Moterys dažnai skundžiasi, kad tikrųjų vyrų nėra. Pesimistė sako, kad jų būdavo nebent žiloje senovėje. Svajotoja svajoja apie tai, kaip kada nors sutiks tikrą vyrą. O optimistė tiesiog sako, kad jau dabar gyvena būtent su tikru vyru!
Apie tai, kad kas nors būna “tikra” ir “netikra”, verta pagalvoti. Tarkime, būna tikri ir netikri pinigai. Tikri ir netikri paveikslai. Tikrais mes vadiname tuos dalykus, kurie yra pirminiai, tarsi iš prigimties paženklinti kūrėjo. O netikrais - kopijas, tai, kas eina antra eile ir tik imituoja pirminius dalykus. Jei tą patį pritaikyti vyriškumui, galime taip suprasti. Būna vyrų iš prigimties. Ir būna imitacijų.

Tarp kitko, kai kurie seni paveikslai, pasirodo, turi paslapčių. Po išoriniais dažų sluoksniais slypi tikri šedevrai.

O štai moteris. Pažiūrėjusi iš arčiau į savo vyrą, sušunka, tarsi tikra meno žinovė, aptikusi falšą: ne, šitas- netikras!

Patraukliausias vyras

Pirmiausiai pastebėkime, kad apie moteris tokių dalykų niekas nesako. Moterys visuomet yra moterys. Bent jau posakis “netikra moteris” labai retai vartojamas. Tarkime, vaikinas, asistuodamas merginai, net nekelia sau tokio klausimo, ar mergina yra tikra. Taip mes nekeliame klausimo, ar tikra yra danguje pasirodžiusi saulė. Ji akivaizdi, įrodymų nereikalaujanti.

O apie vyrus ir vyriškumą kalbama jau su tam tikru įtarumu. Čia jau laukiama vyriškumo įrodymų. Kažin, sako merginos žvilgsnis, nukreiptas į asistuojantį vaikiną, - ar tu - tikras vyras? Įrodyk man. Aš, sako, parodysiu tau, ką turiu. Na o tu jau, būk mielas, parodyk man, ką moki.

Kaip moterys įsivaizduoja tikrą vyrą, vyrą iš prigimties? Na, sako moterys, jis turi būti atitinkamos išvaizdos. Jaunai panelei tai dažniausiai reiškia, kad jis turi būti aukštas ir sportiškos figūros. Aukštesnis už ją pačią. Be to, jis turi būti stiprus, kad už jo ji jaustųsi tarsi už mūrinės sienos. Jis turėtų būti ryžtingas. Jis turi imtis atsakomybės. Jis turi būti seksualus. Paskutinė savybė reiškia tai, kad tikras vyras turi sujungti savyje ištikimybę vienai moteriai ir lytinį išradingumą. Kas šiaip retai pasitaiko… Bet norėti nedraudžiama.

Tobulas vyras

Ties pirmais reikalavimais ( išvaizda, jėga, ryžtas) verta sustoti. Pirmiausiai Dievas apdovanojo žmoniją tokia išvaizdų įvairove, kad gatvėje nesutiksi dviejų vienodų žmonių. Kiekvieną rytą gatves užpildo įvairūs vyrai ir moterys: kumpanosiai ir ilganosiai, aukštaūgiai ir žemaūgiai, praplikę ir garbanoti, nutukę ir sulysę, simetriški ir nesimetriški.

Jų tarpe retai kada pasirodo žmogus iš reklaminio klipo. Jo jau nebėra gatvėje, jis jau nupirktas kokios nors reklaminės agentūros ir šiuo metu grimuojasi… Kuriems iš šių gatvės žmonių jaustis tikrais? Na, tarkime, tiems, kurie, moterų žodžiais, “save prižiūri”?

Jei mes įdėmiai pažiūrėsime į nuosekliausiai save prižiūrinčius vyrus - atletiškus ir idealaus sudėjimo, tai jų tarpe rasime… nemažai homoseksualų ir taip vadinamų narcistinių asmenybių. Pastarosios yra nepaprastai jautrios savimeilės ir nesidomi beveik niekuo, išskyrus savo daromą įspūdį. Mylėti kitą žmogų, o ypač moterį, abiem atvejais sunkoka… Tuo tarpu linksmi apkūnūs ir žemaūgiai vaikinai neretai puikiai myli, įsimyli ir mylisi…

Gerai, pasakys moterys, tegul jis nebūna atletas. Bet jis turi būti stiprus ir su juo aš turiu jaustis saugiai. Čia į pirmą planą išeina vyras, turintis raumenis, valią ir turintis mažiausiai nerimo. Tai yra pasitikintis savimi vyras. Tačiau vyrų, o ypač jaunų vyrų tarpe, didelę dalį sudaro tie, kurie tik nori tokiais būti. Kurie tik stengiasi tokiais atrodyti.

Vyras su telefonu

Tarkime, tie vaikščiodami pabrėžtinai plačiai statantys kojas ''kietieji'' vaikinai su odinėmis striukėmis ir skustomis galvomis. Pasišnekėkite su jais atvirai: dažnai jie jaučiasi labai nesaugiai tarp žmonių. Jų sekinančios treniruotės sporto salėse turi vieną tikslą: padėti sau jaustis saugiau. Padidinti savo kūno šydą. Apsisaugojimui nuo ko? Nuo mūsų, nuo minios, nuo aplinkinių, kurių tarpe jiems nuolat vaidenasi potencialūs žemintojai …

O dar toliau kartais šmėkščioja grėsminga tėvelio figūra iš nelaimingos vaikystės… Jis buvo stiprus, nes jis buvo mažas. Dabar jis, pats to nesuvokdamas, nuolat bando jį nugalėti…. Kur čia vieta moteriai? Čia vyriškos “razborkės”. Čia graži mergina reikalinga pasipuikavimui prieš draugus. Vadinasi, kas? Vadinasi, čia vyksta vyro pasirodymas prieš vyrą. Vyras - tikslas. Ne moteris. Ir merginos greitai tai pajaučia. Ją kietas vaikinas net gali “perleisti “ draugui…

Ne, - sako pasipiktinusios moterys. Mums nepatinka gatvės mušeikos. Mums patinka iš tikrųjų savimi pasitikintys vyrai. Na, tarkime tokie: vyresnio amžiaus, su padėtimi visuomenėje, elegantiški, pasiturintys… Ne, ne pinigai jų patinka, bet sugebėjimas juos užsidirbti. Taip. Vyresnio amžiaus vyrai iš tikrųjų dažniau, nei jauni, būna pasiturintys. Ir, kaip rodo Amerikoje atliktos moterų apklausos, aukštesnės visuomeninės padėties vyrai yra labiau geidžiami.

Vyras ir šuo

Tačiau pažiūrėkime realistiškai: kokie vyrai turi daug pinigų ir aukštą padėtį visuomenėje? Tokie, kurie tam skiria visą savo energiją ir laiką. Vadinasi, vargiai ar jie galės ilgai skirti savo energiją ir laiką moteriai. Taip, jie skirs ir energiją, ir laiką, kol bus ja susižavėję. Taip, visko bus tokios moters gyvenime: ir kelionių į užsienį, ir gero automobilio, ir brangių dovanų. Tačiau anksčiau ar vėliau šie vyrai sugrįš į tai, kas juos iš tikrųjų traukia: į pinigų uždirbimą ir į prestižą. Ir moterys pasijus apleistos bei vienišos.

Ir vėl ne apie tai,- įsižeis moterys. Mums nereikia pinigus uždirbančių mašinų. Mums reikia kito vyriško bruožo - ryžtingumo. O ypač ryžtingumo užkariaujant mūsų širdis. Kad mes iš vyro elgesio pajustumėme, kad jis dėl mūsų gali padaryti viską…

Taip, vyras, įsimylėjęs ar mylintis moterį, instinktyviai ima ją ginti ir dėl jos kažką daryti. Tai neklystanti moterų intuicija pagauna labai lengvai. Maža to, vyrams patinka globoti moteris. Ir matyti, kad moterys tai vertina. Tačiau būna, kad vyras praranda ryžtą. Nes jam dar reikia pasitikėti savimi. Jis praranda pasitikėjimą savimi, pavyzdžiui, tuomet, kai jaučiasi pažemintas. O pažeminti jį gali ne tik kiti vyrai ( sėkmingesni, kuriuos, jo intuicija, pasirinks moteris vietoj jo). Jį gali pažeminti ir pati moteris, ir jos tėvai, ir nebūtinai iš tikrųjų norintys jį pažeminti. Tiesiog jam gali taip pasirodyti.

