Baigusi mokyklą žinojau, jog studijuoti gimtajame mieste neliksiu. Taip ir nutiko. Turtingų tėvelių neturėjau, tad, kad sugebėčiau susimokėti nuomą už kambarį ir pragyventi, turėjau ne tik gerai mokytis, bet ir daug dirbti po paskaitų.
© Shutterstock

Didžioji dalis bendramokslių po studijų eidavo linksmintis į miestą, ne kartą teko juos sutikti ir bare, kur dirbau padavėja. Kaip skaudu būdavo matyti jų tą pašiepiančią šypsenėlę ir girdėti komentarus apie nabagėlę moksliukę. Tačiau aš savo tikslo kantriai siekiau. Buvau geriausia savo kurse, gaudavau stipendiją. Darbas ir mokslas surydavo visą laiką, todėl neturėjau laiko kaip kitos merginos susirasti vaikiną. Dėl to buvo liūdna, tačiau mokslas man buvo pirmoje vietoje.

Mano pastangos neliko nepastebėtos. Universitetas pasiūlė 2 mėn. stažuotę Danijoje, apmokant kelionės ir nuomos išlaidas, bei skiriant 700 eurų stipendiją per mėnesį. Labai apsidžiaugiau. Neilgai trukus išvykau į Daniją. Kadangi viešojo transporto bilietai šioje šalyje labai daug kainavo, tad daug kur stengiausi važinėti dviračiu. Dviratį pirkau dėvėtą.

Vieno pasivažinėjimo metu nukrito grandinė ir aš, neišlaikiusi pusiausvyros, nukritau. Smarkiai kryptelėjau koją. Šiaip ne taip kelis kilometrus šlubčiodama namo parsitempiau dviratį. Prakentėjau visą dieną, koja baisiausiai sutino, didžiulė mėlynė nusileido per čiurną. Kambariokė įkalbėjo nuvažiuoti į ligoninę. Nors ir turėjau draudimą, tačiau bijojau, jog teks mokėti daug pinigų, tad delsiau. Tačiau skausmas tapo nepakenčiamas.

Vėlai vakare nuvykome į ligoninę. Ten peršvietė koją ir nusiuntė pas traumatologą. Įėjus į kabinetą, pakirto kojas – tokio gražaus vyro seniai nebuvau mačiusi. Nors ir taip buvau šluba viena koja, bet, jį pamačius, tiesiogine to žodžio prasme, pakirto abi kojas.

Traumatologas nustatė, jog yra įplyšę raiščiai. Įspėjo, kad reikės langetės. Nors jis su manimi kalbėjo angliškai, aš buvau lyg amą praradusi – nieko negalėjau atsakyti, tik kvailai šypsojausi ir linkčiojau galva.

Įmobilizuota koja traumatologas man padėjo išeiti iš kabinto, o pravėręs duris meiliai šypsojosi. Už durų manęs laukė kambariokė. Ji pripuolė prie manęs. Negana to, paaiškėjo, jog traumatologas Alexander ir mano kambariokė buvę klasiokai. Trumpai šnektelėję, pajudėjome į namus. Laikas bėgo, o aš niekaip negalėjau išmesti traumatologo iš galvos. Tačiau nedrįsau su juo susisiekti.

Vieną vakarą kambariokė naršė „Facebook'e“, kai gavo žinutę iš Alexander: jis klausė kaip sekasi, kaip draugės (mano) koja ir gal mes norim sudalyvauti labdaringame vakarėlyje, kurio metu surinktos lėšos, bus skirtos mažiesiems ligoniukams. Mudvi iš karto sutikome.

Vakarėlyje su Alexanderiu susipažinau artimiau – daug sužinojau apie jį, jo pomėgius, papasakojau apie save, Lietuvą. Vakaras pralėkė neįtikėtinai greitai. Alexanderis parvežė mudvi į namus.

Susitarėme susitikti kitą dieną. Ir taip matėmės kasdien likusias dvi savaites iki mano grįžimo į Lietuvą. Atrodė, jog su Alexanderiu esame pažįstami nuo pat vaikystės. Laiko, praleisto kartu, vis buvo maža.

Ir štai jau kelios savaitės kaip aš grįžusi į tėvynę. Tačiau mano širdis liko Danijoje. Kiekvieną vakarą bendraujame telefonu su Alexanderiu. Netrukus jis atvyks manęs aplankyti į Lietuvą, susipažins su mano tėvais. Manau, sutikau žmogų, su kuriuo norėčiau praleisti visą likusį gyvenimą. Dar liko metai, kol pabaigsiu universitetą ir galėsiu kelti sparnus pas savo meilę.

Ši istorija atsiųsta konkursui „Meilės istorija, kurios negaliu pamiršti“. Dėkojame Rasai ir laukiame jūsų meilės istorijų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Vilnių realiai valdo jau nebe ne R. Šimašius (60)

Trečiadienį Vilniaus taryba turėtų apsispręsti dėl sostinės administracijos vadovų pakeitimo....

Kur dingo brangiausi išardyti bėgiai Lietuvoje? (84)

Europos Komisijos dėl išardyto Rengės ruožo skirtos 28 mln. eurų baudos „Lietuvos...

A. Tapinas. Skudurinio dizainerio šou (1370)

Ne vienu savo triukšmą sukėlusiu pasisakymu pagarsėjęs mūsų mados korifėjus Juozas...

Įspėja: Šiaurės Korėja turi itin gudrų planą, pavojingą žmonijai

Naujas ekspertų grupės „Belfer Centre“ atliktas tyrimas perspėja: Pchenjanas greičiausiai...

Meningokoko nusineštos gyvybės sukrėtė: skiepai nuo kitų metų bus nemokami papildyta (120)

Skiepų kalendoriuje – ilgai laukta naujiena. Tiesioginėje DELFI konferencijoje apsilankęs...

Anglijoje gyvenanti lietuvė: užsienyje skalbimo milteliai geresni (18)

Antradienio pavakarę laidoje „ Yra, kaip yra “ politikai, ekspertai ir eiliniai žmonės...

DELFI skaitytojai nusprendė, kas tapo „Lietuvos automobiliu 2017“ (35)

Baigėsi DELFI antrą kartą unikaliu formatu organizuoti nacionaliniai „ Lietuvos automobilio 2017...

Po R. Morkevičiaus nužudymo prabilo jo teta: visos jo bėdos dėl moterų (40)

Praėjo beveik metai nuo dienos, kuomet prie savo namų buvo nužudytas sportininkas Remigijus...

Klaipėdoje naujas loftų projektas

Šiais metais pačiame Klaipėdos miesto centre pradėta gyvenamųjų loftų statyba.

Žvaigždžių plaukų stilistė R. Morozovienė apie plaukų dažymą namuose: tai ne taupymas, o trigubos išlaidos (10)

Dažniausiai ją galima pamatyti besisukinėjančią už kadro: patyrusiai kirpėjai savo plaukų...