Jūs įsitikinusi, kad norite sužinoti visą tiesą apie savo išrinktąjį? Kokią kapsulę pasirinktumėte, jei galėtumėte rinktis – raudoną ar mėlyną?

Raudona kapsulė – tai drąsaus pasirinkimo simbolis. Dauguma žmonių, o tikriausiai ir jūs, mano, kad atsidūrę Neo vietoje pasirinktų būtent ją. Tiesa, tokia kapsulė siūloma nedažnai. O jei ir siūloma, ir netgi sutinkate ją išgerti – kelio atgal nebebūna. Šiandien noriu pakalbėti apie tiesos ir iliuzijos vietą santykiuose tarp vyro ir moters.

Jus apgaudinėja. Ir apgaudinėja dažnai. Neretai tai daro artimi žmonės, iš kurių to niekada nesitikėtumėte. Be to – ir pati nuolat apgaudinėjate tuos žmones. Taip... Štai kaip yra iš tikrųjų.

Homo sapiens meluoti apskritai yra būdinga. Emory universiteto (JAV) mokslininkų tyrimo rezultatai rodo, kad vyras per dieną meluoja vidutiniškai 179 kartus. Moteris meluoja apie 200 kartų per dieną, praneša Kleo.ru. Netikite? Pabandykite save stebėti bent keletą valandų. Tiesa, dažniausiai meluojama dėl tokių smulkmenų, apie kurias neverta nei kalbėti, nei galvoti. Tas melas mums yra toks įprastas, kaip įkvėpimas ir iškvėpimas.

Bet apie 15-20 proc. apgaulių yra visiškai sąmoningos. Prie to pridurkite dalykus, kuriuos slepiate. Kitaip tariant, dalykus, apie kuriuos lyg ir nemeluojate, bet ir nesistengiate jų parodyti apskritai. Kriminalo lyg ir jokio nėra, bet visgi... Visa tai ir patys geriausi jūsų jausmai sukuria tą pačią Matricą, kurios rėmuose gyvena jūsų vyras. Jis jums atsako tuo pačiu – savo iliuzijų rinkiniu.

Viena mano pažįstama, ištekėjusi ir visai patenkinta savo šeimyniniu gyvenimu, susikūrė sau vartotoją pažinčių tinklalapyje. Šiaip sau. Tiesiog ji yra mėgstanti bendrauti dama. Neturėdama jokių planų, už kuriuos būtų verta bausti. Tikriausiai tame nieko blogo ir nėra. Bet ar jos vyrui verta apie tai žinoti?

Kita mano pažįstama kartkartėmis eina į pasimatymus su savo pirmąja gyvenimo meile. Savaime suprantama, kad vyras apie tai nieko nežino. Ji mano, kad jam to žinoti ir nereikia. Tik nervuotųsi be reikalo, o juk per pasimatymus ji tik nekaltai geria kavą.

Buvusio kolegos (beje, nuostabaus šeimos žmogaus) žmona vargu ar apsidžiaugtų sužinojusi, kokiuose tinklapiuose didelę dalį darbo laiko praleidžia jos sutuoktinis. Kol kas nesužinojo. Ir jų šeimoje viskas gerai. Tikiuosi, taip bus ir toliau.

Kiekvienoje poroje apgavysčių forma bei apimtis yra skirtingos. Tiesa, turite galimybę sumeluoti tiesiog dabar, komentaruose, pasakydama, kad jūsų poroje jokių apgavysčių nėra.

Ilgainiui apgavystės kaupiasi, su jų kiekiu susidoroti būna vis sunkiau, todėl antrajai pusei sąmoningai ar pasąmoningai tenka rinktis: sužinoti, „kiek iš tikrųjų gili kiškio ola“ ar martiniu užgerti mėlyną nežinios kapsulę ir dar kuriam laikui pasilikti Matricoje. Problema yra tas pats laikas. Nors man šiandien gerai, aš negaliu būti tikras, kad taip bus visą laiką – duokite man mėlyną kapsulę. Manės nedomina tai, kad kažko galiu nežinoti.

Mano kurse mokėsi broliai dvyniai. Nuolat vaikščiojo kartu ir atrodė įspūdingai. Abu turėjo nuolatines merginas, kurios taip pat mokėsi tame pačiame institute. Per kažkokį eilinį baliuką viena gero linkinti draugė papasakojo abiems panelėms apie brolių šaunuolių žygius. Su visomis smulkmenomis: su kuo, kada, kur ir kaip dažnai. Viena mergina iš karto puolė aiškintis, kiek šiame pasakojime yra teisybės. Antroji nusprendė, kad jai labiau verta tikėti savo vaikinu nei kažkokios pletkininkės paskalomis. Pirmoji beveik nedelsiant išsiskyrė. Antroji pora neseniai susilaukė antro vaiko.

Santykiai tarp vyro ir moters panašūs į religiją individualiam naudojimui. Nesvarbu, ar Dievas iš tikrųjų yra, ar ne. Svarbu, ar yra tikėjimas. Dievas yra tol, kol juo tikima. O štai abejonės ir įtarimai – mirtinai pavojingi.

Gyventi Matricoje galima. Ypač įtikinus save to, kad tai yra realybė. Ir reikia laikyti Morfėjų patrankos šūvio atstumu, kad jis nepakištų kokių nors spalvotų kapsulių, o vietoj jų vartoti šviežių vaisių.

Žmogui, kuris niekada nesužinos, kokia yra tikroji realybė, Matrica ir yra tikroji realybė. Gyventi Matricoje sunku. Žinant, kad tai yra Matrica, su realybe galite susidurti bet kuriuo momentu. Tuomet atsiranda baimė ir nepasitikėjimas. Matricos gyventojams tai yra lyg mirtis.

Gyventi realybėje taip pat galima. Bet tam reikia būti labai stipria. Ir nekurti Matricos kitiems. Gyventi realybėje yra sudėtingiau. Priėmęs Morfėjaus pasiūlymą Neo, atsidūręs „realybės dykumoje“, sužinos, kad realybė iš tikrųjų yra kur kas baisesnė nei buvo galima įsivaizduoti.

Jei manėte, kad jūsų santykiai yra idealūs, o vėliau atvėrėte akis, persigandote, paverkėte ir savaitę dėl depresijos neišėjote iš namų, tai po kurio laiko bus galima stebėti įdomų efektą. Atsiras noras grįžti atgal į Matricą. Pamenate, kaip Cypheriui. „Žinau, kad šis kepsnys neegzistuoja. Žinau, kad kai kišu jo kąsnį į burną, Matrica mano smegenims praneša, kad jis yra skanus ir sultingas. Žinote, ką aš supratau per devynetą metų? Kad nežinojimas – tai palaima“.

Nežinau, kaip aš pasielgčiau atsidūrusi Neo vietoje. Tikriausiai kiek išsigąsčiau, jei stambus tamsiaodis vyrukas su juodu odiniu lietpalčiu vidury nakties pasiūlytų kažkokių kapsulių, kurios turėtų išplėsti mano sąmoningumą.

O jūs rinkitės pačios. Kasdien. Raudona ir mėlyna. Ir nepamirškite – šaukšto nėra.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt