aA
Rožės žiedlapiai į vonią, širdies formos pagalvėlės miegamajame, medumi teptų lūpų bučiniai užrištomis akimis, atvirukas su meilės eilėraščiu ir daugybė žinučių mobiliuoju telefonu yra ne tik jaunosios kartos arsenale. Valentino dieną linksmai ir originaliai švenčia ir solidžios poros, tačiau sako: “Atleiskit, tai tik mūsų privataus gyvenimo dalis”. Išties intymumą, tebelydintį porą per ne vieną drauge praleistą dešimtmetį, verta saugoti.

Pora, meilė, seksas
© Corbis/Scanpix
Dovanotų salą

Režisierius Vytautas Balsys įsitikinęs, kad mylimajai Valentino dienos proga geriausiai būtų padovanoti negyvenamą salą.

“Pragmatiškas laikas padaro neįmanomu pačius paprasčiausius ir svarbiausius dalykus - darbai, idėjos, vaikai nepalieka galimybės pabūti su mylimu žmogumi dviese. Tik negyvenamoje saloje meilei būtų laiko, jos niekas nepagrobtų. Abstrakčios meilės juk nėra, ji net prasideda nuo konkretaus žvilgsnio. Meilė yra dovana iš anapus, ji nepaklūsta net gamtos dėsniams - neateis su pavasariu ir neužšals rudenį. Na, nebent atsitiktinė Valentino dienos kulka pataikys tiesiai į širdį”, - nusikvatoja V.Balsys.

Jis prisipažįsta, kad yra spontaniškas ir pasirengęs mylimai moteriai ne tik gėles iš klombos skinti. Tačiau jau buvo laiko pastebėti, kad tik jaunas ir kvailas myli beprotiškai.

“Vėliau vis dažniau pradedi galvoti, kada ta meilė atsisuka prieš tave patį, nors be jos ir be aistros išvis nieko nėra. Tai ne mano pastebėjimas, tuo paremta visa graikų dramaturgija”, - staiga diplomatiškai “suliteratūrina” meilės temą V.Balsys. “Moterį vyras turi mylėti kaip valstietis myli savo žemę - nuolat ją purena ir visuomet brangina”, - galiausiai apsisprendžia jis.

Širdutėmis nesižavi

“Aš myliu kiekvieną dieną. Mes Valentino dienos nesureikšminam, gal todėl, kad ji atsirado, kai buvome nebejauni. Ne seni, bet jau ne žali”, - juokiasi dar nespėjusi pradėti eiti pareigų naujoji Kauno vicemerė Adelė Echodienė.

Paskui ji prisipažįsta, kad gėlių iš savo namų “Valentino” Audriaus tą dieną gaunanti. Šiaip gėlėmis ar kitokiais išoriniais dėmesio ženklais jis lepinti nelinkęs (anot Adelės, galėtų daug dažniau tai daryti), o raudono vyno namuose visuomet yra.

“Mūsų namuose širdučių, kaspinėlių ar lėlyčių net ieškoti neverta. Nieko specialiai reikšmingo tą meilės dieną nevyksta. Tačiau jei aš ką nors tokio suorganizuočiau, manau, jam patiktų. Didysis laisvalaikio organizatorius esu aš, gal kartais ir per daug uzurpuoju iniciatyvą. Šiaip namuose aš esu blogesnė. Audrius jau dvidešimt metų yra šalia ir jam savo jausmais manęs įtikinėti nereikia. Visuomet mane palaiko ir yra šalia sunkiais momentais, nuolat jaučiu jo rūpestį ir tai daug svarbiau”, - įsitikinusi moteris. Nuoširdus, o ne suvaidintas kasdienis dėmesys yra jai itin brangūs.

Valentino dienos atributus - raudonas gėles, širdeles ir žinutes A.Echodienė sako priimanti prielankiai iš visų, su kuriais bendrauja, kaip ir bet kokį kitą draugiškumo ženklą.

Nėra laiko švęsti

“Ši Valentino diena man liūdna, nes gydausi ligoninėje, kažkokia infekcija prikibo. Mes su žmona Irena esame pratę sveikinti vienas kitą gimimo ir vardo dienos proga. Valentino diena - jauniklių šventė. Įtariu, kad ji prekybininkų ypač išpūsta ir be reikalo užgožia Vasario 16-ąją. Ką darysi, meilė - galingas ginklas. Šokolado žmonai galėčiau ta proga padovanoti, jį mėgsta. Bet kokia dovana yra gražu, juk svarbiausia - dėmesys. Kas iš to, jei kas perka žmonai dovanų automobilį ir išdidžiai parodo jį pro langą, o kitu laiku jie gyvena blogai - nesutaria?” - pasakoja legendinis krepšinio treneris, Kauno garbės pilietis Vladas Garastas.

Jis įsitikinęs, kad geroje šeimoje Valentino diena turi būti kasdien. Jei vyras vykdo visus žmonos nurodymus ir jai nereikia dėl jo nervintis, ji gali būti patenkinta savo gyvenimu, moteris jaučia esanti mylima. V.Garastas neslepia, kad anksčiau namie buvo retas svečias, tegalėjęs dėkoti žmonai už kantrybę bei ištvermę. Ji niekada nepareikalavusi, kad jis viską mestų ir pagaliau taptų šeimos galva, o ne fanatiškai savo darbui atsidavusiu treneriu. Patikrintas laimės receptas - nieko nedramatizuoti ir džiaugtis tuo, ką turi.

