Kartais nė pagalvoti negalėtumėte, kad žmogus, kuris yra artimiausias jūsų draugas ims ir iškrės piktą pokštą. Juk tikrai savo meilės istorijomis dalinatės ne su kuo kitu, o su draugu ar drauge ir niekada į galvą nebūtų šovusi mintis, kad būtent draugas ir nuvilios jūsų antrąją pusę...
Išdavystė
© Corbis
Paguoda baigėsi lovoje

Draugavome su juo pusantrų metų, nors paskutiniai pusė buvo ant skyrybų slenksčio. Žinote, kaip būna – didelė graži meilė, tačiau buitis ir charakterio nelygumai padaro savo... Greta mūsų visuomet buvo draugė – mano draugė, kuri tapo bendra drauge. Negerus ženklus turėjau pastebėti anksčiau, tačiau kažkodėl užsimerkiau. Turėjau pastebėti iš to, kad dažnai kartodavo – kad kai jam blogai, kai jis depresuoja, ji „pataiko“ pasakyti, kas jam padeda, o aš ne.

Kartą po kilusio stipraus ginčo nuėjom su kita drauge į kavinę ir sutikau juodu. Tuomet susitaikėme. Bet nebeilgam. Atėjo ta minutė, kai ramiai pašnekėję, nusprendėme „padaryti pertrauką“. Jis išvažiavo į kitą miestą. Istorijos tesinį sužinojau tik po keletos mėnesių... Jau po savaitės jiedu buvo kartu. Slėpė nuo manęs ir bendrų draugų – sužinojau tik moteriškos intuicijos dėka, uždavusi tiesų klausimą draugei. Visą tą laiką ji mane guodė, nors tuo pačiu metu jau draugavo su mano tolimu mylimuoju. Jų istorija baigėsi taip pat greitai kaip ir prasidėjo, tačiau ryšiai tiek su juo, tiek su ja liko šalti ir nebepataisomi... Marija, 28.

Atsako psichologė Ramunė Pajuodytė:

Kai atsiranda pernelyg didelis tarpas, atstumas poros viduje, jis tiesiog prašosi būti užpildytas. O štai šalia šauni, supratinga draugė, kuri kažkodėl “visuomet” greta, kodėl gi ne? Ji paprastai gerai žino, kas patinka ir kas nepatinka jos draugės vaikinui, kokių klaidų nedaryti, ji gali matyti iš šono visą situaciją ir “atitikti” vaikino lūkesčius. Draugė yra arti, šalia, kartu praleidžia didelę laisvalaikio dalį: šventės, kelionės ir t.t.

Svarbus dalykas šioje istorijoje, kad Marijos santykiai su vaikinu jau buvo gerokai pašliję, atstumas tarp jų vis didėjo ir tai tęsėsi net pusę metų. Jos “gera” draugė nepadėjo Marijai pačiai labiau suprast savo vaikino, o ėmėsi guodėjos, išklausytojos ir patarėjos vaidmens pati, taip tik dar labiau griaudama poros ryšį.Gali būti, kad ji pavydėjo Marijai jos draugystės, konkuravo su ja dėl pranašumo ir net nesąmoningai bandė laimėti jos vaikino prielankumą.

Manau, neatsitiktinai jos susižavėjimo objektu tapo būtent draugės draugas. Jis galėjo būti įdomus jai jau vien dėl to, kad yra draugės draugas, nes pasąmoningai suvokiamas kaip vertingas tada, kai yra atimamas iš reikšmingo jai žmogaus.Taip kaip pasielgė Marijos draugė panašiai elgiasi merginos, kurios savotiškai atkartoja kažkada buvusią savo vietą tarp tėvų ir seną konkurenciją, kurią jos kaip dukros jautė motinai ar seseriai. Jos taip ir lieka užsifiksavusios ties tuo, kad yra įsibrovę į kitų dviejų žmonių ryšius, iš vieno bandydamos atimti kitą.

Kartais tokios merginos nesąmoningai vengia užmegzt ryšius su laisvu vaikinu, nes tada reiktų rimčiau įsipareigoti, o įsipareigoti jos dažnai visai nenori. Gal dėl to taip greitai Marijos draugė ir išsiskyrė su tuo vaikinu, matyt daugiau draugės iniciatyva ir tokiu būdu ji tarsi sugrąžino Marijai vaikiną kaip neteisėtai pasisavintą šios daiktą. Į panašias intrigas įsitraukia žmonės kurie savo pirminėje šeimoje buvo neišspręstų tėvų šeimos problemų objektu. Jie kažkada turėdavo išlaviruoti tarp jų, nes vienas iš tėvų pasinaudodavo jais savo konfliktuose prieš sutuoktį ar dukrą/sūnų.

Pati Marija, manau, taip pat nėra vien vargšė auka. Ji nutuokė apie tai, kas vyksta, bet stengėsi nematyti, nesigilinti. Galbūt ji bijojo pripažinti skaudžią ir žiaurią tiesą, kad jos draugė ir vaikinas gali ją šitaip mulkinti, o vien mintis apie tai, kad ji gali likti viena, atrodė nepakeliama. Taigi ji pati bėgo ir slėpė galvą smėlyje, nesistengė užkirst kelio visam tam.Deja, įvyko tai, kas gali įvykti baisiausio-jie susikukavo.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
Naujienų prenumerata

Top naujienos

Iš JAV generolų – perspėjimai apie artėjantį karą: galimybė labai reali (1278)

Čia mano nauja uniforma. Taip „Sniego susitikimo“ konferencijoje prisistatė kostiumu vilkintis...

Išlindo nesąžiningų darbdavių naudojama schema – dalis algų mažesnės (179)

Kai kurie vaikus auginantys darbuotojai gali net neįtarti, kad „ant popieriaus“ uždirba mažiau...

Skvernelis: nesmagu girdėti interpretacijas dėl žiniasklaidos laisvės ribojimo (72)

Nuomonė, kad parlamentinė tyrimų komisija dėl LRT yra kraštutinė priemonė, nesikeičia, nes...

Vilniaus oro uosto darbuotoja paaiškino, kodėl pigių skrydžių bendrovių keleiviai lėktuvo turi laukti ant laiptų (17)

Vilniaus oro uostas ne vienam tautiečiui jau tapo įprasta kelionės pradžios ar pabaigos vieta....

Eglė Mauricė. Nuo vasario 1 d. didėja alimentai (23)

Kiekvienais metais, vasario 1 d., reikia indeksuoti teismo priteistas sumas, kurios mokamos kaip...

Rusijos kaime – 62 laipsnių šaltis (1)

Čia sausį neretai atšąla iki 50 laipsnių šalčio, o vos išėjus į lauką apšerkšnija vietos...

Orai: atkeliaujančios permainos kels tikrą chaosą (48)

Artimiausiomis dienomis šaltis palaipsniui silpnės. Antradienį tik vietomis, o trečiadienį jau...

Sukritikavo gydytojų protestą: Lietuvoje vertinami tik geriausi? (13)

Praūžusi gydytojų protestų audra nudraskė paskutinius skiautų likučius, dengusius ir dar šiek...

Vanagaitės santykiai su Zuroffu išbandymų neatlaikė (575)

Išsiskyrė rašytojos, viešųjų ryšių specialistės Rūtos Vanagaitės ir pikčiausiu nacių...

Victoria Beckham sulaukė itin aštrios kritikos dėl naujos kolekcijos: skandalo sūkuryje - lietuvė Giedrė Dukauskaitė (4)

Mados dizainerė Victoria Beckham tapo aršios kritikos socialiniuose tinkluose taikiniu, nes savo...