aA
Sveiki, pirmiausiai, aš tiesiog norėjau pasidomėti kaip galima „išmesti žmogų iš širdies“ arba galvos (tekę girdėti abu variantus), bet kiek vėliau supratau, kad reikėtų man pagalbos šiuo klausimu.
Man daugiau nei 25 metai ir dar nesu turėjusi vaikino
© Shutterstock nuotr.

Taigi ką iš tiesų reiškia posakis: išmesti žmogų iš širdies? Ar tai reiškia visišką, ar dalinį atsiribojimą nuo to žmogaus? Gal, kad ir menką, bet ignoravimą? Kaip išvis galima tai padaryti? Juk negalima (ir vargu ar įmanoma) vieną rytą prabusti ir apsimesti, kad tokio žmogaus nepažįsti ar kad jo apskritai nėra?

Mano problemėlė nei maža, nei didelė. Tiesiog baiginėdama mokyklą buvau labai įsižiūrėjusi vieną klasioką. Nors ne, truputį meluoju. Jis man krito į akį tada, kai atėjo kaip naujokas į mano klasę (kokioj 7 klasėj). Nors tarp mūsų nebuvo didelės draugystės ar dėmesio rodymo, bet kažkoks ryšys, manyčiau, buvo... Jei pasakyčiau „trumpasis jungimas“, didelė tikimybė, kad pirmiausiai pagalvotumėt apie fizinį potraukį, aistrą ar pan. Šitą klaidą darė ir keli vyresnės kartos žmonės, kurių patarimo klausiau.

Mano posakis “trumpasis jungimas” reiškia vidinį ryšį, kurį nežinau kaip įvardinti. Aš nebijojau šiam klasiokui sakyti ką galvoju (t. y. nebijojau, kad gali pasišaipyti, nesuprasti ar kt.). Manau, kad mūsų bendravimas buvo abipusiai atviras, nuoširdus (nors ir menkas, klasiokiškas).

Po mokyklos baigimo mintyse jam palinkėjau sėkmingo gyvenimo ir viskas.

Po to nutrūko mūsų bendravimas, visiškai nutrūko.

Nuo mokyklos baigimo praėjo ~8 metai. Pradėjau jį sapnuoti. Sapnai gana absurdiški, prabudus nežinau juoktis ar verkti.. Nesmagiausia būna kai toki sapnai kartojasi (pvz., savaitę). Būtų galima galvoti, kad mano pasąmonė su manim “žaidžia”, bet kodėl ji laukė 8 metus? Kita vertus...

Man jau kiek daugiau nei 25 metai ir dar nesu turėjusi draugystės su vaikinu (nesvarbu ilgos ar trumpos, rimtos ar nelabai). Jokios nebuvo. Vos tik suprasdavau, kad manimi domimasi – sprukdavau kuo toliau ir greičiau. Dabar bandau elgtis kitaip, bet nepavyksta. Pasąmonė sąmonę nugali. Neseniai supratau, kad pasąmonėje dar laukiu tos mokyklinės meilės...

Patarkite kaip “išmesti žmogų iš (širdies, galvos ar pasąmonės (nėra svarbu įvardinimas, nes esmė nepasikeičia))”.

Ačiū.
Pagarbiai,
Mėta (vardas pakeistas)

Pataria psichologė Ugnė Kabelkaitė

Sveiki, Mėta, įmanoma vieną rytą prabusti ir apsimesti, kad kažkokio žmogaus Jūsų gyvenime nėra ir gal net niekada nebuvo. Tačiau tik apsimesti – apgauti kitus, bet ne save pačią. Jūs turite atmintį, kurioje įrašytos visos Jūsų patirtys, ir jei atmintis veikia gerai, o žmogus ar patirtis Jums buvo ar tebėra svarbūs, Jūs juos ir prisiminsite.

Posakiu „išmesk iš galvos (širdies)“ dažniausiai norime vieni kitiems patarti ar palinkėti nebesijaudinti ir apie ką nors nebegalvoti. Dažniausiai mes esame laisvi pasirinkti, apie ką norime galvoti, tačiau būna situacijų, kuomet mintys ar prisiminimai tarsi įkyriai patys lenda mums į galvą, trukdo atlikti kasdienius darbus ir sukelia tuos jausmus, kurių jausti nenorėtume. Būtent tokias mintis ir norisi iš savo galvos išmesti lauk. Paradoksalu, bet kuo labiau stengiamės tą padaryti (t.y. nebegalvoti, nebeprisiminti, nustumti ir pan.), tuo įkyriau tokios mintys grįžta. O kuo labiau bandome įsigilinti į tokias mintis ar prisiminimus, suprasti, kuo jie mums tokie svarbūs, tuo lengviau nebegalvoti apie juos.

