aA
Galvojau, kad vyras dar miega, todėl pirštų galiukais įtipenau į miegamąjį - nenorėjau prikelti. Jis gulėjo lovoje ir masturbavosi. Nėriau iš kambario, kol jis manęs nepamatė. Jaučiausi klaikiai.
© Shutterstock nuotr.

Kas dieną sau užduodavau tūkstančius klausimų: kas man negerai, jei jam to reikia? Apie ką jis galvoja tai darydamas? Ko trūksta mūsų santykiams? Buvo labai gėda, todėl su vyru apie tai kalbėtis net mintis nekilo. Praėjo ne vienas mėnuo, kol aš šiek tiek apsiraminau. Tačiau net ir dabar, kai tai prisimenu, jaučiuosi nekaip...

Masturbacija, kurią dauguma seksologų vadina tiesiog seksualine praktika, vis dar griežtai peikiama didžiosios visuomenės dalies. Tuo tarpu atlikti tyrimai rodo, jog bent kartą gyvenime masturbavęsi yra 90 proc. vyrų ir 60 proc. moterų.

Nuodėmės šešėlis

Ypač nepakanti visuomenės nuomonė yra apie masturbuojančias moteris.

“Ir tai visai suprantama. Jei moterys išmoks suteikti sau malonumo, vyrai nebeteks galių prieš jas, - psychologies.ru teigia garsi rusų psichoterapeutė Ina Chamitova. - Vyriškoji masturbacija priimama palankiau. Tai tarsi mokymosi procesas paaugliui tampant vyru.”

Mes - tiek vyrai, tiek moterys - vis dar esame linkę manyti, jog tam, kuris masturbuojasi, “ne viskas gerai”. Galbūt dėl to masturbacija dar ir šiandien mums asocijuojasi su krūmuose “rankų darbu” užsiimančiu iškrypėliu. Todėl net ir suteikdami malonumo sau tokiu būdu esame linkę tai slėpti kaip nuodėmę.

Tuo tarpu psichoanalitikai, vartojantys “autoerotizmo” terminą, masturbaciją laiko viena priemonių, kaip vienišiems žmonėms patenkinti natūralius fiziologinius poreikius.

Slaptas gyvenimas

Jei masturbacija tik vienišiams, tuomet sutuoktinių gyvenime ji reiškia išdavystę? Pasak intymaus gyvenimo specialistų, toli gražu ne.

“Vis dar gajus mitas apie idealų susitapatinimą, - ironizuoja seksologas Igoris Konas. - Klaidingai galvojame, kad partneris privalo pateisinti visus mūsų lūkesčius, norėti ir geisti to paties. Neįmanoma. Reikia sugebėti priimti partnerio fizines ir psichologines skirtybes.”

Netikėtai sužinoję, kad partneris masturbuojasi, ne vienas jaučiamės sukrėsti. Moterys tokiose situacijose neretai jaučiasi pažemintos, negeidžiamos. Joms atrodo, kad toks vyro poelgis įrodo, jog jos prarado seksualumą, yra niekam tikusios lovoje.

Vyrai, aptikę moterį glamonėjančią save, taip stipriai neišgyvena. Seksologai tai aiškina tuo, jog moterų masturbacija dažniausiai sutelkiama ties klitoriu, o vagina lieka “laisva” peniui. Todėl ji ne tik netrukdo lytiniam aktui, bet gali būti ir puiki intymių santykių preliudija.

Malonumas sau

Tačiau masturbacija ne tik lytinio akto preliudija. Tai - atskira seksualinė praktika.

Vienos glamonės ramina ir panardina mus į jausmų okeaną, kitos - įaudrina ir žadina neribotas fantazijas.

“Bet kuris šių variantų gali būti naudingas porai, - aiškina I. Konas. - Jie padeda kiekvienam geriau pažinti savo seksualumą. Be to, gali padėti atsikratyti įtampos tuomet, kai vienas parterių nori sekso, o kitas - ne”.

Kaltės jausmas

Dažnai ką nors bandydami nuslėpti jaučiamės kalti ne dėl to, kad tai kažkas negero, o dėl to, jog norime tai nuslėpti.

