aA
Dauguma mūsų yra patyrę neištikimybę arba bent jau pažįsta žmones, kurie yra atsidūrę tokioje situacijoje. Čikagos universiteto „General Social Survey“ tyrimo duomenimis, dvidešimt vienas procentas vedusių vyrų ir 10–15 procentų ištekėjusių moterų yra buvę neištikimi savo antrajai pusei (ir tai tik tie žmonės, kurie sutiko prisipažinti tyrėjams apie savo nesantuokinius ryšius).
© Shutterstock nuotr.

O štai apie žmones, su kuriais jie buvo neištikimi, yra mažai tyrimų, rašoma huffingtonpost.com. Kokie motyvai paskatina „tą kitą moterį“ (ar „kitą vyrą“) užmegzti santykį su įsipareigojusiu žmogumi?

Pateikiame septynių moterų pasidalinimą apie tai, kaip jos tapo trečiąja šalimi kažkieno santykiuose – kai kurios nežinodamos tikrosios situacijos, o kitos – viską puikiai suvokdamos.

„Žinojau, kad jis vedęs. O jis žinojo, kad aš esu ištekėjusi. Mes buvome draugai dar prieš mūsų santuokas, o po jų tiesiog nebendravome. Praėjus dešimčiai metų po mano vestuvių, susiradau jį „Facebook“ svetainėje. Jis buvo toks pat nelaimingas kaip ir aš. Jis nenorėjo palikti savo žmonos, tad galiausiai aš tapau jo meiluže. Jis dalijo pažadus apie tai, kas bus „vieną dieną“. Galiausiai kaltė mane įveikė ir aš viską nutraukiau. Be to, viską papasakojau jo žmonai ir savo vyrui“, – Krista R.

***

„Jis turėjo kitą moterį, bet nebuvo jos vedęs. Mes abi nežinojome, kad jis palaiko santykius su mumis abiem, bet galiausiai aš sužinojau. Jis man žadėjo, kad su ja išsiskirs, ir aš juo tikėjau. Bet jis su ja neišsiskyrė...“, – Daniella B.

***

„Jis buvo skyriaus (investicijų banke), kuriame aš dirbau, vadovas. Jis nebuvo mano tiesioginis viršininkas, bet mes bendradarbiaudavome kai kuriais klausimais. Iš pradžių mes buvome draugai, nors pirmieji žodžiai, kuriuos jis man pasakė, gali būti traktuojami kaip flirtas: vos pradėjusi dirbti, pasiklydau ieškodama tualeto, sutikau jį ir paklausiau: „Kas jūs toks?“ Jis atsakė: „O kas norite, kad būčiau?“ Vėliau, sužinojusi, kad jis didelis viršininkas, net susigūžiau.

Žinojau, kad jis gyvena su moterimi ir turi vaiką, nebepamenu, kaip sužinojau, bet tai buvo priežastis, kodėl aš labai ilgai laikiausi atstumo nuo jo. Jis visada atvirai kalbėjo apie savo situaciją, kai „prasidėjo“ mūsų santykiai. Pradžioje mes buvome draugai, o tada kažkurią akimirką peržengėme ribą ir tapome meilužiais. Nuo tos akimirkos nebebuvo kelio atgal. Mes įsimylėjome. Nuo tos istorijos praėjo jau daug laiko, bet jis man taip ir liko viena iš didžiųjų meilių. Mano prisiminimai tik geri, ir aš dėl nieko nesigailiu“, – Reena K.

***

„Nors mano bendradarbis K. man buvo patrauklus, žinojau, kad jis vedęs ir buvo aišku, kad esame draugai ir kitokių santykių nebus. Vieną dieną mes kalbėjomės apie Vietnamo karą. K. buvo Vietname ir mes ilgai kalbėjomės apie jo patirtis ir emocines bei fizines žaizdas – jis buvo peršautas, sunkiai sužeistas į krūtinę. Jo istorija mane sujaudino ir aš pajutau jam gilią užuojautą.

