aA
Kai kurie meilūs žodžiai vartojami visame pasaulyje – pvz., mylimą žmogų įvairiomis kalbomis vadina „angelu“, „brangiuoju“, „širdele“. Tačiau esama ir įdomių skirtumų.
Kokiais žodžiais vadina vieni kitus įsimylėjėliai visame pasaulyje
© Shutterstock nuotr.

Pavyzdžiui, jei anglas į prancūzą kreipsis „honey“ (medus), jis ar ji gali įsižeisti, nes medus prancūzams asocijuojasi su ištižimu, lipnumu. O kaip jūs reaguotumėte, jei jus pavadintų žiediniu kopūstu, blusa, drambliuku?

Štai kokiais meilės žodžiais įsimylėjėliai vadina vieni kitus visame pasaulyje – jie patys įvairiausi - nuo metaforų iki kulinarinių terminų ar gyvūnų.

Kopūstėlis - petit chou (prancūzų k.)

Kopūstas – prancūziškas „brangiojo“ atitikmuo. Kopūstas siejasi su kažkuo mažu, apvaliu. „Chou a la creme“ dažnai vadinami prancūziški sluoksniuotos tešlos pyragėliai. Kopūstas taip pat primena kūdikio galvą, iš kartos į kartą mažiesiems prancūzams buvo pasakojama, kad berniukai randami kopūstų lauke, o mergaitės – rožių.

Moliūgas - chuchuzinho (Brazilija, portugalų k.)

„Chuchu“ reiškia moliūgą, šis žodis stebėtinai panašus į prancūzų „chouchou“. Gal dėl kalbų tarpusavio įtakos šie panašiai skambantys žodžiai, nors reiškia skirtingas daržoves, asocijuojasi su mielais mylimais žmonėmis. Mažybine priesaga „zincho“ pabrėžiamas švelnumas.

Kiaušinis su akimis - tamago gata no kao (japonų k.)

Japonijoje moterys mylimųjų dažnai pavadinamos „kiaušiniu su akimis“. Šis pavadinimas – didelis komplimentas, nes ovalus, kiaušinio formos veidas japonų kultūroje laikomas labai patraukliu – tai galima pastebėti įvairių amžių japonų dailės kūriniuose.

Cukraus gabalėlis – terron de azucar (ispanų k.)

Daugelyje kalbų meilūs žodžiai siejasi su saldumynais, kaip anglų k. „honey“ (medus) populiarus tarp anglakalbių, taip šis pavadinimas tarp kalbančių ispaniškai. Šis kreipinys dar asocijuojasi su vaikiškumu.

Mano širdies vaisius – buah hatiku (indoneziečių k.)

Nors toks pavadinimas atrodo romantiškas, jis dažnas meilės dainose ir eilėraščiuose, tačiau šiais laikais jis dažniau vartojamas kreipiantis į vaikus. Itin dažnai sutinkamas reklamose: „Tai geriausia dovana/produktas jūsų širdies vaisiui“. Šis apibūdinimas dažnas knygose ir straipsniuose tėvams, organizacijų, ligoninių, susijusių su vaikais, pavadinimuose.

Mano blusa – ma puce (prancūzų k.)

„Ma puce“ – prancūziškas „meilutės/brangučio“ atitikmuo. Įdomi šio kreipinio kilmė – teigiama, kad jis susijęs su tais laikais, kai blusos buvo neišvengiamos žmonių palydovės, senovėje blusų ieškojimas tarpusavyje siejosi su malonia veikla, reiškiančia rūpinimąsi vienas kitu.

Gazelė – ghazal (arabų k.)

Klasikinėje arabų poezijoje gausu moterų palyginimų su grakščiąja gazele. Nuostabios moters žvilgsnis perveria kaip mirtina ietis. Meilės poezijoje medžiotojai (vyrai) miršta (mirtinai įsimyli) nuo vienintelio gazelės žvilgsnio. Ir šiais laikais arabai mėgsta apie moterį sakyti, kad ji turi gazelės akis (,,laki uyounul ghazal“). Tai reiškia, kad moteris užbūrė, apkerėjo vyrą.

