Mamyčiukai – nieko gero: “Juos kontroliuoja ir valdo motinos. Tegu žmona nė nesistengia varžytis su anyta,” – sako Bonnie Eaker Weil. Ji konsultuoja poras, kurių santuokos ėmė klibėti dėl to, kad vyrai laikosi įsikibę mamyčių prijuosčių.
“Nukenčia net seksas. Jis negali pilnavertiškai mylėtis su žmona, nes emocijos ir seksualiniai jausmai priklauso mamai,” – sako Eaker Weil, ekspertė iš Niujorko. “Kol jis nepasakys “lik sveika” savo mamai, tol tegul nesako “labas” nuotakai.” Anot eksperto Ricko Kirschnerio, “kai pirmoje vietoje yra mama, sutuoktinis tampa antrarūšiu. Tokioje santuokoje trūksta pasitikėjimo, yra daug pykčio ir nepasitenkinimo, kyla daugiau konfliktų.”

Tikriausiai taip atsitiko ir šeimai iš Calgary. Moters pageidavimu buvo anuliuota santuoka, kuriai trukdė nepakenčiama anyta. Ji kontroliavo sūnaus gyvenimą, priimdavo visus sprendimus. Anyta ne tik nutarė įsigyti namą šalimais, kad galėtų kasdien juos matyti, bet ir įtikino sūnų pakeisti vestuvinės puotos vietą nepasitarus su nuotaka.

Nepaisant įspėjančių ženklų, vestuvės įvyko, tačiau po 8 mėnesių buvo anuliuotos. Žmona “ėmė jausti vyrui antipatiją”, ir santuoka iširo.

Pasak Eaker Weil, meilė yra akla, o kai kurios moterys taip trokšta turėti antrąją pusę, kad nenori matyti ir girdėti jokių trūkumų. “Jos bijo pažvelgti tiesai į akis ir todėl nepastebi juodos vėliavos.” Knygų autorė Susan Bakos teigia, kad susirūpinti verčiantys ženklai yra akivaizdūs: “Jis kiekvieną savaitę veža mamą į mišias, tam tikromis dienomis pas ją pietauja, leidžia pirkti drabužius, o šaldytuvas prigrūstas jos gaminto maisto. Jis labai sureikšmina susitikimus su mama.” Eaker Weil sutinka: “Jei sūnus lankosi pas mamą ir skambina dažniau kaip kartą per savaitę, klausia patarimų, leidžia tvarkyti reikalus ir atsiriboja nuo merginos šeimos, jis yra vedęs savo mamytę.”

Kovoti neverta

Tačiau apsvaiginta meilės trijulė vieną dieną prieina prie altoriaus: “Moterys mano, kad po vestuvių privers vyrus pasikeisti, bet tai ne taip paprasta. Jei žmona pradės konkuruoti su vyro motina, ji tikrai pasijus emociškai atstumta,” – sako knygos “Vis dar seksualūs: kaip tai daro kengūros patinėliai” autorė Bakos.

Ieškokite išeities

Santuokos ir šeimos ekspertė iš Toronto Marion Goertz sako, kad kai kurios mamos “lepina sūnų tokiais dalykais, kurių jis nepajėgia atsisakyti – besąlygiškai myli, skalbia, kepa lazaniją… Daro viską, kad vaikas pasijustų mylimas ir laukiamas.”

Tačiau, sako Goertz, motinos, kurios prisiriša prie vaiko ir to paties reikalauja iš jo, yra išnaudotojos ir kenkėjos. Ekspertė priduria, kad perdėta globa visai nereiškia didelės meilės. “Tai narciziški nepatenkinto individo reikalavimai.”

Ir, pabrėžia ekspertė, “nemanykite, kad jis atsiribos nuo mamytės, jei neras kuo pakeisti šią priklausomybę. Juk mažiausiai norite, kad jis taip pat priskrestų prie jūsų!“ Jei jis įsikibęs mamos sijono, nusiteikite vienatvei, įspėja Goertz. Eaker Weil mano, kad gali padėti tik terapija. Tuo tarpu Bakos sako: “Susitaikykite su tuo, kad jis myli savo mamą ir praleis su ja daugiau laiko nei jūs norėtumėte. Planuokite laiką. Susitarkite, kad jis nebėgs pas mamą vos jai paskambinus, o per savaitę matysis X valandų.