Aukos meilės laužui

Miesto tarybos narys Andrius Kupčinskas ir jo žmona Jurgita praleis Valentino dienos vakarą šeimos rate, mat antrajam jų vaikui, dukrelei, vos trys mėnesiai. Prieš miegą abiem vaikams skiriamas bučinys Kupčinskų porai atrodo ne mažiau svarbus nei tas, kuriuo pasikeičia patys.

“Dabar taip jau yra, mūsų abiejų meilė yra nukreipiama visų pirma mūsų mažiesiems. Išskirti vieną meilės dieną būtų neetiška, atrodytų, kad visomis kitomis dienomis meilės trūksta. Meilės laužui reikia kuro, todėl nelaukiu, kad žmona apie mano jausmus suprastų tik iš žvilgsnio. Gėlės ir malonios smulkmenos yra svarbūs šeimos sutarimo ženklai. Mes su žmona kartais juokaujame, kad didelė meilė yra gyva mažučiais meilės pasireiškimais”, - sako Andrius.

Neseniai pora tvarkėsi namus ir aptiko anksčiau vienas kitam rašytus laiškus. Kai kurie buvo labiau panašūs į banderoles - į vieną atviruką su meiliais žodžiais įdėtas kitas, jame dar vienas ir taip iki kokių dešimties. Andrius prisipažįsta, kad jam nekilo ranka ištrinti tų žinučių, kuriomis jie keisdavosi dar būdami įsimylėjėliai.

“Tada mes dar negyvenome kartu ir žinutės buvo labai iškalbingos. Išguldžiau jas ant popieriaus, susidarė keli lapai. Dabar jas perskaityti buvo labai gera. Kai noriu nudžiuginti žmoną, stengiuosi padaryti jai siurprizą - tuomet būna daugiau emocijų, nors taip audringai, kaip anksčiau, ant kaklo ji jau nebepuola. Mūsų jausmai dabar teka ramesne, bet aiškesne vaga”, - šypsosi A.Kupčinskas.

Raudonos širdelės Valentino dienos proga jam atrodo pernelyg paprasta, gerokai “popsiška”, reikėsią sugalvoti ką nors įdomesnio.

Grafikas Edmundas Saladžius Valentino dienos apskritai nešvenčia. “Moteris reikia tiesiog mylėti, o dėmesį joms rodyti kiekvieną dieną”, - įsitikinęs jis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Mažas ir visų pamirštas regionas, kurio vertė Kremliui – neįkainojama: mes bijome kalbėti (297)

Kad išvengtų sankcijų, Kremlius suka aplinkkeliais: naudojantis šalia Juodosios jūros esančiu...

Mažo Šveicarijos miestelio triumfas ir tragedija: geriausiais laikais „Ferrari“ ir „Porshe“ net nebuvo prabanga (18)

Sparčiai tiksint laikrodžiui ir artėjant „Brexit“ valandai, Europos miestai varžosi...

Peršalus neskubėkite gerti vaistų: įvardijo 5 žoleles, galinčias efektyviai pagydyti receptai (2)

Vos pajutę pirmuosius peršalimo simptomus – perštinčią gerklę, kimimą, nemalonų kosulį...

Šaltis jau greit sukaustys Lietuvą: ruoškitės – bus ir sniego pusnų (94)

Sekmadienio naktį maloniai paspaus šaltukas ir kai kur truputį pasnigs. Rimtesnio sniego sulauksime...

Nepilnametės išžaginimas mokyklos personalo nesukrėtė: visos jos čia tokios (233)

Stūmė, spyrė kojomis, kando. Prievartautojas atsitraukė, tačiau grįžo ir su visa jėga...

Dermatologė Jurgita Stoškienė: jei egzistuotų jaunystės eliksyras, jį sudarytų keturi dalykai

Kas nenorėtų išlikti amžinai jaunas? Toks troškimas žmoniją, ypač moteriškąją jos pusę,...

Šalies rekordą pagerinusi Lietuvos rinktinė plauks pasaulio čempionato finale (1)

Kinijoje vykstančio pasaulio plaukimo čempionato trumpajame (25 m) baseine vyrų kombinuotos...

Kalėdų stalas. Šventinė atgaiva, kurią verta išbandyti: pieno kisielius su aguonomis (2)

Nuo seno laikomasi papročio, kad ant Kūčių stalo turi nugulti 12 patiekalų. Artėjant šventėms,...

Žemė atakuoja Marsą: mokslininkai papasakojo, kokie pavojai tyko žmonių Raudonojoje planetoje (62)

Turbūt daugelis matėte filmų apie taikius Žemės gyventojus atakuojančius agresyvius marsiečius....

Praėjus 32 metams po mažamečių nužudymo trūko žudiko kantrybė teisme paskelbta siaubą keliančių nuotraukų (40)

Didžiojoje Britanijoje paskelbtas nuosprendis didžiulio atgarsio visuomenėje sulaukusioje byloje:...