aA
Idealių žmonių nebūna. Tad ką daryti: leistis į kompromisus ir užsimerkti prieš išrinktojo trūkumus, ar derinti santykius su skirtingais žmonėmis? Juk bet kurios moters gyvenime anksčiau ar vėliau gali ateiti akimirka, kuomet vieno vyro jai tampa per mažai.
Pora
Pora
© Corbis

Žmonių santykių istorijoje tam atsiranda galybė priežasčių: pavyzdžiui, baigėsi pirmasis aistros protrūkis ir paaiškėjo, kad susiporavo du visiškai skirtingų seksualinių temperamentų žmonės. Ir kuomet mylimasis regi jau devintą sapną, ji vis dar vartosi lovoje, nesuvokdama, kaip galima miegoti nusispjovus ant šeimyninės – arba pilietinės (kas kaip ją suvokia) – pareigos.

O gali būti, kad visi lovos reikalai vystosi puikiai, bet jis nesiruošia nė piršto pajudinti, siekiant bendros materialinės gerovės. Žmona mano, kad šeimai reikia atskiro buto, nuosavo automobilio? Na, ir pirmyn! O jį visiškai tenkina gyvenimas pas uošvius, be to, troleibusu ar autobusu kur nors nuvažiuoti yra kur kas greičiau nei automobiliu.

Arba gali būti, kad žmonos ambicingi planai, visa jos gyvenimo veikla vyrui sukelia tik paniekinančią šypseną ir mintis: „Jeigu jai nuo to geriau, tai tegu daro, ką nori“.

Įvairių sunkumo laipsnių nepasitenkinimo priežastis, dėl kurių moteris pradeda naujas paieškas, galima būtų vardinti iki begalybės.

„O aš tokioje situacijoje neatsidurčiau. Nejaugi negalima buvo išsiaiškinti, kas tai per žmogus, prieš pradedant su juo rimtus santykius?“ - pasakys išmintinga skaitytoja. Galima, bet ne visuomet. Pačios įdomiausios partnerio savybės į paviršių išplaukia ne po vienos dienos, o per pirmuosius dvejus-trejus bendro gyvenimo metus.

Santykių pradžią valdo Meilė, todėl sunku apeliuoti į Protą. Ir tai yra gamtos dėsnis. Jei širdies reikaluose žmogus vadovautųsi sveiku protu, o ne jausmų protrūkiu, mes jau būtume seniai išnykę kaip rūšis. O taip - giminė pratęsiama, gyvybė išlieka, tik štai klausimai apie neištikimybę ir įvairiausių trikampių ar daugiakampių egzistavimą, deja, taip pat išlieka.

Kitaip tariant, partneris, kurio trūkumai vakar buvo nepastebimi dėl meilės apakinimo, staiga moteriai tampa netinkamas. Arba galbūt problemos yra ne tokios akivaizdžios, bet vyras tiesiog smarkiai įskaudino, „prispjovė į dūšią“ – ir štai jums rezultatas.

Meilės trikampis

Šiuolaikinė moteris, kaip ir vyras, juda mažiausio pasipriešinimo kryptimi – pradeda ieškoti paguodos, supratimo, o kartais ir galimybės atkeršyti antrame fronte. Kam bandyti aiškintis, kas netenkina, išradinėti dialogo formas, jei viskas vis vien baigsis skandalu? Kur kas paprasčiau „išeiti į karo taką“ ir viską, ko nepakanka iš vyro, gauti iš meilužio. Seksą, supratimą, palaikymą ir netgi pinigus? Regis, paprasta.

Be abejo, galima pasielgti ir nuosekliai – nutraukti komplikuotus santykius ir pradėti naujų santykių paieškas, tik kad jau atsirado vaikai, kartu užgyventas kažkoks turtas, o ir pažįstamųjų patirtis byloja apie tai, kad idealių vyrų (kaip ir moterų) nebūna, todėl su partnerio trūkumais vis vien teks taikstytis.

