aA
Ar kada pagalvojote, kad lovoje atsidūrėte ne savo noru (nors to nenuneigsite), bet dėl jo subtilaus žaidimo? Kad viskas buvo iš anksto apgalvota ir suplanuota, o jūs, kaip naivi mergaitė, pasidavėte sumaniam gundytojui? Jeigu norite ateityje to išvengti, galime padėti demaskuoti manipuliuotoją.
Pora, aistra, meilė, seksas
© Corbis/Scanpix
Vyrams pasisekė: jie nori viską išgirsti be interpretacijų ir išgalvojimų. O jeigu jūs neapdairiai sakote „aš pagalvosiu“ arba „gerai, paskambink man“ - tikrai turėsite galvoti ir atsiliepti į skambučius. O mes kiekviename pasiūlyme matome ne šiaip žodžius, bet ištisą potekstę (už žodžių, tarp žodžių ir žodžius „ką jis pagalvos“). Vyrui tai suteikia didelių galimybių: galime nesakyti tiesiai, bet leisti jums išsiaiškinti jo ketinimų deklaracijas. Kaip atpažinti manipuliuotoją? Jeigu, vertindama svajonių vyro žodžius ir veiksmus, jaučiatės kalta dėl savo netobulumo arba įtariate, kad jis turėjo galvoje ką kita, - pabandykite išsiaiškinti, kaip jūsų pojūčiai atitinka jo norus. Manipuliavimo požymis – kaip tik noras nuslėpti tikruosius ketinimus nuo objekto, švelniai arba griežtai pastūmėjant jį laukiamiems veiksmams.

Čia daugmaž aišku. Arba viskas buvo puiku, tarp jūsų iškart plykstelėjo žiežirbos ir viskas savaime „įsisuko“, arba... jūsų norai nesutapo. Tada prasideda įdomus žaidimas „kuris kurį“.

A. „Aš tave myliu“

Primityviausias būdas – tylus arba akivaizdus šantažas. Jis spiria permiegoti, argumentu nurodydamas savo afrikietišką aistrą. Frazė „Aš tave myliu“, pasakyta per anksti ar per arti lovos, sveikai mąstančias merginas privers suklusti. Ji labai primena pasiteisinimą.

B. Juodas paklodžių šilkas

Kitas paplitęs būdas – sukurti situaciją-spąstus. Jūs lyg iš šono stebite, kaip gražiai jums asistuoja. Viskas taip puiku, jog primena moterišką filmą: daugybė dizainerio sukurtų puokščių, restoranai, kameriniai džiazo koncertai, švelnios ir juokingos, bet brangios dovanos. Vėliau vakaro tęsinys, idealiai parinkta muzika, idealiai suplaktas martinis. Jūs ir pati neprieštaraujate, tik kad šis merginimo grožis atrodo šiek tiek perlaikytas. Viskas tarsi šaukia: pirmyn! Jau metas! O jeigu dar ant dviejų metrų pločio ir dviejų metrų ilgio viengungiškos lovos vilioja juodo šilko patalai – kas gali atsisakyti? Tai būtų net nepadoru, užkamuotų sąžinė. Net jeigu jis nebus idealus meilužis, jūs vakarą baigsite jausdamasi atlikusi pareigą.

C. „Tu viena mane supranti“

Apeliacija į gailestį veikia net ir tuos, kurie seniai išaugo iš pubertacinio amžiaus. Jūs klausotės daugybės sielą draskančių smulkmenų apie stresus ir nuovargį, sunkų išsiskyrimą su širdies dama, sudėtingus ir pai-nius santykius su buvusia žmona ir slegiančią vienatvę. Frazės „tu viena mane supranti“, „aš susitaikiau su tuo, kad tikrų moterų nėra, bet šiandien man buvo taip lengva – tikriausiai tai dėl tavęs“ jums išspaudžia ašarą. Iš tikrųjų jūs dėl visko kalta – neleidžiate jam suprasti, ko gali tikėtis, todėl jis desperatiškai griebiasi visų dirvos zondavimo būdų. Žaidimas dar ir todėl nesąžiningas, kad jis pats nerodo jokios ypatingos aistros – todėl jums teks arba atsiduoti iš užuojautos ir vėliau su drauge iš to pasijuokti, arba, sąžiningai žvelgiant kankiniui į akis, pasakyti – kaip gaila, kad aš ne tikra moteris. Ir atsisveikinti.

