aA
Amžių amžiais žmonės svajojo sukurti du stebuklingus gėrimus – jaunystės eliksyrą, kuris neleistų pasenti, ir meilės gėrimą, kuris priverstų pamilti trokštamą asmenį… Deja, nei vienas, nei kitas taip ir nebuvo išrastas. Užtat raganos visais laikais turėjo pakankamai užsakymų ir virė savo puoduose rečiausias žoles su egzotiškais priedais, o psichoterapeutai po šiolei rodo kelią susipainiojusiems savo jausmuose.
Jis ir ji
Na, o kai kas tiesiog kuria “taisykles” – rašo knygas, kaip būti laimingiems, priversti kažką Jus pamilti arba numirti sveikam. O kažkas bando pritaikyti jas realiame gyvenime...

”Ką man daryti, kad priversčiau vaikiną, su kuriuo susitikinėju, stipriai mane pamilti? Prašau, patarkite, kaip padaryti, kad jis eitų dėl manęs iš proto. Aš skaičiau knygą "Taisyklės", kurioje patariama abejingai žiūrėti į vaikiną, nesusitikinėti su juo per daug dažnai ir leisti jam suprasti, kad jis nėra vienintelis ir svarbiausias. Ar tai teisingas elgesio būdas?”

Deją, tačiau jūs negalite "priversti" žmogaus jausti tai, ką jūs jaučiate jam. Be abejo, galima elgtis taip, kad pažadintumėte vyro pradinius troškimus, ir jūs galite kurstyti aistros liepsnas savo išvaizda ir savo veiksmais. Jums gali net pasisekti trumpam įtikinti ką nors, kad esate vienintelė jam skirta. Bet, nepaisant visų šių dalykų, manipuliuoti kito žmogaus jausmais visada yra labai bloga mintis.

Norite žinoti, ar galite ką nors "priversti" jus įsimylėti? Taip, vyrus yra labai lengva sužavėti. Bet susižavėjimas yra trumpalaikis ir nepatikimas. Iš pradžių daugelis pastangų gali neblogai atsipirkti. Tačiau nėra jokių garantijų, kadangi net karščiausias susižavėjimas yra tik kibirkštis, įkvepiantis impulsas. Šį impulsą galima skatinti, ir gundymai užima svarbiausią vietą potencialių partnerių viliojime. Tačiau nebandykite to naudoti meilės skatinimui. Tai ne kokia nors moralinė koncepcija.

Egzistuoja keletas labai praktiškų priežasčių, kodėl neverta bandyti sustiprinti prisirišimą ir atsidavimą tokiu elgesiu. Tiksliau sakant, tai yra labai nepatikimas metodas pasiekti ilgalaikę sėkmę tarpusavio santykiuose.

Ilgai trunkanti meilė yra pagrįsta nuoširdžiu artimumu. Pagrindinės artimumo sudedamosios dalys yra abipusis atsidavimas ir prisirišimas, kurie atsiranda iš bendros patirties, įgytos per tam tikrą laiko tarpą. Esmė yra ta, kad artimumui reikia bendrumo, o tai reiškia, kad atsidavimas ir prisirišimas turi išsivystyti iki panašaus lygio abiem partneriams. Kai kurie žmonės suvokia savo jausmus greičiau, nei kiti, bet apskritai susidomėjimas ir artimumas turėtų augti paraleliai.

Jei jausmai nesivysto paraleliai, vienas iš partnerių visada jaučiasi "žemesniojo" padėtyje, nelygiavertis, nesaugus ir sunerimęs. Dauguma tarpusavio santykių prasideda ir baigiasi tokia gaida, kai vienas iš partnerių labiau atsidavęs ir prisirišęs nei kitas. Taip prasideda atitolimas, kai vienas iš partnerių paskęsta artimumo iliuzijose ir pamiršta tikrovę. O kai kurie žmonės išsiugdo emocinį įprotį užmegzti nesubalansuotus tarpusavio santykius, o po to stengiasi juos išlyginti, naudodamiesi įvairiomis gudrybėmis. Iš to ir atsiranda manipuliavimo strategijų populiarumas.

Jeigu jus domina tai, kaip vyrai ir moterys gali pasiekti patikimus, malonius sielai tarpusavio santykius, neteikite pirmenybės susižavėjimo skatinimo metodams. Vietoj to, pasiekus pradinį susižavėjimo lygį, palikite santykių vystymąsi natūraliai eigai. Jei tolimesnių pasimatymų metu abipusiai jausmai negilėja, supraskite tai kaip užuominą, kad pasaulis yra jums paruošęs kažką kito. Ir galų gale, venkite tokio bendravimo, kuriame jūs daug labiau domitės partneriu, nei jis jumis, arba atvirkščiai. Šis kelias veda tiesiai pas skyrybų advokatą.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Užsienyje gyvenančios lietuvės papasakojo, kiek čia kainuoja vaikų darželiai: apie tokią sumą, kokia – Lietuvoje, net nesvajoja (64)

Sostinėje pakilus valstybinių darželių kainoms, tėvai sujudo. Kai kurie už sausio mėnesį...

Šiurpūs pasaulio oro uostai: neįprasti keleivių patikrinimai, flomasteriu rašomi skrydžiai ir tuščias, auksu nulietas terminalas (2)

Ar matėte filmą „Terminalas“? Jo herojus, kurį vaidina Thomas Hanksas, papuola į kvailą...

Alytaus zonoje – skandalingi įvykiai: naktį, įtariama, sumuštas buvusios „pupytės“ vyras Jakutis (172)

Alytaus pataisos namuose – skandalingi įvykiai: įkalinimoje įstaigoje, įtariama, kiti bausmę...

Tomas Vaitelė

Naujos mūsų „Eurovizijos“ viltys: gal pagaliau laimėsime, bet kas iš to

Kasmet sausio ir vasario mėnesiai prasideda tuo pačiu: „kokios šiemet bus tendencijos“, „ar...

Žinia kavos mėgėjams: ten, kur ji auginama, vietiniai jos net negeria (5)

Viena geriausių pasaulyje kavų auga Kenijoje . Tai žino kavos mylėtojai įvairiose pasaulio...

Gyventojai aptiko įstatymų spragą: architektai daro, ką nori, o institucijos skėsčioja rankomis (43)

NT ekspertai Vilniuje esantį istorinį Žvėryno mikrorajoną įvardija kaip vieną...

„Šindlerio sąraše“ vaidinusi mergaitė patyrė sukrėtimą, pamačiusi save filme: per jauna tokiam siaubui

Tada jai tebuvo treji metai. Kai pirmą kartą susitiko su Stevenu Spielbergu, turėjo jam pažadėti,...

Putino portretą lifte pakabinęs blogeris užfiksavo gyventojų reakcijas: jūs ką, rimtai? (12)

Vienas Rusijos blogeris nusprendė iškrėsti pokštą savo kaimynams ir daugiabučio lifte pakabino...

Beveik trys dešimtys Vilniaus daugiabučių gali likti be liftų: būklė kelia pavojų (28)

Beveik trys dešimtys Vilniaus daugiabučių gali likti be liftų, mat dėl pavojaus saugumui juos...

|Maža didelių žinių kaina