aA
Į priėmimą atėjo moteris. Ji ketino dar kartą tekėti ir baiminosi, kad antroje santuokoje nekiltų pirmąją sugriovusių problemų. Po nesėkmingos pirmosios santuokos dar kartą tuoktis ryžtasi 70 proc. vyrų ir vos 30 proc. moterų.
© D.Tunkūno nuotr.
Renkasi panašų

Kaip suvokti frazę, kurią jai dažnai kartoja pagyvenusi mama: „Pirmoji santuoka – Dievo, antroji – velnio. Jeigu šeima nepavyko, gyvenk viena, juolab kad turi vaiką“.

Santykių specialistai priėjo prie išvados – tuokdamiesi antrą (trečią...) kartą daugelis žmonių renkasi... tikslią kopiją žmogaus, su kuriuo neseniai išsiskyrė. Kalbama ne apie išorinį panašumą – panašūs buvusio ir būsimo sutuoktinio charakteriai bei elgesys. Ir mes bejėgiškai skėsčiojame rankomis: „Atsitik tu man taip! Ant to paties grėblio!“.

Moterys neskuba

Abejinga statistika tvirtina: dar kartą tuoktis ryžtasi 70 procentų vyrų ir vos 30 procentų moterų. Be to, kone visi Adomo sūnūs antroje santuokoje randa tikrąją šeimyninę laimę. O moterims sudėtingiau. Ne daugiau nei pusė jų gali drąsiai teigti: „Aš jo ieškojau visą gyvenimą!“.

Ir vyrams, ir moterims geriau tuoktis antrą kartą – tai natūralus, sveikas poreikis. Norite ilgai gyventi - veskite ir tekėkite, pamiršę nesėkmingą patirtį. Vienišiai gyvena trumpiau už susituokusius. Viengungiai miršta du su puse kartų dažniau negu vedę to paties amžiaus žmonės.

Liūdna ir moterų padėtis: vienišos „balzakiško amžiaus“ damos miršta dukart dažniau už gyvenančias su vyrais. Sulaukus 40-ies, šis rodiklis veržliai šauna viršun...

Dar viena priežastis, kodėl moterys trokšta ištekėti, - įgimtas poreikis „tikėtis, mylėti, paklusti“. Gražiajai žmonijos pusei fiziškai būtina kuo nors rūpintis, gimdyti vaikus. O juos auklėti vis dėlto geriau kartu su vyru ir tėvu.

Antroji santuoka turi daugiau galimybių būti sėkmingesnė negu pirmoji „nebrandi“ šeima. Dar kartą einant į metrikacijos skyrių, svarbu iš naujo nusiteikti ilgalaikei maloniai santuokai. Taigi prie darbo! Pradėsime kurti laimingą istoriją.

Lyginti negalima

Svarbiausia taisyklė – jokių lyginimų su buvusiu sutuoktiniu! Net jeigu matote, kad antrasis vyras turi tokią pat „puikią“ savybę visur palikti savo kojines ar per garsiai šaukti per futbolo varžybas, tylėkite. Jūs pagrįstai manote: „Nuo vilko ant meškos...“. Ir pradedate tuos pačius barnius, griebiatės tų pačių poveikio svertų, kaip ir anoje šeimoje.

Sustokite – prisiminkite, kas išėjo iš tų jėgos metodų. Juo labiau venkite įpykusi ištarti: „O pirmasis vyras buvo geresnis!“. Vyrai pažeidžiamesni nei moterys, kai juos lygina su varžovu. Tikriausiai nereikia net sakyti, kad visiškai negalima buvusio sutuoktinio minėti sekso srityje.

Vaikai sutinka agresyviai

Sudėtinga ir tuo pačiu įprasta istorija: moteris iš ankstesnės santuokos turi vaiką, gal net ne vieną. Apie tą, kurio dabar nėra šalia, vaikai prisimena tik gera. Tokia jų psichika: hiperbolizuoti kitą šeimą sukūrusio tėvo ar mamos reikšmę, net jeigu jie perdaug jų nemylėjo ir nesirūpino.

Likęs su mama, vaikas nevalingai iš jos vienos reikalauja to, ką anksčiau gaudavo iš dviejų. Kiekvieną svetimąjį, pamilusį jų brangiausią žmogų, vaikai sutinka su pavydu ir agresija: „Dėmesio, pavojus! Kėsinamasi į mano teritoriją!“.

Taigi labai svarbu, kad vaikas užmegztų santykius su nauju išrinktuoju dar prieš jiems apsigyvenant po vienu stogu.

Priešai – tik iš pradžių

Vaiko ar vyro nutylėjimai ir nepasitikėjimas gali virsti užsitęsusiu konfliktu. Jis pirmiausiai pakenks motinos ir naujojo sutuoktinio santykiams. Tačiau patirtis rodo, kad pasipriešinimas ir bandymas išgyvendinti “svetimą dėdę“ kyla tik iš pradžių. Tai galima įveikti – suprantama, jeigu sutuoktiniai to nori. Agresija išnyks, stos santarvė, vėliau netgi kils dėkingumas naujajam tėvui.