D. Jeigu draugas yra draugas

Dar vienas tipas apsimeta geriausiu draugu, įsiterpdamas tarp gana rimtų romanų. Vieną kartą pavarytas, jis nepraranda vilties ir siūlo stiprią draugystę tarp lyčių pretekstu „kam prarasti gerą žmogų“. Tai nuostabu – draugauti su tokiu atidžiu ir jautriu bičiuliu. Jūs galite reguliariai kviestis jį į pagalbą buities reikalais, vestis į visuomeninius renginius, išsiverkti ant jo peties, pasiskųsti bėdomis ir asmeninio gyvenimo stoka. Tačiau jis visą laiką bus budrus: arba suras akimirką, kai jausitės tokia vieniša, jog bus nesvarbu, kaip pratęsti vakarą, arba pademonstruos „sąžiningą žaidimą“: tyliai nusigers ir tiesiai išrėš, kaip jis jūsų norėjo ir kaip jam nepavyko, ir apskritai – gyvenimas nenusisekė. O jūs tokia subtili, žavi, primenate jo pirmąją meilę, jis jau dabar pavydi tam, su kuriuo jums viskas pavyks. Viena iš dešimties nutars, kad senas draugas geriau nei nepažįstamas erelis.

E. „Aš kenčiu!“

Rafinuotas manipuliavimo būdas – atsargiai, tarsi juokais apeliuoti į sąžinę. Jis reikalaus pažvelgti į jį - juk visas išseko iš aistros jums. O jūs niekaip. Ragins susirasti nuošalią vietelę – pagaliau metas gerti jūsų lūpų nektarą.

Kai ilgai esate kartu

Viskas gerai, santykiai šviesūs, vonios kambaryje švelniai glaudžiasi du dantų šepetėliai. Kaip puiku užmigti ir atsibusti drauge, kiekvieną dieną mylėti vienas kitą. Kiekvieną dieną? Gerai, kartais ne kiekvieną.

Galbūt po darbo jis vos nušliaužia iki sofos ir jam nebesvarbu, ar ant tos sofos dar kas nors yra. Gal jo jėgas pakirto gripas ir avitaminozė, todėl moteris jį domina tik estetiniu požiūriu. O jūs būtent šiandien degate iš aistros ir esate pasirengusi ja pasidalinti su draugu. Jūsų herojui nelieka nieko kita, kaip priversti jus atsisakyti savo minties. Jis tai daro ne tiesiai kaip jūs, neva „skauda galvą“ arba „kritinės dienos“ (juk jis negali parodyti, kad jo kovinė parengtis ne visada būna padidinta). Todėl mielasis ir meta sumaniai suregztus tinklus.

A. „Tu nemyli mano mamos“

Subtilus metodas: greitai rasti pretekstą susipykti, susibarti, įsižeisti ir su tylia piktdžiuga užmigti vienam. Pradžiai puikiai tinka pagarbos giminaičiams ir artimiems draugams bei neįvykdytų pažadų temos. Todėl jeigu pastebite, kad jis šiandien stebėtinai priekabus – tai rodo, jog sekso tikriausiai nebus.

B. „Aš noriu būti trolis mumis“

Jis gali liūdėti dėl neišsipildančių dalykų arba rimtai sielvartauti dėl kokios nors globalinės problemos, tarkime, baltųjų banginių išnykimo. Jūs jį bučiuojate, o jis vis apie banginius... Taip pat jis gali skųstis, kad jį nukamavo šefas, nesupranta pasaulis, o jo jautrus organizmas sunkiai pakelia žiemą: kaip norėčiau būti trolis mumis ir, prisivalgęs eglių spyglių, miegoti nuo lapkričio iki kovo. Tik visiška sadistė toliau priekabiaus ir mėtys demonstratyviai kviečiančius žvilgsnius.

C. „Už gyvenimą!“

Tikras vyriškas metodas – pradėti labai rimtą šneką „apie gyvenimą“. Jis sumaniai palies savirealizacijos, gyvenimo tikslų ir visų amžiaus krizių temas. Po tokių pokalbių net nejauku užsiimti seksu.

Kai jūs pernelyg ilgai esate kartu

Jau skaičiuojate metus. Mylimasis pradėjo susimąstyti apie jūsų intymaus gyvenimo pilnatvę bei įvairovę. Tik vargu ar išdrįs tiesiai pasiūlyti apsirengti stiuardese arba švelniai ištarti: „Mieloji, šiandien būk pilkas vilkas, o aš – Raudonkepuraitė“. Tačiau jis gali ką kita.

A. Patarti, kad „galima ir kitaip“

Tarsi atsitiktinai pastebimoje vietoje palikti žurnalą su atitinkamu straipsniu ar nuotrauka arba atverstą interneto puslapį kompiuteryje. Kol kas jūsų reakcijos nelaukiama – tai pažintinis etapas. Suklusti derėtų po trečio ar ketvirto karto.

B. „Silpnai? Įrodyk!“

Atvirkštinis metodas - per lengvą pokalbį su jumis ar bendrais draugais sako: „Nekenčiu seksualinių perversijų, viskas turi būti kaip pas protėvius – pagauti patelę ir greitai užbaigti. O tas ir anas, o ypač šitas – iškrypimas“. Kol jūs, šiuolaikiška laisva jauna moteris, kuriai nesvetimos aistros, prieštarausite – nepastebimai pasuks kalbą apie stiuardesę ir Raudonkepuraitę, kaip apie jam itin pasibaisėtinas.

C. Užklupti nepasirengusią

Per uždegantį pasimylėjimą, kai jūs mąstote tikrai ne apie lubų baltinimą, jis aistringai šnibžda: ką tu galvoji apie..? O ar taip būna? Manipuliavimo esmė – ne tekstas ir ne konkretus siūlymas, kurio kol kas dar neišgirdote, bet pasirinktas laikas. Jūs jau kylate į palaimos viršūnę, nepajėgiate strategiškai mąstyti ir esate pažeidžiama, tai yra pasirengusi suteikti malonumą ne tik čia ir dabar, bet ir suteikti savotišką moralinę indulgenciją būsimiems išradingojo draugo kūniškiems malonumams.

D. „Pirmyn, į ataką!“

Tyliai vakarieniaujant ar kartu žiūrint eilinę melodramą jis tiesiai paklausia: mieloji, kokios tavo seksualinės fantazijos? Jūs krūptelite ir įsižiūrite į ekraną – gal praleidote svarbią dialogo dalį? Ne, viskas gerai, tiesiog draugas vėl nori ramioje aplinkoje ištirti padėtį. Be to, teisinguose žurnaluose jis skaitė ne tik apie tai, kad moterys myli ausimis, bet ir apie tai, kad aptarinėti reikia ne pagal laiką, bet pagal galimybes. Jeigu esate nusiteikusi, atsakykite arba apsiribokite užuomina, kad šiandien didžiausia fantazija – pabaigti žiūrėti filmą. Leiskite suprasti, kad jis pakeitė jūsų minčių eigą, vėliau kruopščiai apmąstysite klausimą ir pateiksite savo fantazijų bei slaptų norų sąrašą.

Suprantama, tai dar nereiškia, kad turite tapti paranoiškai įtari ir ieškoti potekstės. Galbūt nė vienas šių būdų jums nepažįstamas. Mylimasis ne visada nori sekso, nors esate įsitikinusi – jūsų jis nori visada, tiesiog kartais apie tai negalvoja. Rytą leidžiate jam pamiegoti, net jeigu jus užklupo aistros priepuolis. Tačiau galite jį ir pažadinti, ir jis neprieštaraus. Jis gali nuoširdžiai pasakyti: mieloji, jeigu mes nepasimylėsime, aš sudegsiu. Jums turbūt patiks viskas, ką jis pasiūlys, ir netgi tai, kaip jis tai padarys. „Fair play“, sąžiningas žaidimas, – jūsų santykių pagrindas. Ką gi, lieka tik jus pasveikinti!

