aA
Moterys skiriasi nuo vyrų. Ir tai visų pirma pastebima prie televizoriaus. Žvelgiant vyrų akimis, nuostabioji žmonijos pusė prie televizoriaus „elgiasi visiškai protu nesuvokiamai“, rašo inopressa.ru.
© Corbis/Scanpix
Mano žmonos elgsena peržiūrint televizijos laidas kartais peržengia mano supratimo ribas. Ji visada apsistoja ties tuo kanalu, kurį aš nedelsiant perjungčiau: pavyzdžiui, kaip tarp storos moters kojų atsiranda kruvina naujagimio galva, arba kaip koks nors įtartinai atrodantis transseksualas su šeima švenčia kažkokią šventę, arba kaip moteris lieja ašaras dėl to, kad jos sūnelis-nacistas jos negerbia – mano žmona pasiryžusi visa tai žiūrėti.

Jai tiesiog patinka realybės šou laidų formatas. Ir kuo keisčiau yra tai, kas rodoma ekrane, tuo geriau.

Negaliu suprasti tokio laidų pomėgio, bet negaliu ir paprieštarauti. Investavome gana didelę sumą, kad įsigytume butą tame rajone, kur neviešpatauja žemiausių visuomenės sluoksnių tradicijos, labai nuodugniai rinkomės draugų ratelį ir su meile įrengėme savo butą. O dabar mano žmona, pasinaudodama televizoriumi, kviečia tuos žmones tiesiai į svetainę. Juk televizijos esmė, kad ji iš gyvenimo išstumia realybę, o ne suteikia jam dar daugiau siaubo.

Dėl to man patinka fantastika. Su malonumu žiūriu filmus apie kokius nors nemirtinguosius ar apie žmones, atradusius kokių nors savo supergalių (štai ji – mano slapčiausia realybė, juk aš iki šiol neapleidau vilties). Mano žmona mano, kad tokie filmai yra siaubingi. Beje, kaip ir mano viltys, kad visgi turiu kažkokį šeštąjį jausmą.

Ir mano žmonos elgsenos nesuvokiamumas susijęs ne tik su žiūrimomis laidomis. Man tai nesuvokiama iš praktinės pusės. Pavyzdžiui, ji užminga apie 10 valandą vakaro bežiūrėdama visai neblogą filmą, po kasdieninės realybės šou dozės (trys bedarbiai skrenda į Dubajų, kad susirungtų už teisę dirbti mėsininku pas vieną mėsinės šeimininką, beje, vokietį).

Prabunda po 11 valandos ir nepatenkinta pareiškia, kad filmo siužetas labai jau painus. Bet kai bandau jai paaiškinti, kad ji pramiegojo visą valandą, ji pareikalauja trumpai perpasakoti visus praleistus filmo įvykius. O kai baigiu perpasakojimą, ji ramiai toliau užmiega. Bet prieš pat filmo pabaigą vėl būtinai prabunda. Tuomet ekrane pasirodo titrai ir aš einu miegoti. O ji jau būna nusnūdusi ir nebegali užmigti.

Kova už pultelį

Mūsų pomėgių skirtumas jau ne kartą turėjo neigiamos įtakos mūsų santuokai. Juk sąžiningo sprendimo šiuo atveju nėra. Anksčiau teisus būdavo tas, kuris pirmas atsisėsdavo prie televizoriaus. Bet pirmasis prie televizoriaus visada būdavo tas, kuris „nusimuilina“ nuo namų ruošos, todėl negali būti net kalbos apie tokio elgesio skatinimą.

Taigi teisė rinktis laidas iš pirmojo atsisėdusio prie televizoriaus buvo atimta. Priėmėme tokį kompromisinį sprendimą: pultelis visada bus žmonos rankose ir ji visada sprendžia, ką žiūrime.

Bet kai noriu perjungti kanalą ir derybos dėl kanalo perjungimo baigiasi aklavietėje, einu miegoti. Tai visada suveikia. Nes mano žmonai blogiau už filmus apie zombius gali būti tik televizoriaus žiūrėjimas vienumoje. Dažniausiai paskelbus, kad einu miegoti, ji besąlygiškai kapituliuoja.

Antra taisyklė mūsų šeimoje byloja, kad tas, kuris užmiega, praranda sprendimo teisę. Praktiškai tai reiškia, kad pultelis žmonos rankose būna iki 10 valandos vakaro, o mano rankose – po 10. Taip sugebėjome išgelbėti santuoką.

Bet iš tikrųjų yra programų, dėl kurių mums pavyko susitarti: pavyzdžiui, nacionalinės rinktinės rungtynės. Gali būti, kad taip yra dėl to, jog ir rungtynės yra savotiškas realybės šou, kuriame vyrai patenka į ekstremalias situacijas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Planai nurėžti privačių mokyklų finansavimą patuštins tėvų kišenes: kainos kiltų dvigubai (297)

Kainos pakiltų daugiau nei dvigubai – tai vienintelė išeitis, kurią įvardija privačių...

Po 10 metų prabilo tuo metu liudyti pabijojusi Venckienės kaimynė: mergaitė skundėsi (540)

Vilniaus apygardos teismui nusprendus paleisti buvusią teisėją Neringą Venckienę į laisvę, ši...

Jungtinėje Karalystėje rastas mirtinai sušalęs lietuvis (5)

Jungtinėje Karalystėje naktį oro temperatūrai nukritus žemiau dešimties laipsnių šalčio,...

Putinas: Rytų Europos šalių Europos Sąjungoje gali nelikti pasisakė ir apie Zelenskį (257)

Valstybės narės iš rytinio ES flango po keleto metų gali panorėti išstoti iš Bendrijos,...

Kaune girtutėlė vairuotoja rėžėsi į policijos tarnybinį automobilį: pranešama apie spūstis (4)

Trečiadienį policija informavo, kad Kaune neblaivi vairuotoja sukėlė avariją. Pranešama, kad...

Skaudi netektis Kaune: mirė medicinos studentė bendrakursiams teikiama informacija dėl psichologinės pagalbos (98)

Skaudi netektis Kaune – pirmadienį mirė Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ( LSMU ) Medicinos...

Prieš mūšį su „Rytu“ Parachovskis paliko „Partizan“ klubą

Praėjusiame sezone Vilniaus „Ryto“ klubo garbę gynęs vidurio puolėjas Artiomas Parachovskis...

Putinas pagyrė Zelenskį (19)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį pagyrė Ukrainos prezidentą Volodymyrą...

Nepavyko pernai, bando šiemet: dirbantys savarankiškai „Sodrai“ mokėtų didesnius mokesčius (24)

Didesnei daliai savarankiškai ir individualiai dirbančių žmonių „Sodros“ įmokas siūloma...

Vilniuje nuo šviesoforų nuiminėjamos lentelės su žaliomis rodyklėmis: ką reikia žinoti vairuotojams (39)

Iki sausio 1 d. prie šviesoforų neliks lentelių su žaliomis rodyklėmis. Sostinėje iš 120...