Ką šiuo atveju gali (ir privalo!) padaryti moteris? Nereikia blaškytis tarp dviejų ugnių, stengtis vaikui paaiškinti, kad tikrasis tėvas (jeigu santykiai geri) – tik vienas, ir kito negali būti. Vyras, su kuriuo ji nori kurti šeimą, nepretenduoja jo pakeisti. Jis bus šalia – padėjėjas, artimas žmogus.

Keršyti buvusiajam nereikia

Vienas dalykas, kai abu sutuoktiniai norėjo skirtis, šeima mirė „natūralia mirtimi“. O visai kitas, kai vyras šeimą palieka tik dėl kitos moters. Pyktis, nuoskauda ir noras atkeršyti – vieninteliai „patarėjai“, kankinantys paliktą žmoną. Kaip norisi įgelti buvusiam vyrui, įrodyti, kad ir mes ne iš kelmo spirtos! Nelaimingoji neranda kito būdo, kaip skubiai ištekėti. Už buvusiojo, pirmojo pasitaikiusio gerbėjo, kuris pasiūlys rimtus santykius – už bet ko! Apie meilę ir simpatiją išrinktajam net nekalbama. Tačiau buvusiam sutuoktiniui neva atkeršyta. Stop, nereikia karščiuotis.

Tekėdama už nemylimo, moteris apgaudinėja save, žmogų, kuris ją pamilo ir pasitikėjo, ir tą, kuriam norėjo atkeršyti. Elgtis „buvusiojo apmaudui“ - pralaimėjimas visose srityse. Asmeninė laimė tik tada bus visapusiška ir tikra, kai buvęs sutuoktinis visiems laikams pasitrauks iš širdies.

Po 3 metų – nauja santuoka

Vėl pažvelkime į statistiką: daugelis tų, kuriems pavyko sukurti naują šeimą, tai padarė praėjus 2-3 metams po skyrybų. Išgyvenimai dėl nepavykusios santuokos moteris kankina maždaug pusmetį ar metus, vyrus – pusantrų metų. Todėl nėra prasmės užkariauti naujų horizontų anksčiau negu praeis “sunkūs apmąstymai“: jeigu dar skauda, reikia iškentėti. Tačiau neverta ir visa galva pasinerti į liūdesį. Bent jau dėl žiaurios priežasties: nuotakų rinkoje labai smarki konkurencija, kuo moteris vyresnė, tuo sunkiau rasti gyvenimo palydovą.

Žodžiu, paverkėte ir gana! Neverta prisiminti griežtosios mamos frazės, antroji santuoka – ne velnio, bet žmogaus. Ramaus, apdairaus ir pasirengusio naujiems tvirtiems santykiams.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Turistus viliojantis miestas pasitinka griežtomis taisyklėmis ir „sausuoju“ įstatymu (18)

Prakalbus apie Jungtinius Arabų Emyratus dažniausiai iš karto pagalvojama apie Dubajų. Tačiau...

Psichozė, neįgalumas ar net mirtis: populiarėjančių naujų narkotikų poveikis gąsdina patyrusius Lietuvos medikus (55)

Kai kalbame apie naująsias psichoaktyviasias medžiagas, galime pasakyti, kad tai yra terra...

Trumpas užsimojo prieš dar vieną sutartį: šį kartą gali nukentėti ir Lietuva (216)

Į lėktuvą sulipa kelių šalių ginkluotės inspektoriai, orlaivis pakyla ir skrenda virš šalies...

Julijai anytos išmokytas užsiėmimas virto sėkmingu verslu: klientai nepagaili atvažiuoti ir keliasdešimt kilometrų (31)

Prieš keletą metų per motinystės atostogas iš savo anytos išmokusi gaminti sūrius, Julija...

Arūnas Valinskas turi genialų klausimą tėčiams, kurie mano, kad vaikų auginimo atsakomybė skirta tik moterims

Seime dirbantis Arūnas Valinskas jaunesnysis ir jo mylimoji, burnos higienistė Viktorija...

Smurtą arenoje pasmerkęs Adomaitis: tai blogiausios sezono rungtynės (75)

LKL lyderių akistatoje intriga laikėsi tik pirmą ketvirtį: Vilniaus „Rytas“ (5/1) namuose...

Deimantė Kazėnaitė: savo neturėjimas yra blogiausia, kas gali nutikti žmogui (15)

Žinoma vizažistė ir populiari nuomonės formuotoja Deimantė Kazėnaitė nuolat žavi tobulais...

Panevėžys prieš 400 metų: legendos apie vilku paverstą seniūno sūnų ir krikščionybei besipriešinantys vietiniai (13)

Tarpukaryje rytų Lietuvos sostine tituluoto miesto gyvenimas tekėjo vėžio žingsniu. Manoma, kad...

Okinavos ilgaamžių paslaptis – kitokia mityba (3)

Įvairių šalių gyventojai nuo seno ieško jaunystės eliksyro, o neseniai buvo susidomėta...