Manipuliavimo požymiai dialoge

* Verčia teisintis nepagrįstai vertindamas jūsų argumentus. „Tai kiekvienam aišku!“, „Įrodyk!“, „Tai kvailystės ir susikaustymo požymis“

* Kalbėdamas apie ginčytiną situaciją, sako „mes“. „Mes abu žinome, kad geriau tai padaryti šiandien“, „Mums gera kartu“. Jam gal ir gera, o jums?

* Vietoje jūsų pats suformuluoja ir išsako jūsų jausmus ir emocijas. „Juk tau patinka? Prisimeni, kaip tau buvo bloga pastarąjį kartą?“

* Komplimentas su „pasekmėmis“: „Juk tu tokia šiuolaikiška, laisva, superseksuali, nejaugi tau nepatinka ši mintis?!“

* Atsakydamas į jūsų „ne“, demonstruoja nuoskaudą: „Kuo tu mane laikai?! Gal manai, kad versiu tave daryti tai, kas tau nepatinka?“

* Pseudokorektiškumas: „Dar niekam nesu to sakęs“, „Dabar pasakysiu visiškai sąžiningai“. Jus verčia galvoti, jog prieš tai neatskleidė visų kortų – jūs automatiškai imate atidžiau klausytis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Klausiamas dėl pažymų Skvernelis įkando Grybauskaitei, konservatoriams ir prisiminė dešimtmečio įvykius (344)

Klausiamas dėl mįslingo kreipimosi į specialiąsias tarnybas ir pareiškimų apie galimą Kremliaus...

200 tūkst. eurų iš biudžeto – maldos namams: LLRA sako, kad biudžetą palaikė ne dėl to (20)

Svarstant kitų metų biudžetą Seime antradienį pasiūlymų netrūko – parlamentarai prašė...

Prezidentės pataisos dėl etatinio mokytojų apmokėjimo priimtos ypatingos skubos tvarka

Seimas ketvirtadienį pritaikęs ypatingos skubos tvarką priėmė prezidentės Dalios Grybauskaitės...

Ekonomistas: išlaidaujant Kalėdoms nereikėtų pamiršti, kad kitąmet tokios geros nuotaikos nebus (62)

Pastaruosius trejus metus gruodį mokėjimo kortelėmis apyvarta būdavo 20 proc. didesnė negu...

Dėl Kim Jong Uno – gandų banga Seule

Pietų Korėją užliejo spekuliacinių gandų banga: spėliojama, ar Kim Jong Unas apsilankys šį...

Briuselyje viešinti Grybauskaitė pasidalijo ironišku kalėdiniu palinkėjimu (26)

Briuselyje viešinti prezidentė Dalia Grybauskaitė pasidalijo ironišku kalėdiniu palinkėjimu...

Neringa Zeleniūtė: dirbanti moteris yra bendro šeimyninio projekto dalis

Šiuolaikinės moterys – veiklios, savarankiškos ir pasitikinčios savimi. Spėti prižiūrėti...

Du iš trijų kandidatai į ministrus tikrinami: vieno dar ieško (91)

Premjeras Saulius Skvernelis teigė, kad dvi iš trijų ministrų kandidatūros yra tikrinamos, o...

Skvernelis: taršių automobilių apmokestinimo sprendimai – jau kitąmet neatsisako NT mokesčio idėjos (177)

Kitas metais Vyriausybė grįš prie siūlymų apmokestinti taršius automobilius ir nekilnojamąjį...

Pūsta žaliaskarė užima ketvirtadalį Saugirdo Vaitulionio svetainės: nenoriu girtis, bet ji – gražesnė už miesto eglę (82)

Vilniaus senamiestyje gyvenantis viešųjų ryšių specialistas Saugirdas Vaitulionis buvo vienas...