aA
Tinkamo partnerio paieška gali būti nelengva – nevykę pasimatymai, skaudžios skyrybos bei nusivylimai. Kai kurie net nusprendžia pasiduoti ir nebeieškoti to vienintelio ar vienintelės. Tačiau jei jums pasakytų, kad matematikai yra atradę formulę, kuri padės gyvenime sutikti meilę, ar susidomėtumėt?
Matematikė: meilės formulė nesudėtinga – ji rodo, kiek partnerių reikia atstumti, kad sutiktumėte tikrąją meilę
© Shutterstock

Pataria specialistė matematikė Hannah Fry:

Stebuklinga formulė

„Jei buvote nusprendęs neieškoti ilgalaikio partnerio, gyvenimo pabaigoje galėsite ramiai išvardinti visus, su kuriais kada nors susitikinėjote. Naudodamiesi šia prabanga, įvertintumėte kiekvieno žmogaus potencialą. Tačiau toks sąrašas artėjant gyvenimo saulėlydžiui yra beprasmis: jei tik būtų įmanoma jį turėti anksčiau, galėtumėte lengviau išsirinkti gyvenimo draugą. Pagrindinis klausimas: kaip iš įsivaizduojamo sąrašo išsirinkti geriausią žmogų, nežinant jokios informacijos, kuri laukia jūsų?“ – klausia H. Fry.

Pasimatymų taisyklės, anot matematikės, yra paprastos: nusprendę pasitraukti iš „pasimatymų žaidimo“ netenkate progos sutikti daugiau potencialių partnerių. Bet taip pat negalite grįžti ir atgal, tai yra pakeisti patirties, kurią patyrėte su buvusiais partneriais. Todėl matematikos sritis, vadinama optimalaus sustojimo teorija, gali pasiūlyti geriausią įmanomą strategiją jūsų To Vienintelio medžioklėje.

H. Fry teigia, kad išvada paprasta: kol esate jaunas, neskubėkite – idant pastudijuotumėte „rinką“, skirkite laiko pasimatymams, negalvodami apie potencialų partnerį kaip būtinai ilgalaikį. O matematinė formulė atrodo taip: jūsų tikimybė apsistoti ties vienu tinkamu partneriu (lygtyje raidė P) priklauso nuo to, kiek potencialių partnerių (n) atstumiate (r).

Ši formulė, anot matematikės, gali tiksliai pasakyti, kiek tiksliai reikia atstumti žmonių, kad surastumėte tą vienintelį jums tinkantį. Jei jums lemta gyvenime sutikti dešimt potencialių partnerių, didžiausią tikimybę surasti ilgalaikį turite, kai atstumiate pirmuosius keturis. O jei gyvenime kandidatų sutiksite dvidešimt, neįsipareigoti teks aštuoniems ir tik tuomet surasite tą, kuris tiks ilgiems gyvenimo metams.

Meilės formulė
Meilės formulė

Lemtingas skaičius – 37

„Šis rezultatas mane sukrečia. Jei jums gyvenime lemta sutikti dvidešimt galimų partnerių, o jūs nuspręstumėte nesilaikyti šios formulės ir ilgalaikius santykius užmegzti su, tarkim, trečiuoju kandidatu, turėsite tik 1/n, arba tik 5 procentų tikimybę surasti tikrąją meilę“, – dėsto Hannah Fry ir priduria, kad atstumdami pirmuosius 37 proc. partnerių, galite iš esmės pakeisti savo likimą.

Oponentai vis dėlto pastebi šios formulės trūkumus. Jei nesate, pavyzdžiui, Anglijos karališkosios šeimos narys, jūsų pasimatymų niekas anksčiau laiko nesuplanuos, todėl niekaip negalėsite žinoti, kiek potencialių partnerių per gyvenimą sutiksite.

Tačiau, pasak matematikės, yra antroji šios formulės versija, kuri tinka paprastiems mirtingiesiems, o jos rezultatas – toks pats įspūdingas. Vietoj per gyvenimą sutiktų kandidatų, turinčių tikimybę užkariauti jūsų širdį, nustatykite ribas, kiek ilgai tikitės eiti į pasimatymus. Nors matematika tuomet daug sudėtingesnė, 37 skaičiaus taisyklę šiuo atveju galima pritaikyti ne žmonėms, o laikui.

„Tarkime, kad pradedate susitikinėti, kai jums yra penkiolika metų, ir idealiu atveju norėtumėt gyventi su tuo pačiu žmogumi sulaukę keturiasdešimties. Per pirmuosius 37 proc. pasimatymų, iki kol sulaukiate dvidešimt ketverių metų, turėtumėt atstumti visus sutiktus partnerius. Naudokite laiką, kad pajustumėte rinką, ir galiausiai žinosite, ko galite tikėtis iš gyvenimo partnerio. Pasibaigus kandidatų atstūmimo laikotarpiui, pasirinkite kitą asmenį, kuris, jūsų nuomone, yra geresnis už visus iki jo turėtus. Laikydamiesi šios strategijos tikrai sutiksite geriausią įmanomą gyvenimo partnerio variantą“, – pataria H.Fry.

Savaitraštis „Lietuvos sveikata“
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(37 žmonės įvertino)
2.2432

Top naujienos

Europa įvaryta į kampą: tenka rinktis iš dviejų blogybių, akys vėl nukreiptos į branduolinę energiją

Europos Sąjunga yra užsibrėžusi iki 2050 m. tapti klimatui neutralia erdve, tačiau priemonės...

Karas Ukrainoje. Ukrainos kariai prasibrovė iki pasienio su Rusija: pone prezidente, mes čia! perspėjama, kad rusai rengia specialią operaciją „Azovstal“

Ukrainos užsienio reikalų ministerija nurodo, kad nuo Rusijos invazijos pradžios vasario 24...

Vilniaus oro uoste pasitikta iš Turino sugrįžusi Monika Liu: savo tikslą pateisinau su kaupu (1)

Lietuvai 14-tą vietą „Eurovizijoje“ padovanojusi Monika Liu 12 valandą nakties nusileido...

Ar reikia naikinti papilomas ir apie kokį virusą jos praneša? (1)

Tikriausiai sunku būtų rasti žmogų, neturintį ant kūno nė vienos papilomos. Kai kurie jų turi...

Šeimos marše dalyvavusi moteris pasibaisėjo: kaip galima viešai sakyti tokius dalykus!

Papasakosiu, kaip atrodo renginys, apie kurį susiformavę tiek daug skirtingų nuomonių. Deja,...

NBA sostas – laisvas: Giannio sezonas baigtas, Luka ištempė saviškius

Lemiamose septintosiose NBA konferencijų pusfinalių rungtynėse titulą gynęs Milvokio...

Marso paviršių tirianti įranga užfiksavo iki šiol neregėtus signalus: NASA astronomus apstulbino jų stiprumas

NASA zondas „InSight“ Marse užfiksavo stipriausią kada nors kitoje planetoje įvykusį žemės...

Kraupi avarija Vilniuje: medikai uždraudė vairuoti, bet sėdo prie taksi vairo ir pražudė dvi moteris (4)

Nors dėl sveikatos būklės medikai buvo uždraudę sėstis prie vairo, tačiau tai 61 metų...

Delfi PliusKalbino Kristina Ciparytė, parengė Gabrielė Grinkaitė, laida „Delfi rytas“

Profesorė papasakojo, kokie žmonės turi didelę riziką susirgti nepagydoma širdies liga – pirmieji simptomai visai nekalti (1)

64 milijonai pasaulyje, apie 15 milijonų Europoje ir apie 130 000 Lietuvoje – štai tiek žmonių...