35-erių vyras seksologui pasakojo, kaip žmona užklupo jį besimasturbuojantį: “Ji pabandė ant mano rankos uždėti savąją, tarsi siūlydama pagalbą. Tai buvo nepakenčiama. Aš paprašiau jos liautis ir mes daugiau niekada apie tai nesikalbėjome. Aš manau, ji jaučiasi esanti kalta, nes nepateisino mano lūkesčių.”

“Taip. Ji iš tiesų niekuo dėta, - sutinka I. Chamitova. - Moters reakcija buvo natūrali, ji norėjo viską paversti seksualiniu žaidimu. Vyras pasirodė tam nepasirengęs. Jis teigia, kad moteris jaučiasi nepateisinusi jo lūkesčių. Tačiau iš tikrųjų savo jausmus perkelia jai. Būtent vyras buvo nepasirengęs į intymiąją savo gyvenimo sferą įsileisti partnerės.”

I. Konas situaciją mato kiek kitaip: “Daugumos moterų kaltės jausmas hipertrofuotas. Už šio atvejo slypi iliuzija, kad savo vyrą moteris nori “turėti visą”. Jei tai nepavyksta, ji jaučiasi kalta. Tuo tarpu daugeliui vyrų reikalinga tam tikra laisvė”.

Verta susimąstyti

Dauguma intymaus gyvenimo specialistų yra vieningos nuomonės, kad drausti sau suteikti malonumo neverta. Net sutuoktiniai neturėtų savęs dėl to varžyti. Kodėl nepriėmus masturbacijos dar kaip vieno seksualinio žaidimo, kuris atgyvina santykius. Svarbiausia, kad ji teiktų malonumą. Susimąstyti verta tuomet, jei masturbacija tampa vieninteliu poros seksualinio pasitenkinimo būdu.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Naujų technologijų era: piršto antspaudu ar veidu atrakinami išmanieji telefonai – kiek tai saugu (4)

Šiandien jau nieko nestebina, kad pirštų antspaudu ar savo veidu galite atrakinti išmanųjį...

Sutampa net aplinkybės: Karbauskiui teko savo kailiu pabūti Pranckiečio vietoje (48)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) pirmininkas Ramūnas Karbauskis patekęs į...

Zelenskis negrąžins didžiausio šalies banko savininkui: gresia rimtas konfliktas su buvusiu partneriu (19)

Ukrainos prezidentas pareiškė, kad jo vyriausybė negrąžins didžiausio šalies banko...

Gaisras Alytuje: dūmai nusisuko nuo miesto Prognozuoja, kada gaisras bus užgesintas. Papildyta 21:03 (482)

DELFI žurnalistai apsilankė Alytaus apylinkėse, kur šiuo metu vargsta nuo degančių padangų...

Užkalnis: kuo kvepia laukinė laisvė ir runkeliai iš kioskų?

Bjaurieji amžiai, dar žinomi, kaip pirmasis nepriklausomybės dešimtmetis, viskas, kas prasideda...

Apie troleibusą svajojo nuo vaikystės: kai atlyginimas – 500 eurų, jauni darbuotojai čia neužsibūna (22)

Vilniaus miesto gatvės neįsivaizduojamos be troleibusų. Vieni jų nemėgsta dėl prasto...

Mitybos specialistė Tulčina perspėjo kavos mėgėjus ir įvardijo, ko pati niekada nevalgo (96)

Jei norite būti sveiki, kiekvieną rytą valykite dantis su soda, išgerkite stiklinę šilto vandens...

Ekspertas: Šiaurės Korėja situacijos nebekontroliuoja, gresia badas

Oficialiais duomenimis, Rytų Azijoje siaučiantis kiaulių užkratas praktiškai aplenkė Šiaurės...

Balsavimas: kuri pora pirmoji turėtų palikti projektą „Šok su žvaigžde“? (4)

Šis šeštadienio vakaras LRT projekto „Šok su žvaigžde“ dalyviams taps rimtu išbandymu. Jei...

Istorijos mokytojas nusprendė dirbti kitaip: savęs be socialinių tinklų neįsivaizduoju (2)

Nuolat ieškantis originalių būdų sudominti mokinius, nepasitenkinantis vien sausa teorija,...