Šioje situacijoje daugelis apsisprendžia gyventi su patikrintu žmogumi, o ne mestis į naujų santykių liūną, iš esmės tokiu būdu renkantis „katę maiše“. Gali būti, kad „katinas“ ir bus „grynaveislis“, su kuriuo išsispręs naktinių dūsavimų problemos, bet tuo pačiu jis supažindins su iki tol nematytais būdais sugadinti gyvenimą.

Tokia logika ir lemia šiuolaikinėje visuomenėje gana dažnai pasitaikantį pasirinkimą „derinti“. Tačiau tai ne išsprendžia, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio, o tik pasunkina gyvenime jau egzistuojančias problemas.

Trikampyje visas atsakomybės svoris atitenka tam, kuris nusprendžia „derinti“ santykius. Jei moteris vien pagalvotų apie galimybę savo gyvenime derinti du vyrus, ji turėtų ir rimtai susimąstyti apie visas tokio pasirinkimo pasekmes.

Iš tikrųjų į tokį gyvenimą būna įtraukiami visi artimiausi žmonės: giminės, pažįstami, draugai. Kažkam iš jų teks nuolat meluoti, prieš kažką nuolat jausite kaltės jausmą, o prieš kažką teks susikurti tam tikrą kaukę, kažkas, kartą suabejojęs, įtarinės visą gyvenimą. Jau nekalbama apie tuos negrįžtamus procesus, kurie, be jokios abejonės, įvyks santykiuose su vyru.

Net jei per stebuklą vyras ir nesužinos apie žmonos ryšį iš šalies, ji pati taps visiškos griūties priežastimi: moteris pradės pasąmonės lygmenyje lyginti meilužį su vyru, menkins vyro vaidmenį šeimoje, atsisakinės artumo, net jei anksčiau pati to siekė.

Moters gyvenime negali vienu metu būti dviejų vienodo stiprumo jausmų. Kažkam, be jokios abejonės, teks mažiau. Ir, įvertinus santykių su meilužiu naujumą, visiškai akivaizdu, kam. Sutuoktinis pamažu iškeliaus į antrą planą, o baisiausia yra tai, kad atgal, į pagrindinį gyvenimo vyro vaidmenį, jo sugrąžinti jau bus nebeįmanoma. Situaciją dviejų žmonių santykiuose galima pataisyti tik tol, kol išsaugomos emocijos, kol lieka vietos jausmams.

Moters abejingumas vyrui, atsirandantis tą pačią akimirką, kai tik ji įsimyli kitą vyrą, jau yra niekaip nebeįveikiamas. Santykius galima pataisyti tik poros santykiuose kilusių problemų suvokimo lygmenyje. Reikia susimąstyti apie priežastis, aptarti situaciją, galbūt padedant psichologui – šiuo atveju reikės abiejų pusių noro ir pasirengimo – tačiau jokiu būdu nepavyks gydytis tuo, nuo ko susergama. Tai – negrįžtamas procesas.

Naujuose santykiuose su meilužiu būtinai atsiras savų „povandeninių akmenų“. Dažniausiai meilužis būna iš anksto informuotas apie moters šeimyninę padėtį ir tokiam kontaktui ryžtasi arba dėl to, kad tai yra galimybė pasilinksminti be įsipareigojimų, arba – tai pasitaiko kur kas rečiau – dėl labai stiprių jausmų.

Pirmuoju atveju jį tenkina esama padėtis: niekas niekam nieko neskolingas, įsipareigojimų nėra, pasekmių irgi negali būti. Žmonės susitiko, suteikė vienas kitam malonumą ir išsiskirstė. Galima neabejoti, kad apie ištikimybę tokiuose santykiuose nėra nė kalbos – laisvu nuo ištekėjusios meilužės laiku jis savęs tikrai neapribos. Ir, tiesą sakant, kodėl jis turėtų save riboti? Juk ji turi vyrą. Štai todėl jis ir pasilieka sau teisę susitikinėti, skirtis, tuoktis, nenutraukiant esamų santykių su ištekėjusia dama.

Tokia situacija, kuomet trikampis iš tiesų pasirodo dar labiau kampuota figūra, negali nudžiuginti nė vienos moters. Gamta mums įskiepijo santykių pastovumo su vieninteliu vyru siekį, ir jei mes pačios šio principo nepažeidžiame, tai nieko gero iš kampų gausybės negalima tikėtis.