Drambliukas – chang noi (tailandiečių (tajų) k.)

Tailando gyventojams drambliai – vieni gražiausių ir brangiausių gyvūnų. Drambliai neša laimę, ypač baltieji. Šio laimės simbolio kilmė aiškinama hinduistų dievo Ganešos, kuris vaizduojamas su dramblio galva, įtaka regione. Drambliai tokie gerbiami, yra tapę nacionaliniu simboliu, jie puošia ir šalies vėliavą.

Nardanti žuvis, krintati žąsis – chen yu luo yan (kinų k.)

Pasakojime apie gražiausią moterį Kinijos istorijoje – gražuolę Xi Shi minima, kad ji buvo tokia graži, kad jai pažiūrėjus į tvenkinį žuvys apsvaigdavo nuo jos grožio ir nerdavo į dugną. Taip pat gražuolių žvilgsnis veikdavo žąsis – kitos gražuolės – Wang Zhaojun – grožis jas taip pritrenkdavo, kad jos net pamiršdavo plasnoti ir smigdavo žemyn.

Ir šiais laikais įsimylėję kinai savo mylimosioms sako, kad jos yra gražios kaip senovės pasakojimų gražuolės – vadina jas „neriančiomis žuvimis, krentančiomis žąsimis“.

Balandėlė/balandėlis – golubuška, golubčik (rusų k.)

Taip meiliai šiuo žodžiu į savo auklę kreipdavosi didis rusų poetas Aleksandras Puškinas, tikriausiai jis pats vaikystėje taip jos buvo vadinamas. Šio kreipinio kilmė susijusi su Senuoju Testamentu, parašytu hebrajų kalba. Biblijos vertimas turėjo didelę įtaką rusų kultūrai, tad šio kreipinio vartojimas greičiausiai kilęs iš šventųjų raštų kalbos.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Nedarbas kasdien didėja: kur buvo daugiausia galimybių įsidarbinti, dabar didžiausia tikimybė būti atleistam (2)

Įvestas karantinas neabejotinai vienaip ar kitaip paveikė Lietuvos verslą – vieni prarado...

Po grįžimo iš Londono laukė akibrokštas: tyrimo duomenys dingo, o kaip elgtis toliau niekas nepaaiškino (35)

Turbūt neginčijamai šiandien aktualiausia tema – testai dėl koronaviruso. Algoritmai...

Užkalnis. Gyvenimo jums niekas nekompensuos (174)

„Man pradingo kelionė, pinigus sumokėjau, kas man dabar viską kompensuos per tą karantiną?“,...

Paviešintos išvados dėl Klaipėdos universitetinės ligoninės: ar miesto valdžia ir prokurorai gavo tą patį? (124)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga vieną dieną prabilo apie galimai gresiančią...

Įspėja apie „dezinfekciją iš vidaus“: pasekmes gydytojai sprendžia priėmimo skyriuje (12)

Pasaulyje siaučiant koronavirusui , žmonės jo išvengti bando ir pačiais keisčiausiais būdais....

Parduodamas žinomas viešbučio kompleksas: kainą sumažino trečdaliu (49)

Vieniems šis kol kas dar neilgas sunkmetis yra pabaiga, o kitiems – galimybė. Ypač tiems, kurie...

Esate užmaršus? Iš pažiūros nekalti simptomai priveda prie gyvenimą griaunančios ligos

Neretai susiduriama su problemomis dėl senstančių tėvų, senelių ar kitų artimųjų, kurie po...

Darbo pokalbyje Karnišovas aptarė karjeros galimybes legendiniame NBA klube (4)

Denverio „Nuggets“ generalinio vadybininko pareigas užimantis Artūras Karnišovas...

Europoje mirčių nuo koronaviruso skaičius viršijo 60 000 (4)

Koronaviruso pandemija Europoje pareikalavo daugiau kaip 60 000 gyvybių, trečiadienį pranešė...

Šioje Europos šalyje ligoninės baugina ne mažiau už koronavirusą (18)

Kai praėjusį mėnesį regioninėje Rumunijos ligoninėje pasirodė pirmieji pacientai su COVID-19...

|Maža didelių žinių kaina