Per pirmąjį pasimatymą svarbu atkreipti dėmesį į tai, kiek arbatpinigių palieka jūsų simpatija, naujienų svetainėje „The Huffington Post“ rašo apžvalgininkė Brittany Wong. Jei nemėgstate pokalbių apie nieką ir nenorite veltui švaistyti laiko, apžvalgininkė pataria pasiteirauti, ar jis pasikloja lovą ir kokį gyvenimą susikurtų turėdamas burtų lazdelę.
© Shutterstock

Štai kokius klausimus specialistai pataria užduoti savo simpatijai per pirmąjį pasimatymą.

1. Kuo paskutinį kartą gyreisi mamai?

„Sugalvokite būdą savo partnerio paklausti, kas jį labiausiai verčia didžiuotis savimi. Pakelsite žmogui ūpą, išvysite jį spindintį. Bendros vertybės santykiams daug svarbesnės negu bendri interesai. Uždavę šį klausimą, sužinosite, kas potencialiam jūsų partneriui yra svarbu“, – teigia santykių terapeutė, seksologė Isiah McKimmie iš Melburno.

2. Jei tau reikėtų patarimo, kas būtų tas žmogus, iš kurio norėtum jį gauti, ir ko jo paklaustum?

„Šis klausimas leidžia apie žmogų sužinoti labai daug. Pavyzdžiui, sužinotumėte, kaip gerai jūsų išrinktasis geba suktis iš padėties, kiek fantazijos ir vaizduotės jis turi, be to, galėtumėte susidaryti nuomonę apie jo gyvenimišką patirtį, išmintį. Suprantama, išsiaiškintumėte, kas jam patinka, o tai, savo ruožtu, jums leistų suprasti, ar jūsų ir jo vertybės sutampa.

Jei atsakydamas į jūsų klausimą jis įvardytų kokį nors politiką, būtų aiškiau, kokios jo nuostatos – ar jis labiau konservatyvus, ar liberalus žmogus. O tai, kokio patarimo jis nuspręstų prašyti, pasakytų nemažai apie jo gyvenimo siekius“, – sako porų santykių terapeutė, knygų autorė Susan Pease Gadoua.

3. Ar ryte pasikloji lovą?

„Atsakymas į šį klausimą gali atskleisti, kiek savo dėmesio ir brangaus laiko jūsų partneris skiria tvarkymuisi ir švarinimuisi. Iš to taip pat galima sužinoti, ar žmogus labiau „vyturys“, ar „pelėda“, ir suprasti, kokia yra jo rytmečio rutina“, – aiškina santykių terapeutė Danielle Kepler iš Čikagos.

4. Kaip atrodė pats nesėkmingiausias tavo pirmasis pasimatymas?

„Šį klausimą užduokite tik tuo atveju, jei jaučiate, kad reikalai klostosi gerai. Atsakymas į jį parodys, ar jūsų partneris pakankamai atsipalaidavęs, kad sugebėtų papasakoti smagią istoriją. Maža to, tai puikus būdas sukurti sąsają tarp mes ir jie: žmogus instinktyviai ima lyginti šį pasimatymą su anuo“, – teigia Santa Monikoje, Kalifornijoje, dirbantis psichologas Spenceris Scottas.

5. Jei mostelėjęs burtų lazdele galėtum savo gyvenimą padaryti tobulą, koks tas gyvenimas būtų?

„Panašius klausimus terapeutai dažnai užduoda pacientams, norėdami paskatinti juos kitaip pažvelgti į tam tikrą klausimą ar problemą. Tačiau iš atsakymo į šį klausimą galima nemažai sužinoti ir apie žmogaus svajones bei norus.

Jei jūs – miesto mergina, o jūsų partneris į šį klausimą atsakys, kad norėtų gyventi kur nors ant kalno viršūnės, kur nebūtų nieko, net mobiliojo ryšio, tuomet kažin ar būtų galima viltis, kad jūsų gyvenimo siekiai – suderinami“, – sako psichoterapeutė, knygų autorė Abby Rodman.