Santykiai į kairę greitai išblėsta, o santykiai su vyru liks ta pačia „suskilusia gelda“. Antruoju atveju, kai naujasis ryšys susidaro dėl labai stiprių abipusių jausmų, begalinės audros ir moraliniai sukrėtimai nepaliks moters ramybėje tol, kol ji nepasirinks. Meilužis manys, kad ji yra jo nuosavybė, vyras – kad jo.

Tokios kovos rezultatas gali pats netikėčiausias ir pavojingiausias. Bet kuriuo atveju, trikampis ilgai negyvuos: jei moteris pati nesiryš rinktis, vyrai arba pasirinks už ją, arba susiras savo nepriklausomą būdą problemai išspręsti, o tai situacijos kaltininkei laimės nesuteiks.

Suprantama, kyla tradicinis klausimas: o kodėl aptarinėjame tik moterų neištikimybę? Vyrai juk taip pat būna neištikimi savo žmonoms. Jie tokius trikampius-daugiakampius nubraižo, kad pats velnias koją nusilaužtų. Su tuo ginčytis neįmanoma, bet šia tema jau pakankamai prirašyta ir klasikoje, ir spaudoje. O ir pats haremų egzistavimo faktas nurodo visišką vyrų ir moterų psichologijos skirtumą.

Moters neištikimybė kainuoja daugiau, nes čia visuomet įsipina jausmai. Vyras, ko gero, galėtų permiegoti su jam patikusia moterimi ir kitą dieną jos jau nebeprisiminti, o moteris praktiškai niekada nesiekia santykių be meilės. Tai prieštarauja tam, kas mums įskiepyta gamtos. Todėl ir pastangas geriau nukreipti ne sudėtingų geografinių figūrų kūrimui aplink save, o tos vienintelės Meilės išsaugojimui.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Atostogas dėl koronaviruso nutraukęs Skvernelis: rekomenduojame vengti masinių susibūrimų papildyta (26)

Trečiadienį Vyriausybei nusprendus šalyje paskelbti ekstremalią situaciją dėl koronaviruso...

Lietuvos įstaigos ruošiasi virusui: duodami griežti nurodymai, perspėjama, kaip galima greitai apsikrėsti (155)

Vilniaus oro uoste kasdien leidžiasi bent po vieną lėktuvą iš Šiaurės Italijos miestų. Būtent...

Žiauriai sumuštos merginos byla sukėlė pasipiktinimo bangą: rengiama peticija dėl bausmės (106)

Jurbarke gyvenančio paauglio žiaurus smurtas per vakarėlį Tauragės rajone esančioje sodyboje...

Dėl koronaviruso rizikingomis skelbiamos naujos šalys keliautojų prašo užpildyti anketą (83)

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), reaguodama į tai, kad daugėja koronaviruso (COVID-19)...

Ekstremalių situacijų komisija leido „Žalgiriui“ rengti rungtynes su italais (31)

Vilniuje posėdžiavusi Lietuvos ekstremalių situacijų komisija neuždraudė Kauno „Žalgiriui“...

Koronavirusas pasiekė ūkininkus – atšaukiami mokymai, nerimaujama dėl eksporto

Lietuvos daržovių augintojų asociacijos direktorė Zofija Cironkienė sako, kad koronavirusas...

Italijoje pirmam miesto merui nustatytas koronavirusas

Pirmasis koronavirusu užsikrėtęs Italijos meras, 59 metų Pietro Mazzocchi, savo atvejį pavadino...

Panevėžiečius išgąsdino iš dangaus krintantys negyvi paukščiai (4)

Šalia Lietuvos fiksuojant paukščių gripo atvejus, dėl šios pavojingos ligos ne juokais sunerimo...

Belgijos pareigūnai sulaikė 13 lietuviškų vilkikų: vairuotojai laukia, kas juos parveš (175)

Vasario 23 dieną Belgijos pareigūnai sulaikė 13 vienoje stovėjimo aikštelėje buvusių įmonės...

|Maža didelių žinių kaina