Nebepamenu, kada mūsų santykiai iš draugiškų peraugo į romantiškus, tik prisimenu, kaip jis man pasakojo, kad jo santuoka nelaiminga, kad jie gyvena kartu tik kol jų vaikas baigs koledžą, ir kad jie suteikė vienas kitam leidimą turėti seksualinius partnerius. Gal ir buvau naivi, bet juo tikėjau. Kelis mėnesius mes susitikdavome kas savaitę, bet niekada jo netraktavau kaip vyro, su kuriuo noriu būti. Mes patikome vienas kitam, bet niekada nebuvo kalbos apie kažkokius kitokius santykius, nei tie, kurie mus siejo. Galiausiai aš įsimylėjau kitą vyrą, kuris kritikavo mane už tai, kad tapau klišės auka. „Tu neteisus, – sakiau naujajam vyriškiui. – Mūsų su K. santykiai visiškai kitokie“. Galiausia vis vien nustojau susitikinėti su K.“, – Vicki L.

***

„Aš tyčia, apgalvotai jį išsirinkau. Man reikėjo susirasti kažką, kas būtų panašioje padėtyje kaip aš pati (ištekėjusi, turinti du vaikus). Jis buvo žmogus, kuris manimi domėjosi dar iki man ištekant. Žinojau, kad jis vedęs, mes nesimatėme daug metų, bes jis visada palaikė su manimi kontaktą. Persikrausčiau gyventi į miestą, kuriame jis gyveno su šeima. Tiesiog jam paskambinau ir pakviečiau kartu išgerti. Iš pradžių jis svyravo, sakė, kad jam nederėtų ir pan. Galiausiai aš pasakiau: „Gerai, tai neateik, man tas pats, bet čia tik kvietimas kartu išgerti.“ Mes susitikome dar tą patį vakarą. Pasibaigus vakarui, kai aš jau ėjau nuo jo, jis mane sustabdė ir pabučiavo. Mūsų santykiai truko septynerius metus. Iki šios dienos jis nežino, kad aš jį pasirinkau sąmoningai“, – Anne J.

***

„Kaip tai nutiko? Buvau ištekėjusi už priklausomybę turinčio žmogaus, jaučiausi vieniša. Žvilgtelėjau į pažinčių skelbimus, ieškodama panašią patirtį turinčio žmogaus, kad turėčiau su kuo pasikalbėti. Man nebuvo svarbu, ar tai vyras, ar moteris, neieškojau romantiškų santykių. Niekada neslėpiau fakto, kas esu ištekėjusi, labiausia dėl to, kad, kaip jau minėjau, neplanavau užmegzti romano. Kuo daugiau kalbėjomės, tuo stipriau prisirišau prie to nepažįstamojo, ilgainiui norėjau kuo daugiau apie jį sužinoti.

Savo pokalbiuose mes galbūt ir peržengdavome liniją, bet argi vien kalbantis galima būti neištikimam? Ir taip, ir ne. Jei mūsų sutuoktiniai būtų žinoję, kad mes bendraujame, sakyčiau, kad tai nebuvo išdavystė, bet jie nežinojo, todėl tai vis dėlto buvo neištikimybė. Galiausiai mes susitikome gyvai, ir viskas tik dar labiau komplikavosi. Mus siejo jausmai, kurių negalėjome ignoruoti. Abu turėjome problemų su savo antrosiomis pusėmis, abiejų poreikiai šeimoje nebuvo patenkinti, bet skyrybos mums abiem buvo neįmanomos, nes abu turėjome vaikų. Dabar mes jau fiziškai nebesusitikinėjame, bet dažnai susirašinėjame. Mes taip ir neatsisveikinome“, – Melanie M.

***

„Tai buvo mano buvusysis. Mes kaip tik baigėme renovuoti mūsų namą, kaip jis nusprendė išsiskirti (ir išsikraustyti). Jis sakė, kad mane myli, bet jam reikia laiko išspręsti savo problemas, ir jis vis vien nori likti draugais. Po dviejų mėnesių mano name kilo santechnikos problemų ir aš vis nakvodavau pas mūsų bendrą draugą, kuris gyveno toje pačioje gatvėje.