Piktas vyras

Iš pažeminto vyro sklinda agresija, nuoskauda, pavyduliavimas, pavydas. Visa tai slopina norą ryžtingai kovoti dėl moters ir ją ginti. Visa tai perveda vyro sielą į kitą režimą - gynybinį. Kuriame svarbu apginti savo “aš”. Apginti pasyviai (nekalbant su moterimi, gulint ant sofos, žiūrint į šviečiantį ekraną). Arba aktyviai ( užgauliojančiais ar pašaipiais žodžiais, fiziniu smurtu).

Na, užteks,- tars moterys. Gali atrodyti, kad dėl to, kad vyrai atšąla ir smurtauja, kaltos mes, moterys?

Ne, ne moterys. Už smurtą atsako smurtaujantis. Kalba eina apie tai, kaip vyrai jaučiasi. Kokioje savijautoje būdami jie ima moterims nebepatikti. Ir nustoja būti ryžtingais. Į ką, savo ruožtu, moterys reaguoja dar didesniu vyro pažeminimu. Užburtas ratas. Pažeminto žmogaus savijautoje vyras gali išbūti metų metais. Jo vertė krenta ne tik iš vidaus, bet ir iš išorės. Jį ima vadinti visokiais epitetais. Ir jis vis labiau tampa panašus į tai, kaip vadinamas: į “skudurą“, į “pijoką” , į “degrą”… Kaip atgauti pasitikėjimą - kitas klausimas.

Galbūt kažkokia moteris vėl turi pamatyti jame vyrą?

Tylintis vyras

Į šį klausimą vyras dažnai atsako neigiamai. Jis nori pats! Dažniausiai vyras, paliktas pačiam sau, stengiasi pats nujausti, ko jam reikia. Jis gali pereiti ir alkoholį, ir atsitiktinius ryšius, bet galų gale susivokia. Daug kas priklauso nuo jo paties. Nes jo pasitikėjimas slypi ne moteryje, o jame pačiame.

Moteriai padėtų mintis, kad bet kuris vyras yra tikras.

Tegul tik moteris tiki tuo iki galo. Tegul ji nuolat primena sau, kad už bet kokios kopijos slypi tikras paveikslas…

Olegas Lapinas

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pigu-brangu eksperimentas: drabužiai beveik identiški, o kainos skiriasi daugiau nei 10 kartų (19)

DELFI Stilius nutarė atlikti „pigu-brangu“ eksperimentą paieškoti drabužių, kurie atrodo...

Šiaurės Korėjos piliečiai dirba Rusijoje – juos lygina su vergais (12)

Šalia dumblėto kelio viename iš Sankt Peterburgo rajonų iškilo visas palaikių gyvenamųjų...

Šalys, kuriose už 800 eurų per mėnesį gyvensite kaip karaliai (79)

Pasaulyje yra bent 27 šalys, kuriose galima iš tikrųjų karališkai gyventi už mažesnę nei 1 000...

Ginekologai apie populiarią higienos priemonę: mirtinas sindromas progresuoja labai greitai (17)

Šįkart te suklūsta moterys ir merginos, kurios naudoja tamponus . Ši moterų higienos priemonė...

Rimtas perspėjimas Europos gyventojams: jūsų naivumas – labai pavojingas (345)

Pastaraisiais metais Europoje ne sykį skambėjo krikščionybę priėmusių eksmusulmonų...

Penktąjį Dakaro ralį įveikęs Vanagas: paskutiniame greičio ruože viskas galėjo baigtis liūdnai (11)

Pakilimus ir nuosmukius 40-ajame Dakaro ralyje išgyvenęs Benedikto Vanago ir Sebastiano...

Prieš mačą su „Lietuvos rytu“ rimtų nuostolių patyręs Butautas: apie tai sužinojau paskutinę dieną (1)

Ketvirtadienį su Adu Juškevičiumi atsisveikinęs „Lietkabelio“ strategas Ramūnas Butautas...

Svajonių telefonų kopijas siūlo įsigyti atvirai ir pigiai (89)

Telefonai „ iPhone X “ ir „Samsung Galaxy S7“ už 140 eurų? Kas gi nesusiviliotų tokia...

Pirmą kartą Dakare finišavęs Žala: negaliu suprasti, kad jau baigėsi (120)

Trečias kartas nemelavo. Po dviejų nesėkmių Dakaro ralyje trečiąkart dalyvavęs Vaidoto Žalos...

Tarp paauglių plinta nauja grėsminga mada: kvailumu lenkia viską, kas buvo iki šiol (336)

Užsienyje ėmė plisti naujas iššūkis , kvailumu greičiausiai lenkiantis daugumą prieš tai...