aA
Iš ko sprendžiate, koks yra žmogus? Iš jo eisenos? Ar kalbėjimo manieros? Iš akivaizdžių dalykų ar mažų detalių? Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad pirmas įspūdis apie žmogų ne visada būna teisingas. Tačiau jei pirmą kartą pamatę kokį žmogų įvertinsite jį pagal toliau nurodytus punktus, kelis kartus su juo pabendravę sugebėsite tiksliai nustatyti, kas tai per asmuo.
© Shutterstock nuotr.

Štai sąrašas dalykų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį bendraujant su žmogumi – jie padės jums išsiaiškinti, kokia to žmogaus asmenybė.

Tai mažos detalės, nes norint jas įžvelgti, reikia atidžiai stebėti žmogų, bet ši taktika pasiteisina, ypač jei tai potencialus (-i) verslo partneris (-ė), bičiulis (-ė), širdies draugas (-ė) ar pan.

Kaip jis (ji) ginčijasi?

Kai iškyla nesutarimai su artimais žmonėmis arba draugais ar bendradarbiais, ar jie užsipuola žmogų, ar puola spręsti problemą? Pozityvūs žmonės, su kuriais jums ir reikėtų palaikyti ryšį, ginčijasi tik tam, kad išspręstų problemą, o ne tam, kad parodytų kitą (-us) žmogų (-nes) nepalankioje šviesoje.

Kaip dažnai keičiasi žmogaus emocijos?

Ar jis (ji) supyksta dėl visiškų niekų? Idealiu atveju vertėtų ieškoti tokių žmonių, kurie moka kontroliuoti savo emocijas – tik tokiems žmonėms verta skirti savo laiką ir dėmesį. Mokėjimas kontroliuoti emocijas parodo, kad žmogus yra emociškai stabilus.

Kaip jis (ji) reaguoja į atmetimą?

Kokia jo (jos) reakcija išgirdus žodį „ne“? Ar jis (ji) iškelia sceną kaip vaikas, manydamas (-a), kad privalo gauti viską, ko tik užsigeidžia? Tai jums atskleis, kokią svarbą jis (ji) teikia sau ir ar jis (ji) yra realistas (-ė). Realistas (-ė) ir žmogus, kuris save vertina objektyviai, nesusireikšmina, ir į atmetimą dažniausia reaguoja ramiai.

Kaip greit tas asmuo atsako į klausimą?

Tai atskleis, ar žmogus ramus, ar plepus – intravertas ar esktravertas. Tai taip pat parodys, ar žmogus atidus ir dėmesingas, o gal nugrimzdęs į save.

Ar jis (ji) liežuvautojas (-a)?

Paprastai, žmogus, kuris jums skleidžia paskalas apie kitus, be jokių skrupulų apkalbinės ir jus su kitais. Tik turėkite omenyje, kad būna gerų ir blogų paskalų, todėl iš karto neatmeskite liežuvautojo (-os). Įsigilinkite į paskalos turinį: ar tai teisybė? Ar konstruktyvu? Tai atskleidžia, ar žmogus dėmesingas ir pozityvus, ar atvirkščiai – negatyvus.

Kaip jis (ji) reaguoja į pasikeitusius planus?

Na, gyvenimas ne visad būna nuspėjamas, planai gali keistis – net ir paskutinę minutę. Tai, kaip žmogus reaguoja į pasikeitusius planus, atskleidžia, ar jis lankstus, ar nelankstus. Abiem atvejais nėra blogai, tik reikia nuspręsti, kuris bruožas labiau dera prie jūsų asmenybės.

Kieno kaltė?

Kaip jis (ji) reaguoja į kaltę? Ar jis (ji) pripažįsta, kad kažkas nutiko dėl jo (jos) kaltės, ar vis siekia suversti kaltę kažkam kitam? Tai parodo, ar žmogus yra atsakingas ir sąžiningas, ir tai, kaip jis vertina save.

Koks jo (jos) požiūris į žmones, kuriems pasiekė mažiau nei jam (jai)?

Įsiklausykite, kaip žmogus kalba apie likimo nuskriaustuosius. Stebėkite, kaip jis (ji) su jais elgiasi. Tai parodys, ar žmogus empatiškas, o gal susitelkęs vien į save, ir atskleis, ar jam (jai) iš tiesų rūpi kiti žmonės. Tik užjausti mokantis žmogus rūpinasi nepažįstamais žmonėmis, kuriems pasisekė mažiau nei jam (jai).

Kur tas žmogus gyvena?

Turime omenyje ne adresą, o tai, į ką žmogus sutelkęs savo dėmesį. Stebėkite, ar jis (ji) pokalbiuose susitelkęs (-usi) į praeitį, dabartį ar ateitį? Taip galėsite suprasti, ar žmogus linkęs apgailestauti, gal yra linkęs į nostalgiją, o gal net kiek sentimentalus.

Kita vertus, žmogus gali būti linkęs nerimauti. O būna žmonių, kurie tvirtai stovi ant žemės – čia ir dabar. Vėlgi, pastebėję šiuos bruožus galite nuspręsti, ar jūs norite būti su tokiu žmogumi, nes bendraudami su juo (ja) jūs galite persiimti jo (jos) pasaulėžiūra.