Laiške užsimenate apie pasikartojančius sapnus, kuriuose būna ir Jūsų buvęs bendraklasis. Iš to, ką rašote, suprantu, kad rytais atsibundate sutrikusi ir nustebusi, galvojate, kad šie sapnai gali būti Jūsų pasąmonės pokštas. Bandote suprasti sapnų prasmę, kas rodytų, jog tikite, kad juos sapnuojate ne šiaip sau. Tikriausiai taip ir yra ir tikriausiai tokiu būdu Jūsų pasąmonė bando Jums perduoti kažkokią svarbią žinią. Tai gali būti žinia apie Jūsų poreikius, Jūsų santykius, Jūsų dabartinį gyvenimą ar pokyčius jame – Jums pačiai lengviau pajausti, apie ką tai gali būti.

Bandykite užsirašyti savo sapnus, paieškoti sąsajų su dabartiniais Jūsų gyvenimo įvykiais, norais, rūpesčiais. Atkreipkite dėmesį į pasikartojančias detales, bandykite suprasti, ką jos Jums reiškia. Tikėtina, kad supratus sapnų prasmę, jie keisis arba baigsis.

Jei gerai supratau, šiuo metu dirbate svarbų darbą – bandote keistis, kad galėtumėt užmegzti santykius su vyrais. Ir nors esate nusivylusi, kad pokyčiai nevyksta taip greitai, kaip galbūt norėtumėt, noriu Jus padrąsinti – kartais tam reikia laiko ir Jūsų pastangų, kad kažkas pasikeistų.

Santykis, kurį prisimenate kaip nuoširdų, atvirą ir patikimą, gali pasikartoti ir šiandien. Greičiausiai jis galėtų įvykti su kitu žmogumi ir nebūtų toks tobulas, koks buvo Jūsų ir bendraklasio santykis (ne todėl, kad jame nebuvo nesusipratimų ar nesusikalbėjimų, o greičiau todėl, kad mes linkę apibendrinti savo prisiminimus pagal dažniausiai buvusią patirtį ir jei su kažkuo dažniausiai buvo gera, tai ir atsiminsime santykį kaip vien gerą), tačiau neabejotinai praturtintų Jūsų gyvenimą. Todėl linkiu drąsos bandyti.

Savaitraštis „Lietuvos sveikata“
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

91-erių Petrutės legendinis grybukų ir voveraičių receptas: juos pirko ir valgė visa Akmenė (14)

Ar pamenate tokias senovines ketaus keptuves , kuriose vaikystėje mamos kepdavo grybukus ,...

Šalia Beiruto uosto driokstelėjo galingas sprogimas: sužeista dešimtys žmonių papildyta (52)

Du galingi sprogimai, antradienį driokstelėję Libano sostinėje Beirute, sužeidė dešimtis...

Gali jį mylėti, gali jo nekęsti, bet Elonui Muskui sekasi tiesiog įspūdingai (1)

Nesvarbu, ar jis jums kelia simpatiją, ar antipatiją: šie metai Elonui Muskui yra fantastiški.

Lietuvius vilioja investavimo į NT naujovė, tačiau ekspertai ragina būti budriems: nepamirškite didelės rizikos (33)

Dėl finansinių iššūkių, patirtų koronaviruso pandemijai apėmus visą pasaulį, gauti paskolą...

„Barcos“ talentus pažinti norintis Šaras sugrąžino Pešičiaus nutrauktą tradiciją (9)

Buvusio Kauno „Žalgirio“ vyriausiojo trenerio Šarūno Jasikevičiaus darbai naujame klube...

Šių profesijų atstovai Lietuvoje uždirba mažiausiai: darbuotoja įvardijo dažną darbdavių gudrybę (98)

Kalbant apie ateities architektų, skrydžių oparatorių ir plastikos chirurgų kas mėnesį...

Neįtikėtini filmo „Kaligula“ užkulisiai: prodiuseris juostą pavertė pornografine režisieriui to nežinant, viena aktorių rasta negyva (4)

Filmą „ Kaligula “, kuriame vaidino garsūs aktoriai Malcolmas McDowellas, Peteris O’Toole ir...

Transliacija / Aš ikona. Kokius vyrus myli moterys? (23)

Apie kokius princus svajojame nuo vaikystės prisiklausiusios pasakų, kurios visos baigiasi laimingai...

Stebiu šios šeimos neištikimybės dramą ir galiu pasakyti, kuri – žmona ar meilužė – aukojasi labiau

Rašau čia, nes negaliu į akis pasakyti – turiu apsimesti, kad nieko nežinau apie jūsų šeimos...

|Maža didelių žinių kaina