Anot gydytojo Christopherio Winterio, po seksualinių santykių vyrų organizme ima gamintis hormonas prolaktinas, kuris sustabdo dopamino, stimuliuojančio hormono, gamybą. Moterų organizme prolaktino nė iš tolo tiek daug nepagaminama, rašoma womenshealthmag.com.

Per intymią sueitį pasigamina ir hormono oksitocino, kuris išvalo iš galvos visus rūpesčius, taigi vyrui dar lengviau atsipalaiduoti ir užmigti. Jei mylitės tamsoje, tai signalas organizmo vidiniam laikrodžiui, kad laikas miegoti. O kai taip nutinka, ima gamintis daugiau hormono melatonino.

Prolaktinas, oksitocinas ir melaninas – natūralūs stiprūs migdomieji, taigi nieko keisto, kad jis užmiega kaip kūdikis.

Kad po sekso nepasidarytų liūdna, mylimajam staiga užknarkus, Ch. Winteris pataria mylėtis ne horizontalia poza. Juk gulint ant nugaros organizmui tuo labiau atrodo, kad laikas miegoti.

Kitas būdas kovoti su mieguistumu po sekso – mylėtis įjungus šviesą.

Paskutinis Ch. Winterio patarimas – pasimylėjus keltis iš lovos. Juk smegenys asocijuoja lovą su miegu. Tad jei ramiai gulėsite lovoje, jis praktiškai neatsispirs snauduliui.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (123)