reikalas, tačiau jokiu būdu neturėtų būti nustatytas limitas. Tik tu pats gali sau tuos limitus nusistatyt. Seksas yra labai galingas ginklas, reikia tik išmokti atitinkamai juo naudotis.

Kažkada vyravo nuomonė, kad prieš pirmą kartą reikėtų neskubėti ir palaukti šešis pasimatymus, bet nėra taisyklės be išimties, o taisyklės kuriamos tam, kad jas laužytume. Aš paprastai mėgstu paerzinti vyrus, pasakydama, kad turiu tokią taisyklę, nors dar neteko jos šimtu procentu išsilaikyt, bet smagumas tame ir yra. Moteris bet kokiu atveju yra padėties šeimininkė, o protinga moteris visada žinos ir nujaus, kaip tą padėtį valdyti.

Viskas stipriai pasikeitė per pastarąjį dešimtmetį ir mes privalome taikytis prie situacijos. Juk buvo laikas, kai apie seksą iki vestuvių niekas net nekalbėjo. Vis dar atsiranda taip galvojančių žmonių, bet dabar jie jau kaip dinozaurai muziejuje. Šioje vietoj aš labai pritarčiau patarlei, kad katės maiše geriau nepirkti, o pagaliau ir kam gi tas dinozauras namuose, argi negeriau kiek šiuolaikiškesnis žmogus.

Kartais jauti, kad santykiai nėra idealūs, bet jei problemas sugebi išspręsti lovoje - dar ne viskas prarasta. Kiek blogiau, jei lovos problemos sukelia dar daugiau problemų kasdienėje rutinoje. Kažkodėl yra paplitusi nuomonė, kad paprastai moterys linkusios atsisakyti sekso ir teisinasi skaudančia galva, ar nuovargiu, tačiau žinau, kad problemų užspausti vyrai sekso poreikio nejaučia pakankamai ilgai. Net jauniems vyrams kartais mylėtis porą kartų per tris mėnesius, pasirodo, yra normalu, bet turbūt sutiksit - nelabai normalu… Sekso nebuvimas verčia poras atitolti vieniems nuo kito, atšaldo jausmus.

Žinau, kad po šio sakinio, jei gyvenčiau Lietuvoje, mane išvadintų paskutine pasileidėle, bet mano nuomone lietuviai, o ypač moterys per daug sureikšmina patį seksą. Juk tai yra tik tam tikrų reikmių patenkinimas. Kaip žmonėms reikia kvėpuoti ar gerti, taip ir seksas yra natūralus procesas - to reikia tiek vyrams, tiek moterims.

Tikrai nenoriu pasakyti, kad reikia gulti lovon su kiekvienu ten pakvietusiu, bet jei jau kyla mintis tai daryti, kodėl reikėtų save varžyti ir bijoti, ką pagalvos kaimynė. Tai tik dviejų suaugusių žmonių sprendimas. Pagaliau, argi tai nėra malonumas? Man kažkodėl susidaro įspūdis, kad dauguma lietuvių moterų bijo, nes save reikia tausoti tam vieninteliam…

Nepykit, bet skamba absurdiškai.. Kokiam vieninteliam? Laikai pasikeitė, žmonės tuokiasi ir sutinka tuos vienintelius, kai jiems trisdešimt penkeri ar net keturiasdešimt, negi iki tol gyventi skaistų gyvenimą? Gyvenimas yra tik vienas, tai kodėl gi juo protingai ir saikingai nepasimėgavus?

Kadangi aš jau pakankamai ilgai gyvenu Londone, pastebėjau, kad kitų tautybių moterys į tai žiūri kiek paprasčiau ir sakyčiau sveikiau. Kartais pagalvoju, kad gal įtakos turi ir miesto dydis, juk daug lengviau dideliame mieste yra asmeninį gyvenimą ir laikyti asmeniniu, nepainioti su jokiais kitais santykiais, išvengti darbinių romanų. O jei ir turėjai su kažkuo lytinių santykių, sutikus tą žmogų tiesiog nusišypsot ir palinkėt geros dienos, nesitikint, kad jis tau paskambins, atsiųs gėlių ar gal netgi pasipirš… Buvo malonu, tegu tai taip ir lieka. Gyvenimas toliau teka sava vaga ir nebūtina jo komplikuoti…

Seksas visiškai neturėtų apsunkinti santykių su kitais žmonėmis. Tik prašau, nesupraskite manęs klaidingai, aš tikrai neskatinu miegot su kiekvienu, bet kaip ir sakiau, kiekvienas turi žinot savo normas ir ribas. Pavyzdžiui, anglėms seksas yra lygiai tas pats kas pasakyti labas, bet ir vėl, kas mes tokie nuteisti jas, čia gi kiekvieno asmeninis reikalas.

