aA
Esu nesenai ištekėjusi už anglo, ir laukiamės vaikelio. Gyvename jau 4 metus kartu. Situacija tokia, kad jį labai myliu, bet jaučiuosi labai nelaiminga. Neturiu draugų, nors ir dedu pastangas jų susirasti (rašau forumuose, einu į priešgimdyvines grupes), bet atrodo, jog niekas nenori draugauti, nors lyg ir esu nuoširdi bei atvira…
© Shutterstock nuotr.

Turėjau čia, Londone, draugų, porą lietuvių, lenkaitę bei italę, bet visi emigravo atgal į savo šalis ir dabar esu visiškai viena. Nors jau tiek laiko čia pragyvenau, bet vis atrodo, kad nepritampu.

Sunku apibūdinti, bet atrodo, jog nejaučiu džiaugsmo, diena iš dienos net ir paprastiems dalykams, kaip ėjimas į kiną ar pasivaikščioti, ar net nusipirkus ką nors gražaus vaikeliui.

Viskas kaip ir susilieja į vieną didelę tuštumą. Dar prieš emigruojant buvau kupina džiaugsmo gyvenimui, atrodė, kad net saulė švietė skaisčiau… Bet atvykus į Londoną iškentėjau metus žeminimo ir mušimo, iš tuometinio draugo, kurį palikus jis mane persekiojo apie metus ir pavyko jo atsikratyti tik kartu su policija. Tai net nesu tikra ar jo žodžiai – padarysiu tavo gyvenimą neįmanomą – išsipildė.

Šnekėjau ir sakiau vyrui, kad jaučiuosi nelaiminga ir svarstėm apie kraustymąsi į kitas šalis (į Lietuvą vyras nenori kraustytis), bet mąstau ar nebus taip, kad ir kur be nuvyktume, jausiuosi prislėgta.

Gal ir neatrašysite, bet buvo gera, kad nors ir trumpai, kam nors pasipasakot :)
Dėkui.

Agnė (vardas pakeistas)

Atsako psichologė Irma Skruibienė

Labas, Agne, atrodo, kad per pastaruosius metus Tavo gyvenime įvyko daug pokyčių: persikraustymas į svečią šalį, skausmą sukėlusių santykių pradžia ir pabaiga, vestuvės su mylimu žmogumi, nėštumas. Ir nors rašai, kad kartu gyvenate jau 4 metus, tuo pačiu skamba, kad pasikeitimų visai daug ir jie dar „švieži“.

Galiu įsivaizduoti, koks sunkus laikas turėjo būti tuomet, kai gyvenai su smurtaujančiu draugu, kai jis Tave persekiojo. Tai, kad sugebėjai save apsaugoti, pasitelkusi į pagalbą ir policiją, rodo Tavo tvirtumą, drąsą. Norisi pasidžiaugti, kad sugebėjai tai padaryti. Žinai, o tai, ar išsipildo kito pasakytas palinkėjimas – geras ar blogas – labai priklauso nuo mūsų pačių, nuo to, kiek priimam, kad jis gali išsipildyti.

Tuo pačiu, tikiu, kad patirti skaudūs išgyvenimai, kada Tave žemino ir mušė, gali būti palikę kažką neišgyvento, užgniaužto, skaudaus, – tuomet viso šio patyrimo atgarsiai gali jaustis ir dabar. Tad jei jauti, kad kažkas yra užsilikę, neišsakyta, užspausta, labai kviečiu surasti žmogų, su kuriuo galėtum apie tai pasikalbėti – galbūt psichologą ar emocinės paramos tarnybos savanorį (Samaritans.org).

Girdžiu, kad liūdna dėl to, jog neturi artimų draugų. Tuo pačiu, labai svarbu, kad neužsisklendi, kad dalyvauji priešgimdyvinėse grupėse, ieškai naujų kontaktų. Norisi tikėti, kad vienaip ar kitaip surasi širdžiai artimus žmones.