Mano buvusysis man paskambino nusiminęs, kad būsiu pas bendrą draugą. Aš jam pasakiau, kad jei tai jam kelia problemų, jis galėjo man pasiūlyti apsistoti pas jį svečių kambaryje. (Mūsų santykiai tai nutrūkdavo, tai atsinaujindavo, bet prieš kelis mėnesius aš nustojau su juo susitikinėti, tad oficialiai mes buvome išsiskyrę). Jis pasakė, kad negali manęs priimti, nes pas jį savaitgalį svečiuojasi draugas. Kai ėmiau klausinėti, jis prisipažino, kad tai iš tiesų yra draugė ir jis su ja gyvena jau daugiau nei metus. Ir tada ėmė kalbėti visus tuos banalius dalykus: viskas ne taip, kaip atrodo, ji iš tiesų nėra mano mergina.

Vieną naktį po kelių savaičių jis man vis dar rašė, mėgindamas mane susigrąžinti. Aš jo paklausiau, kur jo mergina. Jis atsakė: „Lovoje šalia manęs, miega.“ Tai buvo paskutinis lašas. O kaipgi tas mūsų bendras draugas, pas kurį aš apsistojau? Dabar jis mano vyras. Niekas nevyksta be priežasties. Esu labai dėkinga visatai už tą properšą ir už tai, kad aš sugebėjau atverti akis ir širdį naujoms galimybėms“, – Michelle D.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Išaušo istorinio vizito diena: kuo Pranciškus skiriasi nuo pirmtakų (16)

Nusistovėję stereotipai esą popiežius, jų aplinką supa didžiulė prabanga.

Po kelionės keltu – lietuvės perspėjimas: nepasitikrinę prarasite nemažai pinigų (36)

Naują būdą keliauti atradusi vilnietė Justina pasijautė išleidusi daugiau nei turėjo. Pasak...

Orai: temperatūra per parą kris 10 laipsnių kiekvieną dieną šals vis labiau (9)

Labai šiltas dienas keis lietingos ir vėsios. Rugsėjo 22 dieną termometrai rodys 10 laipsnių...

Vilniaus centre „pabiro plytos“: neklusnius vairuotojus tramdė net policijos švyturėliais (9)

Artėjant šeštadieniniam popiežiaus Pranciškaus vizitui Vilniuje, pagrindinėse sostinės...

Pasipiktino prabangiais modeliais su „vardiniais“ elektromobilių numeriais, bet „Regitra“ atrado kitą bėdą (165)

Prabangūs BMW, „ Audi “, „Porsche“ su elektromobiliams skirtais valstybinio numerio...

Jauna šeima: kaip pasiruošti susitikimui su popiežiumi (292)

Į susitikimus su rugsėjo 22–23 dienomis Lietuvoje viešėsiančiu popiežiumi Pranciškumi...

Moterų siaubas Klaipėdoje: mieste siautėja ginkluotas užpuolikas (98)

Po moters, šeštadienį vežimėlyje stūmusios vaiką, kraupios akistatos su užpuoliku Klaipėdos...

Nuslėptas dokumentas parodė tikrąjį rusų sukčiavimo mastą: JAV trūko kantrybė (156)

Jungtinių Tautų ekspertų grupės parengtoje ataskaitoje konstatuojama, kad Šiaurės Korėja...

Tragišką kūdikio pagrobimo istoriją lig šiol gaubia daug paslapčių (6)

Nors įtariamasis buvo identifikuotas, teisiamas ir pripažintas kaltu, vėliau jam įvykdyta mirties...

Naujausias Kepenio užmojis – tam nepritaria net medikai (223)

Alternatyvia Lietuvoje laikoma ajurvedos medicina randa kelią į Lietuvos Seimą. Parlamentaras...