6. Apie ką galėtum kalbėtis kad ir visą dieną arba kokia didžioji tavo gyvenimo aistra?

„Net ir toks paprastas klausimas kaip šis gali suteikti daug informacijos apie žmogaus vertybes, moralę, tikslus ir motyvaciją. Jei jis atsakys, kad tai – šeima, tuomet tikėtina, kad prieš jus žmogus, kurio prioritetas – kurti su partneriu tokius santykius, kurie būtų darnūs tiek emociškai, tiek finansiškai“, – teigia santykių terapeutė Carin Goldstein iš Kalifornijos. Na, o jei didžiausia jūsų partnerio gyvenimo aistra – žiūrėti realybės šou, tada būkite pasirengę ilgiems vakarams prie televizoriaus.

7. Ar savo paskutines atostogas buvai susiplanavęs iš anksto, ar atostogavai „kaip užplauks“?

„Šis klausimas leidžia neblogai perprasti žmogaus gyvenimo būdą ir asmenybės tipą. Daugeliui mintis apie kruopštų atostogų planavimą kelia galvos skausmą, ir tokios detaliai suplanuotos atostogos jiems netinka. Na, o tiems, kurie mėgsta atostogas susiplanuoti iš anksto, stresą keltų plano nebuvimas“, – sako Detroite dirbantis psichologas Antonio Borrello.

8. Už ką, būdamas senas ir žilas, norėtum būti prisimenamas?

„Šis klausimas – ne iš rimtųjų, tačiau jis leidžia pakankamai gerai suprasti tikruosius žmogaus prioritetus. Visi kalba apie tai, ką veikia gyvenime šiuo metu („atlieku buhalterinę apskaitą“ arba „labai rimtai studijuoju“), tačiau iš to nesuprasi tikrųjų žmogaus prioritetų. Minėtu būdu esmę galima išsiaiškinti ir be didelio tardymo“, – įsitikinęs Denveryje konsultuojantis santykių terapeutas Aaronas Andersonas.

9. Kokį patarimą sau, einančiam į pirmąjį pasimatymą prieš daug metų, duotum dabar?

„Šis klausimas suteikia progą išsiaiškinti, kiek žmogus subrendo. Atsakymas į jį taip pat išduoda, kaip žmogus save mato dabar, palyginti su tuo, koks buvo anksčiau, ir ką norėtų savyje patobulinti“, – sako porų santykių specialistė iš Niujorko Diane Spear.

10. Koks neseniai įvykęs incidentas ar įvykis tave privertė pasijusti ypač nejaukiai, susigėsti?

„Užduokite šį klausimą ir sužinokite, kiek jūsų partneris leidžia sau būti pažeidžiamas ir ar turi humoro jausmą. Jei jis geba pasijuokti iš savęs, tikėtina, kad ir jums suklupus jis situacijos pernelyg nesureikšmins“, – mano psichologė iš San Diego Kristin Zeising.

11. Ar palieki arbatpinigių?

„Sėkminga partnerystė paprastai susiklosto su dosniais žmonėmis. Toks ar panašus klausimas galbūt net leis suprasti, kiek žmogus linkęs aukotis dėl kitų“, – tvirtina porų santykių terapeutas Tomas Murray iš Grinsboro, Šiaurės Karolinos.

12. Kokią savo geriausio draugo savybę vertini labiausiai?

„Šis klausimas padeda išsiaiškinti, kiek žmogus brangina artimus, ilgalaikius santykius ir koks tokių santykių vaidmuo jo gyvenime. Įsiklausykite į tai, kokias artimų žmonių savybes jūsų partneris vertina, kaip su jais bendrauja, ir stebėkite, kiek kalbėdamas šypsosi. Galėsite susidaryti vaizdą, kokio žmogaus jis ieško, tiesiogiai to net neklausdami. Neblogai suprasite, koks draugas jis būtų ir kiek pastangų jis būtų pasirengęs įdėti, kad santykiai išliktų tvirti“, – teigia psichologė Alicia H. Clark iš Kolumbijos apygardos.

13. Jei rengtum vakarėlį, į kurį reikėtų pakviesti muzikantą, politiką, porą žinomų žmonių ir vos vieną savo šeimos narį, kokius žmones pakviestum? Kuo vaišintum svečius, kur viskas vyktų ir kokia muzika skambėtų?