Kai perskaičiau Tavo laišką, kilo mintis ir apie tai, kiek Tu jautiesi esanti savuose namuose? Įsivaizduoju, kad svečioje šalyje susikurti namus, kurie būtų tikrai savi, kartais gali būti nelengva, nors juos kuri ir su mylimu žmogumi. Tikiu, kad besilaukiant kūdikio, gali kilti dar daugiau noro galvoti apie namų aplinką, ruošti ją į šį pasaulį ateinančiam mažam žmogučiui.

Kviečiu užsukti į mano tinklapį dizainopsichologija.lt, taip pat ir į tinklaraštį namuterapija.lt – juose rasti minčių apie savų namų kūrimą: apie tai, kaip praeities patyrimus, susijusius su buvimu savuose, saugiuose, jaukiuose namuose, ar tokius namus primenančiose vietose, galima persikelti į dabartinius ar naujus namus. Galbūt šiuose tinklapiuose esančios mintys atlieps kažką, kas ir Tau svarbu.

Kūdikio laukimas yra labai džiugus metas, tačiau tuo pačiu ir galintis kelti nerimą, nežinomybės jausmą. Tikiuosi, kad priešgimdyvinėse grupėse yra erdvės apie tai pasikalbėti, užduoti klausimus, pasidalinti nuogastavimais, pasidžiaugti. Norisi palinkėti, kad tokios erdvės nepritrūktų ir Jūsų su vyru santykyje.

Kviečiu Tave ieškoti būdų, kaip toje erdvėje, kurioje esi, galėtum pasijausti esanti kuo labiau savo vietoje, savuose namuose. Galbūt tada ir gyvenimo džiaugsmo galėtų daugiau atsirasti. To Tau labai linkiu.

http://psichika.eu
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Vienoje didžiausių šalies ligoninių – milžiniškos problemos dėl maisto: viskas prasidėjo nuo tarakonų (29)

Vienoje didžiausių šalies ligoninių, Santaros klinikose, užsitęsė problemos dėl pacientų...

„Kommersant“: pasirašytas „radikalus“ Rusijos ir Baltarusijos planas papildyta 14.38 (274)

Rugsėjo 6 d. Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas ir Baltarusijos ministras...

Po ilgos ligos mirė Ingridos Šimonytės mama (17)

Prieš kelias savaites mirė ilgą laiką sirgusi Ingridos Šimonytės mama. Žinią apie artimiausio...

Gyvai / DELFI Dienoje – Žemaitaitis: kodėl bendrapartiečiai įkūrė kitą frakciją ir kas būtų, jeigu prie partijos vairo grįžtų Paksas? vyksta apklausa

DELFI Dienoje – Žemaitaitis: kodėl bendrapartiečiai įkūrė kitą frakciją ir kas laukia...

Po DELFI straipsnio KAM tiria žvalgybininko elgesį ir gaisro Lentvaryje aplinkybes (21)

Krašto apsaugos ministerija ( KAM ) tiria žvalgybininko elgesį ir gaisro Trakų rajone,...

Magistralėje Vilnius-Kaunas-Klaipėda atsiras nauji ženklai: tokius jau matė panevėžiečiai (8)

Siekiant pagerinti eismo saugą , magistralėje A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda planuojama įrengti...

Turistai iš viso pasaulio stebisi keistu viešbučiu netoli Vilniaus, tačiau patys lietuviai jo dar nežino (71)

Kaimynų kaime, Širvintų rajone, tarsi viduryje nieko – tarp pievų ir miškų, ant ežero kranto,...

Vijūnėlės dvaras – jau be stogo (134)

Pirmadienį Druskininkuose pradėtas ardyti Vijūnėlės dvaru vadinamo pastato stogas.

Atvira Demi Moore išpažintis knygoje šokiruoja: buvo išžaginta, prarado Ashtono Kutcherio kūdikį, o vėliau kentė jo neištikimybę (1)

Jau rugsėjį aktorės Demi Moore memuarai „Inside Out“ pradžiugins žvaigždės gerbėjus....

Pajudėjo ledai dėl naujo „Akropolio“ statybų prie Vingio parko (192)

Panašu, kad po beveik dešimtmečio nežinios netrukus gali pajudėti naujo „Akropolio“ prie...