Mestelsiu labai didelį akmenuką į lietuvių vyrų daržą. Nepykit, bet kartais tikrai atrodo, kad jie iš kokio tai sovietinio konclagerio pabėgę ir nuo Lenino laikų civilizacijoje nebuvę. O tokie moteris apdrabstyti purvais gali praktiškai už nieką. Kiekviena kiek drąsesnė bus priskirta prie pasileidėlių ir išvadinta pačiais baisiausiais žodžiais. Ypatingai mažuose miesteliuose ir kaimuose situacija nepavydėtina, bet tai turbūt nuo išprusimo ir išsilavinimo lygio priklauso.

Aš vis naiviai tikiuosi, kad bent jau didžiuosiuose miestuose yra vyrų. Turiu omeny vyrų - džentelmenų, na gal bent jau pusiau, o ne inkščiančių ir verkiančių ir visaip moteris juodinančių. Juk jei moteris yra vieniša, daug dirbanti, ir jai pasitaikys bloga diena, tai tuoj bus pasakyta, kad ji be nuotaikos nes niekas jos nepamyli. Bet neduok dieve kaimynas netyčia užmatys su dviem skirtingais vyrais savaitės bėgyje einant, tai garantuotai prostitute išvadins. Žmonių kišimasis į asmeninę erdvę yra perdėtas Lietuvoje, nieko čia daugiau nebepridėsi...

Londone labai populiaru, kad merginos turi taip tariamus draugus, su kuriais kartais tiesiog draugiškai ir pamiega (taip vadinami draugai be įsipareigojimų). Ir teisybę pasakius, nematau aš čia nieko bloga. Jei tai yra tavo draugas, vadinasi, tu gali juo pasitikėt ir tai padeda išvengt vienadienių nuotykių paieškos, kada tu tiesiogine prasme perki katę maiše.

Taigi, ar turi seksas įtakos santykiams? Nuspręsti galite tik jūs patys, aš manau, kad priklauso nuo santykių pobūdžio: tai visiškai neturėtų turėti įtakos santykiams tarp vienišų žmonių, tačiau taip - tai labai svarbu santykiams poroje.

L.L.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

„Putino liudininkai“: 2012-aisiais prasidėjo tikros nesąmonės (134)

Vitalijaus Manskio dokumentinis filmas „Putino liudininkai“ – viena iš svarbiausių...

Po daugelio metų aplankė Gariūnus: tokias kainas mieste sunkiai rasi (113)

Ilgus metus Gariūnuose nesilankiusi Aistė apniukusį šeštadienį nusprendė netysoti namie, o...

Žaidėjus išteisinęs ir sirgaliams dėkojęs Jankauskas: tai jau kelia neviltį specialiai iš Ploješčio (53)

Ploješčio miesto tuščios stadiono tribūnos nesukliudė antrąkart rumunams įveikti Lietuvos,...

Dar vienas skandalas Kaune: medikus šokiravo motinos elgesys su mažyliu – skubiai iškvietė vaikų teises (588)

Motina meta kaltinimus Kauno klinikų medikams . Anot jos, šie galimai per stipriai suspaudė vaiką.

Po žinių apie sniegą – patikslinta sinoptikų prognozė: nemalonumai užklups netikėtai (19)

Sekmadienio dieną Lietuvos padangė bus debesuota. Nedideli pragiedruliais pasirodys kai kuriose...

Lori Anne Allison - vienintelė moteris, sugebėjusi nutempti Johnny Deppą prie altoriaus: kas ji ir kodėl apie ją nekalbama?

Gerokai anksčiau, nei suvaidino kapitoną Sparrow ar policininką Tomą Hansoną, Johnny‘is Deppas...

Rumunai suvarpė Lietuvos vartus ir išmetė rinktinę į žemiausią divizioną (340)

Šeštadienį daugiau nei 15 tūkstančių vietų turinčiame Ploješčio miesto stadione vykusiose...

Vieta, apie kurią lietuviai galėjo tik pasvajoti: paslaptingas kino teatras, kur leidžiama daugiau nei įprastai (71)

Sostinėje įsikūrė nauja vieta, apie kurią anksčiau net nesvajojote, kad tokia gali būti. Po...

Žurnalistė apsilankė nuogalių kurorte: orgijos vyko vidury baltos dienos (179)

„Ateik greičiau pažiūrėti! Aname balkone vyksta orgija!“ – sušukau savo seseriai, rodydama...