Kodėl jis (ji) bendrauja su jumis ar jūsų bendrais draugais?

Na, tai gali būti kiek skausminga, ypač jei suprasite, kad jūsų brangus draugas (-ė) su jumis bendrauja tik todėl, kad jūs turite automobilį ir galite jį (ją) nemokamai pavėžėti iki darbo (mokslo įstaigos). Stebėkite, ar tam žmogui išties patinka būti su kitais žmonėmis, ar jis (ji) bendrauja tik siekdamas (-a) asmeninės naudos.

Ar jis (ji) atsižvelgia į kitų žmonių jausmus?

Ar priimdamas (-a) sprendimus jis (ji) atsižvelgia į kitų žmonių jausmus, ar visada tik į savo? Tai parodo, ar žmogui apskritai rūpi kiti žmonės, ar jis (ji) yra atidus kitiems, ar yra savanaudiškas (-a) ir galvoja tik apie save.

Ar jo (jos) žodžiai dažnai ką nors įžeidžia?

Tai susiję su pirmiau paminėtu punktu ir parodo, ar žmogus yra savanaudis. Bet taip pat tai gali parodyti žmogaus sąžiningumą, tiesmukumą ir netaktiškumą. Vėlgi, jūs patys turite nuspręsti, kokios savybės jums priimtinos.

Ar jis (ji) punktualus (-i)?

Stebėkite, ar žmogus deda pastangas, kad kažkur suspėtų laiku. Tai parodys, ar jis (ji) gerbia kitus, ir ar yra linkęs (-usi) paklusti autoritetams.

Kokia jo (jos) išvaizda ir kaip atrodo jo (jos) aplinka?

Ar jo (jos) drabužiai švarūs? Ar jo (jos) kambarys ir automobilis švarūs? Dažniausiai tai atskleidžia, ar žmogus organizuotas. Netvarka žmogaus aprangoje ir aplinkoje dažniausiai atskleidžia ir netvarką galvoje. Kas jį (ją) supa? Tai padės atskleisti, ar žmogus meniškas, sportiškas, o gal santūrus.

Kokia žmogaus energija?

Kai žmogus įžengia į kambarį, kokį poveikį jo (jos) buvimas padaro aplinkiniams? Ar žmonės kambaryje staiga prityla? O gal jo (jos) net nepastebi? Ar jam (jai) įėjus pasijunta įtampa, o gal viskas kaip tik nušvinta ir visiems tampa lengviau?

O į kokius dalykus jūs atkreipiate dėmesį? Kuo jūs papildytumėte šį sąrašą? O gal ką iš jo išbrauktumėte? Juk visiems mums tenka priimti sprendimus, su kuo kasdien bendrauti arba su kuo leisti bendrauti savo vaikams. Šie subtilūs, maži dalykai padės atskleisti, ar žmogus geras, puikus, ar jums visiškai netinkamas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kremliaus Trojos arklys Europoje: pavojingas susitarimas su rusais – tik pradžia (460)

Dar 2017-ųjų lapkritį Ispanija kaltino Rusiją dėl kišimosi į referendumą Katalonijoje....

Gali užtekti vienintelio kriterijaus, kad vaikas būtų paimamas iš šeimos (397)

Alkoholis ir vaikų priežiūra - įstatymiškai neuždrausta, tačiau sunkiai suderinama....

Ketvertuko šeimoje po kaltinimų vyrui – skaudūs išbandymai: motina ryžosi prabilti atvirai (199)

Ašaros, pakilęs kraujo spaudimas ir dingstantis pienas – pirmojo Panevėžyje ir šešto Lietuvoje...

Sinoptikai perspėja: šaltukas primins, kad artėja žiema (5)

Pirmadienį Baltijos regiono link savo poveikio sferą plės Skandinaviškas anticiklonas, Lietuva...

Carolinos Herreros patarimai vyresnio amžiaus moterims: ko niekada neturėtumėte vilkėti (63)

Niekas taip nesendina moters, kaip apsimetinėjimas, kad ji vis dar jauna, įsitikinusi Carolina...

Monika Šedžiuvienė – atvirai apie išgalvotas „sužadėtuves“, būsimas vestuves bažnyčioje ir vaikus su naujuoju draugu (151)

Nepaisant keletą metų trukančių viešų skyrybų, šiandien Monika Šedžiuvienė sako esanti...

Turistų spąstai Barselonoje – kosminės eilės ir kišenvagiai nuo šios vietos neatbaido (12)

Jei Barselona būtų draugė, tai būtų draugelka , kuriai nesigėdyčiau 4 valandą ryto...

Po triuškinančios pergalės – Jasikevičiaus juokai apie „snaiperį“ Kavaliauską (29)

„Betsafe – LKL “ čempionate Kauno „Žalgiris“ (10/1) Šiaulių „Šiaulius“ (0/11)...

Karjeros pergalė: Zverevas emocingai triumfavo finaliniame ATP turnyre (27)

Londone (Didžioji Britanija) pasibaigusiame Teniso profesionalų asociacijos (ATP) sezono turnyre...