„Esu jauna mergina, kuri patiria labai daug streso meilės reikaluose. Prieš du metus susipažinau su vienu vaikinu, kurį pamilau labai greitai, kaip ir jis mane. 2 mėnesius viskas buvo puiku, kol nepasimylėjau su juo. Vėliau pradėjome pyktis labai dažnai, nesveikai jo pavydėjau, drausdavau beveik viską, o po kurio laiko sužinojau, kad man visada meluodavo viską, nors maniau, kad klauso“, - pasakoja mergina.
© Shutterstock nuotr.

Abu esame ne kartą verkę vienas dėl kito. Nenorėjau, kad jis gertų, būtų su draugais, nes jo draugai ištvirkę, todėl bijojau netekti jo… Jis net kai pykdavomės yra nekartą mane labai stipriai sumušęs, bet aš vis tiek norėjau būt su juo. Ne kartą išsiskyrę buvom 2 savaitėm, bet susitaikydavom. Jis man sakydavo, kad per dažnai susitikinėjam, per daug bendraujam.

Vieno išsiskyrimo metu jis susirado kitą merginą, o aš irgi susiradau. Tas kitas vaikinas 100 kartų buvo geresnis už buvusį, Po 6 mėnesių išsiskyrimo atsitiko taip, kad buvęs vaikinas bandė mane susigrąžinti, sakė, kad suprato, kokią klaidą padarė, verkė, ir ką? Ir palikau aš tą kitą vaikiną ir grįžau prie buvusio. Dabar mudu kartu, bet jis vėl nenori būti, sako, kad nemyli manęs, sako, kad labiausiai norėjo būti su ta kita mergina.

Labai skaudu, myliu jį, noriu būti su juo, noriu su juo kurti savo ir jo ateitį, turėti vaikų… Bet ką man padaryti, kad jis to taip pat norėtų? Aš tikrai žinau, kad jis mane labai mylėjo, labai norėjo būti su manimi, bet per tą kitą merginą jis viską pamiršo, kas buvo tarp mūsų. Bet aš vistiek tikiu, kad jis mane gali vėl pamilti.

Aš manau, kad gal padėtų, jeigu būčiau truputį griežtesnė jam? Nes aš jam visada būdavau labai gera, viską dėl jo darydavau. Gal dar padėtų, jei nesimylėtumėm ilgą laiką, nesusitikinėtumėm taip dažnai? Nes aš manau, kad jis su ta mergina norėjo būti tik todėl, nes jis jos taip lengvai negavo, kaip manęs. Gal ir man būti ne tokia prieinama? Dar gal būtų gerai jeigu aš daugiau veiklos užsiimčiau, nes sėdžiu namie per dienas… Be to, mano vaikinas sakė, kad visada norėjo lieknesnės merginos, aš stengiuosi sulieknėti, bet viena bijau eiti bėgioti, nes turiu fobiją kažką daryti viena, nes visada įsivaizduoju, kad kažkas negero atsitiks. Prašau patarkite man kažką, ką daryti, kad jis vėl norėtų būti su manimi ir kaip man įveikti šią baimę ir pradėti sportuoti? Ačiū Jums iš anksto.

Dovilė (vardas pakeistas)

Pataria psichologė, NLPt psichoterapeutė Linga Švanienė:

Labas, Dovile,

Kaip suprantu iš laiško, tavo santykiai su mylimu vaikinu yra pakankamai sudėtingi. O judviejų draugystės istorijoje netrūko įvairiausių vingių, posūkių ar net akligatvių. Nežiūrint to (o gal kaip tik būtent dėl to) mintyse tu kuri ateitį su juo, ieškai būdų, kurie padėtų tau konkuruoti dėl vaikino su kita mergina.

Žinau, kad yra beviltiška įsimylėjusiai merginai nurodinėti mylimojo trūkumus, tačiau į akis krito tai, kad tavo vaikinas jų turi su kaupu: meluoja, susideda su geriančiais draugais ir gali būti, kad jau turi arba yra kelyje į priklausomybę nuo alkoholio, kivirčų metu naudoja smurtą (ir ne šiaip pasistumdo, o gali stipriai sumušti), blaškosi tarp dviejų merginų (čia myli tave, čia myli kitą), reiškia priekaištus, kelia reikalavimus. O kas gi jame patrauklu ir atsveria visus trūkumus? Apie tai laiške nėra nieko. Tik paminėjai, kad su vaikinu buvo puiku, kol jam neatsidavei. Susidaro įspūdis, kad tu, kaip tas drugelis veržiesi į ugnį ir kuo daugiau nudegi, tuo daugiau ugnis tave traukia.