Nepamirškite, kad žmona pranašesnė bent jau vienu atžvilgiu. Tai seksas. Neatsisakykite sekso kaip bausmės už tai, kad vyras vakarieniavo pas mamą. Geriau laukite jo apsivilkusi seksualiais naktinukais.” Ji priduria: “Varžytis su anyta nėra prasmės, ypač kulinarijos srityje. Bet prisiminkite: jūs esate meilužė. Anyta ne konkurentė šioje srityje.”

Eaker Weil nesutinka: šio vyro seksualiniai jausmai susiję su pirmąja savo gyvenimo moterimi – “turite reikalauti, kad jis ieškotų pagalbos, o jei ne – skirkitės. Kitu atveju jūsų gyvenimas bus apgailėtinas.”

Pasak santykių eksperto Kirschnerio, reikia atvirai pašnekėti, bandyti rasti geriausią sprendimą ir nustatyti ribas. Tačiau “kalbėdamos apie santykius su mama, negalite vien kritikuoti, spausti, šantažuoti, verkšlenti ar reikalauti, kad jis pasikeistų. Įvardykite tai kaip problemą, kurią sutuoktiniai turi išspręsti. Pradėkite žodžiais “mums taip nutiko, raskime išeitį drauge” ir pan.”

Aukso viduriukas

Pripažinkite jo artimus santykius su mama ir įvertinkite tai, kas gero iš to išeina, sako ekspertas. “Vėliau, kai kalbėsite apie trūkumus, vyras atidžiau klausysis ir padės ieškoti geriausio sprendimo,” – sako knygos “Kaip elgtis su žmonėmis, kurių negali pakęsti” autorius Kirschneris.

Ekspertai sutinka, kad per daug artimi santykiai yra žalingi, o pagrįsti meile ir pagarba ateityje gali atnešti daug džiaugsmo. Tyrimai rodo, kad vyrai, gerai sutariantys su mamomis, yra jautresni kitų jausmams ir moka į juos atsakyti. ”Bet kai sūnaus santykiuose dominuoja mamos interesai arba kai sūnui mama yra geresnė draugė nei žmona ar draugė, situacija yra nepavydėtina, priduria Kirschneris.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

R.I.T.A. Lietuvos žemės ūkio atašė Kinijoje kaltina ambasados moteris genocidu (88)

Žemės ūkio ministerija atlieka patikrinimą dėl jos deleguoto atstovo Kinijos Liaudies...

Gudžiaus treneris griebiasi už galvos: nebežinome, ką daryti (101)

„Tragiška situacija. Esame giliuose viduramžiuose ir man keisčiausia, kad niekas neprisiima...

Kas slepiasi už naujo mistinio Putino įvaizdžio? (134)

Anksčiau dažnai vaizduojamas raumeningu mačo, gebančio apginti tėvynainius nuo priešų, Rusijos...

Lietuvos medikams – viliojantis britų kvietimas (62)

Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS), norėdama išspręsti vis didėjančią...

Ušackas sukritikavo Grybauskaitę: rekomendavo rinktis kitas temas

Buvęs diplomatas, Kauno Technologijos universiteto Europos instituto direktorius Vygaudas Ušackas...

Feisbuko sensacija tapęs apsaugininkas Eligijus Ruškys: gyvenime yra buvę ir daugiau kuriozų (42)

Vidaus tarnybos jaunesnysis puskarininkis, disko metikas Eligijus Ruškys šiomis dienomis...

Nedžiuginanti Ingos Stumbrienės atostogų Bahamose pabaiga: iš oro uosto – tiesiai į medikų rankas (135)

Vasarišku ori bei egzotiška gamta Bahamų salose besidžiaugusi Inga Stumbrienė nesitikėjo...

Perspėjimas stambiesiems – melavusiems teks atsisveikinti su žeme imsis ir miškų (429)

Kilus skandalui dėl žemės ūkio paskirties žemės pirkimo nepaisant visų ribojimų paaiškėjo,...

Paskelbta nauja Lietuvos pašto vadovė papildyta (5)

Valstybės valdomam Lietuvos paštui vadovaus Asta Sungailienė.

Alma Adamkienė atsidūrė ligoninėje gydytoja pateikė naujausią informaciją; atnaujinta 13:58 (292)

Prezidento Valdo Adamkaus žmona 90 m. Alma nuo šeštadienio gydoma Vilniaus universiteto ligoninės...