„Šie klausimai suteikia galimybę geriau perprasti, su kokio tipo asmenybe susidūrėte ir kiek šis žmogus kūrybiškas. Susipažinus su žmogumi, svarbu įvertinti jo pomėgius, politines pažiūras, taip pat tai, kaip jis elgiasi įvairiose socialinėse situacijose. Atsakymai į šiuos klausimus taip pat leis suprasti, kaip jis geba „įdarbinti“ vaizduotę, o žinios apie tai gali praversti vėliau, kai santykiai pakryps romantikos ir sekso linkme“, – aiškina Los Andžele dirbanti psichologė Shannon Chavez.

14. Ką pavadintum didžiausiu savo partnerio trūkumu?

„Per pirmąjį pasimatymą visi norime pasirodyti iš geriausios pusės, tačiau šis klausimas gali padėti išsiaiškinti kur kas daugiau. Jam nepatinka netvarka, o tu – nelinkęs tvarkytis? Bus bėdų. Jis nekenčia kantri stiliaus muzikos, kaip ir tu? Tuomet vilties yra“, – sako psichologas Ryanas Howesas, įsikūręs Pasadinoje, Kalifornijoje.

15. Ką veiki laisvalaikiu?

„Daugelis neturi vadinamųjų hobių, todėl išgirdęs šį klausimą žmogus neturėtų pasijusti taip, tarsi jo atsakymas turėtų ką nors nustebinti ar priblokšti. Įtampos per pirmąjį pasimatymą ir taip pakanka. Puiku, jei jis atsakys, kad laisvalaikiu mėgsta būti su draugais ar skaitinėti politikų tinklaraščius. Kad ir ką jis atsakytų, tai bus gera jo kasdienio gyvenimo iliustracija“, – tvirtina psichologė Marie Land iš Kolumbijos apygardos.

16. Jei loterijoje laimėtum krūvą pinigų, kaip juos išleistum?

„Paprastai tariant, šis klausimas gali padėti įvertinti žmogaus vertybių sistemą ir suprasti, ar partnerio pirštai labiau lenkti į save, ar jis vis dėlto dosnus ir rūpestingas žmogus“, – sako santykių ekspertė Jeannie Ingram iš Našvilio, Tenesio valstijos.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Santuokos sakramento auka: už norą tuoktis prestižinėje bažnyčioje pakloja įspūdingas sumas (250)

Vienas iš didžiausių galvos skausmą keliančių klausimų jaunavedžiams – kiek aukoti...

Rusijoje lietuvis surado keisčiausią pasaulyje viešąjį tualetą (43)

Norite sysiuko ar dar rimčiau? Eikite į tam skirtą autobusą – jums pasakytų...

Šuns apkandžiota kaunietė: jo šeimininkė net nemėgino sudrausminti keturkojo – spruko, palikusi vaikus (149)

Į portalo „Kas vyksta Kaune“ redakciją kreipėsi svetimo šuns sužalota ir įbauginta...

Žaibo iškrova - vis dar už pažinimo ribų: gali nutrenkti ir mieste, ir net namuose (82)

Nidos kurorte praėjusį savaitgalį žaibas nutrenkė 1986 metais gimusią moterį. Pasak...

Putinas atvyko į Austrijos užsienio reikalų ministrės vestuves (269)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį atvyko į Gamlico kaimą Austrijoje, kur...

Eksperimentas pažinčių svetainėje: tinderio princų pasiūlymai ir gvazdikų pasimatymas (42)

Turbūt dažnas vyras turi draugę/kolegę/sesę, kuri yra ištarusi frazę panašią į „Tinderis...

9 klaidos, kurias kepdami šašlykus daro net patyrę šefai (12)

Šašlykų kokybei turi įtakos daug veiksnių – marinatas, mėsos rūšis ir t. t. Ir vis tik daug...

Žavi Izraelio karė pikantiškomis nuotraukomis užkariavo daugybės gerbėjų simpatijas (3)

Savo nuotraukas su labai menkai kūną dengiančiu bikiniu ėmusi skelbti žavinga Izraelio karė tapo...

Kūdikiai, kurių šarmui atsispirti tiesiog neįmanoma (3)

Kai kuriems iš mūsų nepasisekė ir nepaisant įdėtų pastangų, galbūt niekada nebūsime kieti,...

Kaip rasti tinkamiausią vietą skalbimo mašinai? (3)

Didelė buitinė technika, pavyzdžiui, skalbimo mašina namuose turi turėti jai skirtą vietą. Tai...