Kitaip sakant, tu turi priklausomybę nuo tave skaudinančio vaikino. Ar žinai, kuo priklausomybė skiriasi nuo meilės? Priklausomybės valdomuose santykiuose nori, kad tavo mylimasis būtų tik su tavimi ir tik tavimi, nepriklausomai nuo to, kokią kainą teks už tai sumokėti. Tuo tarpu, jei myli kitą žmogų, tai besąlygiškai linki jam geriausio, o jeigu ir jis atsako tuo pačiu, priimi kaip gyvenimo dovaną.

Rašei, kad kitas vaikinas už mylimąjį buvo 100 kartų geresnis, tačiau tu jį palikai ir vėl grįžai pas buvusį. Įsivaizduok, jei tas geresnis vaikinas tavęs paklaustų, ką dar turėtų išmokti, kokiu tapti, kad tu jį pamiltum, ką galėtųm jam patarti? Spėju, kad nieko. Nes tavo jausmai priklauso kitam. Tokiu būdu ir tavo sportavimas, lieknėjimas, veiklos susiradimas vargiai ar įtakos dabartinio draugo jausmus tau.

Ir vistik linkiu pradėti sportuoti. Jei bijai bėgioti viena, pasikviesk draugę arba susirask kitų sportavimo būdų, kur būtų daugiau žmonių, ir tu jaustumeis saugi. Pritariu ir tavo minčiai nesėdėti namuose, o pradėti ką nors veikti. Kuo daugiau veiklos, tuo geriau. Tai didins tavo savarankiškumą, pasitikėjimą savimi, kels savivertę, o visa tai kartu didins tavo laisvę pasirinkti tau tinkamą vaikiną.

Dabartinio mylimojo neigiamų savybių bagažas (tarkim, jei pavyktų ištekėti už jo) po vestuvių pasireikš dar stipriau ir suteiks tau dar daugiau skausmo. Vargu ar šiandien esi pajėgi visa tai pamatyti ir įvertinti. Tik sustiprėjusi ir įgijusi pasitikėjimo savimi galėsi tiesiai sau atsakyti į klausimus “Ar man to reikia?” ir “Kokio vaikino, kokių santykių aš ištiesų noriu?”.

http://psichika.eu
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Edmundo Jakilaičio interviu su buvusiu Ukrainos prezidentu Viktoru Juščenka

Nuo Maidano prabėgo beveik penkeri metai. Didžiausios Ukrainos sėkmės ir nusivylimai – Edmundo...

Gedintis tėvas po kraupios avarijos: nusipirkęs naują „Toyota“ tokios baigties nesitikėjau (20)

„Lekiam namo“, – tokia žinute savo socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo Virginijus...

Mistinis Kelių direkcijos pirkinys už daugiau nei 100 tūkst. eurų, apie kurį ji nedaugžodžiauja (43)

Itin išmani vairuotojų įspėjimo apie laukinius gyvūnus sistema kelyje Rokiškis–Panevėžys...

Net 5,6 tūkst. gyventojų iš „Sodros“ sulaukė nemalonių žinių: pasitikrinkite savo paskyras (30)

„Sodra“ 5,6 tūkst. gyventojų išsiuntė priminimus, jog jiems gali tekti sumokėti privalomojo...

Visuomenės apklausa: juodajame politikų sąraše nauji lyderiai vis dar neaplenkia senojo (41)

Visuomenės veikėjų favoritai nesikeičia: liepos mėnesį šalies gyventojai palankiausiai...

Netikėtai mirusį dėdę palaidojo kaimynas: sukrėsti giminaičiai siekia išsikasti jį atgal (122)

Apie dėdės mirtį sužinojome tik tada, kai jis buvo palaidotas, pasakoja ukmergiškė Milda...

Mokytojams skirta informacija šokiravo žmogaus teisių gynėjus: užkliuvo ir masturbacijos, ir homoseksualumo temos (85)

Žmogaus teisių organizacijų koalicija, vienijanti aštuonias Lietuvoje veikiančias nevyriausybines...

Kas iš tiesų įvyko Lenkijoje: procesas buvo toks slaptas, kad tarpininkauti teko žvalgybos tarnyboms (11)

Neseniai priėmusi prieštaringą įstatymą, pagal kurį draudžiamos bet kokios užuominos į tai,...

Stumbrai pradėjo lipti į „Lifosos“ gipso kalnus (5)

Kėdainių rajone laisvai besiganantys stumbrai kuo toliau, tuo labiau žengia į jiems dar...

Lietuviai ėmė ir pranoko estus: suklusti turi ne tik valdininkai, bet ir šeštokai (59)

„Yandex.Taxi“ atėjimas į Lietuvą ne tik iššaukė audringas reakcijas, bet ir atskleidė...